Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με το φορουμ... να ρωτησω... εχουμε καμια επισημη ημερομηνια για το Symbian Anna στο κινητο μας? Κανενα βιντεακι με ηδη υπαρχων C6 με Αnna Symbian? Ευχαριστω...

 

Δυστυχώς οι συσκευές με symbian^1 (πχ. C6,X6,5800) δεν μπορούν να αναβαθμιστούν σε symbian anna.

Είναι μόνο για συσκευές με symbian^3 (πχ C6-01,N8)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Anna όχι, αλλά πρέπει να έχει ήδη ανακοινωθεί η αναβάθμιση για το C6 με τον browser του Symbian Anna!:D
Link to comment
Share on other sites

αυτό το SPB MobileShell ειναι οντως φοβερο! voodooman μας άνοιξες τα μάτια!
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε MICRO SDHC είναι συμβατή οπότε και αυτή.:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

 

Πέρασα στο κινητό το SPB Mobile Shell αλλά έχω ένα πρόβλημα. Όταν πάω στις φωτογραφίες μου λέει μνήμη πλήρης. Λύνεται κάπως αυτό;:worry:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

 

Πέρασα στο κινητό το SPB Mobile Shell αλλά έχω ένα πρόβλημα. Όταν πάω στις φωτογραφίες μου λέει μνήμη πλήρης. Λύνεται κάπως αυτό;:worry:

 

Δυστηχως οχι, το spb ειναι φανταστικο αλλα τρώει αρκετή μνήμη, πατας το κεντρικο κουμπι και κλεινεις τυχον ανοιχτες εφαρμογες αλλιως restart το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως οχι, το spb ειναι φανταστικο αλλα τρώει αρκετή μνήμη, πατας το κεντρικο κουμπι και κλεινεις τυχον ανοιχτες εφαρμογες αλλιως restart το τηλεφωνο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Δοκίμασα αυτό με το μεσαίκο κουμπί. πέρα απο το μενού δεν μ βγάζει κάτι άλλο ανοιχτο. Έχω παρατηρήσει οτι είναι με τις ώρες του. Άλλες φορές μου βγάζει "μνήμη πλήρης" όταν ανοίγω τις φωτογραφίες και άλλες φορές όχι. Πολύ καλή εφαρμογή πάντως. Λέω να βάλω 8gb κάρτα μνήμης τώρα γιατί έχω αυτή που είχε μαζί το κινητό. Έχω 3 ερωτήσεις.:worry:

1) Θα είναι πιο γρήγορο το κινητό με 8αρα κάρτα;:blink:

2) Θα πρέπει να ξαναπεράσω τους χάρτες OVI ή δεν χρειάζεται γιατί είναι αποθηκευμένοι στη μνήμη του τηλεφώνου.:blink:

3) Τα αρχεία απο την παλιά κάρτα να τα περάσω στην καινούρια με αντιγραφή- επικόλληση ή με κάποια άλλη διαδικασία;:blink:

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν υπάρχει θέμα στην διαφορά ταχύτητας που θα δεις.Μόνο αν η class της κάρτας είναι από 4 και πάνω, όχι όμως στην λειτουργία του κινητού αλλά στην μεταφορά δεδομένων.

2)Όχι

3)Αντιγραφή επικόλληση και να έχεις επιλέξει στον υπολογιστή να εμφανίζονται τα κρυφά αρχεία-φάκελοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επεσε καταλάθος το κινητό κατω..και δεν λειτουργεί καθόλου η αφή στην οθόνη...τι να κάνω;;:cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν εχει σημαδι απο τουμπα μπορει και να στο καλυψουν..κοστος δεν ξερω χτυπα ενα τηλεφωνακι ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επεσε καταλάθος το κινητό κατω..και δεν λειτουργεί καθόλου η αφή στην οθόνη...τι να κάνω;;:cry::cry::cry::cry:

 

εμενα μου γραντζουνιστηκε λιγο και μου ειπαν οτι αυτη η οθονη ειναι στα 50 ευρω (μαγαζι νοκια).

 

Και κατι σχετικο ασχετο... Μολις εβαλα την αναβαθμιση του κινητου v40. Νεος browser καλυτερη ταχυτητα κινητου. Καλο καλοκαιρι.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις το κόστος;;; η εγγυηση το καλύπτει;;;

 

τελικά κάποιος που να ξέρει?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ με το nokia c6 να συνδεθώ στο facebook και να ποστάρω την τοποθεσία στην οποία βρίσκομαι? Γίνεται με την εφαρμογή check in της Nokia η πρέπει να κατεβάσω κάποια άλλη εφαρμογή?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ με το nokia c6 να συνδεθώ στο facebook και να ποστάρω την τοποθεσία στην οποία βρίσκομαι? Γίνεται με την εφαρμογή check in της Nokia η πρέπει να κατεβάσω κάποια άλλη εφαρμογή?:wacko:

 

γινεται και με την εφαρμογη της νοκια (χαρτες) ,εναλλακτικα μπορεις να μπεις στο touch.facebook.com απο τον opera ,μπορεις και απο εκει.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

γινεται και με την εφαρμογη της νοκια (χαρτες) ,εναλλακτικα μπορεις να μπεις στο touch.facebook.com απο τον opera ,μπορεις και απο εκει.

 

Φίλε μου μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για το πώς γίνεται από τους χάρτες; :)

edit: τελικά το βρήκα! :) Από το Check in γίνεται... :)

Edited by Zisis1992
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν εχει σημαδι απο τουμπα μπορει και να στο καλυψουν..κοστος δεν ξερω χτυπα ενα τηλεφωνακι ;)

 

Τελικά το πήγα πίσω και μου το επισκεύασαν εντελώς δωρεάν άσχετα που το χάλασα εγώ.. !! Τυχαίο;; :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Όντως γίνεται με την εφαρμογη check in αλλά το γράφει διαφορετικά απο άλλους που έχω δει οτι στο facebook. Π.χ. παρατήρησα οτι το μέρος που βρίσκονται κάποιοι το εμφανίζει σαν ετικέτα και επίσης μπορούν και βάζουν κάποιο μέρος που ονομάζουν αύτοι, για παράδειγμα "myphone's house" δηλαδή που δεν είναι υπαρκτό. Εγώ που προσπάθησα μόνο υπαρκτά μέρη μπορώ να βάλω. :confused:
Link to comment
Share on other sites

αυτό το SPB MobileShell ειναι οντως φοβερο! voodooman μας άνοιξες τα μάτια!

 

Εγώ; Και εμένα κάποιος μου το σύστησε, αλλά δεν θυμάμαι ποιός, έτσι είναι αυτά! :)

Και στο C7 πάλι αυτό φόρεσα, το C6-00 το χαίρεται ο αδερφός μου πλέον. Το C6 με το πληκτρολόγιό του, το SPB και την τιμή που το βρίσκει κανείς είναι εξαιρετική περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Όντως γίνεται με την εφαρμογη check in αλλά το γράφει διαφορετικά απο άλλους που έχω δει οτι στο facebook. Π.χ. παρατήρησα οτι το μέρος που βρίσκονται κάποιοι το εμφανίζει σαν ετικέτα και επίσης μπορούν και βάζουν κάποιο μέρος που ονομάζουν αύτοι, για παράδειγμα "myphone's house" δηλαδή που δεν είναι υπαρκτό. Εγώ που προσπάθησα μόνο υπαρκτά μέρη μπορώ να βάλω. :confused:

 

λοιπον μπαινεισ στη σελιδα touch.facebook.com απ τον opera και πατας κοινοποιηση παρουσιας :D

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ; Και εμένα κάποιος μου το σύστησε, αλλά δεν θυμάμαι ποιός, έτσι είναι αυτά! :)

Και στο C7 πάλι αυτό φόρεσα, το C6-00 το χαίρεται ο αδερφός μου πλέον. Το C6 με το πληκτρολόγιό του, το SPB και την τιμή που το βρίσκει κανείς είναι εξαιρετική περίπτωση!

καλησπερα πως μπορω να βρω το SPB ???? και πως το περναω στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως μπορω να βρω το SPB ???? και πως το περναω στο κινητο?

 

http://www.spb.com/symbian-software/mobileshell/

 

Το έχουν ρίξει στη μισή τιμή, το είχα πληρώσει $30! Σε αυτήν την τιμή είναι πια εξαιρετική ευκαιρία.

Το κατεβάζεις και το εγκαθιστάς όπως οποιοδήποτε άλλο αρχείο στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...