Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Το opera mobile δεν θέλει να φορτώσει. :p Ούτε το update βοήθησε. :(

 

που κανεις εγκατασταση την εφαρμογη?στην μνημη του τηλεφωνου η στην καρτα μνημης.κανε απεγκατασταση ολους τους οπερα και δοκιμασε απ την αρχη!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω χιλιομετανιώσει που αγόρασα αυτό το ρημαδοκινητό...όλο προβληματα είναι.:rocket: Τώρα μου μου βγάζει το εξής μήνυμα όταν πάω να συνδεθώ μέσω wifi στο ιντερνετ: "Γενικό:Μνήμη πλήρης. Κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε". Δεν συνδέεται. Το θέμα είναι οτι δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή. Έχω κλείσει και έχω ξανανοίξει το κινητό αλλα τίποτα. Το κάνει 4-5 μέρες τώρα. :angry:
Link to comment
Share on other sites

Έχω χιλιομετανιώσει που αγόρασα αυτό το ρημαδοκινητό...όλο προβληματα είναι.:rocket: Τώρα μου μου βγάζει το εξής μήνυμα όταν πάω να συνδεθώ μέσω wifi στο ιντερνετ: "Γενικό:Μνήμη πλήρης. Κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε". Δεν συνδέεται. Το θέμα είναι οτι δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή. Έχω κλείσει και έχω ξανανοίξει το κινητό αλλα τίποτα. Το κάνει 4-5 μέρες τώρα. :angry:

 

Αυτο ειναι προβλημα της νοκια με την καινουργια αναβαθμιση.Και σε μενα μου το εμφανιζει οταν χρησιμοποιω το gps..αλλα μετα απο επανεκκινηση δεν υπαρχει προβλημα.

Προτεινω να ξαναπερασεις το λογισμικο απ την αρχη.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι προβλημα της νοκια με την καινουργια αναβαθμιση.Και σε μενα μου το εμφανιζει οταν χρησιμοποιω το gps..αλλα μετα απο επανεκκινηση δεν υπαρχει προβλημα.

Προτεινω να ξαναπερασεις το λογισμικο απ την αρχη.

 

Ευχαριστώ πολύ...!!! Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Όσο αυτό με την επανεκκίνηση θα θέλει κάθε τρεις και λίγο και απλά είναι εκνευριστικό:rocket: Android και πάλι android. Έχουν οι περισσότεροι φίλοι μου και απλά πετάνε τα κινητά τους. Ούτε κολληματα ούτε τίποτα. Και μιλάμε για φτηνά κινητά.:X

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια εχω ενα νοκια C6-00 με περασμενο firmware την εκδοση v11.

To κινητο ειναι αγορασμενο απο ενα καταστημα vodafone.

Εχω το εξης προβλημα.

Το κινητο εχει Product code 059B867 και ειναι ενα product code σχετικο με τη vodafone.

Στο navifirm βλεπω οτι η τελευταια εκδοση διαθεσιμη ειναι η v41.

Ομως για την τελευταια εκδοση κανενα απο τα διαθεσιμα Product codes δεν αντιστοιχει στο δικο μου. K ουτε η συσκευη μου βγαζει διαθεσιμη την ενημερωση μεσω του update της. Οποτε τι ακριβως παιζει? Πως θα καταφερω να κανω update τη συσκευη με το τελευταιο λογισμικο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα νοκια C6-00 με περασμενο firmware την εκδοση v11.

To κινητο ειναι αγορασμενο απο ενα καταστημα vodafone.

Εχω το εξης προβλημα.

Το κινητο εχει Product code 059B867 και ειναι ενα product code σχετικο με τη vodafone.

Στο navifirm βλεπω οτι η τελευταια εκδοση διαθεσιμη ειναι η v41.

Ομως για την τελευταια εκδοση κανενα απο τα διαθεσιμα Product codes δεν αντιστοιχει στο δικο μου. K ουτε η συσκευη μου βγαζει διαθεσιμη την ενημερωση μεσω του update της. Οποτε τι ακριβως παιζει? Πως θα καταφερω να κανω update τη συσκευη με το τελευταιο λογισμικο?

 

μαλλον θα ειναι branded στην vodafone.Αν θες να περασεις την τελευταια εκδοση ακολουθεις τις οδηγιες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354 για να αλλαξεις product code και βαζεις ενα απο αυτα της πρωτης σελίδας του τοπικ.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 10 μήνες με το C6-00 έχω να πω ότι πρόκειται για το πιο αποτυχημένο κινητό της Νοκια που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Και εξηγούμαι:

-Τα βίντεο που τραβάει κολλάνε κατά την αναπαραγωγή. Ο ήχος παίζει κανονικά η εικόνα όμως παγώνει. Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει το κινητό αλλά αφού τα μετέφερα στον υπολογιστή κολλούσαν και εκεί.

- Οι υπενθυμίσεις χτυπάνε όποτε το θυμηθούνε.

- Με παραπάνω από 2 αφυπνίσεις, αν τελικά λειτουργήσουν, το κινητό κολλάει μαυρίζει η οθόνη και πρέπει να βγάλω την μπαταρια πάνω από 2 φορές για να επανέλθει.

- Όταν έρχεται μήνυμα απλά αναβοσβήνει το κεντρικό πλήκτρο και δεν φωτίζεται η οθόνη.

- Για ανεξήγητους λόγους, παρόλο που το έχω σε θήκη, αφού το έχω κλειδώσει όταν το ξεκλειδώνω βρίσκω ανοιχτές εφαρμογές, δημιουργία νέου μηνύματος, ή δημιουργία νέας επαφής.

- Το ραδιόφωνο κατά την εναλλαγή σταθμών κολλάει και πάλι θέλει να βγει η μπαταρία για να επανέλθει.

Και το πιο απαράδεκτο, επειδή είναι branded της vodafone δεν μπορεί να κάνει update στο τελευταίο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μήνες με το C6-00 έχω να πω ότι πρόκειται για το πιο αποτυχημένο κινητό της Νοκια που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Και εξηγούμαι:

-Τα βίντεο που τραβάει κολλάνε κατά την αναπαραγωγή. Ο ήχος παίζει κανονικά η εικόνα όμως παγώνει. Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει το κινητό αλλά αφού τα μετέφερα στον υπολογιστή κολλούσαν και εκεί.

- Οι υπενθυμίσεις χτυπάνε όποτε το θυμηθούνε.

- Με παραπάνω από 2 αφυπνίσεις, αν τελικά λειτουργήσουν, το κινητό κολλάει μαυρίζει η οθόνη και πρέπει να βγάλω την μπαταρια πάνω από 2 φορές για να επανέλθει.

- Όταν έρχεται μήνυμα απλά αναβοσβήνει το κεντρικό πλήκτρο και δεν φωτίζεται η οθόνη.

- Για ανεξήγητους λόγους, παρόλο που το έχω σε θήκη, αφού το έχω κλειδώσει όταν το ξεκλειδώνω βρίσκω ανοιχτές εφαρμογές, δημιουργία νέου μηνύματος, ή δημιουργία νέας επαφής.

- Το ραδιόφωνο κατά την εναλλαγή σταθμών κολλάει και πάλι θέλει να βγει η μπαταρία για να επανέλθει.

Και το πιο απαράδεκτο, επειδή είναι branded της vodafone δεν μπορεί να κάνει update στο τελευταίο firmware.

 

φιλε εγω το κινητο απο τοτε που βγηκε.Και εγω απο vodafone το πηρα αλλα του αλλαξα product code.Δεν μου εχει εμφανισει τιποτα απ οσα αναφερεις.Οσον αφορα το μηνυμα ναι ετσι ερχεται και αναβοσβηνει το φωτακι!

Δεν ξερω αν εχεις παρει καποιο προβληματικο μοντελο.Αν καποιος εχει καποια απο τα προβληματα που ειπε ο φιλος ας ποσταρει!

Σου προτεινω να αλλαξεις product code και να βαλεις το τελευταιο firmware!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μήνες με το C6-00 έχω να πω ότι πρόκειται για το πιο αποτυχημένο κινητό της Νοκια που έχει περάσει από τα χέρια μου.

->Το κινητο εχει σαν στοχο καλη αναλογια μεταξυ: χαμηλης τιμης- μετρια αποδοση (value for money) ωστε να ικανοποιει οριακα τις πιθανες αναγκες ενας μεσου χρηστη και σαν τετοιο πρεπει να κρινεται.

 

-Τα βίντεο που τραβάει κολλάνε κατά την αναπαραγωγή.

->Εχεις δικιο.. Το παθαινα και γω πριν την αναβαθμηση δεν ξερω αν τωρα εστρωσε. Γενικα η καμερα του (φωτο και βιντεο) μονο ονομαστικα ειναι τα 5ΜΡ.. Το Ε90 με 3.2 εβγαζε πολυ καλυτερες. Βεβαια εκανε και 800€ ενω αυτο κανει 260€...

- Οι υπενθυμίσεις χτυπάνε όποτε το θυμηθούνε.

- Με παραπάνω από 2 αφυπνίσεις, αν τελικά λειτουργήσουν, το κινητό κολλάει μαυρίζει η οθόνη και πρέπει να βγάλω την μπαταρια πάνω από 2 φορές για να επανέλθει.

- Το ραδιόφωνο κατά την εναλλαγή σταθμών κολλάει και πάλι θέλει να βγει η μπαταρία για να επανέλθει.

->Κατι δεν παει καλα με την συσκευη σου - ψαξτο...

- Όταν έρχεται μήνυμα απλά αναβοσβήνει το κεντρικό πλήκτρο και δεν φωτίζεται η οθόνη.

->Το κανει για οικονομια στην μπαταρια. Απλα συνηθισε το. Εμενα με βολευει πολυ.

 

Και το πιο απαράδεκτο, επειδή είναι branded της vodafone δεν μπορεί να κάνει update στο τελευταίο firmware.

->Ναι ειναι τραγικο αλλα μπορεις να το αλλαξεις αν διαβασεις πιο πανω. Εγω το εκανα με τον 2ο τροπο στο αναλογο θεμα.

 

Το κινητο εχει ενα τεραστιο πλεονεκτημα για οσους τους ενδιαφερει αυτο. Ειναι qwerty!!!

Δεν παιζεις σκοποβολη για να βρεις το καταλληλο κουμπι στην οθονη και εχεις ολη την οθονη διαθεσιμη χωρις εικονικο πληκτρολογιο. Μεγαλη εργονομια κατα την γνωμη μου.

Μειονεκτημα σοβαρο ειναι πως το καλοκαιρι δεν βλεπεις τιποτα στη οθονη λογο αντανακλασης αν δεν πας κατω απο σκια.

Edit: Α! εχει δυστυχως και μικρη Ram (το ξεχασα)

Edited by Arxai0s
Link to comment
Share on other sites

 

->Ναι ειναι τραγικο αλλα μπορεις να το αλλαξεις αν διαβασεις πιο πανω. Εγω το εκανα με τον 2ο τροπο στο αναλογο θεμα.

Δεν είναι όμως χαζομάρα να σε αποτρέπει η κάθε εταιρία από το να κάνεις update? Με ποιο σκεπτικό ''κλειδώνουν'' το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον φιλο @Arxai0s στην RAM και στην καμερα!Τα υπολοιπα βαση της τιμης του ειναι μια χαρα!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που προχωρήσω στην αλλαγή του product code παίζει θέμα με την κάλυψη της εγγύησης αν παρουσιάσει κάποια βλάβη η συσκευή?

Και κάτι άλλο, αλλάζοντας product code είναι σα να γίνεται format, σβήνονται τα πάντα από την συσκευή, (επαφές, φωτό, βίντεο, sms, υπενθυμίσεις, ορόσημα,εφαρμογες κλπ)?

Edited by forever_after
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που προχωρήσω στην αλλαγή του product code παίζει θέμα με την κάλυψη της εγγύησης αν παρουσιάσει κάποια βλάβη η συσκευή?

 

ναι χανεται η εγγυηση αλλα μετα μπορεις να επαναφερεις το product code που ειχες και δεν υπαρχει προβλημα!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, αλλάζοντας product code είναι σα να γίνεται format, σβήνονται τα πάντα από την συσκευή, (επαφές, φωτό, βίντεο, sms, υπενθυμίσεις, ορόσημα,εφαρμογες κλπ)?

 

Εκανα αλλαγη και μετα αναβαθμιση και επανεγκατασταση και δεν χαθηκε τιποτα (επαφες μυνηματ κτλ) . Ουτε τα προγραμματα δεν χαλασαν ουτε αυτα που τρεχουν στην καρτα ουτε αυτα που τρεχουν στην μνημη του κινητου.

Το μονο που ειδα ηταν στην αρχη μια καθυστερηση. Μετα ολα ετρεχαν οπως πριν. Καλο θα ηταν ομως να σωσεις οτι σε ενδιαφερει πριν κανεις οτιδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Ακολούθησα αυτόν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354 τον οδηγό αλλά στo βήμα του read μου βγάζει error :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Ακολούθησα αυτόν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354 τον οδηγό αλλά στo βήμα του read μου βγάζει error :(

 

Δοκιμασε τον 2ο τροπο και δες το #24 στο σχετικο θεμα αν εχεις win 7. Αλλιως πας σε μαγαζι ΝΟΚΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 1 προβληματακι με τη μνημη. Μεσα σε 1 εβδομαδα επειδη εβλεπα διαφορα βιντεο μεσω ιντερνετ μου φουλαρε ι μνημη. Το ψιλιαστικα με το τελευταιο βιντεο που πηγα να δω. Πριν το δω ειχα 80mb ελευθερα και αμεσως μετα μολις 15. Τα βιντεο λογικα καπου τα αποθικευει το κιν. μου. Εψαξα απο την διαχειριση αλλα δεν βρηκα τπτ. Μηπως καποιος απο εσας ξερει να μου πει τι πρεπει να κανω? Ξεχασα να αναφερω απο τα βιντεο ιταν απο διαφορα sites και οχι μονο απο το youtube.
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς καλώς ήρθες :)

 

 

Λοιπόν, κατέβασε το xplore το οποίο είναι ένας File explorer, και αν θυμάμαι καλά πας στην μνήμη τηλεφώνου C: και διαγράφεις το φάκελο cache (C:/SYSTEM/cache) ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου. Ιταν αυτο που χρειαζομουν. Τελικα τα βιντεο ιταν καπου αλλου αλλα με λιγακι ψαξιμο τα βρηκα. Μου ειχαν ''φαει'' 1,2gb χωρις λογο... :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. σημερα το κινητο μου δεν ανοιγε. το πηγα στη νοκια και μου ειπαν οτι εχει τραβηξει υγρασια. μπορω να το φτιαξω εγω? αν ναι πως? και αν δε φτιαχνει και πρεπει να παρω καινουρια πλακετα ποσο θα κοστισει? ευχαριστω...!!!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε για πλάκα μην το επιχειρήσεις, εκτός κι αν έχεις τις γνώσεις... Αλλά και πάλι ας το, δεν το βλέπω και πολύ εύκολο... ;)

 

Καλύτερα σε Nokia Care :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας παιδια να σας ρωτησω κατι...

Πως γινετε σαυτο το κινητο σταν γραφω μηνυμα στα πλαγια (λαντσκεειπ)????

Επισης πως μπορω να εγκαταστησω θεματα (π.χ. Στυλ iphone) και να ειναι ολα τα εικονιδια σαν το iphone η την μπλε μπαρα που πρεπει να σιρεις πως γινετε να το αλλαξεις????

Ευχαριστω

Edited by Johnako
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια να σας ρωτησω κατι...

Πως γινετε σαυτο το κινητο σταν γραφω μηνυμα στα πλαγια (λαντσκεειπ)????

Επισης πως μπορω να εγκαταστησω θεματα (π.χ. Στυλ iphone) και να ειναι ολα τα εικονιδια σαν το iphone η την μπλε μπαρα που πρεπει να σιρεις πως γινετε να το αλλαξεις????

Ευχαριστω

Όταν σύρεις και ανοίξεις το πληκτρολόγιο δεν γυρίζει σε landscape για να γράψεις μήνυμα?

 

Για να περάσεις θέμα θα πρέπει να το κατεβάσεις στο κινητό σου και να το κάνεις εγκατάσταση όπως κάνεις τις εφαρμογές. Για να κάνεις τα εικονίδια σε στυλ iphone θα πρέπει να βρεις θέμα το οποίο διαθέτει τέτοια εικονίδια. Ρίξε μια ματιά στο [symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Θέματα και στο Εύρεση εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών αλλά ψάξε και στο κατάστημα της nokia http://store.ovi.com/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα λαθος μου γτ δεν εξηγησα σωστα τι ηθελα να μαθω...οταν ελεγα στυλ iphone εννοουσα τα διαφορα εφε π.χ. Να αλλαζει οθονες,σαν 3d να μεταβιβαζει καπου και τετοια...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα λαθος μου γτ δεν εξηγησα σωστα τι ηθελα να μαθω...οταν ελεγα στυλ iphone εννοουσα τα διαφορα εφε π.χ. Να αλλαζει οθονες,σαν 3d να μεταβιβαζει καπου και τετοια...

Αυτά που λες για τα εφέ και τα 3D δεν τα κάνει το iphone. Τα κάνει όταν περάσεις διάφορα tweaks. Για να αλλάξεις εφέ στο κινητό σου θα πρέπει να το κάνεις hack και να προσθέσεις με κάποιο τρόπο διαφορετικά εφέ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...