Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον μπαινεισ στη σελιδα touch.facebook.com απ τον opera και πατας κοινοποιηση παρουσιας :D

 

Kαλησπέρα. Έχω προσπαθήσει με αυτό τον τρόπο αλλά δεν γίνεται τίποτα. πατάω πάνω στο σύμβολο που δηλώνεις σε ποιο μέρος είσαι και πατάω και στο σύμβολο(+) που προσθέτεις με ποίους είσαι αλλά δεν γίνεται τίποτα. Έχει κανείς καμία ιδέα? Επίσης μετά το τελευταίο update είτε όταν μπαίνω στο GPS είτε όταν είμαι συνδεδεμένος στο Internet με WIFI (στο κατάστημα ovi ή σε κάποια ιστοσελίδα μέσω του browser του κινητού είτε μέσω του Mini Opera μου γράφει μνήμη πλήρης.Δεν έχω άλλες εφαρμογές ανοιχτές). Αρκετές φορές μάλιστα κολλάει εντελώς το κινητό και δείχνει άσπρη οθόνη. Επίσης κάποιες φορές όταν μιλάω κλείνει ενώ έχει τουλάχιστον 3 γραμμές μπαταρία. Ένα τελευταίο που μου κάνει είναι οτι μπορεί να το φορτήσω το πρωί το κινητό και μέχρι το βράδυ να θέλει πάλι φόρτηση, ενώ εχω μιλήσει το πολυ 2-3 λεπτα όλη μέρα και δεν το έχω χρησιμοποιήσει για κάτι άλλο. Γενικά ήμουν ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο κινητό αλλά τελευταία έχει εμφανίσει πολλά προβλήματα. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να γυρίσω σε παλαιότερη έκδοση λογισμικού? Μπορώ να το κάνω μόνος ή πρέπει να το πάω στη Nokia? Συγνώμη αν σας κούρασα. :p Ευχαριστώ...!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον φιλε μ σχετικα με τις τοποθεσιες όταν μπαινεισ στη σελιδα που σ ειπα υπαρχει επιλογη check in το αλλαξαν προσφτα και πατας πανω και δηλωνεις τοποθεσια...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μ σχετικα με τις τοποθεσιες όταν μπαινεισ στη σελιδα που σ ειπα υπαρχει επιλογη check in το αλλαξαν προσφτα και πατας πανω και δηλωνεις τοποθεσια...

 

Δοκίμασα ξανά αλλα τίποτα. Τι να κάνω. Θα ζήσω χωρίς να κάνω check in. :p χαχα. Μήπως παίζει ρόλο η έκδοση του Opera mini? Έχω την 6.1. Έχω εγκαταστήσει και το Opera mobile 11.1 αλλά με το που πάει να το φορτώσει με πετάει. Ξέρει κανείς τη διαφορά μεταξύ Opera mini και Opera mobile?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για το check in γιατί δεν μπαίνεις απ' τους χάρτες; :) ο opera mini (απ' αυτόν σου απαντάω τώρα :P) κατεβάζει λιγότερα δεδομένα, αλλά προφανώς είναι χειρότερος απ' τον μομπιλε ;) (έχω θέματα πχ με φόρουμ που δεν με κάνει σύνδεση με τον λογαριασμό μου, προφανώς όχι στο μυφονε :) )
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ξανά αλλα τίποτα. Τι να κάνω. Θα ζήσω χωρίς να κάνω check in. :p χαχα. Μήπως παίζει ρόλο η έκδοση του Opera mini? Έχω την 6.1. Έχω εγκαταστήσει και το Opera mobile 11.1 αλλά με το που πάει να το φορτώσει με πετάει. Ξέρει κανείς τη διαφορά μεταξύ Opera mini και Opera mobile?:wacko:

 

χρησιμοποιω τον οπερα mobile 11.δοκιμασε να τον ξαναπερασεις μηπως υπηρξε καποιο κολλημα η δοκιμασε να τον ανοιξεις μετα απο επανεκινηση (τρωει αρκετη μνημη).

 

Βασικα για το check in γιατί δεν μπαίνεις απ' τους χάρτες; :) ο opera mini (απ' αυτόν σου απαντάω τώρα :P) κατεβάζει λιγότερα δεδομένα, αλλά προφανώς είναι χειρότερος απ' τον μομπιλε ;) (έχω θέματα πχ με φόρουμ που δεν με κάνει σύνδεση με τον λογαριασμό μου, προφανώς όχι στο μυφονε :) )

 

βασικα θελει να κανει check in με οπως γινεται και σε android phones και οχι με τους χαρτες της νοκια...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω τον οπερα mobile 11.δοκιμασε να τον ξαναπερασεις μηπως υπηρξε καποιο κολλημα η δοκιμασε να τον ανοιξεις μετα απο επανεκινηση (τρωει αρκετη μνημη).

 

 

 

βασικα θελει να κανει check in με οπως γινεται και σε android phones και οχι με τους χαρτες της νοκια...

 

Τον opera mobile 11 εχω εγκαταστήσει κι εγώ αλλά τίποτα. To εχω σβήσει και το έχω περάσει πάρα πολλές φορές. Δείχνει τη μπάρα που φορτωνει και μόλις γεμίζει με πετάει. Toν άνοιξα και μετά απο επανεκκίνηση αλλα τπτ. Το κατέβασα από εδώ http://www.opera.com/mobile/download/nokia/c6-00/ δοκίμασα και το english και το international αλλά το ίδιο γίνεται. Βασικά σκέφτομαι οτι φταίει ίσως η μνήμη. Πάντως δεν έχω τίποτα άλλο ανοιχτό. Τευλεταία παρατηρώ οτι μου βγάζει συνέχεια μνήμη πλήρης.(είτε είμαι στο κατάστημα ovi είτε στους χάρτες έιτε χρησιμοποιώ opera mini) Παλιότερα γινόταν πολύ σπάνια εώς καθόλου αυτό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Υπέθεσα οτι μπορεί να ευθύνεται το update που έκανα πριν μερικές βδομάδες.:worry:

 

Τι ειναι το τσεκ ιν;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Είναι η εφαρμογή στους χάρτες με την οποία μπορείς να ποστάρεις στο facebook, twitter κλπ. την τοποθεσία σου.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τον opera mobile 11 εχω εγκαταστήσει κι εγώ αλλά τίποτα. To εχω σβήσει και το έχω περάσει πάρα πολλές φορές. Δείχνει τη μπάρα που φορτωνει και μόλις γεμίζει με πετάει. Toν άνοιξα και μετά απο επανεκκίνηση αλλα τπτ. Το κατέβασα από εδώ http://www.opera.com/mobile/download/nokia/c6-00/ δοκίμασα και το english και το international αλλά το ίδιο γίνεται. Βασικά σκέφτομαι οτι φταίει ίσως η μνήμη. Πάντως δεν έχω τίποτα άλλο ανοιχτό. Τευλεταία παρατηρώ οτι μου βγάζει συνέχεια μνήμη πλήρης.(είτε είμαι στο κατάστημα ovi είτε στους χάρτες έιτε χρησιμοποιώ opera mini) Παλιότερα γινόταν πολύ σπάνια εώς καθόλου αυτό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Υπέθεσα οτι μπορεί να ευθύνεται το update που έκανα πριν μερικές βδομάδες.:worry:

 

ναι τις περισσοτερες φορες φορτωνει η μπαρα αλλα τιποτα.δοκιμασε να κανεις συνεχεια ανανεωση σελιδας (ξερω τρωει πολλα ΜΒ αλλα δυστυχως μονο αυτο εχω βρει) ισως φορτωσει καποια στιγμη και πετυχει το check in.εγω ετσι κανω!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ναι τις περισσοτερες φορες φορτωνει η μπαρα αλλα τιποτα.δοκιμασε να κανεις συνεχεια ανανεωση σελιδας (ξερω τρωει πολλα ΜΒ αλλα δυστυχως μονο αυτο εχω βρει) ισως φορτωσει καποια στιγμη και πετυχει το check in.εγω ετσι κανω!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!:) Αλλά εννοώ την μπάρα του opera mobile που δείχνει στην αρχή, που φορτώνει το πρόγραμμα, όχι η σελίδα.:(

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!!:) Αλλά εννοώ την μπάρα του opera mobile που δείχνει στην αρχή, που φορτώνει το πρόγραμμα, όχι η σελίδα.:(

 

σε εμενα φορτωνει αμεσως.εχω βαλει την εφαρμογη στην μνημη του τηλεφωνου...δοκιμασε να την εγκατεστησεις εκει.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα φορτωνει αμεσως.εχω βαλει την εφαρμογη στην μνημη του τηλεφωνου...δοκιμασε να την εγκατεστησεις εκει.

 

το δοκίμασα και αυτό... το ίδιο κάνει. δοκίμασα και πιο παλιά έκδοση του opera mobile. ξαναέκανα εγκατάσταστη ακόμα και το λογισμικο του κινητού. δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. :(

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και αυτό... το ίδιο κάνει. δοκίμασα και πιο παλιά έκδοση του opera mobile. ξαναέκανα εγκατάσταστη ακόμα και το λογισμικο του κινητού. δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. :(

 

μαλιστα!κοιτα το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω καποιο προβλημα οποτε το τελευταιο πραγμα που πρεπει να κανει ειναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η να περασεις το λογισμικο ξανα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,στο Nokia C6-00 γίνεται να του περάσουμε τα symbian 3?? ή κάποια άλλα καλύτερα symbian??
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,στο Nokia C6-00 γίνεται να του περάσουμε τα symbian 3?? ή κάποια άλλα καλύτερα symbian??

 

Εννοεις "το Symbian 3". Το λειτουργικο S^3

 

οχι δεν γινεται. το C6-00 τρεχει το Symbian ^1 (S60 5th edition) και δεν γινεται να παρει το νεοτερο S^3.

 

,Με το αδυναμο hardware που εχει, δεν θα μπορουσε καν να το ανοιξει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι βγήκε καινούριο firmware για την συσκευή. 41.0.010. Είδε κανένας καμία αλλαγή? Γιατί εγώ δεν παρατήρησα τίποτα!

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι βγήκε καινούριο firmware για την συσκευή. 41.0.010. Είδε κανένας καμία αλλαγή? Γιατί εγώ δεν παρατήρησα τίποτα!

 

Λοιπον παιδια εγκατεστησα το νεο λογισμικο, το μονο που παρατηρησα ειναι στο default broswer οτι εχει σταθεροποιηθει η μπαρα επιλογων κατω.

 

Changlog v41.0.10

 

-New Web Broswer 7.3.1.31

-Fixed bug "Camera: already in use"

-Improved stability of the phone

-Improvements to Wi-Fi

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα είδα ότι βγήκε καινούριο firmware για την συσκευή. 41.0.010. Είδε κανένας καμία αλλαγή? Γιατί εγώ δεν παρατήρησα τίποτα!

 

Ρε παιδια να κανω μια ερωτιση ? Πως γινεται εμενα να εχει την εκδοση V 20.0.042 και να μου λεει οτι δεν υπαρχει update το OVI software update? ;)

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτιση ? Πως γινεται εμενα να εχει την εκδοση V 20.0.042 και να μου λεει οτι δεν υπαρχει update το OVI software update? ;)

 

λογικα θα πρεπει να σου βγαζει το update εκτος και εχεις αλλο product code!

 

Y.Γ. εχει εγκαταστησει κανενας το νεοτερο λογισμικο να μας πει εντυπωσεις? Σε εμενα εχω παρατηρησει οτι στο gps μου βγαζει αρκετα συχνα μνημη πληρης αντιθετα στην καμερα δεν εμφανιζει το μηνυμα "οτι χρησιμοποιειται".

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα πρεπει να σου βγαζει το update εκτος και εχεις αλλο product code!

 

Κι αυτο πως μπορω να το μαθω? Τι συσκευη την αγορασα με επιδοτηση απο ενα καταστημα του Γερμανου. Μπορω να αλλαξω το product code γιατι ενδιαφερομαι για την αναβαθμιση γιατι εχω καπια προβληματακια.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

 

Κι αυτο πως μπορω να το μαθω? Τι συσκευη την αγορασα με επιδοτηση απο ενα καταστημα του Γερμανου. Μπορω να αλλαξω το product code γιατι ενδιαφερομαι για την αναβαθμιση γιατι εχω καπια προβληματακια.

 

Κατω απο την μπαταρια γραφει το product code.Αν δεν ειναι ενας απο τα δυο product code που βρισκοται στην πρωτη σελιδα αυτου του θεματος τοτε ακολουθησε αυτον τον οδηγο για την αλλαγη του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354 :)

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

έχετε μια λίστα με καλά παιχνίδια και edtions για το κινητό μας, γιατι μονο με το mau mau την εχω βγαλει και μια lite εκδοση του angry birds, που και αυτο τελειωσε...για στειλτε ρε παιδια!! και κανενα που να συμμετεχει και το πληκτρολόγιο λίγο...!!! Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Κατω απο την μπαταρια γραφει το product code.Αν δεν ειναι ενας απο τα δυο product code που βρισκοται στην πρωτη σελιδα αυτου του θεματος τοτε ακολουθησε αυτον τον οδηγο για την αλλαγη του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354 :)

 

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε, οταν βρω λιγο χρονο θα προσπαθήσω να το κανω.:)

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ. εχει εγκαταστησει κανενας το νεοτερο λογισμικο να μας πει εντυπωσεις? Σε εμενα εχω παρατηρησει οτι στο gps μου βγαζει αρκετα συχνα μνημη πληρης αντιθετα στην καμερα δεν εμφανιζει το μηνυμα "οτι χρησιμοποιειται".

 

Αυτό με τη μνήμη πλήρης άρχησε να μου το εμφανίζει εμένα μετά το προηγούμενο Update. Αύριο θα δοκιμάσω το τελευταίο update να και θα σας πω εντυπώσεις. Με ενδιαφέρει να μπορέσω να ξανατρέξω τον Opera mobile. Eίναι η τελευταία μου ελπίδα αυτό το update. :p :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μνήμη πλήρης άρχησε να μου το εμφανίζει εμένα μετά το προηγούμενο Update. Αύριο θα δοκιμάσω το τελευταίο update να και θα σας πω εντυπώσεις. Με ενδιαφέρει να μπορέσω να ξανατρέξω τον Opera mobile. Eίναι η τελευταία μου ελπίδα αυτό το update. :p :(

 

κανε επανφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και φορματ στην καρτα μνημης :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

κανε επανφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και φορματ στην καρτα μνημης :)

 

Έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Το opera mobile δεν θέλει να φορτώσει. :p Ούτε το update βοήθησε. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...