Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το ειδα και εγω ζωντανα και εχω να κανω τις εξης παρατηρησεις:

1) Μου εκανε θετικοτατη εντυπωση η οθονη, ειχε πολυ ζωντανα χρωματα. Δεν ξερω αν ειναι καλυτερη απο του iphone η καλυτερη απο ολα τα κινητα του κοσμου αλλα δεν με νοιαζει κιολας. Πιστευω καλυπτει καθε χρηστη.

2)Με ενεργοποιημενα τα live wallpapers υπηρχαν κοληματα και αυτο μου εκανε εντυπωση γιατι σε video reviews δεν φαινοταν κατι τετοιο. Υπαρχει περιπτωση τα ελληνικα να ειναι πιο αργα; Θυμαμαι συνεβαινε κατι τετοιο σε windows mobile συσκευες της ace hellas. Επισης μπορει να ηταν επειδη το ειχαν σκισει τοσοι επισκεπτες στο πλαισιο ή πραγματι ειναι αργο; Αν ειναι ετσι να περιμενω το galaxy s αν και ειναι πολυ ανωτερο το sense.

3)Ξερει κανεις αν απενεργοποιειται το sense;

 

Ευχαριστω και συγγνωμη για την κουραση....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν τα έχω στο google...ειναι όλα στο τηλέφωνο...Πάντως πρέπει να υπάρχει τρόπος...δεν μπορώ να τα περάσω ένα ένα ξανα με το χέρι...Μετά είναι και το άλλο...κάθε επαφή που έχω περασμένη στο τήλ έχει και λεπτομέριες..γεννεθλια facebook...όλα αυτα ξ'ερει κάποιος να μου πεί πώς απο το HERO θα τα περάσω στο DESIRE?

 

Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή ExportContacts από το Market και να κάνεις εξαγωγή των επαφών σου στην κάρτα SD. Μετά στο Desire βάζεις πάλι την εφαρμογή και κάνεις import τις επαφές από την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ειδα και εγω ζωντανα και εχω να κανω τις εξης παρατηρησεις:

1) Μου εκανε θετικοτατη εντυπωση η οθονη, ειχε πολυ ζωντανα χρωματα. Δεν ξερω αν ειναι καλυτερη απο του iphone η καλυτερη απο ολα τα κινητα του κοσμου αλλα δεν με νοιαζει κιολας. Πιστευω καλυπτει καθε χρηστη.

2)Με ενεργοποιημενα τα live wallpapers υπηρχαν κοληματα και αυτο μου εκανε εντυπωση γιατι σε video reviews δεν φαινοταν κατι τετοιο. Υπαρχει περιπτωση τα ελληνικα να ειναι πιο αργα; Θυμαμαι συνεβαινε κατι τετοιο σε windows mobile συσκευες της ace hellas. Επισης μπορει να ηταν επειδη το ειχαν σκισει τοσοι επισκεπτες στο πλαισιο ή πραγματι ειναι αργο; Αν ειναι ετσι να περιμενω το galaxy s αν και ειναι πολυ ανωτερο το sense.

3)Ξερει κανεις αν απενεργοποιειται το sense;

 

Ευχαριστω και συγγνωμη για την κουραση....

 

εγω με λαιβ γουολπειπερς που το δοκιμασα δεν ειδα κανενα προβλημα παντως...

το σενς νομιζω μπορεις να το «αφαιρεσεις» μονο αν περασεις καποια αλλη ρομ που δεν το εχει...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πραγματικά πολύ καλό..για να μην αναφερθώ στα συν της συσκευής ας πω μόνο τα αρνητικά...

 

 

Μικρή μπαταρία 1.5 μέρα χωρίς ιδιαίτερο ζόρι..

Χρειάζεται καλύτερη οργάνωση του market..

Κ για μένα το σημαντικότερο...αυτή η θερμότητα στο πίσω μέρος αρχίζει να με ανησυχεί...σαν να μου καίει το χέρι ρε παιδιά..απορώ πως μπορεί να διορθωθεί αυτό.δεν με ενδιαφερει αν εκεί είναι η κεραία ή οτιδήποτε άλλο.είναι απαράδεκτο...τώρα σας γράφω κ το εχω στο πόδι μου κ βραζω...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι και εγώ πλέον ενας ευτύχης κάτοχός του desire. Ωστόσο τις τελευταίες μέρες μου εμφανίζει ένα προβλήμα. κάθε φορά που προσπαθώ να κανω μια κλήση μπλοκάρει και μου βγάζει μήνυμα ότι μια εφαρμογή έχει κρασαρει. Το πρόγραμμα φαίνεται να είναι το "advncesms" το οποίο όμως δεν εχω εγκαταστήσει. Αν μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει θα το εκτιμησω παρά πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων Edited by stratos_math
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαίνεται σαν το εικονίδιο του Web and Walk, του portal της T-Mobile.

Μήπως έχεις T-Mobile branded τηλέφωνο;

 

Ναι, φίλε μου, είναι "κλειδωμένο" στην T-mobile. Μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω; Μπορώ να το ξεκλειδώσω κάπως; Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ειδα και εγω ζωντανα και εχω να κανω τις εξης παρατηρησεις:

1) Μου εκανε θετικοτατη εντυπωση η οθονη, ειχε πολυ ζωντανα χρωματα. Δεν ξερω αν ειναι καλυτερη απο του iphone η καλυτερη απο ολα τα κινητα του κοσμου αλλα δεν με νοιαζει κιολας. Πιστευω καλυπτει καθε χρηστη.

2)Με ενεργοποιημενα τα live wallpapers υπηρχαν κοληματα και αυτο μου εκανε εντυπωση γιατι σε video reviews δεν φαινοταν κατι τετοιο. Υπαρχει περιπτωση τα ελληνικα να ειναι πιο αργα; Θυμαμαι συνεβαινε κατι τετοιο σε windows mobile συσκευες της ace hellas. Επισης μπορει να ηταν επειδη το ειχαν σκισει τοσοι επισκεπτες στο πλαισιο ή πραγματι ειναι αργο; Αν ειναι ετσι να περιμενω το galaxy s αν και ειναι πολυ ανωτερο το sense.

3)Ξερει κανεις αν απενεργοποιειται το sense;

 

Ευχαριστω και συγγνωμη για την κουραση....

 

Αν δεν έχεις ήδη την τελευταία ενημέρωση λογισμικού, πάνε στις ρυθμίσεις(Σχετικά με το τηλέφωνο) και κατέβασε την 1.21.405.2 . Μπορείς να δεις ποια έκδοση έχεις στις πληροφορίες λογισμικού.

 

 

Η συγκεκριμένη ενημέρωση επιταχύνει ελαφρώς το sense.

 

Εγώ δε θα το "απενεργοποιούσα" πάντως το sense γιατί βελτιώνει αρκετά την αισθητική του λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φίλε μου, είναι "κλειδωμένο" στην T-mobile. Μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω; Μπορώ να το ξεκλειδώσω κάπως; Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Μπορείς να παραγγείλεις κωδικό ξεκλειδώματος από το internet (ενδεικτικά δες εδώ), αλλά αυτό κοστίζει. Εναλλακτικά, μπορείς να το κάνεις root, αλλά θα χρειαστεί να φτιάξεις goldcard.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πραγματικά πολύ καλό..για να μην αναφερθώ στα συν της συσκευής ας πω μόνο τα αρνητικά...

 

 

Μικρή μπαταρία 1.5 μέρα χωρίς ιδιαίτερο ζόρι..

Χρειάζεται καλύτερη οργάνωση του market..

Κ για μένα το σημαντικότερο...αυτή η θερμότητα στο πίσω μέρος αρχίζει να με ανησυχεί...σαν να μου καίει το χέρι ρε παιδιά..απορώ πως μπορεί να διορθωθεί αυτό.δεν με ενδιαφερει αν εκεί είναι η κεραία ή οτιδήποτε άλλο.είναι απαράδεκτο...τώρα σας γράφω κ το εχω στο πόδι μου κ βραζω...

αν παιζεις με 3g ειναι απολυτα λογικα. ολα τα κινητα με εντονη χρηση με 3g(κυριως ειναι ετσι). Ειναι φυσην αδυνατο :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα δοκιμασα να στειλω για πρωτη φορα αρχειο (apk) με bluetooth και δεν υπαρχει καν η αποστολη μεσω b/t μεσω του astro.Ενω αν πατησω σε mp3 υπαρχει...Ειναι περιορισμος γενικος αυτος η του προγραμματος?

 

Δεν κάνω λάθος. Ο γιος μου έχει το Legend παραεισαγωγής. Η γλώσσα είναι Ελληνικά, αλλά δεν έχει επιλογή κωδικοποίησης χαρακτήρων.

Όταν λέω ότι επιλέγουμε τις λέξεις χωρίς τόνο σημαίνει το εξής:

Έχω ενεργοποιημένο το 7bit, πρόβλεψη λέξεων και έλεγχο ορθογραφίας. Όταν γράφω μια λέξη μου εμφανίζει προτάσεις λέξεων. Η επιλεγμένη λέξη είναι με κεφαλαία και με τόνο και δίπλα προτήνει την ίδια λέξη χωρίς τόνο. Αν επιλέξω με τόνο έχω 70 χαρακτήρες. Αν επιλέξω χωρίς τόνο έχω 160 και την επόμενη φορά που θα ξεκινήσω να γράφω την ίδια λέξη, μου προτίνει την λέξη χωρίς τόνους που έγραψα τελευταία.

 

Οταν λες η γλωσσα ειναι ελληνικα εννοεις στο locale η στο input?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω λιγάκι. Το Desire ειναι σύμβατο με υπηρεσία twinsim? (σε μια Sim 2 νουμερα) Βγάζει option για να εναλλάσσω γραμμές?

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βλεπω οτι πολλοι απο εσας εχετε προβλημα με την αυξημενη θερμοκρασια στο πισω μερος της συσκευης....γνωριζει καποιος τον λογο...;;;αρχιζω και ανησυχω λιγο γιατι εχω σκοπο να το αγορασω και με αυτα που διαβαζω....εχω τις επιφυλαξεις μου....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βλεπω οτι πολλοι απο εσας εχετε προβλημα με την αυξημενη θερμοκρασια στο πισω μερος της συσκευης....γνωριζει καποιος τον λογο...;;;αρχιζω και ανησυχω λιγο γιατι εχω σκοπο να το αγορασω και με αυτα που διαβαζω....εχω τις επιφυλαξεις μου....

 

Το ότι το αισθάνεσαι ζεστό το πίσω κάτω μέρος του τηλεφώνου με το GPS σε χρήση μετά από κάποιο χρονικό διάστημα είναι αλήθεια. Πρόβλημα πάντως δεν μου δημιουργεί όπως λες ότι λένε άλλοι. Να υποθέσω ότι ανησυχείς για θέμα ακτινοβολίας?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

δεν το λεω λογω ακτινοβολιας αλλα δεν ειναι κατι που περναει απαρατηρητο...πανω απο ολα να δουλευει σωστα κι οπως πρεπει το τηλεφωνο... επειδη εχω αλλαξει αρκετες συσκευες και επειδη καποτε γινεσαι και πιο απαιτητικοςκι αυτο με προβληματισε αρκετα τωρα...αν οντως ειναι προβλημα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ενα κλικ πριν το παρω να ρωτησω κατι:

-υπαρχει εφαρμογη για συνδεση με τον υπολογιστη, για συχρονισμο κλπ οπως εχει το νοκια? ειναι στην συσκευασια?

-τις επαφες πρεπει να τις συχρονισεις απο το gmail ? αλλος τροπος μεσω outlook δεν υπαρχει?

-πρεπει υποχρεωτικα να εισαι στο ιντερνετ και μπορεισ αυτο να το ελεγχεις? να συνδεεται οταν θελεις?

-παιχνιδια εχει? υπαρχει ενα παιχνιδι με μηχανες στο iphone το οποιο παιζεται κινωντας το τηλ. δεξια αριστερα, υπαρχει κατι αντιστοιχο και σε αυτο?

-εφαρμογη για πλοηγηση χωρις να απαιτειται συνδεση το νετ υπαρχει? οπως π.χ. garmin?

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ενα κλικ πριν το παρω να ρωτησω κατι:

-υπαρχει εφαρμογη για συνδεση με τον υπολογιστη, για συχρονισμο κλπ οπως εχει το νοκια? ειναι στην συσκευασια?

-τις επαφες πρεπει να τις συχρονισεις απο το gmail ? αλλος τροπος μεσω outlook δεν υπαρχει?

-πρεπει υποχρεωτικα να εισαι στο ιντερνετ και μπορεισ αυτο να το ελεγχεις? να συνδεεται οταν θελεις?

-παιχνιδια εχει? υπαρχει ενα παιχνιδι με μηχανες στο iphone το οποιο παιζεται κινωντας το τηλ. δεξια αριστερα, υπαρχει κατι αντιστοιχο και σε αυτο?

-εφαρμογη για πλοηγηση χωρις να απαιτειται συνδεση το νετ υπαρχει? οπως π.χ. garmin?

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση

 

1) HTC Sync

2) Οχι, μπορεις κι απο το outlook, παλι με τη βοηθεια του HTC Sync

3) Οχι βεβαια, μπαινεις οποτε θελεις, οριζεις εσυ ποτε θα συγχρονιζει τι και με ενα απλο λογισμικο κλεινεις και τελειως το data αν θελεις

4) Εχει πλεον πολυ καλα παιχνιδια (γινονται port απο iphone κλπ)

5) Πολλες. Εγω χρησιμοποιω το πολυ καλο sygic mobile. Εννοειται πως δεν απαιτειται συνδεση στο ιντερνετ

Παντως αν σκοπευεις να το παρεις, φροντισε να εχεις και καποιο πακετο δεδομενων, αξιζει τον κοπο για να το χαρεις...

Link to comment
Share on other sites

-τις επαφες πρεπει να τις συχρονισεις απο το gmail ? αλλος τροπος μεσω outlook δεν υπαρχει?

 

 

Ηταν απο τα πρωτα που ρωτησα κι εγω και τα παιδια εδω μου ειπαν οτι γινεται με την εφαρμογη HTCSync.

 

Edit

 

V@gelis με προλαβες με διαφορα στηθους.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

και εγω αυτο θα ρωτουσα?ποιό λογισμικό είναι που κλείνεις τελείως το data;;

τι σημαινει αυτο? γινονται port απο iphone

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

χθες το αγορασα και γω :)

 

το αλφαριθμητικό πληκτρολογιο του τηλεφωνου εχει το Αγγλικο φορματ, πως μπορουμε να το αλλαξουμε? Ψαχνει βεβαια και στα Ελληνικα, αλλα δε με βολευει.

 

η μπαταρια κατεβαινει με απιστευτο ρυθμο... :wacko:

 

εχουμε κατι γιαυτο?

εχω τις επαφες μου στα Ελληνικα, και δε με βολευει στην αναζητηση το ABC - DEF.... :(

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

και εγω αυτο θα ρωτουσα?ποιό λογισμικό είναι που κλείνεις τελείως το data;;

τι σημαινει αυτο? γινονται port απο iphone

σημαίνει ότι δε θα έχεις πρόσβαση στο internet από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας που έχεις και συνεπώς δε θα έχεις χρεώσεις :D

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βλεπω οτι πολλοι απο εσας εχετε προβλημα με την αυξημενη θερμοκρασια στο πισω μερος της συσκευης....γνωριζει καποιος τον λογο...;;;αρχιζω και ανησυχω λιγο γιατι εχω σκοπο να το αγορασω και με αυτα που διαβαζω....εχω τις επιφυλαξεις μου....

βρε παιδια συγγνωμη που θα το ξαναπω αλλα πχ εχετε κανει βιντεοκληση σε οποιοδηποτε κινητο; η συσκευη φτανει σε θερμοκρασια βρασμου..οποιαδηποτε συσκευη, δεν εχει κανενα προβλημα. επισης σκεφτειτε οτι ειναι λεπτη η συσκευη και η θερμοτητα γινεται ευκολοτερα αντιληπτη.

 

κακως ασχολουμαστε.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω λιγάκι. Το Desire ειναι σύμβατο με υπηρεσία twinsim? (σε μια Sim 2 νουμερα) Βγάζει option για να εναλλάσσω γραμμές?

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση :)

 

Ναι ειναι συμβατο, εχω εγω cosmote 2in1.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια συγγνωμη που θα το ξαναπω αλλα πχ εχετε κανει βιντεοκληση σε οποιοδηποτε κινητο; η συσκευη φτανει σε θερμοκρασια βρασμου..οποιαδηποτε συσκευη, δεν εχει κανενα προβλημα. επισης σκεφτειτε οτι ειναι λεπτη η συσκευη και η θερμοτητα γινεται ευκολοτερα αντιληπτη.

 

κακως ασχολουμαστε.

 

παντως λογος να γινεται η συσκευη θερμαινεται ιδιαιτερα με μια χρηση στο ιντερνετ αλλα ειναι κατι ανεπαισθητο..εβαλα και μια λαστιχενια θηκη πριν καποιες μερες και απο τοτε ουτε καν το καταλαβαινω!εχω το τηλ μια εβδομαδα και ηδη εχω ξεχασει το Ε71 μου που κακα τα ψεμματα ηταν αρκετα καλο ΑΛΛΑ το desire πραγματικα το εχω λατρεψει,.ανΤΕ να γινομαστε πολλοι σιγα σιγα:D:D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...