Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασε τις με το htc sync. Αλλά συνιστώ να μεταφέρεις τις επαφές από το outlook στο gmail έτσι κάθε φορά που θα αλλάζεις rom θα στις περνάει αυτόματα και μπορείς να τις επεξεργάζεσαι και over the air εύκολα μέσα από το gmail σου.

 

αφου εχω αφαιρεσει το sense δεν θα δημιουργηθεο πορβλημα με το htc synch ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αφου εχω αφαιρεσει το sense δεν θα δημιουργηθεο πορβλημα με το htc synch ?

 

Χωρίς sense δεν δουλεύει το htc sync. Για αυτό "πρέπει" να περάσεις τις εφαρμογές στο gmail. Δεν είναι δύσκολη διαδικασία. Ψάξε στο google.

 

Λογικά θα κάνεις export ένα αρχείο από το outlook που θα έχει όλες τις εφαρμογές. Μετά θα πας στο gmail και θα κάνεις import αυτό το αρχείο. Μετά πατάς sync στο κινητό και θα έχεις όλες τις επαφές. Από εδώ και πέρα, δεν θα ξαναχρειαστείς ούτε outlook, ούτε htc sync.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς sense δεν δουλεύει το htc sync. Για αυτό "πρέπει" να περάσεις τις εφαρμογές στο gmail. Δεν είναι δύσκολη διαδικασία. Ψάξε στο google.

 

Λογικά θα κάνεις export ένα αρχείο από το outlook που θα έχει όλες τις εφαρμογές. Μετά θα πας στο gmail και θα κάνεις import αυτό το αρχείο. Μετά πατάς sync στο κινητό και θα έχεις όλες τις επαφές. Από εδώ και πέρα, δεν θα ξαναχρειαστείς ούτε outlook, ούτε htc sync.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ ετσι θα το καων μια τελευται ερωτηση ειδα το αρθρο σου για την ρομ CyanogenMod και συγκεκριμενα για το lockscreen, μπορεις να μου πεις απο που επιλεγεις να κανεις αλλαγη στο lockscreen? και παλι σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προσπαθω να βρω το data2sd για να το περασω με τη λεεδροιδ 2.3d και δε το βρισκω.... στειλτε κανα Link...

 

απο τη ρομ μπορω να βγαλω τα application της htc... οπως stock, footprint και αλλα τετοια??

 

Προηγουμένως κα΄ποιος έγραψε ότι to data2sd stin Leedroid είναι ενσωματωμένο,αν καταβάσεις την a2sd έκδοση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit.. εβαλα τη λεεδροιδ και το τηλ μου φενεται πολυ αργο... μηπωσ πρεπει να περασουν καποιες ωρες να στρωσει??????

 

Από μόνη της να στρώσει; :confused:

 

Ξαναπέρασε την ή δοκίμασε κάτι διαφορετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ ετσι θα το καων μια τελευται ερωτηση ειδα το αρθρο σου για την ρομ CyanogenMod και συγκεκριμενα για το lockscreen, μπορεις να μου πεις απο που επιλεγεις να κανεις αλλαγη στο lockscreen? και παλι σε ευχαριστω πολυ

 

Πας Settings - CyanogenMod settings - Lockscreen

 

Γενικά, στο CyanogenMod settings θα βρεις πολλά καλούδια...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα για την leedroid βαλε το data2whatever σε συνδιασμο με ext3 partition...

 

Όταν δοκίμασα τον συνδυασμό που λες, δεν ειχα ξαναδεί το κινητό να πηγαίνει χειρότερα. Σερνόταν κυριολεκτικά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

καλα το κινητο με την data2whatever απλα δεν υπαρχει... ειναι απιστευτα αργο!!!!

 

η λεεδροιδ σκετη πεταει!!!!

 

Εγώ με starburst 1.3.3 κ data2whatever κ πάει σφαίρα το κινητό.. μήπως φταίει η ρομ;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια οταν κανεις ροοτ πρεπει να κανεις κανενα buck up η οχι??

 

Οχι φιλε μου δεν κινδυνευεις να χασεις κατι...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που ειμαι με leedroid και data2whatever ουτε σερνεται το κιν ουτε τιποτα...

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια MIUI ROM που να έχεις αγγλικό μενού αλλά να γράφεις με εναλλαγή ελληνικών-αγγλικών;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια MIUI ROM που να έχεις αγγλικό μενού αλλά να γράφεις με εναλλαγή ελληνικών-αγγλικών;

 

πολλές, εγώ χρησιμοποιούσα αυτή:

http://www.miui-au.com (εναλλαγή με htc_ime mod που το έχει ενσωματομένο αν θυμάμαι καλά)

 

Είναι κανείς με oxygen 2.0 και κάποιο d2w patch για να μας πει εντυπώσεις..?

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Έχωντας το Desire 2 μέρες,

 

1) Εχω ανοίξει την εφαρμογή χάρτες και με το wifi & το 3G ανοικτά μέσα στο σπίτι κοντά σε παράθυρο δεν κλειδώνει το GPS (αναβοσβήνει η ενδειξη στην μπαρα) ωστόσω με βγάζει με ακρίβεια 70 μέτρων όπως λέει σε ενα μπλε κύκλο. Πόση ώρα θέλει να κλειδώσει ? Μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή μου?

 

2) Οι εφαρμογές που έχω ανοίξει παρατηρώ οτι δνε κλείνουν. Υπάρχει κάποιος καλός task manager που χρησιμοποιείτε και είστε ευχαριστημένοι?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Έχωντας το Desire 2 μέρες,

 

1) Εχω ανοίξει την εφαρμογή χάρτες και με το wifi & το 3G ανοικτά μέσα στο σπίτι κοντά σε παράθυρο δεν κλειδώνει το GPS (αναβοσβήνει η ενδειξη στην μπαρα) ωστόσω με βγάζει με ακρίβεια 70 μέτρων όπως λέει σε ενα μπλε κύκλο. Πόση ώρα θέλει να κλειδώσει ? Μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή μου?

 

2) Οι εφαρμογές που έχω ανοίξει παρατηρώ οτι δνε κλείνουν. Υπάρχει κάποιος καλός task manager που χρησιμοποιείτε και είστε ευχαριστημένοι?

 

1)πρεπει να βγεις εξω για να κλειδωσει.Να βλεπει ουρανο.Τη 1η φορα ιδιως καθυστερει λιγο.Το σημα που πιανει και σε δειχνει στο μπλε κυκλο ειναι βαση των κεραιων κινητης.Να εχεις κλειστα τα δικτυα κινητης οταν ανοιγεις το gps γιατι εφαρμοζεις και το a-gps που υπαρχει χρεωση.

2)Μη σε ανησυχει για τις εφαρμογες.Ετσι λειτουργει το android.Και μακρυα απο task managers!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ωραια τωρα που ολα ειναι ροοτ με λεεδροιδ... πως σλεπω τις pay εφαρμογεσ???

 

υπαρχει μηπως και κανα προγραμματακι που να τις κατεβαζει free οπως στο iphone???

Υπάρχει το Market Enabler, αλλά δεν τις κατεβάζεις free. Πληρώνεις κανονικά μέσω google checkout.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) Οι εφαρμογές που έχω ανοίξει παρατηρώ οτι δνε κλείνουν. Υπάρχει κάποιος καλός task manager που χρησιμοποιείτε και είστε ευχαριστημένοι?

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να τις κλείνεις. Εντούτοις, υπάρχει και το ES Task Manager που συστήνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δημιουργησω ενα φάκελο στην sd ;

 

πρεπει να εχω file manager;

 

ναι πρεπει να εχεις file manager...σου συνιστω τον astro ή τον es file manager...μακραν οι κορυφαιοι!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα εδώ και καιρό με το gmail. Δεν μού δείχνει όταν είμαι στην κεντρική οθόνη ότι εχω καινούργια mail.το έχει ξαναδεί κανείς? Το κινητό το εχω root αλλα με την original Rom.

 

Τον τελευταίο καιρό ούτε σ' εμένα κάνει update τα email μου.

Δεν ξέρω γιατί, ίσως να ευθύνεται και το ότι υπάρχει update της εφαρμογής στο Market και δεν μπορεί να την κάνει (έχω βέβαια διαβάσει ότι αν το Gmail είναι προεγκατεστημένο στη rom που έχουμε, δεν μπορεί να γίνει update, όποτε σ' αυτή την περίπτωση είναι λογικό).

Ευτυχώς που έχω και το widget της HTC και εκεί γίνεται email push.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

επειδη αρχισαν τα οργανα,προσοχη σε καποιες εφορμογες.

Λεπτομερειες εδω: http://www.androidpolice.com/2011/03...open-backdoor/

 

Ηδη στις custom roms του HD αρχισαν να προσθετουν security patch.Πιθανον να συμβαινει το ιδιο τωρα και στο Desire αφου πρωτος το προσθεσε στη rom του ο Lee.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

επειδη αρχισαν τα οργανα,προσοχη σε καποιες εφορμογες.

Λεπτομερειες εδω: http://www.androidpolice.com/2011/03...open-backdoor/

 

Ηδη στις custom roms του HD αρχισαν να προσθετουν security patch.Πιθανον να συμβαινει το ιδιο τωρα και στο Desire αφου πρωτος το προσθεσε στη rom του ο Lee.

 

Τι μπορει να σημαινει αυτο Ηλια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο... ιός με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Αν καταλαβα καποις φτιαχνει μια custom rom και βαζει ενα ...σκουλικι μεσα ? Γιατι να το κανει αυτο ? Για να αναπτυχθουν antivirus απο καποιους αλλους για android ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...