Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος λοιπον με miui να μου πει γι'αυτο το patchακι μπας και ανεβασουμε λιγο την internal memory.. Thanks!!

 

το έχω ξαναγράψει, με miui 1.1.26 (με ελληνικά) και data2whatever 0.2e, 888mb internal memory

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έχω ξαναγράψει, με miui 1.1.26 (με ελληνικά) και data2whatever 0.2e, 888mb internal memory

 

Πρεπει να ξαναφλασαρω? Εχεις καποιο link να μου δωσεις αν ειναι ευκολο?

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο λεει στο link οτι παρολο που λεει οτι υποστιριζει ελληνικα δεν εχει. Αυτο http://www.mediafire.com/?fhmp32kq439f9iw το εχω δοκιμασει και δουλευει αλλα εχει μονο ελληνικα νομιζω.

 

Δεν υπάρχει δηλαδη ακόμα gingerbread keyboard με ελληνικά κ αγγλικά?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ξαναφλασαρω? Εχεις καποιο link να μου δωσεις αν ειναι ευκολο?

 

κάνε wipe όλα, ξαναφλάσαρε και πριν κάνεις reboot φλασάρεις και το κάτωθι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=867049

το 0.2e ή αν θες δοκιμάζεις το 0.4d test

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum!θα θελα να μοιραστω μαζι σας (οσοι δε το γνωριζουν) ενα προγραμμα για να κανετε benchmarks στη καρτα σας.θα το βρειτε http://www.techpowerup.com/downloads/1749/ATTO%20Disk%20Benchmark%20v2.46.html και σας παραθετω παρακατω και μια εικονα απο τη δικη μου,φτωχη,sd sandisk 8gb-class2...

 

elthis το δοκίμασα το προγραμματάκι σου!Υπάρχει τεράστια διαφορα τελικά απο class 2 σε class 4 sd card!Πάντως επειδή είχες aurax σε ενημερώνω ότι με το data2sd έγινε 2 φορες καλύτερη! (υπόψη οτι έχω δοκιμάσει κ την sturburst)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

κάνε wipe όλα, ξαναφλάσαρε και πριν κάνεις reboot φλασάρεις και το κάτωθι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=867049

το 0.2e ή αν θες δοκιμάζεις το 0.4d test

 

Αρα φλασαρω την rom, μετα το πακετο με τα ελληνικα και τελος αυτο ετσι? Σ'ευχαριστω.

 

Ερωτηση... Οταν ειχα φλασαρει την ρομ ειχα γραψει σε εναν terminal ωστε να ενεργοποιηθει το ap2sd. Αυτο πρεπει να το ξανα κανω?

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum!θα θελα να μοιραστω μαζι σας (οσοι δε το γνωριζουν) ενα προγραμμα για να κανετε benchmarks στη καρτα σας.θα το βρειτε http://www.techpowerup.com/downloads/1749/ATTO%20Disk%20Benchmark%20v2.46.html και σας παραθετω παρακατω και μια εικονα απο τη δικη μου,φτωχη,sd sandisk 8gb-class2...

 

elthis το δοκίμασα το προγραμματάκι σου!Υπάρχει τεράστια διαφορα τελικά απο class 2 σε class 4 sd card!Πάντως επειδή είχες aurax σε ενημερώνω ότι με το data2sd έγινε 2 φορες καλύτερη! (υπόψη οτι έχω δοκιμάσει κ την sturburst)

 

Φιλε μου με παιδεψε πολυ η aurax στο flash με το scrirt+ τα addons. Ολο κολλουσε στο reboot. Μπορει να ηταν δικο μου θεμα αλλα κι αλλοι το επαθαν. Η srurbust με τη μια! Ασε που η 8.4 πηγε πισω... δε λεω, ειναι η επομενη αγαπημενη:-)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αρα φλασαρω την rom, μετα το πακετο με τα ελληνικα και τελος αυτο ετσι? Σ'ευχαριστω.

 

Ερωτηση... Οταν ειχα φλασαρει την ρομ ειχα γραψει σε εναν terminal ωστε να ενεργοποιηθει το ap2sd. Αυτο πρεπει να το ξανα κανω?

 

Όπως ακριβώς τα λες κάνε τα.

Αυτό με το terminal δεν το έχω κάνει, δεν χρειάζεται, άλλωστε καταργείται το ap2sd με το script αυτό και τα δεδομένα των εφαρμογών μπαίνουν όλα στην internal memory. π.χ to google earth είναι γύρω στα 22mb αν θυμάμαι καλά και θα μπεί όλο στην internal

 

edit

Για το data2sd πρέπει να κάνουμε όλα αυτά που λέει εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=852219

 

Γι' αυτό ξέρει κάποιος?

 

Ξέρει κανείς που γράφουν δεδομένα οι εφαρμογές και τα παιχνίδια εκτός του data/data? Επανέφερα ένα παιχνίδι μέσω Titanium αλλά κόλλησε και το απεγκατέστησα, μαζί και το φάκελο στο data/data. Κατά την επανεγκατάσταση όμως μου λέει ότι θα αντικαταστήσει υπάρχουσα εφαρμογή και κρασσάρει. Κάπου αλλού έχει γράψει και δεν μπορώ να βρώ.

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορούμε να βάλουμε σε gingerbread πληκτρολογιο την ελληνική γλώσσα?

 

Δοκίμασε αυτό...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum!θα θελα να μοιραστω μαζι σας (οσοι δε το γνωριζουν) ενα προγραμμα για να κανετε benchmarks στη καρτα σας.θα το βρειτε http://www.techpowerup.com/downloads/1749/ATTO%20Disk%20Benchmark%20v2.46.html και σας παραθετω παρακατω και μια εικονα απο τη δικη μου,φτωχη,sd sandisk 8gb-class2...

 

 

Υ.Γ.:οσοι νεοι (σαν εμενα) εδω μεσα αλλαζουμε τις roms σαν τις καλτσες μας μεχρι να βαρεθουμε η να παρουμε το HD του kollatos,και τους αρεσει η stock sense rom του desire,συμβουλευω ταπεινα να δοκιμασουν την υπογραφη μου!το κινητο 2 μερες πεταει κυριολεκτικα(εχω δοκιμασει τα παντα)χωρις KANENA απολυτως κολλημα,χωρις να με ταλαιπωρησει ΚΑΘΟΛΟΥ σε οτι flashaρισμα και να του εκανα και σε συνδυασμο με το ακινδυνο extra patchακι που σου δινει κι εχεις 890mb internal,ειναι οτι καλυτερο απο sense rom εχω δοκιμασει ΜΕΧΡΙ τωρα.;)

elthis οταν έκανες αυτό το benchmark την κάρτα την είχες στο κινητό σου η σε cardreader? τι κάρτα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

elthis οταν έκανες αυτό το benchmark την κάρτα την είχες στο κινητό σου η σε cardreader? τι κάρτα έχεις?

Στο κινητο κανονικα σαν εξωτερικο δισκο κι εχω sandisc 8gb class2.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για την 2,3 official? Θα μας την δώσει η htc?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχουμε κανένα νέο για την 2,3 official? Θα μας την δώσει η htc?

 

Βλέπω αρκετούς με την ίδια απορία ανεξαρτήτως συσκευής! Και αν τα δώσει τι θα αλλάξει; Μετά θα ανησυχείς αν θα δώσει και την 2.4; (για την οποία έχουν ήδη αρχίσει να διαρρέουν πληροφορίες) Απόλαυσε τη συσκευή σου ως έχει (μιας και δεν της λείπει τίποτα στην παρούσα φάση) και μελλοντικά βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετούς με την ίδια απορία ανεξαρτήτως συσκευής! Και αν τα δώσει τι θα αλλάξει; Μετά θα ανησυχείς αν θα δώσει και την 2.4; (για την οποία έχουν ήδη αρχίσει να διαρρέουν πληροφορίες) Απόλαυσε τη συσκευή σου ως έχει (μιας και δεν της λείπει τίποτα στην παρούσα φάση) και μελλοντικά βλέπουμε.

 

Πεστα χρυσόστομε.Ακριβώς έτσι είναι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε μπας και σας εχει ποτε συμβει:

Σε οποια εκδοση gingerbread κι αν εχω δοκιμασει εχω το εξης προβλημα: Στο handcent sms οταν πατησω το + την ωρα που γραφω μηνυμα προκειμενου να στειλω μαζικη αποστολη, μου βγαζει μεν τις επαφες αλλα οταν παω να κανω search σε αυτες τοτε με το πρωτο γραμμα που παταω (ειτε ειναι ελληνικο, είτε αγγλικο) μου γραφει οτι δε βρεθηκε καμια επαφη. Αυτο δεν το αντιμετωπιζω με καμια froyo εκδοση αντιθετα. Επισης ισχυει μονο για το search αυτης της οθονης (μαζικης αποστολης) κι οχι οταν παω να γραψω το ονομα στο to: της οθονης μηνυματος.

Θα μου πειτε σιγα το προβλημα, αλλα κι ομως για μενα που στελνω αρκετα μαζικα μηνυματα ειναι προβλημα...

Κανεις αλλος το χει εντοπισει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου συμβαίνει κάτι περίεργο με τα μηνύματα. Σήμερα για 3η φορά (ήταν και καταστροφική) έστειλε παλιό μήνυμα σε επαφή. Δηλαδή είχα στείλει ένα μήνυμα στο χ πρόσωπο πριν 1 μήνα και ενώ είχε παραδωθεί κανονικά σήμερα χωρίς να κάνω τίποτα το ξαναέστειλε στην ίδια επαφή. Όπως είπα και πριν αυτό είχε γίνει άλλες 2 φορές.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα μου πείτε να διαβάσω τα προηγούμενα αλλά είναι αδύνατο αφού είναι 800 σελίδες...η ερωτησή μου ειναι το πως κανουμε το κινητο να αποθηκευει τα sms στη μνημη του τηλεφωνου και οχι στη sim, ευχαριστω

ps το ξερω οτι ακουγομαι πολυ ασχετος :P

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου συμβαίνει κάτι περίεργο με τα μηνύματα. Σήμερα για 3η φορά (ήταν και καταστροφική) έστειλε παλιό μήνυμα σε επαφή. Δηλαδή είχα στείλει ένα μήνυμα στο χ πρόσωπο πριν 1 μήνα και ενώ είχε παραδωθεί κανονικά σήμερα χωρίς να κάνω τίποτα το ξαναέστειλε στην ίδια επαφή. Όπως είπα και πριν αυτό είχε γίνει άλλες 2 φορές.

 

Να φανταστω χρησιμοποιεις την εφαρμογη του κινητου για τα sms? Μαλλον εισαι στο πολυ μικρο ποσοστο που παρουσιαστηκε το γνωστο bug.

 

http://www.neowin.net/news/android-bug-playing-russian-roulette-with-text-messages

Link to comment
Share on other sites

Όχι χρησιμοποιώ το handcent sms και δεν έχει πάει μήνυμα σε άλλη επαφή από αυτή που προοριζόταν αλλά στο ίδιο άτομο μετά απο ένα μήνα ξαναστάλθηκε μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα μου πείτε να διαβάσω τα προηγούμενα αλλά είναι αδύνατο αφού είναι 800 σελίδες...η ερωτησή μου ειναι το πως κανουμε το κινητο να αποθηκευει τα sms στη μνημη του τηλεφωνου και οχι στη sim, ευχαριστω

ps το ξερω οτι ακουγομαι πολυ ασχετος :P

 

Μα τα SMS στη μνήμη του τηλεφώνου αποθηκεύονται...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παίδες να ρωτήσω κάτι για την starbusrt.......δεν έχω κατλάβει τι πέζει με το reinstaller A2sd? παράδειγμα εγώ που θα βάλω κανονικά από την αρχή την ρομ θα βάλω αφου μπουτάρει το installer a2sd! το reinstaller τι ρόλο βαράει?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

παίδες να ρωτήσω κάτι για την starbusrt.......δεν έχω κατλάβει τι πέζει με το reinstaller A2sd? παράδειγμα εγώ που θα βάλω κανονικά από την αρχή την ρομ θα βάλω αφου μπουτάρει το installer a2sd! το reinstaller τι ρόλο βαράει?

 

το reinstall ειναι για οταν θα περασεις την επομενη αναβαθμιση της rom.τωρα φλασαρεις rom,reboot,φλασαρεις installer A2sd,reboot κι εισαι ετοιμος....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το reinstall ειναι για οταν θα περασεις την επομενη αναβαθμιση της rom.τωρα φλασαρεις rom,reboot,φλασαρεις installer A2sd,reboot κι εισαι ετοιμος....

 

α οκ thx!!θα πάω να πάρω καμιά καλύτερη class sd όμως και μετά γιατί ακόμη με την μανίσια είμαι....την samsung που από ότι είδα είναι class 2!!!;)

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

α οκ thx!!θα πάω να πάρω καμιά καλύτερη class sd όμως και μετά γιατί ακόμη με την μανίσια είμαι....την samsung που από ότι είδα είναι class 2!!!;)

 

δεν εχεις προβλημα φιλε μου...κι εγω class2 εχω οπως οι περισσοτεροι αλλωστε.ναι,ειναι καλυτερο οσο περισσοτερο class εχεις,αλλα προβληματα δε θα αντιμετωπισεις...

αλλωστε και να παρεις νεα καρτα,κανεις ενα copy-paste στο pc σου τα αρχεια απο τη παλια,μετα τα ξαναπερνας στη καινουρια κι εισαι οκ...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...