Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έκανα τα βήματα με το unetbootin και το alpharev.iso στο usb, εκανα επανεκκίνηση και μπήκα bios για να βάλω το usb σαν πρώτη συσκευη, μου έδειχνε τρία usb δοκίμασα με όλα αλλά πάντα μπαίνει κανονικα στα windows και δεν bootαρει απο το usb. Δεμ έχω και cd να δοκιμάσω.Any help? :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να το μετατρέψεις σε live usb και με το universal usb installer. Ίσως να μην έγινε καλά. Δεν σου έβγαζε όμως καμία άλλη οθόνη, σαν να προσπαθούσε για λίγο να ξεκινήσει απο usb;

Μήπως δεν έκανες save όταν έφευγες απο το bios;

Αλλιώς αν δε θες να πάρεις cd, θα καταφύγεις στο virtualbox. Είναι δωρεάν, και όχι τόσο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα τα βήματα με το unetbootin και το alpharev.iso στο usb, εκανα επανεκκίνηση και μπήκα bios για να βάλω το usb σαν πρώτη συσκευη, μου έδειχνε τρία usb δοκίμασα με όλα αλλά πάντα μπαίνει κανονικα στα windows και δεν bootαρει απο το usb. Δεμ έχω και cd να δοκιμάσω.Any help? :cry:

μπορει να τα βγαζει στους σκληρους και οχι στις usb. για δες.(αν καταλαβα καλα το κολλημα)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το μετατρέψεις σε live usb και με το universal usb installer. Ίσως να μην έγινε καλά. Δεν σου έβγαζε όμως καμία άλλη οθόνη, σαν να προσπαθούσε για λίγο να ξεκινήσει απο usb;

Μήπως δεν έκανες save όταν έφευγες απο το bios;

Αλλιώς αν δε θες να πάρεις cd, θα καταφύγεις στο virtualbox. Είναι δωρεάν, και όχι τόσο δύσκολο.

 

Οχι, ξεκινούσαν κανονικά τα windows ουτε που ζορίστηκε να μπει απ το usb :(

Save έκανα επίσης

Ξαναδοκίμασα τώρα και μου βγάζει μαυρη οθόνη που γράφει

Verifying DMI Pool Data.....

Boot from CD:

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

 

Ποιο cd λέει αφού το usb έβαλα πρώτο :confused:

Θα πάω να πάρω αυριο κανένα cd μπας και κάνω την δουλειά μου

έχω dvd αλλα δεν γίνεται ε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ξεκινούσαν κανονικά τα windows ουτε που ζορίστηκε να μπει απ το usb :(

Save έκανα επίσης

Ξαναδοκίμασα τώρα και μου βγάζει μαυρη οθόνη που γράφει

Verifying DMI Pool Data.....

Boot from CD:

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

 

Ποιο cd λέει αφού το usb έβαλα πρώτο :confused:

Θα πάω να πάρω αυριο κανένα cd μπας και κάνω την δουλειά μου

έχω dvd αλλα δεν γίνεται ε? :lol:

γινεται, αλλα δες και στους σκληρους.

Link to comment
Share on other sites

γινεται, αλλα δες και στους σκληρους.

 

Οκ, μπαίνω να κοιτάξω :)

 

EDIT EDIT

 

Τζίφος, δεν το βγάζει στους σκληρούς

Παίζει να φταίει και η μητρική και να μην έχει τη δυνατότητα να μπουτάρει απο usb όπως λένε και δω http://www.tomshardware.co.uk/forum/237445-12-boot-external, είναι σχετικά παλιό το pc και δεν έχω και το δικό μου εδώ :(

Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως παιδιά θα δοκιμάσω και αυριο με cd

Edited by Dimitriss19
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια κάπως έβγαλα τα πακέτα δεδομένων κ τώρα δεν μπορώ ν τα ενεργποιησω. Αν ξέρει κάποιος άσ μου δώσει τα φωτα του. Φοραω miui 12.24.

Ευχαριστώ

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια κάπως έβγαλα τα πακέτα δεδομένων κ τώρα δεν μπορώ ν τα ενεργποιησω. Αν ξέρει κάποιος άσ μου δώσει τα φωτα του. Φοραω miui 12.24.

Ευχαριστώ

 

τι ενοεις τα εβγαλες? πας menu - system- mobile netwok settings -data enabled

νομιζω καπου διαβασα οτι υπαρχει καποιο bug το οποιο διορθωνεται πηγαινοντας airplanemode & μετα ξανα data enabled για δοκιμασε

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια καλή θηκούλα για να μου προτείνει κανείς??

Βρήκα αυτές τις δύο....

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006648

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006562

 

Ποια είναι η γνώμη σας??

Έχω αυτή ---> http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006562. Κλείνει με μαγνητάκι που έχει κάτω. Τίμια πρόταση για τα λεφτά της. Προστατεύει σχετικά καλά το κινητό και δεν χρειάζεται να το βγάζεις συνέχεια από τη θήκη αφού από πίσω έχει και άνοιγμα για την κάμερα καθώς και πάνω για τα 3.5. Το μόνο μείον είναι ότι στο κάνει λίγο παντόφλα το desire.

Το έχω 5 μήνες και δεν έχει πάθει καμιά φθορά, ούτε το κινητό, ούτε η θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανενα καλο mail client να προτεινετε? Με ενδιαφερει να μπορει να βλεπει πολλαπλους λογαριασμους.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλους!Σκέφτομαι πραγματακικά να αγοράσω αυτην την συσκευή αλλα δυστάζω στο γεγονός οτι διαβάζω πολλα παραπονα με μπαταρία κ υπερθέρμανση...(στο Milestone που έχω βγάζω τουλάχιστον 1,5 μέρες) τι τελικά ισχύει?????Ευχαριστω προκαταβολικά σε όποιον μου απαντήσει!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλους!Σκέφτομαι πραγματακικά να αγοράσω αυτην την συσκευή αλλα δυστάζω στο γεγονός οτι διαβάζω πολλα παραπονα με μπαταρία κ υπερθέρμανση...(στο Milestone που έχω βγάζω τουλάχιστον 1,5 μέρες) τι τελικά ισχύει?????Ευχαριστω προκαταβολικά σε όποιον μου απαντήσει!

 

Η μπαταρία ανάλογα με τη χρήση κρατάει από λιγότερο από μία μέρα ως δύο. Αν τη φορτίζεις κάθε βράδυ νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα. Για την υπερθέρμανση δε θα ανησυχούσα ιδιαίτερα, μόνο αν κάνει επανεκκινησεις θα έχεις πρόβλημα. Το ποσοστό των συσκευών που το κάνουν είναι πολύ μικρό και το σέρβις είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή ---> http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006562. Κλείνει με μαγνητάκι που έχει κάτω. Τίμια πρόταση για τα λεφτά της. Προστατεύει σχετικά καλά το κινητό και δεν χρειάζεται να το βγάζεις συνέχεια από τη θήκη αφού από πίσω έχει και άνοιγμα για την κάμερα καθώς και πάνω για τα 3.5. Το μόνο μείον είναι ότι στο κάνει λίγο παντόφλα το desire.

Το έχω 5 μήνες και δεν έχει πάθει καμιά φθορά, ούτε το κινητό, ούτε η θήκη.

 

Εχω την ιδια θηκη ακριβως...πολυ καλη αλλα εγω την πηρα απο ebay 4 ευρω μαζι με τα μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανενα καλο mail client να προτεινετε? Με ενδιαφερει να μπορει να βλεπει πολλαπλους λογαριασμους.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Δοκίμασε το K-9 mail

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ανάλογα με τη χρήση κρατάει από λιγότερο από μία μέρα ως δύο. Αν τη φορτίζεις κάθε βράδυ νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα. Για την υπερθέρμανση δε θα ανησυχούσα ιδιαίτερα, μόνο αν κάνει επανεκκινησεις θα έχεις πρόβλημα. Το ποσοστό των συσκευών που το κάνουν είναι πολύ μικρό και το σέρβις είναι πολύ καλό.

 

Καλημέρα, ευχαριστώ τα παιδιά για τις απαντήσεις πριν.

 

Αυτό με την μπαταρία, αν βάλεις κάποια μεγαλύτερη από το εμπόριο, δεν θα λυθεί αυτό το προβληματάκι; Ναι οκ με φόρτιση είσαι μια χαρά, αλλά πας πχ 3ήμερο στο Μέτσοβο και δεν βρήκες μπρίζα. Πάει τελείωσες;;;

 

:)

 

ΥΓ

 

Ένα από τα χαρακτηριστικά του Desire HD είναι:

 

"Μοιράσου βίντεο, φωτογραφίες ή μουσική από το κινητό στην τηλεόραση σου, μέσω DLNA"

 

Φαντάζομαι αυτό δεν ισχύει με το Htc Desire σωστά; Δείχνει καλό :)

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλά που κάποτε κάποια κυβέρνηση έδωσε ρεύμα και στα ποιο απόμακρα χωριά και υπάρχουν μπρίζες ρεύματος :lol: (δεν ειρωνεύομαι)

 

Μην ανησυχείς για την διάρκεια της μπαταρίας πάντως. Όλα καλά. Κάθε ημέρα φόρτιση χρειάζεται, αλλά και πάλι εξαρτάται από το πως χρησιμοποιείς το κινητό σου. Ειδικά αν χρησιμοποιείς το 3G συνέχεια, τότε κάθε βράδυ χρειάζεται σίγουρα φόρτιση!!

 

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλά που κάποτε κάποια κυβέρνηση έδωσε ρεύμα και στα ποιο απόμακρα χωριά και υπάρχουν μπρίζες ρεύματος :lol: (δεν ειρωνεύομαι)

 

Μην ανησυχείς για την διάρκεια της μπαταρίας πάντως. Όλα καλά. Κάθε ημέρα φόρτιση χρειάζεται, αλλά και πάλι εξαρτάται από το πως χρησιμοποιείς το κινητό σου. Ειδικά αν χρησιμοποιείς το 3G συνέχεια, τότε κάθε βράδυ χρειάζεται σίγουρα φόρτιση!!

 

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους!!

 

Καλά μην βγει κάποιος από το Μέτσοβο και μου την πει, δεν εννοώ κάτι για την περιοχή. Γενικά προσπαθώ να δω αν με μια νέα μπαταρία θα λυθεί αυτό. Οπότε αν έχεις όντως πρόβλημα, πας αγοράζεις μια και γειά σας :)

 

Καλή χρονιά και σε σένα !!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ιδια θηκη ακριβως...πολυ καλη αλλα εγω την πηρα απο ebay 4 ευρω μαζι με τα μεταφορικα

 

Υπάρχει κάποιο link για αυτό;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

¨Oxygen is getting a huge boost later today, stay tuned...¨

 

@costasp: έβγαλες άκρη τελικά ή σέρνεται ακόμα? Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι φταιει για να βοηθήσω αλλά αν έχεις ακόμα lag θα πρότεινα nandroid restore αν είχες κάνει backup πριν το φλασάρισμα ή αλλιώς wipe everything και φτου κ απ την αρχη.. Ποια ROM έχεις? Αν είσαι με oxygen βγαίνει update μάλλον σήμερα οπότε καλά έκατσε ;)

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

¨Oxygen is getting a huge boost later today, stay tuned...¨

 

Που το είδες αυτό;; Στο twitter δεν είπε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια δεν μπορω να καταλαβω ρε γμτ γιατι μετα απο την τοποθετηση widgets στις οθονες με δοκιμασμενους σχεδον ολους τους launcher (adw,pro,zeam) στην oxygen2RC4 & φλασαρισμενη η ρομ 10 φορες δεν ξερω ποσες :( το κινητο γινεται laggy:cry:

αν καποιος μπορει να βοηθησει?

ζηλευω ρε γμτ ολοι με oxygen ειναι!!:p:lol::lol::lol:

 

ΥΓ.με miui12.24 & adw & ολες τις οθονες γεματες παει σφαιρα

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό;; Στο twitter δεν είπε κάτι...

 

twitter 3ο σχόλιο ;) 4h ago

 

 

καλημερα παιδια δεν μπορω να καταλαβω ρε γμτ γιατι μετα απο την τοποθετηση widgets στις οθονες με δοκιμασμενους σχεδον ολους τους launcher (adw,pro,zeam) στην oxygen2RC4 & φλασαρισμενη η ρομ 10 φορες δεν ξερω ποσες :( το κινητο γινεται laggy:cry:

αν καποιος μπορει να βοηθησει?

ζηλευω ρε γμτ ολοι με oxygen ειναι!!:p:lol::lol::lol:

 

χμμ, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, εμενα μονο μια φορα είχε φάει φλασιά η oxygen και σερνότανε αλλα με ένα απλό reboot έστρωσε αμέσως.. Δοκίμασε το επόμενο update που βγαίνει λογικά σήμερα.

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

twitter 3ο σχόλιο ;) 4h ago

 

 

 

 

χμμ, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, εμενα μονο μια φορα είχε φάει φλασιά η oxygen και σερνότανε αλλα με ένα απλό reboot έστρωσε αμέσως.. Δοκίμασε το επόμενο update που βγαίνει λογικά σήμερα.

 

καλα & βεβαια θα την φλασαρω :p αλλα εχω απογοητευτει τελειως δεν με βλεπω να αναβαθμιζομαι σε ginger:(

εχω κανει απειρα reboots ,flashing roms ,wipe data 3φορες την καθε φορα τπτ δεν παλευεται

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ

 

Ένα από τα χαρακτηριστικά του Desire HD είναι:

 

"Μοιράσου βίντεο, φωτογραφίες ή μουσική από το κινητό στην τηλεόραση σου, μέσω DLNA"

 

Φαντάζομαι αυτό δεν ισχύει με το Htc Desire σωστά; Δείχνει καλό :)

 

Αν βάλεις custom rom από HD ή Z μια χαρά ισχύει. Το έχω δοκιμάσει 2-3 φορές κι έπεσε τρελό ψάρωμα, ειδικά μια φορά με ένα φίλο iphonάκια που ακόμα το φυσάει!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

¨Oxygen is getting a huge boost later today, stay tuned...¨

@costasp: έβγαλες άκρη τελικά ή σέρνεται ακόμα? Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι φταιει για να βοηθήσω αλλά αν έχεις ακόμα lag θα πρότεινα nandroid restore αν είχες κάνει backup πριν το φλασάρισμα ή αλλιώς wipe everything και φτου κ απ την αρχη.. Ποια ROM έχεις? Αν είσαι με oxygen βγαίνει update μάλλον σήμερα οπότε καλά έκατσε ;)

Καλησπέρα

Με Oxygen RC4 είμαι. Είχα πάρει nandroid bu, έκανα restore τπτ! Ακολούθησα και την 2η συμβουλή σου, το lagging μεν μειώθηκε, δεν είναι πλέον ιδιαίτερα ενοχλητικό, αλλά παραμένει το πρόβλημα με τον χώρο στην internal memory. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, έχω διαθέσιμα 41 MB :(

Όπως και να΄χει, σε/σας ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...