Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την LeeDroid 2.2f, και πηγαν ολα μια χαρα. Εκανα επαναφορα εφαρμογων και δεδομενων μεσα απο το titanium, αλλα πρεπει να παταω αποδοχη σε καθεμια εφαρμογη που ξαναεγκαθισταντο.

Ετσι ειναι το φυσιολογικο? Αυτο μονο, θα παρει οση ωρα εκανα συνολικα, για να περασω τη rom.. Μηπως επρεπε να πατησω κατι αλλο?

 

 

 

edit: Ενταξει, προχωραει η διαδικασια, ολα καλα!

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως μπορω να σβησω το Luncher pro απο την rcmixhd?

Δεν νομίζω να έχει η RCMixHD το Lancher Pro εγκατεστημένο, κάτι άλλο εννοείς.

στην ρομ hd zμεχρι ποσο μπορω να βαλω την cpu? 1305?

Θεωρητικά πάει μέχρι 1305 αλλά στην πραγματικότητα τα περισσότερα Desire ακόμα και στα 1190 κολλάνε. Προσωπικά μου δουλεύει μια χαρά στα 1190 αλλά δεν το αφήνω ποτέ εκεί μόνο για κανένα benchmark το έχω.

Για να έχεις το κεφαλάκι σου σίγουρο θα έλεγα να το αφήσεις στα 998, αν πάλι θες ντε και καλά να το ανεβάσεις θα σου έλεγα να το πας μέχρι 1113 που είναι απόλυτα ασφαλές μιας και δουλεύει με το ίδιο ρεύμα που δίνει και η HTC στην official rom της.

αν αλλαξω kernel ρισκαρω κατι?

Τίποτα απολύτως εγώ έχω αλλάξει τον kernel κι έχω τον 5f του richardtrip με smartass governor όταν η οθόνη είναι αναμμένη και powersave όταν είναι σβηστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την LeeDroid 2.2f, και πηγαν ολα μια χαρα. Εκανα επαναφορα εφαρμογων και δεδομενων μεσα απο το titanium, αλλα πρεπει να παταω αποδοχη σε καθεμια εφαρμογη που ξαναεγκαθισταντο.

Ετσι ειναι το φυσιολογικο? Αυτο μονο, θα παρει οση ωρα εκανα συνολικα, για να περασω τη rom.. Μηπως επρεπε να πατησω κατι αλλο?

 

edit: Ενταξει, προχωραει η διαδικασια, ολα καλα!

 

Στην τσαμπα έκδοση θέλει πάτημα σε κάθε μία. Στην αγορασμένη όχι.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

ακυρο αυτο που ειπα για το launcher pro. δεν το εχει η ρομ μεσα. απλως μου το εκανε εγκατασταση αυτοματα απο το μαρκετ. μαλλον ειναι ιδιοτητα της ρομ να επαναφερει εγκατεστημενες εφαρμογες απο το μαρκετ.

 

εχει βάλει κανένας ZAGG Invisible Shield Full Body. αξιζει τον κόπο? εφαρμοζει καλά?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω έκδοση με SLCD και αντιμετωπίζω πρόβλημα με επανεκινήσεις τυχαίες στιγμές.. Μετά από λίγη έντονη χρήση το κινητό ζεσταίνεται στο κάτω μέρος..

Το κινητό είναι μόλις μιας εβδομάδας.. Νόμιζα πως έφταιγε η custom rom στην αρχή, αλλά έβαλα ξανά original rom και κάνει πάλι τα ίδια..

Εχει παραγινει αυτο με τις επαννεκινησεις η μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Για σας προσπαθώ να κάνω root το κινητό μου αλλά δεν μπορώ...

κάνει το πρώτο βήμα αλλά μετά το recovery δεν κάνει το 2..

Η Μακεδονία είναι μια,

ή Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγινει αυτο με τις επαννεκινησεις η μου φαίνεται;

μου φαινεται οτι ειναι ετσι οπως το λες...τι να πω με εχει ξενερωσει τερμα αυτο το πραγμα...και το δικο μου ζεστενεται δεν κανει ομως (μεχρι τωρα) επανεκκινησεις...

εχω παρατηρησει ομως οταν ειναι συνδεμενο με τον υπολογιστη ζεσταινεται γρηγορα..:mad:

εχω πειστει οτι θα αρχισει και εμενα να μου κανει επανεκκινησεις και χωρις να του κανω σκληρη χρηση κιολας :(:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε με ενα οποιοδηποτε κινητο να κανετε βιντεοκληση για 10', οχι παραπανω, και πολλα λεω και πειτε μου μετα αν ψηνετε αυγο ή οχι πανω του.

 

μην ανησυχειτε επειδη ζεσταινεται, ειναι φυσιολογικο, οπως εγραψε κι αλλο παιδι, συναδει με τους νομους της φυσης. το μη φυσιολογικο ειναι να κανει επανεκκινηση γιατι προφανως δε φτιαχτηκε κατι σωστα για να αντεχει αυτη τη ζεστη, κατι σαν τις καρτες της nvidia :p

Link to comment
Share on other sites

Το desire όμως ζεσταινεται παραπάνω από οτι τα περισσότερα smartphones.Όχι οτι με ενοχλεί.Αλλα οι επανεκιννησεις είναι προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι ακριβώς παιδιά, άλλο ζεσταίνεται και άλλο φτάνει στο σημείο να κάνει επανεκκινήσεις. Αυτό δεν είναι φυσιολογικό και δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει βάλει κανένας ZAGG Invisible Shield Full Body. αξιζει τον κόπο? εφαρμοζει καλά?

 

την εχω περιπου 1 μηνα τωρα..

αγορασα την full, αλλα εβαλα μονο μπρος και πισω.. ειχε και καποια μικροτερα κοματια για τα πλαινα-πανω-κατω αλλα ηταν τοσο μικρα που δεν μπορουσα να τα βαλω καλα και τα παρατησα..

 

αν και ειχα ακουσει καποια αρνητικα σχολια, τελικα δεν το μετανιωσα..

φουλ προστασια (δεν θα δεις γρατζουνια ουτε με μαχαιρι στην οθονη..) καλυτερη αισθηση στο χερι (υποκειμενικο αυτο..) και δεν επηρεαζει καθολου την αφη (δεν κολλαει το δαχτυλο..)

στα συν οτι εχεις δωρεαν αντικατασταση με καινουρια (αν βρομισει ή παθει κατι αλλο)

προσωπικα ειμαι υπερευχαριστημενος.. προτιμησε την σε αντιθεση με τα ποιο φτηνα screen protector που ειναι σαν απλα αυτοκολλητα..

 

απαραιτητη προυποθεση η σωστη και προσεκτικη τοποθετηση..

Link to comment
Share on other sites

Κανεις με defrost; Δε παίζει το ραδιοφωνο.Και παλια ειχα αυτο το θεμα αλλα κατι αλλαξα κι επαιξε αλλα δε θυμάμαι τιποτε.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανουμε επανεκκινηση το κινητο?:):

Κρατάς πατημενο το power button και μετα το κλεινεις.Σε κάποιες custom rom υπαρχει και επιλογή για restart. :)

Link to comment
Share on other sites

Κανεις με defrost; Δε παίζει το ραδιοφωνο.Και παλια ειχα αυτο το θεμα αλλα κατι αλλαξα κι επαιξε αλλα δε θυμάμαι τιποτε.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Σε μένα παίζει, ποια έκδοση έχεις?

Πάντως δε νομίζω να είναι bug της rom :)

Link to comment
Share on other sites

6.0j και πριν είχα την 6.0e.

Ποια διαδικασία ακολουθείς για να παίξει;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το ζεσταμα

 

Εγω ειχα ενα LG KM900 Arena και πραγματικα καιγοτανε αλλα δεν εκανε επανεκινηση. Οταν αλλαξα συσκευη βεβαια ολα ηταν μια χαρα.

Το HTC desire θερμενετε ελαχιστα και μονο μετα απο συγκεκριμενη χρηση. Αν σας κανει επανεκινηση κατευθειαν service.

Link to comment
Share on other sites

6.0j και πριν είχα την 6.0e.

Ποια διαδικασία ακολουθείς για να παίξει;

 

Κανονικά με τα ακουστικά, τα βάζω και παίζει

Αλλά εγώ ακούω ράδιο απο την εφαρμογή TuniInRadio, έχει σχεδόν όλους τους σταθμούς ωστόσο χρειάζεται ιντερνετ

 

Οσον αφορα το ζεσταμα

 

Εγω ειχα ενα LG KM900 Arena και πραγματικα καιγοτανε αλλα δεν εκανε επανεκινηση. Οταν αλλαξα συσκευη βεβαια ολα ηταν μια χαρα.

Το HTC desire θερμενετε ελαχιστα και μονο μετα απο συγκεκριμενη χρηση. Αν σας κανει επανεκινηση κατευθειαν service.

 

Παιδιά η μέγιστη θερμοκρασία που έχετε δει στο desire ποια είναι? Εμένα έχει φτάσει μέχρι 37 βαθμούς

Link to comment
Share on other sites

Για το FM radio μιλάω.Βάζω ακουστικά αλλά δεν παίζει τίποτε.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για το FM radio μιλάω.Βάζω ακουστικά αλλά δεν παίζει τίποτε.

 

Ναι, μήπως έχουν πρόβλημα τα ακουστικα?

Δοκίμασες και με άλλα?

Link to comment
Share on other sites

Με 2 ζευγάρια δοκιμάζω τα οποία αναπαράγουν ήχο όταν εκτελώ την εφαρμογή για μουσική.

Παλαιότερα πάλι είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά ξαφνικά έπαιξε.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανουμε επανεκκινηση το κινητο?:):

 

Το ζορίσουμε καλά καλά, μέχρι να ζεσταθεί και να κάνει απο μόνο του..

 

ΦΥΣΙΚΑ και αστειεύομαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την ζελατινα που προαναφερθηκε παραπανω την εχω και εγω φορεμενη απο το καλοκαιρι , το μονο αρνητικο ειναι χανεται λιγο η αισθηση στην οθονη , καταλλα δεν παθαινει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...