Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάστε και την oxygen.. με έχει κερδίσει για αρκετό καιρό τώρα. Η ultimate droid είναι βασισμένη στην defrost που είναι βασισμένη στην cyanogenmod.

 

Χθες και σήμερα έπαιξα και λίγο με cyanogenmod που σου δίνει δυνατότητα για 2 έξτρα unlockers στο lockscreen + gestures! Ωραίο σαν ιδέα αλλά μου φάνηκε λίγο υπερβολή.

Επίσης πλέον δουλεύει και η κάμερα σε hd roms για όποιν ενδιαφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλό νέο με την κάμερα στις HD Roms! :) Είδα στο forum της U.D έχουν βγάλει ένα Quadrant με τη 2.3+VorkKernel.. http://lh5.ggpht.com/_RZ_BUBbDnCA/TPXsBC0D6CI/AAAAAAAABT0/sDIDf7xxKkc/s512/20101130211414.png ..Νικό εσύ δοκίμασες quadrant?Σαν πολύ μου φαίνεται για Desire :p
Link to comment
Share on other sites

Μέσω recocery πρέπει να το φλασαρεις

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως ξαναφλασαρω την ρομ?

 

Την εφαρμογή πρέπει να φλασαρεις.Πρεπει να ειναι μέσα σε signed update.zip

 

Δες αν γίνονται install κι αυτά βέβαια.

https://www.dropbox.com/s/sxj1ejmvf5awsva/apps/GenieWidget%201.3%20transparent

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή πρέπει να φλασαρεις.Πρεπει να ειναι μέσα σε signed update.zip

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

δεν εχω καταλαβει ακριβως δηλ κανω συμπιεση το apk και το κανω install απο recovery ? αν οχι που βρισκω signed update zip οκ θα κοιταξω & αυτα

ευχαριστω!:)

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασέ μου κάπου το .apk που θες να πέρασεις για να σου φτιάξω ένα update.zip

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το skype μου ειναι timosanna4 & to mail μου timosanna@yahoo.gr καλεσε με να στο δωσω:)

παντως τα αλλα που μου εδωσες δουλεψαν

ευχαριστω πολυ!!

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Σου στειλα email.Απάντησε μου εκεί κι επισύναψε το αρχείο.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

To partition της sd card δεν το κάνεις με τον ROM Manager;

Πριν περάσω την Leedroid rom, είχα κάνει το partition με τον ROM manager, αλλά δεν θυμάμαι να είχε επιλογή στο μενού για 1Gb. Το μέγιστο ήταν 512Mb.

Το έκανα με το gparted μέσω ubuntu live cd.

ξερουμε ποσο σκληρη ειναι η οθονη στα γδαρσιματα?

Will it scratch?

Έχει κι άλλα, δες τα!

Καλό νέο με την κάμερα στις HD Roms! :) Είδα στο forum της U.D έχουν βγάλει ένα Quadrant με τη 2.3+VorkKernel..

..Νικό εσύ δοκίμασες quadrant?Σαν πολύ μου φαίνεται για Desire :p

Δεν παίζει να είναι Desire αυτό εκτός κι αν ο τύπος το ανέβασε πολύ πάνω από 1.2Ghz (αμφιβάλλω όμως γιατί πολύ λίγα κομμάτια παίζουν πάνω από 1.19Ghz) και με sdcard τουλάχιστον class10 που να τα πιάνει όμως (που επίσης αμφιβάλλω).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα δοκιμασα να το κανω root με το unrevoked3 αλλα εχει σταματησει και μου ζηταει να κανω install τους drivers...ενω τους εγκατεστησα..τι να κανω τωρα;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλό νέο με την κάμερα στις HD Roms! :) Είδα στο forum της U.D έχουν βγάλει ένα Quadrant με τη 2.3+VorkKernel.. http://lh5.ggpht.com/_RZ_BUBbDnCA/TPXsBC0D6CI/AAAAAAAABT0/sDIDf7xxKkc/s512/20101130211414.png ..Νικό εσύ δοκίμασες quadrant?Σαν πολύ μου φαίνεται για Desire :p

 

Αποκλείεται...

Σε HTC Desire... πάνω από 2000+;

Δεν παίζει...

Έχω δοκιμάσει ΟΛΕΣ τις ρομ (την UD 2.1 δυστυχώς λίγο) αλλά σε απόκριση καμία δεν ήταν όσο καλή όσο η oxygen που με stock settings βγάζει πάνω από 1700....

 

2300;;;!!

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει και πανω απο 2300 στο quadrant αλλα με το data2sd που βελτιωνει το Ι/Ο του κινητου. Μονο ετσι το χουν καταφερει.

 

Η UD το κυριοτερο που δε μ αρεσε ηταν η φωτεινοτητα, κατι ομως που μπορει να το ρυθμισει καποιος απο τις εξτρα ρυθμισεις αλα CM. Επισης δεν ειχε Ελληνικα που εμενα δε με νοιαζει βεβαια.

 

Η oxygen ειναι παναλαφρη, σκεφτειτε 55ΜΒ οταν οι sense ειναι 150. Απλη ρομ με τα βασικα. Κι εκει κατι δε μου κανε κλικ.

 

Γενικα αυτο που χω καταλαβει ειναι οταν δοκιμαζουμε μια ρομ, καλο θα ειναι να δινουμε λιγο χρονο στο εαυτο μας να τη συνηθησει γιατι μπορει και να μας αρεσει. Πχ η defrost που εχω εδω και καιρο την ειχα ξαναδοκιμασει και την ειχα βγαλει αμεσως, ενω ηταν καλη ρομ.

 

Ας πουν και τα αλλα παιδια τη γνωμη τους, πιαστηκε το χερι μου να γραφω απο το κινητο :lol:

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται...

Σε HTC Desire... πάνω από 2000+;

Δεν παίζει...

Έχω δοκιμάσει ΟΛΕΣ τις ρομ (την UD 2.1 δυστυχώς λίγο) αλλά σε απόκριση καμία δεν ήταν όσο καλή όσο η oxygen που με stock settings βγάζει πάνω από 1700....

 

2300;;;!!

 

Θα συμφωνήσω αλλά δες λίγο εδώ-> Desire και σκέψου ότι είναι με class4 κάρτα και στα 1190, με class10 και πάνω από 1200 τι λες να κάνει??

Edited by kollatos
τελικά ήταν με class4 κάρτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα δοκιμασα να το κανω root με το unrevoked3 αλλα εχει σταματησει και μου ζηταει να κανω install τους drivers...ενω τους εγκατεστησα..τι να κανω τωρα;

τωρα ξαναπροσπαθησα κι εχει κολλησει στο waiting for hboot to be ready...τι να κανω...;βοηθηστε λιγο δεν ξερω καθολου...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με πια έκδοση unrevoked δοκιμάζεις;

Βάλε το κινητό στις πίσω usb αν το έχεις μπροστά και ξαναδοκίμασε.Κι εμένα μου χε πάρει λίγη ώρα παραπάνω.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει και πανω απο 2300 στο quadrant αλλα με το data2sd που βελτιωνει το Ι/Ο του κινητου. Μονο ετσι το χουν καταφερει.

 

Η UD το κυριοτερο που δε μ αρεσε ηταν η φωτεινοτητα, κατι ομως που μπορει να το ρυθμισει καποιος απο τις εξτρα ρυθμισεις αλα CM. Επισης δεν ειχε Ελληνικα που εμενα δε με νοιαζει βεβαια.

 

Η oxygen ειναι παναλαφρη, σκεφτειτε 55ΜΒ οταν οι sense ειναι 150. Απλη ρομ με τα βασικα. Κι εκει κατι δε μου κανε κλικ.

 

Γενικα αυτο που χω καταλαβει ειναι οταν δοκιμαζουμε μια ρομ, καλο θα ειναι να δινουμε λιγο χρονο στο εαυτο μας να τη συνηθησει γιατι μπορει και να μας αρεσει. Πχ η defrost που εχω εδω και καιρο την ειχα ξαναδοκιμασει και την ειχα βγαλει αμεσως, ενω ηταν καλη ρομ.

 

Ας πουν και τα αλλα παιδια τη γνωμη τους, πιαστηκε το χερι μου να γραφω απο το κινητο :lol:

 

Sent from my HTC Desire

 

Εξαρτάται τι τύπος είσαι. Εμένα ότι ρομ και να μου δώσεις θα την φτιάξω στα μέτρα μου. Όλες καλές είναι κατά βάθος :Ρ

Το πρόβλημα είναι αν έχεις εξάρτηση. Αν κοιτάς το xda desire development section κάθε 2 ώρες και αν ανυπομονείς να δεις ρομ με ημερομηνία της μέρας και να την φλασάρεις :Ρ Εγώ αυτό το πρόβλημα έχω, ειδάλως, συμφωνώ, αν κάποιος πραγματικά θέλει να βάλει μια ρομ και να ηρεμήσει, πρέπει να της δώσει 5-6 μέρες.

 

Obsessive Rom-updating Disorder - Πάσχω... :(

Link to comment
Share on other sites

Με πια έκδοση unrevoked δοκιμάζεις;

Βάλε το κινητό στις πίσω usb αν το έχεις μπροστά και ξαναδοκίμασε.Κι εμένα μου χε πάρει λίγη ώρα παραπάνω.

με την 3...δυο φορες τωρα εχει κολλησει και του βγαζω την μπαταρια...εγκατεστησα το htc sync και μετα το απεγκατεστησα χωρις να απεγκαταστησω τους drivers και μου κολλησε στο waiting for hboot to be ready...και τωρα παλι του ξαναβγαλα την μπαταρια...δεν ξερω τι φταιει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την 3.21 εννοεις ε; Ακολούθησες κατά γράμμα τον παρακάτω οδηγό;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την 3.21 εννοεις ε; Ακολούθησες κατά γράμμα τον παρακάτω οδηγό;

ναι φιλε μου...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι τύπος είσαι. Εμένα ότι ρομ και να μου δώσεις θα την φτιάξω στα μέτρα μου. Όλες καλές είναι κατά βάθος :Ρ

Το πρόβλημα είναι αν έχεις εξάρτηση. Αν κοιτάς το xda desire development section κάθε 2 ώρες και αν ανυπομονείς να δεις ρομ με ημερομηνία της μέρας και να την φλασάρεις :Ρ Εγώ αυτό το πρόβλημα έχω, ειδάλως, συμφωνώ, αν κάποιος πραγματικά θέλει να βάλει μια ρομ και να ηρεμήσει, πρέπει να της δώσει 5-6 μέρες.

 

Obsessive Rom-updating Disorder - Πάσχω... :(

 

Τις αλλάζεις σε λιγότερο απο 5 ημέρες? :blink:

Εγώ την Defrost έκανα 1 βδομάδα να την φέρω ακριβώς στα μέτρα μου και να μην ξαναασχοληθώ με ρυθμίσεις και λοιπά, βέβαια τώρα που είμαι στη 2η βδομάδα με τρώει να την αλλάξω και να δοκιμασω MIUI αν και μόλις χθες κατάφερα να την τελειοποιήσω περνωντας και photos στις επαφές(και με την βοήθεια σου) :p

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου...

 

Πάλι απ την αρχή τότε και προσεκτικά τα βήματα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τις αλλάζεις σε λιγότερο απο 5 ημέρες? :blink:

Εγώ την Defrost έκανα 1 βδομάδα να την φέρω ακριβώς στα μέτρα μου και να μην ξαναασχοληθώ με ρυθμίσεις και λοιπά, βέβαια τώρα που είμαι στη 2η βδομάδα με τρώει να την αλλάξω και να δοκιμασω MIUI αν και μόλις χθες κατάφερα να την τελειοποιήσω περνωντας και photos στις επαφές(και με την βοήθεια σου) :p

 

Αν διαβάσεις το άρθρο που παράθεσα θα καταλάβεις. Έτσι είμαι. Απλά μου αρέσει το παιχνίδι και πειραματισμός, ακόμα και αν είναι λεπτομέρειες. Ποτέ δεν θα κατασταλλάξω σε ρομ και το ξέρω.. απλά παίζω:)

Υ.Γ. Τώρα π.χ. με ψήσανε να δοκιμάσω ultimate droid :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο ερωτήσεις αν ξέρει καποιος! Η MIUI με radio 32.44.00.32U_5.09.05.30_2 θα είναι οκ ή θα πρέπει να αλλάξω? και 2ο στη MIUI υπάρχει σύνδεση των contacts με facebook έτσι όταν σε πέρνουν τηλέφωνο να φένεται η φωτογραφία τους?
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι γνωστές (leedroid, OD, defrost, miui), με ένα theme καμιά φορά αν χρειάζεται, και μερικές αφαιρέσεις apks γίνονται καλές. Τώρα είμαι με opendesire, gefrost theme, και είναι απο τις πιο σταθερές, και λιγότερο φορτωμένες εξαρχής.

Με class2 sd, παίρνω μέχρι 1500 με το ζόρι στο quadrant, ενώ με rodriguezstyle είχα 1600 συνήθως. Όλα χωρίς oc. Αν πάρω class6, χωρίς να κάνω data2sd, μόνο το apps2sd, θα αυξηθεί η απόδοση ρε παιδιά; Όχι οτι με ενοχλεί, αλλά βλέπω κάτι 1800 που κάνουν μερικοί και απορώ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...