Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

¨Εχει κανείς άλλος πρόβλημα με το HTC SYNC στο PC ή μόνο εγώ ???

 

Εγώ. Δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω στα Windows 7 !!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ. Δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω στα Windows 7 !!

Εγώ έχω vista. Στο ένα PC όλα τέλεια, στο άλλο με τα ίδια windows και outlook δεν αναγνωρίζει κάν το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω στα Windows 7 !!

 

Εμενα μια χαρα συνδεεται με windows 7 .Eχεις βαλει στις επιλογες συνδεσεις το htc sync ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρα συνδεεται με windows 7 .Eχεις βαλει στις επιλογες συνδεσεις το htc sync ?

 

Ναι φυσικά :)

Όταν το αλλάζω σε Disk Drive, όλα καλά. Η SD κάρτα αναγνωρίζεται ως εξωτερικός σκληρός.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά :)

Όταν το αλλάζω σε Disk Drive, όλα καλά. Η SD κάρτα αναγνωρίζεται ως εξωτερικός σκληρός.

 

και γω είχα και συνεχίζω να έχω ανάλογα προβλήματα. Πάντα με το sync είχα προβλήματα και με παλιότερα κινητά windows.

 

Προσπάθησε να αλάξεις usb port. Θα το βρεί και θα το αναγνωρίσει. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τοση απλή δουλειά η htc την έχει αναγάγει σε τεράστιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

και γω είχα και συνεχίζω να έχω ανάλογα προβλήματα. Πάντα με το sync είχα προβλήματα και με παλιότερα κινητά windows.

 

Προσπάθησε να αλάξεις usb port. Θα το βρεί και θα το αναγνωρίσει. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τοση απλή δουλειά η htc την έχει αναγάγει σε τεράστιο πρόβλημα.

 

 

Κάποιοι υποστηρίζουν οτι για όλα φταίει η ένταση ρεύματος που στέλνει στο usb η μητρική. Συνήθως σε laptop, Ελπίζω να μην είναι αυτό γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

πριν μια βδομαδα απεκτησα το htc desire και απο την αρχη ειχα παρατηρησει οτι μετα απο 5 λεπτα που το κρατουσα στο χερι (παιζοντας κυριως παιγνιδια) το κινητο αρχισε να θερμαινεται αρκετα. Η ζεστη περιοχη παρατηρειτε κυριως στο κατω μισο του κινητου, δηλαδη απο την μπαταρια και κατω και εστιαζεται περισσοτερο στην περιοχη της καρτας μνημης και sim.

 

Διαβαζοντας μερικα φορουμ ειδα οτι μπορει να οφειλετε στην καρτα μνημης (4 gb class2) και ετσι δοκιμασα μια νεα 2gb class4 αλλα χωρις θεαματικα αποτελεσματα.

 

Τονιζω η θερμοκρασια δεν ειναι τρομερα μεγαλη αλλα αρκετα ενοχλητικη και μου κανει εντυπωση το γεγονος πως το πανω μισο (απο την μπαταρια και πανω) ειναι κρυο σχεδον παντα, εκτος αν τυχει κ μιλησω πανω απο 10-15 λεπτα στο τηλεφωνο.

 

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι στην πισω πλευρα στο πανω αριστερα μερος το καπακι δεν εφαρμοζει τελεια αλλα "χανει" ελαχιστα με αποτελεσμα αν "χτυπησεις ελαφρα το δακτυλο κατω απο την περιοχη της καμερας να ακουγεται ενα ελαφρο "κουδουνισμα".

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Γερμανο Πατρας πριν μια βδομαδα.

T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

πριν μια βδομαδα απεκτησα το htc desire και απο την αρχη ειχα παρατηρησει οτι μετα απο 5 λεπτα που το κρατουσα στο χερι (παιζοντας κυριως παιγνιδια) το κινητο αρχισε να θερμαινεται αρκετα. Η ζεστη περιοχη παρατηρειτε κυριως στο κατω μισο του κινητου, δηλαδη απο την μπαταρια και κατω και εστιαζεται περισσοτερο στην περιοχη της καρτας μνημης και sim.

 

Διαβαζοντας μερικα φορουμ ειδα οτι μπορει να οφειλετε στην καρτα μνημης (4 gb class2) και ετσι δοκιμασα μια νεα 2gb class4 αλλα χωρις θεαματικα αποτελεσματα.

 

Τονιζω η θερμοκρασια δεν ειναι τρομερα μεγαλη αλλα αρκετα ενοχλητικη και μου κανει εντυπωση το γεγονος πως το πανω μισο (απο την μπαταρια και πανω) ειναι κρυο σχεδον παντα, εκτος αν τυχει κ μιλησω πανω απο 10-15 λεπτα στο τηλεφωνο.

 

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι στην πισω πλευρα στο πανω αριστερα μερος το καπακι δεν εφαρμοζει τελεια αλλα "χανει" ελαχιστα με αποτελεσμα αν "χτυπησεις ελαφρα το δακτυλο κατω απο την περιοχη της καμερας να ακουγεται ενα ελαφρο "κουδουνισμα".

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Γερμανο Πατρας πριν μια βδομαδα.

 

Φιλε μου καλησπερα

Καταρχην καλοχρησημοποιητο το κινητο σου....προσωπικα εκανες την καλυτερη επιλογη :)

Λοιπον....ολα τα κινητα υστερα απο χρηση...ειδικα οταν ζοριζεται λιγο ο επεξεργαστης φυσικο ειναι να ζεσταινονται.......οποτε ΟΛΑ μα ΟΛΑ ζεσταινονται στο σημειο που ειναι ο επεξεργαστης δηλαδη στο κατω μερος του τηλεφωνου του Desire.(ειναι φυσικο και αναποφευκο) το προβλημα ειναι ενω ζεσταινεται να μη σου κολλαει ή κανει επανεκινησης...ΕΚΕΙ ειναι το προβλημα

Εαν δεν κανει τιποτα απο τα δυο εχεις ενα φυσιλογικο τηλεφωνο

Κατα δευτερον πριν λιγο μηλουσαμε για το πισω καπακι πριν μερικα ποστ εαν προσεξης και ειπαμε οτι υπαρχη ενα θεματακι με την εφαρμογη στο πισω καπακι...

Η απαντηση που δωθηκε απο ενα παιδι ειναι οτι με την αλλαγη στο καπακι που του εγινε απο την Αce ελυσε το προβλημα(οποτε θεωρουμε οτι το προβλημα ειναι στο καπακι και οχι στη συσκευη....)πανε δες το και εσυ στην Ace ...δεν χανεις τιποτα...μια απλη αλλαγη στο καπακι θα σου κανουν

Οσο για το κουδουνισμα δεν ειναι ουτε το καπακι ουτε τιποτε αλλο

Ειναι το κουμπι power πανω που ανοιγοκλεινει τι συσκευη που παιζει λιγο και το εχουν ΟΛΑ τα Deire

Κρατα με το δαχτυλο σου το κουμπι σταθερο και κουνα τι συσκευη να δεις :lol:

Οποτε θεωρητικα και πλεον πρακτικα δεν εχεις καποιο προβλημα με το κινητο εκτος του πισω καλυματος που εαν πας στην αντιπροσωπεια και το δουν στο αλλαζουν και εισαι αρχοντας :lol:

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το κουδουνισμα δεν ειναι ουτε το καπακι ουτε τιποτε αλλο

Ειναι το κουμπι power πανω που ανοιγοκλεινει τι συσκευη που παιζει λιγο και το εχουν ΟΛΑ τα Deire

Κρατα με το δαχτυλο σου το κουμπι σταθερο και κουνα τι συσκευη να δεις :lol:

φιλε μου θα διαφωνησω μαζι σου διοτι το κουδουνισμα δεν προερχεται απο το κουμπι power αλλα απο την καμερα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια αλλη απορια. εχου εγκαταστησει εφαρμογες στην sd. εαν αλλαξω ρομ τι γινονται οι εφαρμογες? ειναι παλι στην sd και απλα πιανουν χωρο?

 

επισης οταν παιρνω back up με rommanager και αλλαξω ρομ και μετα επαναφερω το back up μου ξαναφερνει και την παλια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

@makouin

 

φιλε μου σ ευχαριστω πολυ,

πανω που ειχα παθει απανωτα εγγεφαλικα ηρεμισα καπως.

εχεις δικιο για το καπακι, δεν ακουγεται τοσο οταν πατω το power button.

οσο για την ζεστη και εγω εκει κατεληγα αλλα ηθελα να δω τι συμβαινει και με αλλα κινητα.

 

θα ψαξω να βρω που ειναι το κοντινοτερο μαγαζι της Ace να παω να τους το δειξω.

 

το επομενο βημα ειναι να μαθω να του κανω ροοτ. εχω περασει την τελευταια βδομαδα διαβαζοντας απειρα φορουμ σχετικα αλλα ακομα δεν αισθανομαι ετοιμος να το κανω. δεδομενου οτι πριν μερικα χρονια με παρομοια διαδικασια ειχα καψει ενα qtek (τοτε) S200 για το οποιο ειχα δωσει πανω απο 700 Ε και δεν το χαρηκα ουτε μηνα.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!

 

+1

Edited by ThoDis
T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα διαφωνησω μαζι σου διοτι το κουδουνισμα δεν προερχεται απο το κουμπι power αλλα απο την καμερα...

 

Διαφωνησε...δεν εχω προβλημα

Μηπως εφαγε καμια κολοτουμπα το δικο σου ομως? ;)

Αναλογος το κουδουνισμα ετσι? πως κανει το δικο σου?. ντιγκι ντιγκι? τσινγκ τσινγκ ή γλου γλου? :lol: :lol:

Μπορει φιλε να φταιει κατι αλλο στο τηλεφωνο.....εγω στο δικο μου οταν κραταω το button εξαληφεται τελειως.......η καμερα για πιο λογο...? λες να ειναι στον αερα :blink:

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνησε...δεν εχω προβλημα

Μηπως εφαγε καμια κολοτουμπα το δικο σου ομως? ;)

σε προηγουμενα post αναφερεται οτι το κουδουνισμα ακουγεται να προερχεται απο την καμερα...αν ηταν απο το power button τοτε θα σταματουσε τελειως οταν το κρατουσες σταθερο:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σε προηγουμενα post αναφερεται οτι το κουδουνισμα ακουγεται να προερχεται απο την καμερα...αν ηταν απο το power button τοτε θα σταματουσε τελειως οταν το κρατουσες σταθερο:p

 

Και σε ξενα side και αλλου οπως και εδω σε αρχικα ποστ αναφερετε οτι ειναι απο το button

Παντως οπως και να εχει και απο οπου και να ακουγετε το κατατασουμε στα φυσιολογικα του Desire και οχι σε προβλημα ετσι? ;)

Να καθυσηχασουμε τον καινουριο φιλο που επαθε κατι μη νομιζη οτι το δικο του εχει προβλημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια αλλη απορια. εχου εγκαταστησει εφαρμογες στην sd. εαν αλλαξω ρομ τι γινονται οι εφαρμογες? ειναι παλι στην sd και απλα πιανουν χωρο?

 

επισης οταν παιρνω back up με rommanager και αλλαξω ρομ και μετα επαναφερω το back up μου ξαναφερνει και την παλια ρομ?[/

 

Μήπως μπορείς να μου πείς πώς εγκαθηστούμε τις εφαρμογές στην sd ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Εχετε να μου προτείνετε καμιά καλή micro sd 16gb?

Η 4αρα που έχει δεν φτάνει για τίποτα και μιας και θα το rootarw θέλω να έχω άπλετο χώρο για εφαρμογές αλλά και για μουσικη, ταινίες και λοιπά :D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι class6, οπότε είναι απο τις πιο γρήγορες

Και γω για class6 έλεγα αλλα είναι σχεδόν διπλάσια η τιμή απο τις class4 στα 16gb, οπότε μάλλον για class4 με βλέπω :p

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος προβλημα με το καινουργιο youtube στο market?αποτι διαβαζω σε πολλους χρηστες του desire,οπως και σε εμενα βγαζει προβλημα δικτυου

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος προβλημα με το καινουργιο youtube στο market?αποτι διαβαζω σε πολλους χρηστες του desire,οπως και σε εμενα βγαζει προβλημα δικτυου

 

και σε μενα το ιδιο προβλημα και λεγα οτι φταιει η ρομ η αναζητηση δουλευει παντος

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως στελνουμε SMS σε αριθμο απο το call list χωρις να ειναι στο address book αποθηκευμενο? Με το που παταω πανω σε ενα αριθμο τον καλει και δεν εχει επιλογη "αποστολη μυνηματος". Επισης στο call list αλλαζει το σπαστικο unknown που γραφει και απο κατω με μικρα γραμματα τον αριθμο?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως στελνουμε SMS σε αριθμο απο το call list χωρις να ειναι στο address book αποθηκευμενο? Με το που παταω πανω σε ενα αριθμο τον καλει και δεν εχει επιλογη "αποστολη μυνηματος". Επισης στο call list αλλαζει το σπαστικο unknown που γραφει και απο κατω με μικρα γραμματα τον αριθμο?

 

κρατα πατημενο τον αριθμο και θα σου βγαλει την επιλογη για μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπιζα ακριβώς το ίδιο θέμα (δεν εφαρμοζε το καπάκι στην πάνω αριστερά γωνία). Το πήγα στην Ace και χωρίς καμία αντίρρηση μου το αλλάξανε με καινούριο, το οποίο εφαρμόζει άψογα.

Εδω και τρείς μήνες δεν έχει ξαναπαρουσιάσει το ίδιο αντιαισθητικό πρόβλημα.

 

Αύριο που θα το πάω και εγώ θα σας ενημερώσω για τα νεότερα σχετικά με το καπάκι...

 

Μία ακόμη παρατήρηση (μην με περάσετε για υπερβολικό και για ψυχάκια... αλλά αν σου μπει η ιδέα ότι πήρες ελλατωματικό... πάει μετά... οπότε ζητώ την κατανόησή σας...)

 

Εκτός του search διπλού κουμπιού που παίζει όταν το αγγίζεις... παρατήρησα ότι και το πλήκτρο της έντασης στα πλάγια από την κάτω πλευρά του εξέχει αισθητά περισσότερο από την πάνω...

 

Το ρωτάω αυτό γιατί αν είναι κοινό και σε άλλα desire να μην το αναφέρω στην ace για να μην μου το κρατήσουν τζάμπα τόσες μέρες αλλά να μου το δώσουν επί τόπου αλλάζοντας απλά το καπάκι...

Link to comment
Share on other sites

....

Εκτός του search διπλού κουμπιού που παίζει όταν το αγγίζεις... παρατήρησα ότι και το πλήκτρο της έντασης στα πλάγια από την κάτω πλευρά του εξέχει αισθητά περισσότερο από την πάνω...

 

Το ρωτάω αυτό γιατί αν είναι κοινό και σε άλλα desire να μην το αναφέρω στην ace για να μην μου το κρατήσουν τζάμπα τόσες μέρες αλλά να μου το δώσουν επί τόπου αλλάζοντας απλά το καπάκι...

 

ναι και σε μενα ειναι αισθητο οχι πολυ ομως. δεν πιστευω οτι ειναι προβλημα της συσκευης.

 

τελικα ειναι να μην σου μπει η ιδεα, απο εκει και περα ολα τα βλεπεις στραβα

 

welcome to the club :P:P

T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι και σε μενα ειναι αισθητο οχι πολυ ομως. δεν πιστευω οτι ειναι προβλημα της συσκευης.

 

τελικα ειναι να μην σου μπει η ιδεα, απο εκει και περα ολα τα βλεπεις στραβα

 

welcome to the club :P:P

 

εγώ άλλο παρατηρώ... ότι στου κολλητού μου που έχει τη νέα παρτίδα με την slcd, έιναι και αψεγάδιαστό... και κάπου διάβασα ότι κάποια θέματα φινιρίσματος, τα επιδιόρθωσαν μαζί με τις καινούριες παρτίδες... Μάλλον είναι βάσιμο.

 

Ευτυχὠς που είναι υπερπλήρες από λογισμικό και χαωτικά καλύτερο από όσα smart έχω δουλέψει... Αλλιώς θα μουν πολύ μα πολύ χειρότερα... :P

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...