Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου στειλει το sync που ειχε η καρτα μνημης?

με msn η' καποιο αλλο τροπο?

 

οποιος μπορει ας τον παρακαλω πολυ.

ευχαριστω

 

ας σου το δώσει ένας άλλος από δω μέσα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να μου στειλει το sync που ειχε η καρτα μνημης?

με msn η' καποιο αλλο τροπο?

 

οποιος μπορει ας τον παρακαλω πολυ.

ευχαριστω

...........................

Εγώ κατέβασα το Sync από το site της HTC την έκδοση Europe 2 και μετά την εγκατάσταση αναγνωρίστηκε το Desire. Δεν χρησιμοποίησα το sync της κάρτας μνήμης.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει το sync που ειχε η καρτα μνημης?

με msn η' καποιο αλλο τροπο?

 

οποιος μπορει ας τον παρακαλω πολυ.

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3150515#post3150515

 

δειτε και το ποστ του harley απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχετε προσεξει αμα κανετε restart το κινητο να σας αλλαζει την ταπετσαρια ?

Aληθεια,πως γινεται restart?Δεν εχω κανει εως τωρα:lol:

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεος οδηγος για root, αρκετα ευκολοτερος, εως πανευκολος δηλαδη.

 

αυτο το a2sd πως διαολο το βαζουμε βρε παιδια; εχω μπερδευτει με τα partitions, ο καθενας λεει οτι θελει...και δεν εχω καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεος οδηγος για root, αρκετα ευκολοτερος, εως πανευκολος δηλαδη.

 

αυτο το a2sd πως διαολο το βαζουμε βρε παιδια; εχω μπερδευτει με τα partitions, ο καθενας λεει οτι θελει...και δεν εχω καταλαβει.

 

Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ. Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρες.

 

Νέος οδηγός για rooting του Desire

O οδηγός για το νέο, "ευκολότερο" τρόπο rooting υπάρχει εδώ. Εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι το δυσκολότερο κομμάτι και στους δύο τρόπους είναι να φτιάξεις την goldcard.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

βασικα τωρα εβαλα τη rom του evil :p

δε μπορω, αν δεν το ψησω κατι θα παθω, αλλα μαλλον δε δουλευει το a2sd.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς geotaging Και upload sto Picassa? Εμένα ενώ στο κινητό δείχνει geo taging on. Στο picassa θεωρεί ότι η Photo δεν έχει geotaging ?? κανείς για βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς geotaging Και upload sto Picassa? Εμένα ενώ στο κινητό δείχνει geo taging on. Στο picassa θεωρεί ότι η Photo δεν έχει geotaging ?? κανείς για βοήθεια?

 

To geotagging προϋποθέτει να έχει λοκάρει σήμα το GPS. Δε θα κάνει geotag μόνο με το προσεγγιστικό σήμα του A-GPS.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ. Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρες.

 

Νέος οδηγός για rooting του Desire

O οδηγός για το νέο, "ευκολότερο" τρόπο rooting υπάρχει εδώ. Εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι το δυσκολότερο κομμάτι και στους δύο τρόπους είναι να φτιάξεις την goldcard.

Δεν υπαρχει τροπος να το κανεις χωρις την χρηση linux ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ακομα δεν καταφερα να κανω sync με το pc.

 

Μια αλλη ερωτηση. Υπαρχει καποιο προγραμματακι για Facebook Chat?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος να το κανεις χωρις την χρηση linux ?

 

υπαρχει. Αντε δω...

http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/307365/29-apr-r3-htc-desire-rooting-guide-now-with-new-improved-easier-root-method/

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος να το κανεις χωρις την χρηση linux ?

 

Ο οδηγός μου στηρίζεται σε αυτόν που δίνει ο Paul του Modaco, που είναι και ο ιθύνων νους πίσω από το rooting του Desire.

 

Σε αυτή τη φάση δεν μπορεί να γίνει χωρίς τη χρήση linux. Ωστόσο, στο νέο τρόπο rooting η μοναδική εμπλοκή με linux είναι να τρέξεις το CD που θα γράψεις από το ISO που θα κατεβάσεις και να γράψεις μερικές γραμμές στο terminal.

 

Η χρήση linux δεν είναι δύσκολη (τουλάχιστο για το συγκεκριμένο θέμα). Η δυσκολία είναι να φτιάξεις την goldcard. Αν περάσεις αυτό το σκόπελο, τα υπόλοιπα είναι εύκολα. Απλά ακολούθησε βήμα βήμα τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τον Paul να έχει περάσει Cyanogen ROM στο Desire.

Έχει κανείς οδηγίες γι αυτό γιατί δεν έχω βρει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Είδα τον Paul να έχει περάσει Cyanogen ROM στο Desire.

Έχει κανείς οδηγίες γι αυτό γιατί δεν έχω βρει κάτι...

 

Δεν την έχει δώσει ακόμα σε κυκλοφορία, γιατί υπάρχει ένα πρόβλημα με τον αισθητήρα που ρυθμίζει αυτόματα τη φωτεινότητα της οθόνης. Θα το φτιάξει και μετά θα τη διαθέσει. Μόλις βγει κάτι, θα φτιάξω έναν οδηγό σε συνέχεια εκείνου που είναι για το root.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός μου στηρίζεται σε αυτόν που δίνει ο Paul του Modaco, που είναι και ο ιθύνων νους πίσω από το rooting του Desire.

 

Σε αυτή τη φάση δεν μπορεί να γίνει χωρίς τη χρήση linux. Ωστόσο, στο νέο τρόπο rooting η μοναδική εμπλοκή με linux είναι να τρέξεις το CD που θα γράψεις από το ISO που θα κατεβάσεις και να γράψεις μερικές γραμμές στο terminal.

 

Η χρήση linux δεν είναι δύσκολη (τουλάχιστο για το συγκεκριμένο θέμα). Η δυσκολία είναι να φτιάξεις την goldcard. Αν περάσεις αυτό το σκόπελο, τα υπόλοιπα είναι εύκολα. Απλά ακολούθησε βήμα βήμα τον οδηγό.

 

Θα περιμενω μεχρι να βγει οδηγος χωρις την εμπλοκη του linux μιας και δεν εχω ιδεα απο που να τα παρω και γενικα δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω μεχρι να βγει οδηγος χωρις την εμπλοκη του linux μιας και δεν εχω ιδεα απο που να τα παρω και γενικα δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει

 

Τον οδηγό μου τον είδες; Αν εξαιρέσεις την goldcard (που δε χρειάζεται linux και είναι αρκετά σύνθετη διαδικασία), είναι 12-13 βήματα που νομίζω είναι αρκετά αναλυτικά. Μη σε τρομάζει η χρήση linux. Δεν απαιτεί κάποιες εξειδικευμένες γνώσεις ο οδηγός. Μόνο να ξέρεις να γράφεις CD (σε windows), να κάνεις ένα κλικ (κυριολεκτώ) και να γράψεις μερικές εντολές.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω μεχρι να βγει οδηγος χωρις την εμπλοκη του linux μιας και δεν εχω ιδεα απο που να τα παρω και γενικα δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει

 

Εκτός του ότι η όλη διαδικασία που εμπλέκει το λίνουξ, είναι υπόθεση μερικών λεπτών και μερικών κλικ, δε νομίζω πως θα μπορέσει να γίνει το root χωρίς τη χρήση λίνουξ (τουλάχιστον όσο η htc μας κάνει τη ζωή δύσκολη και δε δίνει τον κώδικα) λόγω της κοινής καταβολής απο το UNIX μεταξύ android, linux και mac.

 

Πάντως όσοι θέλετε να το κάνετε root, μην τρομάζετε με την ιδέα του λίνουξ.

Εμένα προσωπικά με κούρασε πολύ περισσότερο η δημιουργία της goldcard στα windows (μου πήρε σχεδόν 45' να το πετύχω και δυστυχώς η πρώτη κάρτα δε δουλεψε οπότε χρειάστηκα μια δεύτερη).

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καποιος player καλύτερος απο τον default "Music"; Θ΄αγοράζω καλύτερα ακουστικά απο τα boxed γιατί δεν μου φαίνονται τίποτα ιδιαίτερο αλλά θέλω αν υπάρχει κάποιος καλός player (με τα κλασσικά equalizer, bass booster κτλ)
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσει το θέμα, για το rooting του Desire υπάρχουν δύο μέθοδοι.

 

Χωρίς τη χρήση linux

Πλέον υπάρχει η δυνατότητα το rooting να γίνει αποκλειστικά από τα Windows (φυσικά η ίδια μέθοδος μπορεί να γίνει και μέσω linux). Ουσιαστικά προσάρμοσα τον αρχικό οδηγό, ώστε να περιλαμβάνει και τις οδηγίες για τα Windows.

 

Με τη χρήση linux

O δεύτερος τρόπος που απαιτεί τη χρήση linux (δε χρειάζεται να έχετε έρθει ποτέ στη ζωή σας σε επαφή με linux, για να τον χρησιμοποιήσετε), είναι πολύ πιο απλός από τον προηγούμενο.

 

Και με τους δύο τρόπους θα έχετε το ίδιο αποτέλεσμα κι επίσης και οι δύο απαιτούν να φτιάξετε goldcard, που είναι το δυσκολότερο κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη ή όποιος άλλος,μήπως θα έπρεπε να ενημερωθώ για τον

λόγο διαγραφής των μηνυμάτων μου;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αφαιρέθηκαν στα πλαίσια καθαρισμού του forum μιας και η συζήτηση που αναπτύχθηκε εκεί ξέφυγε από το θέμα του εν λόγω thread. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

 

ΥΓ. Θα παρακαλούσα να μην παίρνουμε προσωπικά τέτοιες κινήσεις. Δεν έχουν να κάνουν με τα άτομα που κάνουν post, καταλαβαίνουμε ότι λογικό είναι η κουβέντα να ξεφεύγει, δεν το κατηγορούμε αλλά και δεν μπορούμε να το αφήνουμε να συμβαίνει όταν πέφτει στην αντίληψή μας. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...