Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως κάπoιος που έχει βάλει την stock prerooted του tepic έχει βάλει το battery circle mod γιατί εγώ έκανα αυτά που αναφέρει στο tutorial αλλά όταν το φλασάρω μου δημιουργεί κάποια προβλήματα με την μπάρα κτλπ. Έχει κανείς καμία ιδέα?
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

'Εξι πλέον μήνες μετά την κυκλοφορία του, θα λέγατε ότι αξίζει αυτή τη στιγμή η αγορά του;

Το HD δε με ενθουσιάζει λόγω αυξημένου μεγέθους, αλλά δεν ξέρω κιόλας πότε θα βγει ο αντικαταστάτης του Desire (σε άλλους έξι μήνες ίσως; )

 

Πολύ θετικό είναι το γεγονός ότι οι εφαρμογές είναι πλέον σε πληθώρα.

Από την άλλη δεν έχω ξαναδουλέψει Android κινητό.

 

Είχα διαβάσει ότι κάποιοι φίλοι αντιμετώπισαν προβλήματα με υπερβολική και μη λογική κατανάλωση μπαταρίας, έχουν εξαλειφθεί;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Γιώργος εδώ.

 

Ερώτηση. Πως μπορώ να βρω εφαρμογές πέραν αυτών στο μάρτεκ; Εκεί έχει μόνο δωρεάν. Το δικό μας μάρκετ δεν έχει ακόμα ολόκληρη την γκάμα και έτσι δεν βλέπω τις αγοραστές.

 

Υπάρχει επίσης κάποιο σάιτ στο οποίο να μπορώ να αγοράσω παιχνίδια και άλλες εφαρμογές; Και πως τις εγκαθιστώ; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

'Εξι πλέον μήνες μετά την κυκλοφορία του, θα λέγατε ότι αξίζει αυτή τη στιγμή η αγορά του;

Το HD δε με ενθουσιάζει λόγω αυξημένου μεγέθους, αλλά δεν ξέρω κιόλας πότε θα βγει ο αντικαταστάτης του Desire (σε άλλους έξι μήνες ίσως; )

 

Πολύ θετικό είναι το γεγονός ότι οι εφαρμογές είναι πλέον σε πληθώρα.

Από την άλλη δεν έχω ξαναδουλέψει Android κινητό.

 

Είχα διαβάσει ότι κάποιοι φίλοι αντιμετώπισαν προβλήματα με υπερβολική και μη λογική κατανάλωση μπαταρίας, έχουν εξαλειφθεί;

 

Αξίζει και με το παραπανω.

Το να δουλέψεις το Android είναι πολύ απλό.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει και με το παραπανω.

Το να δουλέψεις το Android είναι πολύ απλό.

 

Σ'ευχαριστώ.

 

Είχες ποτέ πρόβλημα με άδειασμα της μπαταρίας ενώ ήταν στην αναμονή;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ.

 

Είχες ποτέ πρόβλημα με άδειασμα της μπαταρίας ενώ ήταν στην αναμονή;

 

Κοίταξε.Η μπαταρία δεν είναι το ατού του desire.Στην αναμονή τη μπαταρία την τρώνε τα ανοικτα wi fi ή 3g.Εγώ που μονίμως εχω ανοικτό το wi fi και το bluetooth,εχω πολλές κλήσεις και κάνω και browsing από το κινητό ,όπως τώρα,αυτή τη στιγμή από τις 7 το πρωί αποσυνδεδεμενος.εχω αυτή τη στιγμή μπαταρία στο 45%

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό, φοβόμουν ότι τα πράγματα ήταν χειρότερα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη, γινονται αλλαγες στο Android Market και πλεον και στην Ελλαδα, θα μπορεις να αγοραζεις εφαρμογες και παιχνιδια. Απο την αλλη, αν θες μ ενα search στο Google, θα βρεις πολλα sites με εφαρμογες για το android και η διαδικιασια εγκαταστασης ειναι επισης απλουστατη
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι αν βάλω τα ακουστικά δεν τα αναγνωρίζει. Έτυχε να τα ξαναχρησιμοποιήσω έπειτα απο πολύ καιρό. Επίσης δοκίμασα και τα ακουστικά απο το HD που ειχα και πάλι τιποτα. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις χωρίς root. Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο η υπάρχει Hardware πρόβλημα?

 

και εγω το ιδιο προβλημα...βαζω τα ακουστικα απο το ομνια 2 που ειχα αλλα τιποτα...:(:(:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

hraklhs57,xaris_m μου ειχε κανει και εμενα το ιδιο προβλημα μετα απο καιρο,δεν ξερω αν εφταιγε το froyo ή το update του(νομιζω ηταν μετα απο αυτο) αλλα μετα απο ενα restart που εκανα μου τα αναγνωρισε κανονικα....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα,προκειται ν'αγορασω το desire σημερα.Θελω να σας ρωτησω,η ενημερωση του λογισμικου γινεται με συνδεση usb με pc η' μονο μεσω gprs&wifi με το internet? Σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο μέσω wifi μπορείς να κάνεις το update μιας και είναι αρκετά μεγάλο (γύρω στα 90mb) για gprs.

Αλλά μην σκας είναι 1000% σίγουρο ότι το κινητό θα φοραέι την 2.2 έκδοση (εκτός αν δεν πάρεις κάποιο καινούριο αλλά κάποιο μεταχειρισμένο).

 

Βασικά ας το κοιτάξει και κάποιος που φοράει την 2.2 με το κλασικό sense γιατί εγώ είμαι με τη rom του Desire HD η οποία έχει τη δυνατότητα να μπαίνει το κινητό στο net μέσω υπολογιστή με σύνδεση usb, αλλά το παλιό sense δεν θυμάμαι αν είχε τέτοια δυνατότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι αν βάλω τα ακουστικά δεν τα αναγνωρίζει. Έτυχε να τα ξαναχρησιμοποιήσω έπειτα απο πολύ καιρό. Επίσης δοκίμασα και τα ακουστικά απο το HD που ειχα και πάλι τιποτα. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις χωρίς root. Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο η υπάρχει Hardware πρόβλημα?

 

Μου συνέβη και μένα, αλλά επανήλθε με μια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα...βαζω τα ακουστικα απο το ομνια 2 που ειχα αλλα τιποτα...:(:(:(

 

Μετα απο επανεκκινηση ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επανεκκινηση ολα καλα

μολις τωρα τα εβαλα και εκανε μονο του επανεκκινηση...μολις ανοιξε μπηκα στη μουσικη και αμεσως παλι εκανε ξανα επανεκκινηση.......:mad::mad::mad:

 

edit: αυτο το κανει με ακουστικα Samsung...με της HTC μια χαρα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτάω...

Γίνεται να αλλάξει ο τρόπος εμφάνισης των sms ώστε να μην είναι σε μορφή διαλόγου (threaded);

Γενικά, υπάρχει δυνατότητα, με κάποια εφαρμογή ίσως, να έχουμε τις κλασσικές κατηγορίες μηνυμάτων (εισερχόμενα, απεσταλμένα, κτλ.);

 

Επίσης, κάποια δοκιμασμένη anti-glare ζελατίνα, που να είναι και προστατευτική συγχρόνως, έχει κανείς να προτείνει;

 

Ευχαριστώ!

Edited by eleley
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό -κατα τη γνώμη μου- για όποιον δεν είναι root .

Δουλεύει τέλεια.

Μεταφέρει τις εφαρμογές στην sd ακόμα και αν αυτές δεν το υποστηρίζουν.

Εξαιρετικό κόλπο.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=23914

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό -κατα τη γνώμη μου- για όποιον δεν είναι root .

Δουλεύει τέλεια.

Μεταφέρει τις εφαρμογές στην sd ακόμα και αν αυτές δεν το υποστηρίζουν.

Εξαιρετικό κόλπο.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=23914

 

 

Σε μένα πάντως δεν λειτούργησε.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν λειτούργησε.

 

Σε εμένα που ακολούθησα τις οδηγίες πιστά δουλεύει τέλεια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Greek Eortologio.

Γιατί δεν το βρίσκω πουθενά;

 

Επίσης:

Το 3G watchdog μετράει δεδομένα μόνο όταν η σύνδεση είναι 3G;

Edited by eleley
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό -κατα τη γνώμη μου- για όποιον δεν είναι root .

Δουλεύει τέλεια.

Μεταφέρει τις εφαρμογές στην sd ακόμα και αν αυτές δεν το υποστηρίζουν.

Εξαιρετικό κόλπο.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=23914

Έχει ήδη αναφερθεί λίγο μετά την αναβάθμιση σε Froyo.

Σε μένα πάντως δεν λειτούργησε.

Λειτουργεί κανονικά απλά μην περιμένεις να μεταφέρει ολόκληρη την εφαρμογή. Τις περισσότερες φορές οι εφαρμογές αφήνουν αρχεία στην μνήμη της συσκευής.

 

Δεν ξέρω αν μάθατε τα νέα αλλά πλέον ο bootloader ξεκλείδωσε πλήρως (S-OFF).

Ακόμα δεν το δοκίμασα γιατί πιστεύω ότι δεν έχει να μου προσφέρει κάτι παραπάνω απ' ότι ήδη έχω με το root.

Όποιος πιστεύει ότι του χρειάζεται be my guest, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ γιατί μπορεί να brickάρετε τη συσκευή σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Greek Eortologio.

Γιατί δεν το βρίσκω πουθενά;

 

Ειναι widget μονο.

 

Επίσης:

Το 3G watchdog μετράει δεδομένα μόνο όταν η σύνδεση είναι 3G;

 

Οχι.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή...;; :O

 

Εχεις desire και δεν ξέρεις τι ειναι τα widgets?? :blink::happy:

 

Στην αρχική οθόνη πάτα το "+" και μετα στοιχείο ελέγχου παραθύρου. Θα βρεις πολλα καλούδια εκει.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...