Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα στο λέει όταν το συνδέεις. charge only / HTC sync / Disk Drive / Internet Sharing

 

Θα βάλεις το 4ο και αυτό ήταν. Θα κάνει connect..

 

Το αντιστροφο γινεται ? Δηλαδη να συνδεσουμε με το καλωδιο το κινητο με το pc που εχει καλωδιακο internet και εχουμε και στο κινητο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πατωντας το home σου εμφανιζει τις τελευαιες 6 εφαρμογες που τρεχουν....πως μπορεις να κλεισεις ομως καποια απο αυτες;;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πατωντας το home σου εμφανιζει τις τελευαιες 6 εφαρμογες που τρεχουν....πως μπορεις να κλεισεις ομως καποια απο αυτες;;;;

 

Δεν σου εμφανίζει αυτές που τρέχουν αλλά αυτές που έτρεξες....

 

Όσον αφορά το κλείσιμο των εφαρμογών, το λένε ξανά και ξανά και ξανά...

Σε κάθε μια σελίδα του thread κάποιος θα το αναφέρει :Ρ

 

Ψάξε για why android does not need a task killer

Link to comment
Share on other sites

πατωντας το home σου εμφανιζει τις τελευαιες 6 εφαρμογες που τρεχουν....πως μπορεις να κλεισεις ομως καποια απο αυτες;;;;

 

Μόνο αν κατεβάσεις κάποιον task manager από το market.

Πληροφοριακά πάντως, αν ο λόγος που θες να κλείνεις τις εφαρμογές είναι για εξοικονόμηση πόρων, τότε δε χρειάζεται. Το Android κάνει αυτόματη διαχείριση και δεν κρεμάει το σύστημα. Άσε που είναι πολύ πιθανό το να ανοιγοκλείνεις εφαρμογές τελικά να τρώει περισσότερους πόρους. Εμένα μου είχε πάρει λίγο καιρό να το συνηθίσω αυτό (μου κακοφαινόταν να μένουν ανοιχτές εφαρμογές από δω κι από κει), αλλά τελικά το ξεπέρασα και ίσα ίσα που με βόλεψε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

η ρομ ειναι η DJDroid modified και ποσταρα λινκ πριν 2 σελιδες. περιλαμβανει 720p κανονικα και με ηχο. βραδυ με φλας που το δοκιμασα επαιζε ακαρεδιαστο, δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε μερα.

 

τα 720p στα ποσα frames ειναι

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα το δοκιμασα εχθες και δεν επαιζε αλλα δεν ειχα το προγραμμα της htc εγκατεστημενο.θα δοκιμασω σε λιγο.ευχαριστω

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση σχετικά με τον αποθηκευτικο χώρο του κινητού! Επεσε στην αντιληψη μου τελευταια οταν πηγα να κανω εγκατασταση ενος τριτου satnav προγραμματος και αρνηθηκε να μπει επειδη δεν εφτανε ο χώρος (δεν μιλαω για την SD).

 

Τελος παντων ξηλωσα ενα αλλο satnav και βολευτηκα... τελος παντων μου εδειχνε τοτε 32mb ακομα ελευθερα. Μετα απο 4 μέρες και χωρις να έχω εγκαταστησει κατι αλλο, ο χώρος αυτος κατέβηκε στα 24MB :X

 

Παιδια τι γινεται? Δωστε καμια ιδεα γιατι βλεπω σε λιγες μερες να φρακαρω απο χώρο!

Link to comment
Share on other sites

πατωντας το home σου εμφανιζει τις τελευαιες 6 εφαρμογες που τρεχουν....πως μπορεις να κλεισεις ομως καποια απο αυτες;;;;

 

Δεν μπορείς, γιατί δεν χρειάζεται να μπορείς.

Με λίγα λόγια, άσε το σύστημα να κάνει τη δουλειά του μόνο του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το γνωριζω οτι δεν χρειαζεται καθολου task managers απλως νομιζα οτι για να σου δειχνει ποιες ετρεξες θα μπορουσες εστω καποια να την εκλεινες...ετσι απλα!!!δηλαδη ποιο το νοημα να σου δειχνει ποιες ετρεξες..για να μην τις ξεχασεις;;;...περιττο το θεωρω..

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το γνωριζω οτι δεν χρειαζεται καθολου task managers απλως νομιζα οτι για να σου δειχνει ποιες ετρεξες θα μπορουσες εστω καποια να την εκλεινες...ετσι απλα!!!δηλαδη ποιο το νοημα να σου δειχνει ποιες ετρεξες..για να μην τις ξεχασεις;;;...περιττο το θεωρω..

 

έχει ειπωθεί πολλές φορές, το ίδιο το android κάνει διαχείριση εφαρμογών και πόρων μνήμης. Τέλος. Το να κλείνεις μια εφαρμογή είναι χωρίς ουσία.

Όχι δεν είναι περιττό να σου δείχνει τις 6 τελευταίες εφαρμογές, γιατί απλά είναι ένας εύκολος τρόπος να κάνεις μετάβαση γρήγορη σε κάτι που έτρεχες πρόσφατα.

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι περιττό να σου δείχνει τις 6 τελευταίες εφαρμογές, γιατί απλά είναι ένας εύκολος τρόπος να κάνεις μετάβαση γρήγορη σε κάτι που έτρεχες πρόσφατα.

οκ...καταλαβα..μονο για γρηγορη ενναλαγη μεταξυ τους χρησιμευει...σε ευχαριστω πολυ..:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση σχετικά με τον αποθηκευτικο χώρο του κινητού! Επεσε στην αντιληψη μου τελευταια οταν πηγα να κανω εγκατασταση ενος τριτου satnav προγραμματος και αρνηθηκε να μπει επειδη δεν εφτανε ο χώρος (δεν μιλαω για την SD).

 

Τελος παντων ξηλωσα ενα αλλο satnav και βολευτηκα... τελος παντων μου εδειχνε τοτε 32mb ακομα ελευθερα. Μετα απο 4 μέρες και χωρις να έχω εγκαταστησει κατι αλλο, ο χώρος αυτος κατέβηκε στα 24MB :X

 

Παιδια τι γινεται? Δωστε καμια ιδεα γιατι βλεπω σε λιγες μερες να φρακαρω απο χώρο!

 

Αν πας στο manage applications θα δεις ποιά τρώνε πολλά kb/mb. Κάποια από αυτά μαζεύουν data όπως π.χ. οι χάρτες για να μην χρειάζεται να τα ξανακατεβάζουν από το νετ ή κάποιες άλλες εφαρμογές όπως ο browser/youtube ίσως μαζεύουν cache. Πατάς clear data και σου καθαρίζει τα "περιττά" kb...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αύριο μάλλον θα πάρω το κινητό (με επιδότηση) και είμαι ανάμεσα σε αυτό ή το HD Mini (το 2ο θα μου βγει τσάμπα, ενώ το Desire περίπου στα 100€). Διάβασα τα προβληματάκια που έχουν αναφερθεί και το μόνο που με ψιλο-τρόμαξε είναι η μπαταρία γιατί, όπως τα διαβάζω, ίσως είναι χειρότερη από το HTC Diamond (παρότι στις προδιαγραφές εμφανίζεται λίγο καλυτερη). Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου κάνει σύγκριση με το Diamond; Αν είναι στα ίδια επίπεδα δεν έχω πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αύριο μάλλον θα πάρω το κινητό (με επιδότηση) και είμαι ανάμεσα σε αυτό ή το HD Mini (το 2ο θα μου βγει τσάμπα, ενώ το Desire περίπου στα 100€). Διάβασα τα προβληματάκια που έχουν αναφερθεί και το μόνο που με ψιλο-τρόμαξε είναι η μπαταρία γιατί, όπως τα διαβάζω, ίσως είναι χειρότερη από το HTC Diamond (παρότι στις προδιαγραφές εμφανίζεται λίγο καλυτερη). Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου κάνει σύγκριση με το Diamond; Αν είναι στα ίδια επίπεδα δεν έχω πρόβλημα...

 

Ειχα Diamond αγαπητε 2 χρονια (ακομα εχω). Ετσι και τολμησεις να παρεις HD Mini θα σε κρεμασω κουδουνια :lol: Θα παρεις ενα κινητο με νεκρο πλεον λειτουργικο... κανενα απολυτως μελλον και κλασσεις κατωτερες επιδοσεις και user xperience!

 

To Desire μπροστα στο HD MINI ειναι μονόδρομος. Σε σχεση με το Diamond η μπαταρια δεν ειναι χειροτερη... Οποιαδηποτε αλλη συγκριση... τι να σου πω? Δεν υπαρχει πεδιο συγκρισης αναμεσα σε Desire και Diamond. Εγω πήρα το Desire και ηταν σαν να ξανανακαλυψα τα κινητα... Τρομακτικο σοκ στο ποσο ποιο φιλικη και φυσικη ειναι η χρηση και οι δυνατοτητες.

 

Ορμα για Desire με κλειστα τα ματια. Δεν υπαρχει περιπτωση να το μετανοιωσεις. Το υπογραφω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αύριο μάλλον θα πάρω το κινητό (με επιδότηση) και είμαι ανάμεσα σε αυτό ή το HD Mini (το 2ο θα μου βγει τσάμπα, ενώ το Desire περίπου στα 100€). Διάβασα τα προβληματάκια που έχουν αναφερθεί και το μόνο που με ψιλο-τρόμαξε είναι η μπαταρία γιατί, όπως τα διαβάζω, ίσως είναι χειρότερη από το HTC Diamond (παρότι στις προδιαγραφές εμφανίζεται λίγο καλυτερη). Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου κάνει σύγκριση με το Diamond; Αν είναι στα ίδια επίπεδα δεν έχω πρόβλημα...

ειναι πολυ απλο...desire με την μια!!!

μην το σκεφτεσαι καν...και μην πιστεψεις οτι σου το λεμε αφου εισαι σε thread που αφορα αποκλειστικα το desire,απλως η διαφορα τους ειναι.............χαοτικη!!!!!!!!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τα 720p στα ποσα frames ειναι

http://www.megaupload.com/?d=01K8SGNN

ενα βιντεακι σε 720p σε εξωτερικο φως απο το αυτοκινητο. δεν ειναι αψογο απο καρε αλλα ειναι πολυ καλο, αν σκεφτουμε κιολας οτι ειναι beta εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από το απόγευμα είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος καθώς με ειδοποίησαν ότι μπορώ να πάω από Δευτερα να το παραλάβω!!

Θέλω να κάνω μια ερωτησούλα:

Επειδή θα είναι από Voda και θα είναι branded, θα ήθελα να ρωτήσω αν:

1) εχει πολλά μειονεκτήματα αυτό (δηλαδή αν η voda εχει βάλει βαθιά το χεράκι της και το εχει χαλάσει..) και

2) αν υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για debrand.

Ευχαριστώ.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ συγκρίνεις λιμο με ποδήλατο. Δαγκωτό desire χωρίς να βγάλεις κιχ:p:p:lol:

 

Υ.Γ. Δεν εχω desire καρδιά μου αλλα milestone οπότε είμαι ουδετερος:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από το απόγευμα είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος καθώς με ειδοποίησαν ότι μπορώ να πάω από Δευτερα να το παραλάβω!!

Θέλω να κάνω μια ερωτησούλα:

Επειδή θα είναι από Voda και θα είναι branded, θα ήθελα να ρωτήσω αν:

1) εχει πολλά μειονεκτήματα αυτό (δηλαδή αν η voda εχει βάλει βαθιά το χεράκι της και το εχει χαλάσει..) και

2) αν υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για debrand.

Ευχαριστώ.

 

οπως εχουν πει και αλλοι οι συσκευες της βοντα δεν ειναι branded..

Link to comment
Share on other sites

οπως εχουν πει και αλλοι οι συσκευες της βοντα δεν ειναι branded..

 

Οντως ίσως κάνω λάθος, είδα κι εγώ τώρα τα μηνύματα των παιδιών που λένε ότι δεν είναι branded!!

Sorry αν κανω λάθος, απλά είχα συνηθήσει γιατί τα 2 τελευταία κινητά που είχα παρει ήταν branded.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τελικά με το ίντερνετ τα κατάφερα μια χαρά. Μάλλον επειδή δεν είχα βάλει το sync είχε πρόβλημα. Τώρα μια χαρά.να είχαμε και λίγο καλή κάλυψη εδώ στην χαλκιδική στο σπίτι μια χαρά θα είμασταν.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Παντως πιστευω οτι με το που βγει το Air 2.5 για standalone Flash εφαρμογες θα γεμισει το μαρκετ με games. Εγω ηδη εχω φτιαξει κατι demo με την prerelease version και δειχνει πολυ γρηγορο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, αλλά ξέχασα να διευκρυνίσω ότι τη σύγκριση την εννοούσα μόνο στο θέμα της μπαταρίας! Για όλα τα άλλα έχω γνώση τι παίζει και είναι προφανές ότι είναι η μέρα με τη νύχτα σε πολλούς τομείς (εκτός από τις εξειδικευμένες εφαρμογές των WM που θα μου λείψουν). Για την ακρίβεια αποφάσισα να αλλάξω πλατφόρμα επειδή, μετά τις τελευταίες επιλογές της MS, φαίνεται ότι τα WM δεν έχουν μέλλον (τουλάχιστον με τη μορφή που τα ξέραμε) οπότε δεν έχει νόημα να συνεχίσω εκεί μόνο και μόνο για κάποιες παλιές καλές εφαρμογές. Ευχαριστώ, πάντως, για τη διάθεσή σας να με βοηθήσετε... :D
Link to comment
Share on other sites

Εχω φτιαξει μια ομαδα με 5 επαφες και της εχω αντιστοιχισει μια οθονη στο κινητο με συντομευσεις για αυτες τις κλισεις.

Δυο φορες χθες εξαφανηστηκε αυτη η οθονη και το χειροτερο σβηστηκαν τελειως οι επαφες απο το κινητο.

Τι μπορει να συμβαινει παιδια ? Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.εκανα χθες reset επειδει αντιμετωπιζα καποιο προβληματακι με τι νετ.ειχα μεσα ενα προγραμματακι το οποιο ηταν κατι αντοιστοιχο του itrack.ακουγε το τηλ καποιο μουσικο κομματι η το σφυριζες ρυθμικα και σου ελεγε ποιο κομματι ειναι.

Λεγοταν SOUND.... καπως, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως.Μηπως μπορει καποιοσ να με βοηθησει δινοντας μου την ονομασια του?Ευχαριτω.

Edited by mprex
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...