Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους

 

Αποφάσισα να αγοράσω το HTC Desire και είμαι σίγουρος ότι είναι μια καλή αγορά. Υποθέτω ότι Τρίτη θα το έχω και με τιμή 320-350 ευρώ από Γερμανό.

Μέχρι τώρα είμαι με το Mio A701 και μετά από πολλές απόπειρες αλλαγής ROM τελικά έμεινα στην Ελληνική στα Win Mobile 5

Εχω διαβάσει αρκετά φόρουμ και blogs σχετικά με το Android ... έχει τα + και τα - του αλλά είμαι σίγουρος ότι το μέλλον θα είναι καλύτερο και θα του δώσει την θέση που πραγματικά του αξίζει (κάτι παρόμοιο με την εξέλιξη του Linux)

 

Για να μην κουράσω, θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις για να καταλάβω μερικά σημεία.

 

1) Το κινητό νομίζω ότι έχει την έκδοση 2.1 Η αναβάθμιση γίνεται (υποθέτω) αυτόματα μόλις συνδεθεί στο internet. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω σε ότι αφορά στη γλώσσα (ελληνικό interface);

 

2) Ψάχνοντας στο φόρουμ εδώ μου δημιουργήθηκε η απορία αν μπορεί κάποιος να εγκαταστήσει μια εφαρμογή στην κάρτα SD και όχι στη μνήμη. Στα windows αυτό δεν ήταν πρόβλημα, μιας και η εφαρμογή σε ρωτούσε (κύρια μνήμη ή storage card) ... Εδώ συμβαίνει το ίδιο;

 

3) Μια σημαντική ερώτηση: Αν κάποιος φίλος έχει κατεβάσει μια εφαρμογή από το market (έχει κάπου το app) μπορεί να το δώσει σε μένα; Δηλαδή αυτό που κάνουμε με εφαρμογές στα win μπορεί να γίνει και με το android; Και επίσης αν κατεβάσω κάποιες εφαρμογές από το market μπορώ να τις αποθηκεύσω κάπου στην κάρτα, ώστε αν γίνει κάποιο hard reset να τις έχω και να τις εγκαταστήσω από εκεί ή πρέπει να τις ξανακατεβάσω;

 

4) Θέλω να μεταφέρω όλες τις επαφές, τα μηνύματα SMS, ΜΜS ιστορικό κλήσεων κλπ από το παλιό τηλ. στο καινούριο. Είδα την εφαρμογή SPB Migration που κάνει αυτή τη δουλειά (αν και δεν πολυκατάλαβα το πώς) αλλά είναι με πληρωμή. Υπάρχει κάτι άλλο free; (To sprite migration είναι beta για το pc και δεν κάνει μετατροπή)

 

5) Υπάρχει κάποιος λόγος να κάνω root τη συσκευή; Υποθέτω ότι θα χάσω την εγγύηση αν το κάνω και πολύ περισσότερο αν αποτύχει η διαδικασία

 

6) Σχετικά με πρόγραμμα πλοήγησης: Βρήκα κάπου το copilot το οποίο είναι 2gb ... Αν το αντιγράψω απλά στην κάρτα, θα εκτελεστεί; (έχει κάποιο αρχείο app και ένα φάκελο) Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση για πρόγραμμα πλοήγησης που ΔΕΝ κάνει χρεώσεις κινητής τηλεφωνίας ή να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το Destinator 7 από το παλιό μου τηλέφωνο;

 

7) Οι κάρτα SD όταν χρησιμοποιείται από τη συσκευή σε τι format είναι; ΕΧΤ3; Αν όλες τις εργασίες στην κάρτα την κάνω από linux δεν θα έχω πρόβλημα.

 

Και κάτι τελευταίο:

 

Χρησιμοποιούσα το SPB Backup στo Mio ... υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο android;

 

ΥΓ

Συγχωρέστε μου τις πολλές ερωτήσεις αλλά όταν ξεκίνησα με το linux στο pc είχα κάνει πάνω από 30 εγκαταστάσεις και φορματ κάνοντας πειράματα και δοκιμές ... Στο κινητό δεν θα είναι το ίδιο εύκολο....

 

Ευχαριστώ

 

καταρχάς καλωσήρθες στον κόσμο του android ;)

Τα περισσότερα απο αυτά που ρωτάς θα τα καταλάβεις μόνος σου με το που πιάσεις το κινητό στα χέρια σου αλλά επιγραμματικά να σου πω τα εξής:

 

1. Ναι, γίνεται αυτόματα ή μέσω των των ρυθμίσεων κάνεις check for updates κλπ κλπ (αν και μάλλον θα έχει ήδη froyo επανω)

2. Σε froyo λοιπόν καποιες απο τις εφαρμογές έχουν τη δυνατότητα να μεταφερθούν και στην sd, εξαρτάται απο τον προγραμματιστή που τις έφτιαξε. Παρ όλα αυτα με τόσες χιλιάδες εφαρμογές στο market θα καταλάβεις γρήγορα ότι η λύση αυτή δε σου φτάνει (εξού και καταλήξεις να κάνεις root)

3. πιθανόν να γίνεται με εφαρμογές όπως το appshare αλλά γενικά δε βλέπω το λόγο να το κάνεις. ο,τι εφαρμογή θές τη κατεβάζεις από το market και σε περίπτωση που θες να κάνεις hard reset απλά χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα για backup

4. NO idea..

5. Άπειροι λόγοι, είναι θέμα χρόνου πιστεύω να το αποφασίσεις. Εκτος απο το θέμα του χώρου, θα μπορείς να μπαίνεις και στις paid εφαρμογες για να αγοράζεις ο,τι θές, θα δείς ένα πολύ πιο γρήγορο κινητό αλλάζοντας rom, θα μπορείς να μπλοκάρεις τα εκνευριστικά ads, καλύτερη μπαταρία και ΠΟΛΛΑ άλλα..

6. Εγώ παίζω με sygic mobile maps 10 και Ndrive. Και τα δύο δεν έχουν καμία χρέωση και πιστεύω ότι σε android είναι καλύτερα απο αυτά που ανέφερες.

7. Η κάρτα χρησιμοποιείται κανονικά σε fat. Τα ext που διαβάζεις είναι σε επόμενο στάδιο, αφού κανεις το root οπότε μη σε απασχολεί ακόμα.

 

Αυτά τα ολίγα ;)

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καταρχάς καλωσήρθες στον κόσμο του android ;)

Τα περισσότερα απο αυτά που ρωτάς θα τα καταλάβεις μόνος σου με το που πιάσεις το κινητό στα χέρια σου αλλά επιγραμματικά να σου πω τα εξής:

 

1. Ναι, γίνεται αυτόματα ή μέσω των των ρυθμίσεων κάνεις check for updates κλπ κλπ (αν και μάλλον θα έχει ήδη froyo επανω)

2. Σε froyo λοιπόν καποιες απο τις εφαρμογές έχουν τη δυνατότητα να μεταφερθούν και στην sd, εξαρτάται απο τον προγραμματιστή που τις έφτιαξε. Παρ όλα αυτα με τόσες χιλιάδες εφαρμογές στο market θα καταλάβεις γρήγορα ότι η λύση αυτή δε σου φτάνει (εξού και καταλήξεις να κάνεις root)

3. πιθανόν να γίνεται με εφαρμογές όπως το appshare αλλά γενικά δε βλέπω το λόγο να το κάνεις. ο,τι εφαρμογή θές τη κατεβάζεις από το market και σε περίπτωση που θες να κάνεις hard reset απλά χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα για backup

4. NO idea..

5. Άπειροι λόγοι, είναι θέμα χρόνου πιστεύω να το αποφασίσεις. Εκτος απο το θέμα του χώρου, θα μπορείς να μπαίνεις και στις paid εφαρμογες για να αγοράζεις ο,τι θές, θα δείς ένα πολύ πιο γρήγορο κινητό αλλάζοντας rom, θα μπορείς να μπλοκάρεις τα εκνευριστικά ads, καλύτερη μπαταρία και ΠΟΛΛΑ άλλα..

6. Εγώ παίζω με sygic mobile maps 10 και Ndrive. Και τα δύο δεν έχουν καμία χρέωση και πιστεύω ότι σε android είναι καλύτερα απο αυτά που ανέφερες.

7. Η κάρτα χρησιμοποιείται κανονικά σε fat. Τα ext που διαβάζεις είναι σε επόμενο στάδιο, αφού κανεις το root οπότε μη σε απασχολεί ακόμα.

 

Αυτά τα ολίγα ;)

 

Σχετικά με την κάρτα... Αν της κάνω format στο λίνουξ με ext3 δεν θα είναι καλύτερα;

 

Τα 2 προγράμματα πλοήγησης που αναφέρεις είναι δωρεάν στο market;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kollatos την γλυκοκοιτάζω κι εγώ αυτήν αλλά βρήκα κι αυτήν στο e-bay

 

http://cgi.ebay.co.uk/Lexar-16GB-16G-Micro-SDHC-Card-Class-6-FREE-SD-Adapter-/260718391543?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item3cb406f0f7

 

Τι λες;

Τεράστια διαφορά στην τιμή βέβαια.

Τι να σου πω? Πραγματικά δεν ξέρω, απλά είδα ότι ο πωλητής είναι από Hong Kong...

Αν αυτό σου λέει κάτι.

 

Σχετικά με την κάρτα... Αν της κάνω format στο λίνουξ με ext3 δεν θα είναι καλύτερα;

 

Τα 2 προγράμματα πλοήγησης που αναφέρεις είναι δωρεάν στο market;

Αν την κάνεις format σε ext3 δεν θα την βλέπει το κινητό. Το ext partition χρησιμοποιείται μόνο για συγκεκριμένη δουλειά.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κάρτα... Αν της κάνω format στο λίνουξ με ext3 δεν θα είναι καλύτερα;

 

Τα 2 προγράμματα πλοήγησης που αναφέρεις είναι δωρεάν στο market;

 

Όχι σε δωρεάν δεν κυκλοφορεί κάτι αξιόλογο. Δεν ξέρω αν η rom του hd που έχει ένα navigation της htc λέει κάτι αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Όπως αναφέρθηκε, ο μόνος ρόλος του ext partition είναι για να αποθηκεύει εσωτερικά το σύστημα κομμάτια των εφαρμογών σου. Εσύ δεν έχεις κάποια πρόσβαση επομένως θα πρέπει προφανώς μόνο ένα κομμάτι (max 1gb) να κάνεις ext. Το υπόλοιπο fat.

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kollatos την γλυκοκοιτάζω κι εγώ αυτήν αλλά βρήκα κι αυτήν στο e-bay

 

http://cgi.ebay.co.uk/Lexar-16GB-16G-Micro-SDHC-Card-Class-6-FREE-SD-Adapter-/260718391543?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item3cb406f0f7

 

Τι λες;

Τεράστια διαφορά στην τιμή βέβαια.

 

εγω το μονο που θα σου πω ειναι προσεχε γιατι εχω ακουσει οτι πολλοι (απο xda) που πηραν καρτουλες απο ebay ειχαν θεμα γιατι ηταν fake.. ναι μεν 16gb αλλα απο class ουτε class 4.. στην καλυτερη class 2... και class2+data2sd=καταστροφη!

 

 

ερωτηση: Ξερει καποιος την ουσιαστηκη διαφορα του data2sd απο το A2sd?

χρησιμοποιησα προσφατα 2 rom οι οποιες ειχαν αυτη τη διαφορα μαζι με καποιες αλλες.. στην data2sd flashαρα και ενα zip μετα τη rom. σαν αποτελεσμα ειδα οτι στα settings στην internal memmory εδειχνε 850 mb free!

απ την αλλη στο a2sd δεν καταλαβα αν οντως δουλευει αφου μου δειχνει ναι μεν 135 mb free,(αν δεν δουλευε δεν θα ειχα ουτε 10mb free λογω του μεγεθους των εφαρμογων που εχω μεσα) αλλα απ την αλλη ποσα mb εχω ελευθερα απ΄το partition?

 

16gb class4 msdHC 14gb fat32+1gb ext4

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα.. το desire οπως και τα σχεδον ολα τα τελευταια τηλεφωνα υποστηριζουν bluettoth v. 2.1 . Αυτο σημαινει οτι ενα παλαιοτερο bluetooth (π.χ. itech v 2.0 ) δεν μπορει να συνδεθει με τη συσκευη και χρειαζεται μονο bluettoth 2.1 ή το 2,1 της συσκευης σημαινει οτι συδεεται με Bluetooth v.2,1 και κατω..?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ή το 2,1 της συσκευης σημαινει οτι συδεεται με Bluetooth v.2,1 και κατω..?

 

Αυτό ακριβώς. Είναι backwards compatible.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενας συναδελφος μου που εχει το HTC Desire μου εδειξε σημερα οτι η αναβαθμιση που εγινε αυτοματα στο κινητο του ειναι η 2.2. Ειναι η froyo που ακουγεται η κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Ενας συναδελφος μου που εχει το HTC Desire μου εδειξε σημερα οτι η αναβαθμιση που εγινε αυτοματα στο κινητο του ειναι η 2.2. Ειναι η froyo που ακουγεται η κατι αλλο;

 

Εαν το λέει κάτω από το 'Android version' τότε ναι, είναι η Froyo..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

θα αναβαθμηστει το κινητο σε official rom 2.3?

 

Μολίς βγει η official 2.3 για το Nexus S, με sense κλπ, θα την έχουμε και για το desire μας. Cooked μεν, αλλα δεν θα παυει να ειναι official.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μολίς βγει η official 2.3 για το Nexus S, με sense κλπ, θα την έχουμε και για το desire μας. Cooked μεν, αλλα δεν θα παυει να ειναι official.

Για το Nexus One εννοείς γιατί το S έχει ήδη 2.3, αλλά και αυτή η cooked δε θα έχει sense. Αν θέλετε sense σε 2.3 θα πρέπει να περιμένετε μέχρι η htc να κυκλοφορήσει κάποια έκδοση 2.3 με sense ui και μετά να περιμένετε τους xda να το κάνουν port στο desire.

THE DOC IS BACK...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!

Ύστερα από 10 μήνες απόλυτα ευχάριστης συμβίωσης με το Desire, αποφάσισα μόλις χθες να

κάνω perm root και flash rom. Εδώ να πω πως ο μοναδικός λόγος ήταν η αξιοποίηση του a2sd+

σε συνδυασμό με ext partition για περισσότερο χώρο για εφαρμογές. Παρόλα αυτά το κινητό ήταν πολύ γρήγορο και πολύ καλό στην απόκριση.

Στο κατά τώρα. Root με http://unrevoked.com/ και μετά flash την AuraxTSense από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=796255.

Όλα τρέχουν ρολόι! Με 40 εφαρμογές ακόμα 100mb χώρος! Να πω ότι η sd είναι Kingston class 4

και η ταχύτητα του κινητού είναι λίγο μεγαλύτερη από αυτή με εργοστασιακή rom.

 

Έχω όμως 2 απορίες για όσους ξέρουν:

1) Κάνει η συγκεκριμένη rom από μόνη της undervolt ανάλογα με τις συνθήκες? (αποτέλεσμα>εξοικονόμηση μπαταρίας σε stand by)

2) Ήμουν από stock όταν την flashara. Πρέπει να περάσω και radio? Στα info το radio που

βλέπω είναι μεγαλύτερη έκδοση από αυτή που δίνει o dev

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Υ.Γ.: Όποιος θέλει βοήθεια με την συγκεκριμένη διαδικασία ευχαρίστως να βοηθήσω. pm me

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Εαν το λέει κάτω από το 'Android version' τότε ναι, είναι η Froyo..

 

Εχω διαβασει ακομα και εδω μεσα (εκτος και αν κανω λαθος σε αυτα που διαβασα γιατι με Android δεν εχω ασχοληθει) οτι η froyo εκδοση εχει βγει στην Κινα και στο 1ο τριμηνο του 2011 στην Αμερικη και κατα αρχες καλοκαιριου να το περιμενουμε στην Ευρωπη. Αν δεν κανω λαθος τοτε ή αυτα που διαβασα δεν ισχυουν ή δεν ξερω να διαβαζω!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

H Froyo (Android 2.2) υπάρχει στο κινητό εδώ και μήνες... H Gingerbread (Android 2.3) είναι αυτή που αναμένουμε (δεν νομίζω ότι έχει υπάρχει επίσημη ανακοίνωση ακόμα από την HTC).
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αλλος εμπειρια γιατι δεν ειναι προβληματου κινητου αλλα πολλες φορες οταν το βγαζω απο την οριζοντια θηκη ζωνης που το εχω ή απο τσεπη σακακιου ή μου ανοιγει χωρις να το ζητησω ή κανει αποριψη κλισης.

Πρεπει να το βγαλω πολυ προσεκτικα πιανοντας το απο τα πλαϊα για να μην εχω προβλημα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αλλος εμπειρια γιατι δεν ειναι προβληματου κινητου αλλα πολλες φορες οταν το βγαζω απο την οριζοντια θηκη ζωνης που το εχω ή απο τσεπη σακακιου ή μου ανοιγει χωρις να το ζητησω ή κανει αποριψη κλισης.

Πρεπει να το βγαλω πολυ προσεκτικα πιανοντας το απο τα πλαϊα για να μην εχω προβλημα.

 

Προσπάθησε καθώς το βγάζεις να μην σέρνεις τα δάχτυλα σου πάνω στην οθόνη :-) !

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

2) Ήμουν από stock όταν την flashara. Πρέπει να περάσω και radio? Στα info το radio που

βλέπω είναι μεγαλύτερη έκδοση από αυτή που δίνει o dev

 

Δεν είμαι κι εγώ σίγουρος, αλλά από ότι γράφει στη σελίδα του ''-Flash my ROM (If you have already last Radio you only have to install the rom Without Radio, and if not, install With Radio or separately).'' μάλλον έχεις το πιο καινούργιο οπότε δεν χρειάζεται! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!

Root με http://unrevoked.com/ και μετά flash την AuraxTSense από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=796255.

 

Έχω όμως 2 απορίες για όσους ξέρουν:

1) Κάνει η συγκεκριμένη rom από μόνη της undervolt ανάλογα με τις συνθήκες? (αποτέλεσμα>εξοικονόμηση μπαταρίας σε stand by)

2) Ήμουν από stock όταν την flashara. Πρέπει να περάσω και radio? Στα info το radio που

βλέπω είναι μεγαλύτερη έκδοση από αυτή που δίνει o dev

 

Υ.Γ.: Όποιος θέλει βοήθεια με την συγκεκριμένη διαδικασία ευχαρίστως να βοηθήσω. pm me

 

1) Η κάθε ρομ λογικά θα το λέει κάπου στην πρώτη σελίδα στο xda. Ψάξε για UV και αν δεν βρεις τότε δες τι kernel χρησιμοποιεί και ψάξε για τον kernel να δεις αν έχει uv.

 

2) Αυτό τώρα είναι υποκειμενικό. Ο καθένας έχει την δική του εμπειρία. Κάποια radio (και σε συνδυασμό ίσως με ril) βοηθάνε είτε για καλύτερη μπαταρία, είτε για καλύτερο σήμα, wifi κτλ. Εγώ προσωπικά πάντα βάζω το πιό καινούριο και ποτέ δεν είδα καμιά ουσιαστική διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: Ξερει καποιος την ουσιαστηκη διαφορα του data2sd απο το A2sd?

χρησιμοποιησα προσφατα 2 rom οι οποιες ειχαν αυτη τη διαφορα μαζι με καποιες αλλες.. στην data2sd flashαρα και ενα zip μετα τη rom. σαν αποτελεσμα ειδα οτι στα settings στην internal memmory εδειχνε 850 mb free!

απ την αλλη στο a2sd δεν καταλαβα αν οντως δουλευει αφου μου δειχνει ναι μεν 135 mb free,(αν δεν δουλευε δεν θα ειχα ουτε 10mb free λογω του μεγεθους των εφαρμογων που εχω μεσα) αλλα απ την αλλη ποσα mb εχω ελευθερα απ΄το partition?

 

16gb class4 msdHC 14gb fat32+1gb ext4

 

 

 

Κανεις κατι για αυτο;

 

Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες παλιου Samsung κινητου στο desire ρε παιδια?

 

Τι λειτουργικο εχει; αν εχει android μεσω google backup. Αν οχι, μεσω του καλωδιου αν εχεις backup στον υπολογιστη και επειτα με το htc sync στο desire. Και ο 3ος τροπος αν σου δινει αυτη την επιλογη, αντιγραφη στην καρτα sim τις επαφες σου και μετα αντιγραφη απο τη sim στο desire..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4) Θέλω να μεταφέρω όλες τις επαφές, τα μηνύματα SMS, ΜΜS ιστορικό κλήσεων κλπ από το παλιό τηλ. στο καινούριο. Είδα την εφαρμογή SPB Migration που κάνει αυτή τη δουλειά (αν και δεν πολυκατάλαβα το πώς) αλλά είναι με πληρωμή. Υπάρχει κάτι άλλο free; (To sprite migration είναι beta για το pc και δεν κάνει μετατροπή)

 

Κάποια πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ διάφορες ROM από LeeDroid και AuraXTsense. Υπάρχει λόγος να περάσω σε κάποια HD ROM ή σε μη-HD αλλά κάποια άλλη καλύτερη από αυτές που προανέφερα? τι κερδίζω και τι χάνω; :rolleyes:

 

Με ενδιαφέρει να υποστηρίζει κανονικά τα Ελληνικά, να μην είναι ρυθμισμένη χαμηλά η αυτόματη φωτεινότητα, γενικά να είναι αξιόπιστη και γρήγορη και να έχει προεγκατεστημένες τις γνωστές βασικές εφαρμογές. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

(To sprite migration είναι beta για το pc και δεν κάνει μετατροπή)

 

Έδρασα ως "γνήσιος Ελληνας" .... :D

 

Για να μην γίνει πατάτα στα win 7 φόρτωσα τα XP και γύρισα το ρολόι ένα μήνα πίσω (32/12/2010)

 

Το πρόγραμμα δούλεψε μια χαρά :)

 

Έφτιαξε το αρχείο για Android ..... Όταν πάρω το κινητό θα δω τι παίζει

 

Για το SPB migrate θα περιμένω pm από όποιον μπορεί να μου πεί πως θα το "μοιραστώ" με άλλους ;)

Edited by zavag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή λέω να αγοράσω το desire θέλω να σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια.

1. Έχω δει ότι η συσκευή δεν έχει ενσωματωμένη μνήμη. Έχει μόνο την κάρτα sd. Αν κατεβάσω μια εφαρμογή η οποία δεν επιτρέπει να εγκατασταθεί στην sd τι γίνεται; Δεν υπάρχουν ούτε λίγα ΜΒ στην συσκευή για να μπαίνουν εφαρμογές;

2. Το GPS που έχει λέει τίποτα; (χωρίς χρήση 3G)

Θα πρέπει να είμαι root για να έχω λογισμικό και χάρτες της προκοπής;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...