Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά... (είμαι με Oxygen Android 2.3) επιλέγω γλώσσα συστήματος "Ελληνικά" και όταν πάω να επιλέξω και γλώσσες εισόδου στο πληκτρολόγιο, δεν έχει πουθενά τα Ελληνικά για να τα επιλέξω. Έχει όλες τις άλλες εκτός της Ελληνικής! Κουλό...

 

Δεν έχει ελληνικά ακόμα σε πληκτρολόγιο, κατέβασε το add on HTC_IME που δίνεται στο ίδιο thread

 

Δεν ειμαι. Υπαρχει αλλλος τροπος;

 

Διάβασε λίγες σελίδες πριν τι γράφω..

 

Καλησπέρα στην ομάδα και χρόνια πολλά!

 

Ψάχνω το google sync για να κάνω back up τις επαφές που έχω στη μνήμη του τηλ πριν περάσω καινούργια rom αλλα δεν το βρίσκω. Το έχω βρεί για iphone αλλά για android οχι. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Τι εννοείς? Τι rom έχεις γιατί απ οτι ξέρω σε όλα τα android το google sync για τις επαφές είναι standard.. Απλώς επιλέγεις οταν σε ρωτάει που θα τις αποθηκεύσει, το λογαριασμό σου.

 

 

Έβαλα το iNexus theme στην Oxygen, πολύ ωραίο :)

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και χρονια πολλα.μια ερωτησουλα.προσπαθω να κανω διαμορφωση της καρτας αλλα η επιλογη ειναι ανενεργη.κανω κατι λαθος η απλα δεν γινεται στα "απειραχτα" desire;

 

το βρηκααααα.επιλεγεις πρωτα αφαιρεση και μετα δουλευει

Edited by Nikos_s3
:baby:
Link to comment
Share on other sites

η oxygen 2 rc3 ειναι φοβερη rom και δουλειβει τελεια αν και δεν ειναι σε τελικο σταδιο ακομα. Ειναι παρα πολυ γρηγορη σε ολα σε σχεση με τις περισοτερες rom. Τα μειον που εχει προς το παρον ειναι οτι δεν τραβαει βιντεο ακομα αλλα μονο φωτο και για να βαλουμε ελληνικα στο πληκτρολογιο πρεπει να φλασαρουμε το HTC_IME ,πραγματα που θα εχουν λυθει στις επομενες εκδοσεις!!!
Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω πως το θέμα με τη κάμερα θα λυθεί πιο γρήγορα απο το πληκτρολόγιο. Καθώς είναι και δουλειά να βάλει και το λεξικό. Το λέω γιατί για το nexus one βρέθηκε λύση για το vid rec.

Κατα τα άλλα είναι πολύ καλή rom.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εχω MIUI 12.24 με ελληνικα απο τον finn.(super rgreat work).

οταν παω να στειλω ενα σμσ δεν μπορω να διαλεξω επαφη για να στειλω.

οταν παταω το + για να μπω στισ επαφες μου βγαζει 4 ονοματα μονο γιατι?

καμια ιδεα?

ευχαριστω πολυ.

 

Τρέχεις την εφαρμογή μυνημάτων,πατάς πάνω δεξιά το + και μετά κάνεις κλικ εκεί που λέει προς.Γράψε το πρώτο γράμμα απ την επαφή που θες και θα σου την βγάλει (μαζί με τις άλλες που ξεκινούν απ το ίδιο γράμμα)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η Oxygen δεν έχει από ό,τι είδα app για τον καιρό, ή κάνω λάθος, ή τυφλώθηκα στα 40 μου...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημά μου. Πολλές παρόμοιες εφαρμογές μεν στο market, αλλά ποια από όλες υποστηρίζει πολλαπλές τοποθεσίες και έχει και ελληνικές πόλεις???

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημά μου. Πολλές παρόμοιες εφαρμογές μεν στο market, αλλά ποια από όλες υποστηρίζει πολλαπλές τοποθεσίες και έχει και ελληνικές πόλεις???

fancy widget

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα το πακέτο με τα ελληνικά για την 12.24.Είχα ξεχάσει ν αλλάξω ένα string και η αναζήτηση ήταν στα κινέζικα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

fancy widget

Αυτό έχω, αλλά έχει δυνατότητα απεικόνισης μόνο μίας πόλης... Δεν βαριέσαι, θα το ψάξω. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

 

Edit: GoWeather... σχεδόν τέλειο!

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα το πακέτο με τα ελληνικά για την 12.24.Είχα ξεχάσει ν αλλάξω ένα string και η αναζήτηση ήταν στα κινέζικα!

 

Πρέπει ν wipe πάλι όλα ξανά?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρονια πολλά.

πάω να κάνω backup από rom manager και μου έχει κολλήσει στο generating md5 sum.

το έχει δει κανεις ?

 

edit

 

άκυρο ξεκόλλησε μετά από λίγο απλά πήρε ποιο πολύ από ότι συνήθως.

πάω να περάσω την RC3 πάνω στην RC2 χωρίς wipe καλή μου τύχη

Edited by Multymech
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρονια πολλά.

πάω να κάνω backup από rom manager και μου έχει κολλήσει στο generating md5 sum.

το έχει δει κανεις ?

 

edit

 

άκυρο ξεκόλλησε μετά από λίγο απλά πήρε ποιο πολύ από ότι συνήθως.

πάω να περάσω την RC3 πάνω στην RC2 χωρίς wipe καλή μου τύχη

 

Και γω απο πάνω την πέρασα, δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

οχι.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια σελιδα; μπορεις να με βοηθησεις;

Δεν έχει ελληνικά ακόμα σε πληκτρολόγιο, κατέβασε το add on HTC_IME που δίνεται στο ίδιο thread

 

 

 

Διάβασε λίγες σελίδες πριν τι γράφω..

 

 

 

Τι εννοείς? Τι rom έχεις γιατί απ οτι ξέρω σε όλα τα android το google sync για τις επαφές είναι standard.. Απλώς επιλέγεις οταν σε ρωτάει που θα τις αποθηκεύσει, το λογαριασμό σου.

 

 

Έβαλα το iNexus theme στην Oxygen, πολύ ωραίο :)

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και χρόνια πολλά!

 

Ψάχνω το google sync για να κάνω back up τις επαφές που έχω στη μνήμη του τηλ πριν περάσω καινούργια rom αλλα δεν το βρίσκω. Το έχω βρεί για iphone αλλά για android οχι. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

 

Καμία ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Μία ερώτηση η οποία ίσως έχει απαντηθεί.... Περιμένουμε επίσημη ROΜ από την HTC με Android 2.3 για το Desire, ή θα πρέπει να ψαχτούμε με custom RΟΜs;

 

Σίγουρα θα υπάρξει επίσημη 2.3 από την HTC.

Τώρα για το πότε... λογικά μέχρι το τέλος Ιανουαρίου θα την έχουμε.

 

η oxygen 2 rc3 ειναι φοβερη rom και δουλειβει τελεια αν και δεν ειναι σε τελικο σταδιο ακομα. Ειναι παρα πολυ γρηγορη σε ολα σε σχεση με τις περισοτερες rom. Τα μειον που εχει προς το παρον ειναι οτι δεν τραβαει βιντεο ακομα αλλα μονο φωτο και για να βαλουμε ελληνικα στο πληκτρολογιο πρεπει να φλασαρουμε το HTC_IME ,πραγματα που θα εχουν λυθει στις επομενες εκδοσεις!!!

 

Αφού υπάρχει πρόβλημα με το ελληνικό πληκτρολόγιο, δεν έχει χρησιμοποποιήσει κανείς το Swype με υποστήριξη ελληνικών που υπάρχει στο net;

Ή απλά δεν σας αρέσει το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο και γι' αυτό το αφήνετε στην άκρη και ασχολείστε όλοι με το HTC_IME;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-λογαριασμοι-προσθηκη λογαριασμου google

και εισαι οκ

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω ήδη λογαριασμό gmail αλλα πως καταλαβαίνω ότι έχουν γίνει sync και πως κάνω retrieve απο τον λογαριασμό? Όταν επιλέγω sync contacts από το τηλέφωνο δεν φαίνεται να κάνει τίποτα και στο gmail στο πεδίο επαφές δεν έχει καμία αποθηκευμένη... Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σήμερα παρουσίασε ενα πολύ σοβαρό πρόβλημα η συσκευή....

 

Αφού άφησα το κινητό για κανά μισάωρο να φορτισεί, όταν το έπιασα στα χέρια μου, παρατήρησα ότι μου είχε βγάλει ένα μήνυμα σχετικά με την SD Card (ότι είχε γίνει unmounted ή κάπως έτσι). Έκανα επανεκκίνηση αλλά μου το ξαναεμφάνισε, οπότε έκλεισα τη συσκευή, έβγαλα την SD Card και την επανατοποθέτησα.

Αυτή τη φορά δεν μου παρουσίασε το μήνυμα, αλλά όταν πήγα να κάνω μία κλήση, παρατήρησα ότι όλες οι επαφές μου είχαν διαγραφεί....

 

Μόνο οι επαφές, ούτε τραγούδια, ούτε φωτογραφίες ούτε τίποτα άλλο. Μόνο οι επαφές....

Πραγματικά απογοητευτικό για μία συσκευή την οποία έχω στην κατοχή μου λιγότερο από μία εβδομάδα και η οποία κοστίει 500€.

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να επαναφέρω τις επαφές;

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή γιατί τα έχω λίγο χαμένα....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να επαναφέρω τις επαφές;

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή γιατί τα έχω λίγο χαμένα....

 

Μέσα σ' αυτή τη βδομάδα που έχεις τη συσκευή σου, όλο και θα έκανε sync με τον google λογαριασμό σου.

Κάνε ένα resync τον λογαριασμό σου και λογικά θα ξανάεπανακτησεις τις επαφές σου.

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απογοητευτικό για μία συσκευή την οποία έχω στην κατοχή μου λιγότερο από μία εβδομάδα και η οποία κοστίει 500€.

 

Από που το πήρες αν επιτρέπεται??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Φοραω Miui 12.24 μ έχουν στείλει ένα μαιιλ με μια φωτο την οποία όταν πατάω αποθήκευση μου λέει ότι δεν μπορεί να την αποθήκευση στην κάρτα μνήμης.μήπως είναι κάποιο bug της ρομ?

 

Ευχαριστώ κ καλό βράδυ

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...