Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.Άλλη μια ερωτησουλα.μπορώ να κανω εγκατάσταση εφαρμογών εκτος market;κάπου πήρε το μάτι μου μια τέτοια ρύθμιση .το κινητό μου δεν το εχω κανει root .

 

Ανετααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας.Άλλη μια ερωτησουλα.μπορώ να κανω εγκατάσταση εφαρμογών εκτος market;κάπου πήρε το μάτι μου μια τέτοια ρύθμιση .το κινητό μου δεν το εχω κανει root .

 

Δεν χρειάζεται root για να το κάνεις αυτό. Φτιάξε ενα φάκελο "Install" στην κάρτα, βάλε τα .apk εκει μέσα, και τρέξτα μέσα απο έναν file manager.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωωωωωωωω .πάλι προβλέπεται ξενύχτι σήμερα

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εγκατασταση->τικ στο Αγνωστες πηγες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήμουν κολλημένος με Rock player αλλά o Vplayer, πέρα που ούτε αυτός κολλάει:

1. Μου αναγνωρίζει αυτόματα το encoding των υποτιτλων (στον Rock μου τα έβγαζε κινεζικα και έπρεπε να τους πειράξω μέσω windows πρώτα).

 

Settings->Select Encode Mode->ISO-8859-7

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει βάλει κανένας το google maps 5.0 update? Δοκίμασα να κάνω αναζήτηση αλλά δεν τα κατάφερα. Πώς ακριβώς το βάζουν ρε γμτ;
Link to comment
Share on other sites

Settings->Select Encode Mode->ISO-8859-7

 

Εγώ πάλι παντού βάζω Windows-1253 (είτε αυτό λέγεται WD ΤV Media Player, Rockplayer σε Android, TCPMP σε Winmo).

Εμφανίζονται κανονικά οι ελληνικοί χαρακτήρες ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχω κανει back up με titanium backup εβαλα την νεα ρομ τωρα πωσ θα βαλω τα προγραμματα

 

Κάνοντας restore με το ίδιο πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει back up με titanium backup εβαλα την νεα ρομ τωρα πωσ θα βαλω τα προγραμματα

 

ξανακατεβάζεις την εφαρμογή απο market,

menu>Batch> Restore missing apps with data (αν δε θελεις κατι απο τι λίστα το κανεις uncheck)

Αν δεν έχεις αγοράσει την Pro version θα πρέπει να πατάς ok για κάθε app που εγκαθίσταται, αλλιώς τα κάνει όλα μονο του.

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ξανακατεβάζεις την εφαρμογή απο market,

menu>Batch> Restore missing apps with data (αν δε θελεις κατι απο τι λίστα το κανεις uncheck)

Αν δεν έχεις αγοράσει την Pro version θα πρέπει να πατάς ok για κάθε app που εγκαθίσταται, αλλιώς τα κάνει όλα μονο του.

 

ευχαριστω ωραια θα το δοκιμαζω τωρα.κ τισ επαφες?απλα με ενα sync?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως

 

κ κατι αλλο εχω κανει κ back up απο το recovery αν κανω restore απο εκει διαγραφει τη νεα ρομ εντελωσ κ περναει αυτην που ειχα πριν?υπαρχει καποιο προβλημα μετα απο αυτο?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

κ κατι αλλο εχω κανει κ back up απο το recovery αν κανω restore απο εκει διαγραφει τη νεα ρομ εντελωσ κ περναει αυτην που ειχα πριν?υπαρχει καποιο προβλημα μετα απο αυτο?

 

κανει το κινητό σου ακριβώς όπως ήταν πριν. Οτιδήποτε νέο χάνεται.

 

 

Ανοιξε νέο Thread για Oxygen FAQ, πολύ καλό και με όλα τα add-ons!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=9995402#post9995402

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

κ κατι αλλο εχω κανει κ back up απο το recovery αν κανω restore απο εκει διαγραφει τη νεα ρομ εντελωσ κ περναει αυτην που ειχα πριν?υπαρχει καποιο προβλημα μετα απο αυτο?

σου φερνει την παλια ρομ.

δεν εχεις καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το απογευμα εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 229405.5.το εχει κανει κανεις αλλος?ειδατε καμια διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι μου εχουν μονο 40 μεγαμπαιτ μνημης?εχω βαλει την leedroid.αλλα αρκετες εφαρμογες δεν τισ περναει στην καρτα.:(
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι μου εχουν μονο 40 μεγαμπαιτ μνημης?εχω βαλει την leedroid.αλλα αρκετες εφαρμογες δεν τισ περναει στην καρτα.:(

 

εαν δεν εχεις βαλει, βαλε την εφαρμογη quick system info Και δες αν εχει δει το κινητο τον extra χωρο στην sd που ειναι partition για να αποθηκευονται οι εφαρμογες

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...: για να παίξει σωστά το Apps2SD χρειάζεται να υπάρχει partition (2 τμήματα) στην SD? Αν ναι, με ποιά εφαρμογή μπορώ να δημιουργήσω partitions? Ευχαριστώ... Α, και καλά Χριστούγεννα παιδιά ;-)

 

Edit: Άκυρο το 2ο τμήμα της ερώτησης. Google is my friend... :D

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...: για να παίξει σωστά το Apps2SD χρειάζεται να υπάρχει partition (2 τμήματα) στην SD? Αν ναι, με ποιά εφαρμογή μπορώ να δημιουργήσω partitions? Ευχαριστώ... Α, και καλά Χριστούγεννα παιδιά ;-)

 

ναι ενα κανονικο FAT32 και ενα ext3 ή ext4 για να αποθηκευονται εκει οι εφαρμογες

μπορεις ειτε απο τον υπολογιστη με LiveCD Linux αλλ αυτο απαιτει να εχεις και card reader αλλιως απο μια εφαρμογη μεσα απο το κινητο rom manager αν εχω καταλαβει καλα αλλα δε το εχω χρησιμοποιησει ποτε!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εδώ και μερικές μέρες δεν μου φoρτώνει τα comments το market, έχει κανεις καμιά ιδέα για το πώς θα το φτιάξω? Έχω oxygen και έχω δοκιμάσει τα εξής χωρίς επιτυχία:

1. wipe data κ restore απο titanium

2. clear data,clear cache, reboot απο system>applications

3. Εγκατάσταση του νεου market φλασάροντας απο recovery.

Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο..?:/

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...