Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με τη τελευταία official ειδατε διαφορά στην μπαταρία?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εμένα δε μου βγάζει καμία ενημερωση..

Πώς το εκανες ? Σιεεελω κι εγώ !!

Που μπορώ να βρω πληροφορίες για το τι περιλαμβάνει?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το CDMA είναι ευρέως χρησιμοποιούμενο στην Αμερική. Στην Ευρώπη σχεδόν όλοι χρησιμοποιούν GSM δίκτυα.

 

Thanks :cool:

 

Δύο ερωτησούλες:

 

1. Σχετικά με το νέο update που δεν μου περνάει μέσω OTA επειδή έχω κάνει ROOT, μπορώ να φλασάρω απευθείας το αρχείο:

OTA_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.2-2.10.405.2_R_P_release8gn61bgo3rswcw24.zip από εδώ:

http://shipped-roms.com/index.php?category=android&model=Bravo ?

αν ναι θα πρέπει να κάνω κάποιο wipe πριν? Έχω μαμα Rom 2.10 (όχι για πολύ ακόμα :P) ... Ευχαριστώ!

EDIT: Απ οτι διάβασα σε διαφορα ξένα forum, αυτο η λύση δεν είναι και πολύ καλή οπότε το αφήνω προς το παρόν..

 

2. Θα χρειαστώ ποτέ να φτιάξω goldcard ή χρειάζεται μόνο σε branded συσκευές..?

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανένας αν δουλεύει? Μιάμε για κινητά με Froyo official που το μόνο που θέλουν είναι όλες τις εφαρμογές στην SD χωρίς root και custom rom

 

http://androidforums.com/desire-tips-tricks/174345-how-move-apps-sd-card-unrooted-device-noobs-guide.html

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα (?) root το desire μου. Αναρωτιέμαι αν έχω το έχω κάνει σωστά όμως γιατί δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι. Το ίδιο backround τα ίδια widgets κλπ.

Πως μπορώ να καταλάβω αν έχει γίνει σωστά η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα (?) root το desire μου. Αναρωτιέμαι αν έχω το έχω κάνει σωστά όμως γιατί δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι. Το ίδιο backround τα ίδια widgets κλπ.

Πως μπορώ να καταλάβω αν έχει γίνει σωστά η διαδικασία?

 

Υπάρχει η εφαρμογή superuser?Αν ναι τότε είσαι rooted :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα (?) root το desire μου. Αναρωτιέμαι αν έχω το έχω κάνει σωστά όμως γιατί δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι. Το ίδιο backround τα ίδια widgets κλπ.

Πως μπορώ να καταλάβω αν έχει γίνει σωστά η διαδικασία?

 

θα εχεις μια εφαρμογη που λεγεται superuser

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανένας αν δουλεύει? Μιάμε για κινητά με Froyo official που το μόνο που θέλουν είναι όλες τις εφαρμογές στην SD χωρίς root και custom rom

 

http://androidforums.com/desire-tips-tricks/174345-how-move-apps-sd-card-unrooted-device-noobs-guide.html

 

δουλευει φιλε απλα δεν εχει καμια σχεση με το κανονικο apps2sd,δηλαδη στην καρτα περνιεται ενα μερος μονο της εφαρμογης,οποτε καποια στιγμη η μνημη παλι γεμιζει

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

οχι γμτ :<

 

Ακολούθησε τον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα για root(How to root froyo) μέσω unrevoked, είναι πολύ ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα για root(How to root froyo) μέσω unrevoked, είναι πολύ ευκολο

 

εκεί δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω με την κάρτα.

Πρέπει ν' αγοράσω καινούργια και να την κάνω goldcard? Ή μήπως επειδή δεν είναι branded η συσκευή μου, δεν χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

εκεί δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω με την κάρτα.

Πρέπει ν' αγοράσω καινούργια και να την κάνω goldcard? Ή μήπως επειδή δεν είναι branded η συσκευή μου, δεν χρειάζεται?

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις goldcard αν δεν είναι branded

Link to comment
Share on other sites

1. Σχετικά με το νέο update που δεν μου περνάει μέσω OTA επειδή έχω κάνει ROOT, μπορώ να φλασάρω απευθείας το αρχείο:

OTA_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.2-2.10.405.2_R_P_release8gn61bgo3rswcw24.zip από εδώ:

http://shipped-roms.com/index.php?category=android&model=Bravo ?

αν ναι θα πρέπει να κάνω κάποιο wipe πριν? Έχω μαμα Rom 2.10 (όχι για πολύ ακόμα :P) ... Ευχαριστώ!

EDIT: Απ οτι διάβασα σε διαφορα ξένα forum, αυτο η λύση δεν είναι και πολύ καλή οπότε το αφήνω προς το παρόν..

Ρε παιδιά εμένα δεν μου βγάζει το νέο ΟΤΑ update όταν κάνω ενημέρωση λογισμικού... Γιατί? Να φανταστώ ενεργοποιείται σιγά σιγά ώστε να μην πεσουν όλοι μαζί και μπλοκάρει ο server? Για αυτό δεν την βλέπω? (δεν είμαι rooted ούτε με άλλη rom).

 

Επίσης ΠΟΥ μπορώ να βρώ πληροφορίες για αυτήν την νέα αναβάθμιση που λέτε?? Στο site της htc δεν βρήκα κάτι σχετικό.. :worry:

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα για root(How to root froyo) μέσω unrevoked, είναι πολύ ευκολο

 

 

το κόκκινο τρίγωνο με το θαυμαστικό δεν είναι καλό, έτσι? :cry:

 

(μετά το πρώτο step ενοώ)

Link to comment
Share on other sites

μια ίσως χαζή ερώτηση, αλλά χάνεσαι με όλες τις απαντήσεις σας εδώ...και νομίζω πως ουσιαστικά δεν έχει κάπως πει με βεβαιότητα...

 

ποια είναι η καλύτερη rom αυτή την στιγμή, η πιο πλήρης και χωρίς κολλλήματα, για να περάσει κάποιος...??

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

μια ίσως χαζή ερώτηση, αλλά χάνεσαι με όλες τις απαντήσεις σας εδώ...και νομίζω πως ουσιαστικά δεν έχει κάπως πει με βεβαιότητα...

 

ποια είναι η καλύτερη rom αυτή την στιγμή, η πιο πλήρης και χωρίς κολλλήματα, για να περάσει κάποιος...??

 

Απλά δεν υπάρχει! Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και ζητά διαφορετικά πράγματα από το τηλέφωνο του, οπότε αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις.

Καλό testing.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα δεν μου βγάζει το νέο ΟΤΑ update όταν κάνω ενημέρωση λογισμικού... Γιατί? Να φανταστώ ενεργοποιείται σιγά σιγά ώστε να μην πεσουν όλοι μαζί και μπλοκάρει ο server? Για αυτό δεν την βλέπω? (δεν είμαι rooted ούτε με άλλη rom).

 

Επίσης ΠΟΥ μπορώ να βρώ πληροφορίες για αυτήν την νέα αναβάθμιση που λέτε?? Στο site της htc δεν βρήκα κάτι σχετικό.. :worry:

 

@Ariskoooo07 λίγες σελίδες πιο πίσω είχε αναφερθεί!!!;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3414718#post3414718 :p

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου να σου δείχνει συγκεντρωτικά χρόνο κλήσεων και όγκο δεδομένων εισερχόμενων και εξερχόμενων, συγκεντρωτικά έναν αριθμό...?? :X

Δεν εννοώ ξεχωρίστα που έψαξα και είδα ότι λέτε π.χ. στο market για τα δεδομένα τα δικά του...

Ας πούμε για τις κλήσεις σου έχει στο μενού να διαγράψεις τα δεδομένα αλλά δεν σου λέει πουθενά πόσα είναι αυτά μέχρι εκείνη την στιγμή... :confused:

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Πάνε,ρυθμίσεις ,σχετικά με το τηλέφωνο,ενημερώσεις ,και επέλεξε,έλεγχος τώρα,.Φυσικά πρέπει με κάποιο τρόπο να είσαι συνδεμενος στο διαδίκτυο .

Εμένα δε μου βγάζει καμία ενημερωση..

Πώς το εκανες ? Σιεεελω κι εγώ !!

Που μπορώ να βρω πληροφορίες για το τι περιλαμβάνει?

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες εγκατέστησα την RCMixHD_v014_OF ROM. Όλα καλά χωρίς προβλήματα, το μόνο που δεν μπορώ να ρυθμίσω είναι το μέγεθος της γραμματοσειράς (λόγο ηλικίας :D) είναι μικρά, γνωρίζει κάποιος πώς αλλάζουμε μέγεθος γραμματοσειράς?
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έβαλα την newSense DHD baadnwz RC2 αρκετά καλή και πιο γρήγορη από την leedroid 2.2f

υπάρχει καμιά άλλη rom with newsense που να υποστηρίζει ota update

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες εγκατέστησα την RCMixHD_v014_OF ROM. Όλα καλά χωρίς προβλήματα, το μόνο που δεν μπορώ να ρυθμίσω είναι το μέγεθος της γραμματοσειράς (λόγο ηλικίας :D) είναι μικρά, γνωρίζει κάποιος πώς αλλάζουμε μέγεθος γραμματοσειράς?

 

Η γραμματοσειρα είναι μικρή επειδή είναι για κινητό με οθόνη 4.3 ιντσών. Υπάρχει ένα πρόγραμμα που αλλαζει το μέγεθος. Σε μερικά σημεία, όπως στις ρυθμίσεις, η μικρότερη γραμματοσειρα είναι πολυ καλύτερη.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρα είναι μικρή επειδή είναι για κινητό με οθόνη 4.3 ιντσών. Υπάρχει ένα πρόγραμμα που αλλαζει το μέγεθος. Σε μερικά σημεία, όπως στις ρυθμίσεις, η μικρότερη γραμματοσειρα είναι πολυ καλύτερη.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση θα το συνηθίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Βρήκα ένα τρόπο στο ιντερνετ για να προσθέτω πόλεις στον default καιρό του ΗTC Sence. Ωστόσο το πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν πάω να κάνω delete το αρχείο WPDB από το φάκελο system/etc μέσω του AstroFIle manager το σύστημα δεν μου το επιτρέπει με τπτ. όπως και για να κάνω move ή cut πάλι δεν μου επιτρέπει. μήπως ξέρει κανείς το γιατί.

τι πρέπει να κάνω για να σβήσω αυτό το αρχείο?

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου να σου δείχνει συγκεντρωτικά χρόνο κλήσεων και όγκο δεδομένων εισερχόμενων και εξερχόμενων, συγκεντρωτικά έναν αριθμό...?? :X

Δεν εννοώ ξεχωρίστα που έψαξα και είδα ότι λέτε π.χ. στο market για τα δεδομένα τα δικά του...

Ας πούμε για τις κλήσεις σου έχει στο μενού να διαγράψεις τα δεδομένα αλλά δεν σου λέει πουθενά πόσα είναι αυτά μέχρι εκείνη την στιγμή... :confused:

 

call meter NG απο Market.

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες εγκατέστησα την RCMixHD_v014_OF ROM. Όλα καλά χωρίς προβλήματα, το μόνο που δεν μπορώ να ρυθμίσω είναι το μέγεθος της γραμματοσειράς (λόγο ηλικίας :D) είναι μικρά, γνωρίζει κάποιος πώς αλλάζουμε μέγεθος γραμματοσειράς?

 

john, μέσα στο .zip αρχείο της rom υπάρχει ένα αρχείο που λέγεται build.prop

Μέσα εκεί κάπου θα έχει μια γραμμή που θα λέει lcd density = 240 (τόσο είναι στις κανονικές ρομ, στις hd δεν ξέρω). Δοκίμασε να το ανεβάσεις κατά 20 κάθε φορά και πειραματίσου.

 

Εναλλακτικά, υπάρχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...