Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέω να πάω να το πάρω αύριο και να μπω κι εγώ στον κόσμο του android!

 

Ανησυχώ λίγο μήπως με ζορίσει, προέρχομαι από WM τηλέφωνα και όλα αυτά περί root, android market μου φαίνονται πολύ ξένα.

 

Παρόλα αυτά λέω να το προσπαθήσω.

Προέρχεσαι από wm και σε αγχώνει το android...? :lol:

 

Μην ανησυχείς, θα τα βρεις όλα... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω να προτείνω τον Music PlayerPro, μου αρέσει πολύ περισσότερο από τους stock :D

 

μμμμ... πολυ καλος! Προς το παρον θα τον κρατησω

:cool:

 

Thnks!!

 

ΥΓ: Ρε παιδια, πως γινεται να ειμαι με A2SD+ και παρολ αυτα να συνεχισει να χανει ΜΒ η εσωτερικη μνημη μου? :( :(

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Πες μου δηλαδη τώρα, ότι δεν σου πήγε το μυαλό να βγάλεις την μπαταρία απο μόνος σου αλλα περίμενες να γράψεις εδώ και να σου απαντήσει κάποιος, και οτι όντως αυτό έκανες :cool: :)

και βεβαια θα την εβγαζα αλλωστε εχω εμπειρια απο τις ατελειωτες ρομ που αλλαζα στα 3 προηγουμενα ομνια που ειχα αλλα το desire μεχρι τωρα δεν του εχω κανει τιποτα...δεν ειμαι ακομη εμπειρος με android...αναρωτηθηκα λες να παθει κατι; φοιτητης ειμαι και τα πεντακοσαρικα δεν μαζευονται ευκολα...;););)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρει, η LeeDroid 2.2, ειναι αρκετά γρηγορότερη απο την 2.1a.

 

1300 quadrant, η γενικη αίσθηση ειναι γρηγορότερη.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω ένα πρόβλημα.Κατεβάζω τον μοζίλα αλλά λεέι πως δεν έχει χώρο,διαγράφω εφαρμογές και πάλι τίποτα.Οι περισσότερες εφαρμεγές δεν μετακινούνται στην κάρτα μνήμης ενώ η κάρτα είναι σχεδόν άδια τι να κάνω ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος?ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω ένα πρόβλημα.Κατεβάζω τον μοζίλα αλλά λεέι πως δεν έχει χώρο,διαγράφω εφαρμογές και πάλι τίποτα.Οι περισσότερες εφαρμεγές δεν μετακινούνται στην κάρτα μνήμης ενώ η κάρτα είναι σχεδόν άδια τι να κάνω ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος?ευχαριστώ.

 

με την εγκατασταση εμενα μου επιασε 43mb απο την μνημη..

πριν κανεις την εγκατασταση σιγουρεψου οτι εχεις αρκετη παραπανω ελευθερη μνημη απο τα 43...

ενω δινεται και η δυνατοτητα move to sd..

 

προσεξε γιατι μαλλον εχεις μπερδευτει..

οι εφαρμογες δεν πηγαινουν στην καρτα, αλλα στην εσωτερικη μνημη της συσκευης..

πηγαινε ρυθμισεις-καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος τηλεφωνου και δες ποσα mb σου δινει ελευθερα εκει που λεει για τον διαθεσιμο χωρο της εσωτερικης μνημης...

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

με την εγκατασταση εμενα μου επιασε 43mb απο την μνημη..

πριν κανεις την εγκατασταση σιγουρεψου οτι εχεις αρκετη παραπανω ελευθερη μνημη απο τα 43...

ενω δινεται και η δυνατοτητα move to sd..

 

προσεξε γιατι μαλλον εχεις μπερδευτει..

οι εφαρμογες δεν πηγαινουν στην καρτα, αλλα στην εσωτερικη μνημη της συσκευης..

πηγαινε ρυθμισεις-καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος τηλεφωνου και δες ποσα mb σου δινει ελευθερα εκει που λεει για τον διαθεσιμο χωρο της εσωτερικης μνημης...

Γενικλα είναι πρόβλημα αυτό να εχει τόσες πολλές εφαρμογές και να χρειαζεται συνέχεια να σβίνουμε...........

Link to comment
Share on other sites

περιοριζεις τις αναγκες σου ή καταφευγεις στη λυση του root (εγω εχω ηδη αρχισει και ψαχνομαι...)

 

μολις 2.5mb ελευθερα με την εγκατασταση του firefox, ο ποιος με μια 1η ματια θελει αρκετη δουλεια ακομα..

Link to comment
Share on other sites

κι εδω λοιπον να παρω πασα και να επαναλαβω την ερωτηση μου. Ξερει κανεις γιατι αν και ειμαι A2SD+ οταν βαζω εφαρμογες συνεχιζει να τρωει απο την εσωτερικη μνημη? Ενταξει του χω βαλει της παναγιας τα ματια πανω, αλλα εχει πεσει η ελευθερη μνημη στα 40 απο τα 70 που ηταν. Ειναι λογικο αυτο?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Προσπάθησα να βρώ απάντηση σε προηγούμενες σελίδες, αλλά δεν φαίνεται να βρίσκω κάτι και όλο μπερδευόμουν.

 

Η ερώτηση: Ένα ελληνικό Desire χωρίς να έχει γίνει ρουτ ή οτιδήποτε άλλο και να έχει την επίσημη αναβάθμιση σε 2,2, έχει Swype? Ελληνικό ή αγγλικό?

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω από το Πλαίσιο, και θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα.

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Προσπάθησα να βρώ απάντηση σε προηγούμενες σελίδες, αλλά δεν φαίνεται να βρίσκω κάτι και όλο μπερδευόμουν.

 

Η ερώτηση: Ένα ελληνικό Desire χωρίς να έχει γίνει ρουτ ή οτιδήποτε άλλο και να έχει την επίσημη αναβάθμιση σε 2,2, έχει Swype? Ελληνικό ή αγγλικό?

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω από το Πλαίσιο, και θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα.

 

Ευχαριστώ.

Όχι, έχει το πληκτρολόγιο της htc μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Προσπάθησα να βρώ απάντηση σε προηγούμενες σελίδες, αλλά δεν φαίνεται να βρίσκω κάτι και όλο μπερδευόμουν.

 

Η ερώτηση: Ένα ελληνικό Desire χωρίς να έχει γίνει ρουτ ή οτιδήποτε άλλο και να έχει την επίσημη αναβάθμιση σε 2,2, έχει Swype? Ελληνικό ή αγγλικό?

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω από το Πλαίσιο, και θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα.

 

Ευχαριστώ.

 

δε θα επρεπε να σε απασχολουν τετοια, οτι θελεις το βρισκεις και το βαζεις. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

δε θα επρεπε να σε απασχολουν τετοια, οτι θελεις το βρισκεις και το βαζεις. :)

 

θα μπορέσω να το κατεβάσω από το μάρκετ?

 

Ή πρέπει να κάνω κάποια χακιά για να γίνει αυτό?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

θα μπορέσω να το κατεβάσω από το μάρκετ?

 

Ή πρέπει να κάνω κάποια χακιά για να γίνει αυτό?

 

το συγκεκριμενο δε θελει ρουτ, αλλα δε θα το βρεις στο μαρκετ. Ευκολο παντως να βρεθει.

 

το ρουτ δε πρεπει να τρομαζει, ειναι πλεον απλη υποθεση 5λεπτων και 2-3κλικ.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

σαφως και για να μπει το swype δεν χρειαζεται ρουτ...

μην το σκεφτεσαι καν.. αν σου αρεσει σαν συσκευη, χτυπα την και για να μπει μετα το swype δεν θα σου παρει παρα μονο 1-2 λεπτα..

εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις...

Link to comment
Share on other sites

Όχι όπως λέει ο φίλος πιο πάνω δεν έχει, αλλά μπορείς να βάλεις, πολύ εύκολα, όπως εγώ, τώρα ;-)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk & swype

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω στην ιστοσελίδα τους swype για desire, δεν το δίνουν ελεύθερα;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

κι εδω λοιπον να παρω πασα και να επαναλαβω την ερωτηση μου. Ξερει κανεις γιατι αν και ειμαι A2SD+ οταν βαζω εφαρμογες συνεχιζει να τρωει απο την εσωτερικη μνημη? Ενταξει του χω βαλει της παναγιας τα ματια πανω, αλλα εχει πεσει η ελευθερη μνημη στα 40 απο τα 70 που ηταν. Ειναι λογικο αυτο?

 

Ναι. Ακόμα και με app2SD+ βάζει κάποια πράγματα στην μνήμη. 150 εφαρμογές τις παιρνει χαλαρά όμως. Πόσες να βάλει κανεις; :)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατο το swype αλλά θα προτιμούσα να ήταν πιο εύκολη η αλλαγή γλώσσας! Με ένα κουμπάκι και να άλλαζε όπως στο htc ime. Προς το παρόν μόνο με παρατεταμένο πάτημα και επιλογή από ένα κατεβατό γλωσσών !

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατο το swype αλλά θα προτιμούσα να ήταν πιο εύκολη η αλλαγή γλώσσας! Με ένα κουμπάκι και να άλλαζε όπως στο htc ime. Προς το παρόν μόνο με παρατεταμένο πάτημα και επιλογή από ένα κατεβατό γλωσσών !

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Γίνεται και ποιό γρήγορα. Αν πατήσεις το σύμβολο του swype και το σύρεις προς το κουμπί που αλλάζεις την γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατο το swype αλλά θα προτιμούσα να ήταν πιο εύκολη η αλλαγή γλώσσας! Με ένα κουμπάκι και να άλλαζε όπως στο htc ime. Προς το παρόν μόνο με παρατεταμένο πάτημα και επιλογή από ένα κατεβατό γλωσσών !

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Έτσι όντως το swype είναι δυσλειτουγικό... αλλά όταν μάθεις το τιπ:

 

Γίνεται και ποιό γρήγορα. Αν πατήσεις το σύμβολο του swype και το σύρεις προς το κουμπί που αλλάζεις την γλώσσα.

 

τότε θα κολλήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

κι εδω λοιπον να παρω πασα και να επαναλαβω την ερωτηση μου. Ξερει κανεις γιατι αν και ειμαι A2SD+ οταν βαζω εφαρμογες συνεχιζει να τρωει απο την εσωτερικη μνημη? Ενταξει του χω βαλει της παναγιας τα ματια πανω, αλλα εχει πεσει η ελευθερη μνημη στα 40 απο τα 70 που ηταν. Ειναι λογικο αυτο?

 

Αν έχουν όντως περάσει οι εφαρμογές στην SD τότε σβήσε την cashe των προγραμμάτων με ένα πρόγραμμα σαν το quick info system pro.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως εχει κανεις χαρτες Ελλαδας για coPilot, γιατι μετα την αλλαγη απο Milestone σε Desire, εχω χασει πολλα αρχεια μου. :(

pm me

 

 

ΥΓ: Τελικα καλη ιδεα με το quick info system pro. Εκανα ενα αδειασμα το cache και κερδισα κοντα 10ΜΒ. Δεν ειναι κ ασχημα.

Thnks!

:)

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...