Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει καμια εφαρμογη που να κανει rotate screen μονο οταν ειμαι στο ιντερνετ και οχι στα μυν?βρηκα μια που απλα απενεργοποιει μονο την δεξια πλευρα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να δοκιμάσω αυτό το hack (είναι αυτό που επιτρέπει τη μεταφορά όλων των εφαρμογών στην κάρτα SD χωρίς να χρειάζεται root), αλλά πριν το κάνω θα ήθελα να με διαφωτίσετε σχετικά με το παρακάτω.

 

Θα μπορούν να μεταφερθούν όλες ανεξαιρέτως οι εφαρμογές στην κάρτα SD; Ακόμα και τα widgets ή οι εφαρμογές που χρειάζεται να δουλεύουν στο background;

 

Και τι θα γίνει σε περίπτωση που συνδέσω το τηλέφωνο στον υπολογιστή και το χρησιμοποιήσω ως μονάδα δίσκου (και άρα γίνει unmount από το τηλέφωνο); Φαντάζομαι μετά δε θα δουλεύουν οι εφαρμογές που είναι στην κάρτα ε; Και αν μετά αποσυνδέσω το καλώδιο τι θα γίνει; Θα επανέλθουν οι εφαρμογές αυτόματα, ή θα πρέπει να τις ξαναρχίσω χειροκίνητα ή να κάνω reboot;

 

Σόρυ για το μακροσκελές post, αλλά ήθελα να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να δοκιμάσω αυτό το hack (είναι αυτό που επιτρέπει τη μεταφορά όλων των εφαρμογών στην κάρτα SD χωρίς να χρειάζεται root), αλλά πριν το κάνω θα ήθελα να με διαφωτίσετε σχετικά με το παρακάτω.

 

Θα μπορούν να μεταφερθούν όλες ανεξαιρέτως οι εφαρμογές στην κάρτα SD; Ακόμα και τα widgets ή οι εφαρμογές που χρειάζεται να δουλεύουν στο background;

 

Και τι θα γίνει σε περίπτωση που συνδέσω το τηλέφωνο στον υπολογιστή και το χρησιμοποιήσω ως μονάδα δίσκου (και άρα γίνει unmount από το τηλέφωνο); Φαντάζομαι μετά δε θα δουλεύουν οι εφαρμογές που είναι στην κάρτα ε; Και αν μετά αποσυνδέσω το καλώδιο τι θα γίνει; Θα επανέλθουν οι εφαρμογές αυτόματα, ή θα πρέπει να τις ξαναρχίσω χειροκίνητα ή να κάνω reboot;

 

Σόρυ για το μακροσκελές post, αλλά ήθελα να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται.

 

Θα μεταφέρεται ένα μέρος των εφαρμογών. Οτι δουλευει συνεχεια, widgets κλπ, μη το πας στην κάρτα. Αν εγκαθιστάς κάτι καινουργιο που πρεπει να δουλευει συνέχεια, επειδη πλέον θα πηγαίνει στην κάρτα, να το μεταφέρεις πάλι στο τηλέφωνο. Ο λόγος όπως ειπες κι εσύ ειναι για το όταν συνδέεις το τηλέφωνο στo pc σαν δίσκο.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες...

Οι επαφές που έχουν συγχρονιστεί απο f/b μπορούν να σβηστούν? Δεν έχω βρεί τέτοια επιλογή.

...και δεύτερον, υπάρχει πρόγραμμα που (τύπου resco encrypted για τα win mobile) αποκρύπτει αρχεία?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! το htc desire HD τι λεει? θα ειναι καλυτερο απο το απλο???

 

Destinator θα περνει? και εαν ναι τι επιλογες εχουμε???

Σαν κινητο αξιζει να το παρει κανανενας??

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες...

Οι επαφές που έχουν συγχρονιστεί απο f/b μπορούν να σβηστούν? Δεν έχω βρεί τέτοια επιλογή.

...και δεύτερον, υπάρχει πρόγραμμα που (τύπου resco encrypted για τα win mobile) αποκρύπτει αρχεία?

 

Πήγαινε settings > accounts and sync > πάτα στο facebook και "ξε-διάλεξε" το sync contacts.

 

Παιδια καλησπερα! το htc desire HD τι λεει? θα ειναι καλυτερο απο το απλο???

 

Destinator θα περνει? και εαν ναι τι επιλογες εχουμε???

Σαν κινητο αξιζει να το παρει κανανενας??

 

Tο desire hd θα είναι χειρότερο από το απλό. Επεξεραστής στα 80Mhz, μπαταρία δεν έχει (απαραίτητη η πρίζα) και έχει εφαρμογή κομπιουτεράκι μόνο για πρόσθεση και αφαίρεση. Τηλέφωνα και μηνύματα δεν δέχεται.

 

Καλύτερα εδώ αυτές οι ερωτήσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3333640

όσο για destinator, ψάξε στο google για "destinator android desire" και θα μάθεις αν παίρνεις.. δεν γίνεται εφαρμογές του απλού να μην μπαίνουν στο hd.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα! το htc desire HD τι λεει? θα ειναι καλυτερο απο το απλο???

 

Με άλλα λόγια ο φίλος παραπάνω θέλει να σου πει ότι υπάρχει ήδη θέμα για τη συγκεκριμένη συσκευή και ως εκ τούτου, καλό είναι να μη βγαίνουμε off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια ο φίλος παραπάνω θέλει να σου πει ότι υπάρχει ήδη θέμα για τη συγκεκριμένη συσκευή και ως εκ τούτου, καλό είναι να μη βγαίνουμε off topic.

 

Ναι το κατάλαβα.. δεν ήθελα να είμαι ειρωνικός. Χιουμοράκι ήταν.. ελπίζω να μην παρεξηγήθηκε!

 

Αρκετά ενδιαφέρον...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=781792

Μεγαλώνεις στην ουσία τον χώρο στην οθόνη σου... σαν να μεγαλώνεις την ανάλυση στην οθόνη του υπολογιστή!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να δοκιμάσω αυτό το hack (είναι αυτό που επιτρέπει τη μεταφορά όλων των εφαρμογών στην κάρτα SD χωρίς να χρειάζεται root), αλλά πριν το κάνω θα ήθελα να με διαφωτίσετε σχετικά με το παρακάτω.

 

Θα μπορούν να μεταφερθούν όλες ανεξαιρέτως οι εφαρμογές στην κάρτα SD; Ακόμα και τα widgets ή οι εφαρμογές που χρειάζεται να δουλεύουν στο background;

 

Και τι θα γίνει σε περίπτωση που συνδέσω το τηλέφωνο στον υπολογιστή και το χρησιμοποιήσω ως μονάδα δίσκου (και άρα γίνει unmount από το τηλέφωνο); Φαντάζομαι μετά δε θα δουλεύουν οι εφαρμογές που είναι στην κάρτα ε; Και αν μετά αποσυνδέσω το καλώδιο τι θα γίνει; Θα επανέλθουν οι εφαρμογές αυτόματα, ή θα πρέπει να τις ξαναρχίσω χειροκίνητα ή να κάνω reboot;

 

Σόρυ για το μακροσκελές post, αλλά ήθελα να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται.

 

Eνα πραγμα δεν εχω καταλαβει: Σε τι διαφερει αυτο απο το apps2sdplus?To δευτερο χρειαζεται βεβαια root αλλα υπαρχει καποια αλλη ουσιαστικη διαφορα;Γιατι φαινεται πολυ πιο ευκολος αυτος ο τροπος , αφου δεν χρειαζεται ουτε να δημιουργησεις εxt3 partition και root..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εδω και 2 εβδομαδες εχω το desire.Πριν ειχα το iphone.Οι αποριες μου ειναι πολλες αλλα αυτη τη στιγμη σε 2 θα ηθελα την βοηθεια σας.Πρωτον,τι ρυθμισεις να κανω για να λαμβανω τα email απο το yahoo.com(θα παρακαλουσα βημα βημα π.χ pop.imap,κτλ).Και δευτερον,πρεπει να εγκαταστησω-τρεξω(καλα τα λεωτο HTCsync.exe;Σημειωνω οτι γενικα ειμαι λιγο ασχετος(το Desire με μαρανε).Ευχαριστω,γεια χαρα.Αν εχουν απαντηθει συγνωμη.Ας μου βαλει καποιο παιδι το link που θα το βρω.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτον,τι ρυθμισεις να κανω για να λαμβανω τα email απο το yahoo.com(θα παρακαλουσα βημα βημα π.χ pop.imap,κτλ).

 

Από το market θα εγκαταστήσεις την επίσημη εφαρμογή yahoo! mail. Θα δώσεις όνομα χρήστη / password και όλα τα υπόλοιπα τα κάνει μόνη της αυτή. Πριν την εγκατάσταση όμως, καλό θα είναι να πας μέσω του υπολογιστή σου στο yahoo γραμματοκιβώτιό σου και να μεταφέρεις τα εισερχόμενα μηνύματα που ήδη έχεις σε ένα νέο φάκελο (πχ. φτιάξε ένα φάκελο «μηνύματα πριν τον Οκτώβριο 2010» και ρίξτα όλα εκεί) ώστε να μην κάτσει να στα διαβάσει όλα από την αρχή το desire στην πρώτη του σύνδεση. Εννοείται, αυτό ισχύει αν έχεις μερικές εκατοντάδες και πάνω.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

νομιζω υπαρχει εφαρμογη του yahoo, που σου δινει και push email, και search κ yahoo messenger.

 

Δουλευει κανεις τον skyfire ρε παιδια? τον εβαλα, ειναι εντυπωσιακα γρηγορος, παιζει φλας αλλα σε καποια φαση, απλα γεμισε την μνημη μου και εμεινα με 5ΜΒ (ναι ακομα κ με τοσα δουλευε το καημενο) και επιπλεον δεν τα καθαριζει απο το cache. αναγκάστηκα να τον βγαλω...

Αποψεις?

 

 

ΥΓ: ειμαι με app2sd+

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο skyfire δεν υποστηρίζεται πλέον (μπορεί να κάνω και λάθος). εγώ έχω τον dolphin

και ετοιμάζομαι να δοκιμάσω και τον fennec που είναι πολλά υποσχόμενος. ίδωμεν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δε μπορω να καταλάβω τι βρίσκετε στους άλλους browsers? Τους εχω δοκιμάσει όλους και εμενα προσωπικά ο default browser μου φαίνεται ο πιο ευχρηστος.. !
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδες..

εχω ξεχασει το φορτιστη και εδω που βρισκομαι μονο κανα καλωδιακι micro-usb παιζει να βρω να αγορασω..

πρεπει να κοιταξω κατι συγκεκριμενο σχετικα με τα χαρακτηριστικα του καλωδιου ή αγοραζω οτι να ναι..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω διαβάσει οτι κυρίως χρησιμοποιούνται οι roms, cyanogen, defrost (που βασίζεται στη προηγούμενη), και η leedroid. Και θέλω να ρωτήσω, χωρίς sense, το συγκεκριμένο κινητό πάει πιο γρήγορα;

Επίσης, κάτι για το apps2sd που παρέχει η leedroid συγκεκριμένα. Ορίζει ως default location για την εγκατάσταση εφαρμογών το ext3 partition της sd. Και έχω 2 απορίες. Πρώτον, αν θέλουμε να εγκαταστήσουμε widget, που λέτε οτι δεν πρέπει να πάει στην sd, τι κάνουμε; Και δεύτερον, αν θέλω να κάνω extend το ext3, και θέλω να κρατήσω backup, μπορώ με έναν ext reader να το κάνω αντιγραφή και μετά να το ξαναπεράσω έτσι απλά;

Please βοηθήστε γιατί καθαρές απαντήσεις δε βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ξανα αυτη την ερωτηση και μπορει να γινομαι κουραστικος αλλα δεν εχω λαβει μια σαφη απαντηση.

για να εχουμε ακριβες στιγμα gps χωρις καθυστερηση στο κλειδωμα των δορυφορων και τον επανυπολογισμο της διαδρομης πρεπει καθ ολη τη διαρκεια που πλοηγουμαστε το agps να κατεβαζει δεδομενα απο το internet;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ξανα αυτη την ερωτηση και μπορει να γινομαι κουραστικος αλλα δεν εχω λαβει μια σαφη απαντηση.

για να εχουμε ακριβες στιγμα gps χωρις καθυστερηση στο κλειδωμα των δορυφορων και τον επανυπολογισμο της διαδρομης πρεπει καθ ολη τη διαρκεια που πλοηγουμαστε το agps να κατεβαζει δεδομενα απο το internet;

 

Μήπως το agps απλά χρησιμοποιεί triangulation; Κατεβάζει data; Είμαι noob δεν ξέρω αλλά ψάξε στον google πως δουλεύει το agps ίσως πάρεις απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δε μπορω να καταλάβω τι βρίσκετε στους άλλους browsers? Τους εχω δοκιμάσει όλους και εμενα προσωπικά ο default browser μου φαίνεται ο πιο ευχρηστος.. !

συμφωνω απολυτα!!!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το agps απλά χρησιμοποιεί triangulation; Κατεβάζει data; Είμαι noob δεν ξέρω αλλά ψάξε στον google πως δουλεύει το agps ίσως πάρεις απάντηση.

τωρα διαφωτιστηκα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, απο όσο ξέρω, το a-gps (assisted gps) χρησιμοποιείται για να κλειδώσεις πιο γρήγορα τον δορυφόρο, γιατί χρησιμοποιώντας το σήμα του δικτύου σου, βρίσκει σε ποια περιοχή περίπου είσαι (σε ποιο cell ανήκεις, ή απο ποια κεραία παίρνεις σήμα). Για να γίνει αυτό, χρειάζονται πολύ λίγα KB για την μετάδοση αυτού του σήματος, και ο δορυφόρος επικεντρώνεται πιο γρήγορα σε εσένα.

Άρα πρώτον ανταλλάσσει μικρή ποσότητα δεδομένων. Αν το έχεις συνέχεια ανοιχτή τη σύνδεση δικτύου κινητής τηλεφωνίας και έχεις ήδη κλειδώσει σήμα με ανοιχτό gps, δε νομίζω πως συνεχίζει να στέλνει καθώς αλλάζεις σημεία, αφού έχει ήδη κλειδώσει.

Μόλις απενεργοποιήσεις το gps, και το ξαναανοίγεις, τότε ξαναστέλνει δεδομένα. Οπότε μπορείς ταυτόχρονα με το gps να ανοίγεις/κλείνεις και το data connection. Αν δεν θέλεις καθόλου να το χρησιμοποιείς, απλά απο τις ρυθμίσεις ασυρμάτων δικτύων, απενεργοποιείς τη σύνδεση μια για πάντα, και κλειδώνεις λίγο πιο αργά κάθε φορά που ενεργοποιείς το gps.

 

Αυτά τα λίγα ξέρω, αν κάνω λάθος κάπου παρακαλώ διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Eνα πραγμα δεν εχω καταλαβει: Σε τι διαφερει αυτο απο το apps2sdplus?To δευτερο χρειαζεται βεβαια root αλλα υπαρχει καποια αλλη ουσιαστικη διαφορα;Γιατι φαινεται πολυ πιο ευκολος αυτος ο τροπος , αφου δεν χρειαζεται ουτε να δημιουργησεις εxt3 partition και root..

 

Δεν εχει καμία σχέση στο πόσο χώρο σου δίνει. Με το app2SD+ μπορεις να βάλεις τις 2-3πλασιες εφαρμογές μέσα απο ότι με αυτόν τον τρόπο

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δε μπορω να καταλάβω τι βρίσκετε στους άλλους browsers? Τους εχω δοκιμάσει όλους και εμενα προσωπικά ο default browser μου φαίνεται ο πιο ευχρηστος.. !

 

Εντάξει ρε παίδες δεν είπα ότι ο default browser δεν είναι καλός απλά από την πρώτη ώρα χρησιμοποίησα τον dolphin και έμεινα σ' αυτόν.

Τον fennec θέλω να τον δοκιμάσω σπό περιέργεια, εξάλλου ακόμα είναι alpha.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...