Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

AVI με υπότιτλους εξωτερικούς (*.srt) παίζει?

MKV?

WMV?

 

Συγνώμη που ρωτάω πολλά αλλά μ'αρέσει να το ψάχνω λιγάκι πριν δώσω καμιά 500άρα ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

AVI με υπότιτλους εξωτερικούς (*.srt) παίζει?

MKV?

WMV?

 

Συγνώμη που ρωτάω πολλά αλλά μ'αρέσει να το ψάχνω λιγάκι πριν δώσω καμιά 500άρα ευρώ...

 

Ναι.Ο rockplayer πετάει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για να κολλήσει όπως λέτε πρέπει το βίντεο να είναι μεγάλης διάρκειας; Γιατί εμένα δεν κολλάει......:D:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θέλω να αγοράσω το Desire, μιας και εδώ και 2 χρόνια έχω iPhone και το έχω καταβαρεθεί. Android είχα και έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής... Θέλω να βάλω την Cyanogen 6.0.0 RC2 μόλις το πάρω για να βάλω με το MetaMorph ένα θέμα. Μπορώ να το κάνω αν ήδη έχει περασμένη την 2.2; Εννοώ, μπορώ να κάνω root;

Κάτι τελευταίο. Σε σύγκριση με το Galaxy S, έχει χτυπητές ελλείψεις; Η οθόνη είναι πιο ζωντανή από του 3GS;

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θέλω να αγοράσω το Desire, μιας και εδώ και 2 χρόνια έχω iPhone και το έχω καταβαρεθεί. Android είχα και έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής... Θέλω να βάλω την Cyanogen 6.0.0 RC2 μόλις το πάρω για να βάλω με το MetaMorph ένα θέμα. Μπορώ να το κάνω αν ήδη έχει περασμένη την 2.2; Εννοώ, μπορώ να κάνω root;

Κάτι τελευταίο. Σε σύγκριση με το Galaxy S, έχει χτυπητές ελλείψεις; Η οθόνη είναι πιο ζωντανή από του 3GS;

 

Μπορείς να κάνεις root, αλλά θα χρειαστείς καμιά ώρα αντί για ένα κλικ όπως πιο παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα, είμαι μαθημένος :p Μετά μπορώ να αλλάξω radio;

ΥΓ, Mind telling me πώς να το κάνω root? Κάποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα, είμαι μαθημένος :p Μετά μπορώ να αλλάξω radio;

ΥΓ, Mind telling me πώς να το κάνω root? Κάποιο λινκ;

 

Λογικά το δικό σου θα έρθει με SLCD οθόνη αντί για AMOLED και HBOOT 0.92.

Αν συμβαίνουν και τα 2 είναι η χειρότερη περίπτωση, οδηγίες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=750852.

Αλλιώς ξεμπερδεύεις είτε με 1 click (HBOOT 0.8x) είτε με generic RUU και goldencard (HBOOT 0.9x με AMOLED).

Δες και αυτό το SLCD FAQ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=749551

 

Edit: Radio μπορείς να αλλάξεις όποια στιγμή θες χωρίς πρόβλημα, εκτός και αν πάρεις Orange (UK) branded συσκευή που έχει αναφερθεί ότι ίσως ξαναγίνει simlock με τα καινούργια radio.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Μου έστειλαν ένα απόσπασμα ήχου ηχογραφημένο από άλλο κινητό, αλλά δεν μπορεί να το αποθηκεύεσει στην κάρτα.

Γιατί;:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το δικό σου θα έρθει με SLCD οθόνη αντί για AMOLED και HBOOT 0.92.

Αν συμβαίνουν και τα 2 είναι η χειρότερη περίπτωση, οδηγίες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=750852.

Αλλιώς ξεμπερδεύεις είτε με 1 click (HBOOT 0.8x) είτε με generic RUU και goldencard (HBOOT 0.9x με AMOLED).

Δες και αυτό το SLCD FAQ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=749551

 

Edit: Radio μπορείς να αλλάξεις όποια στιγμή θες χωρίς πρόβλημα, εκτός και αν πάρεις Orange (UK) branded συσκευή που έχει αναφερθεί ότι ίσως ξαναγίνει simlock με τα καινούργια radio.

 

AMOLED θα έχει, θα το πάρω από γνωστό και το ξέρω, βασικά το αγόρασε Μάιο.

Άρα, πάω στο 2ο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς λύση στο πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα SMS, όταν γίνεται χρήση ελληνικού keyboard και predictive text? Εκτός από χρήση κάποιου τρίτου πληκτρολογίου, γιατί αυτό το semi-qwerty του Android τελικά βολεύει πάρα πολύ (έχω χοντρά δάχτυλα και το πλήρες qwerty μου είναι σχεδόν άχρηστο. Πατάω ένα πλήκτρο και πατιούνται 3...).
Link to comment
Share on other sites

Ναι οταν εχεις ενεργοποιημενο το predictive, μην χρησιμοποιεις λεξεις με τονους. Οι τονοι το γυρνανε κατευθειαν σε 70. Αν ολες οι λεξεις σου ειναι χωρις τονους εχεις 160 κανονικα
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οταν το εχεις μονο στα ασυρματα δικτυα, υπολογιζει την τοποθεσια σου με ακριβεια 3 χμ. μεσω των κεραιων κινητης τηλεφωνιας. Αν εχεις το GPS μονο, ψαχνει να βρει δορυφορο για να εντοπιση την τοποθεσια του. Το A-GPS ειναι διαφορετικο. Δηλαδη, κατεβαζει ενα μικρο αρχειο απο το ιντερνετ του μεγεθους 77ΚΒ και του λεει που ειναι οι δορυφοροι ωστε να γλιτωσει μερικους υπολογισμους. Στα υπολοιπα OS, οπως πχ. το Symbian & WinMo, υπαρχει επιλογη να κλεισεις το A-GPS. Στο Android, δεν υπαρχει επιλογη για το A-GPS. Οποτε 2 πραγματα μπορει να συμβαινουν.

Α. Η επιλογη για εντοπισμο τοποθεσιας μεσω δικτυων κινητης, εμπεριεχει την δυνατοτητα A-GPS (αν και ειναι 2 διαφορετικα πραγματα)

Β. Στο Android ακριβως επειδη ειναι OS για να ειναι online συνεχεια, δεν εχει προβλεφθει να κλεινεις το A-GPS.

 

ΥΓ: Αν βεβαια δεν του εχεις ορισει APN, οποτε δεν εχει σημειο προσβασης, αναγκαστικα δεν μπαινει ιντερνετ και κατα συνεπεια, δεν εχεις A-GPS. Επιπλεον η χρηση των δικτυων κινητης, βοηθαει εν μερη για τον γρηγοροτερο υπολογισμο θεσης.

 

Όχι δεν έχω ορίσει APN.

Έξαλλου αν έκανε περιαγωγή δεδομένων δε θα έπρεπε να βγάλει κάποιο εικονίδιο στο status bar?

Οπότε στο Sygic να επιλέγω άφοβα και τη σύνδεση μέσω GPS αλλά και μέσω ασυρμάτων δικτύων....

Ευχαριστώ για την βοήθεια:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας...

Δοκιμασα να κανω rooting στο desire και μου "κολλησε".

Ειναι μονιμα κλειστο και οταν δοκιμαζω να κανω hard reset , δεν κανει τιποτα.

Τη μονη φορα που ανοιξε πατωντας "vbolume down" και το διακοπτη "Off" , εκκινησε αλλα η οθονη παρεμεινη σβηστη και το καταλαβαινα μονο απο τη δονηση.

Τη βοηθεια σας γιατι θα τρελαθω και το εχω μολις μια μερα:X:X

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα... Το καπάκι δεν εφαρμόζει καλά πίσω.

Πιο συγκεκριμένα απο την πλευρα που είναι τα κουμπιά στα πλάγια,

υπάρχει κάτι σαν "φούσκωμα" και αυτό έχει σαν συνέπεια να μην εφαρμόζει σωστά το

πίσω κάλυμα. (να κάνει στα πλάγια μια μικρή καμπύλη η συσκευή.)

Τούμπα δεν έχει φάει, το έχω στα "ώπα - ώπα" το κινητό.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει? Διορθώνεται? :cry:

χαχα το ιδιο κανει και μενα η καλυτερη λυση ειναι να το αποδεκτεισ γιατι και σε μενα την εσπαγε η αλλαγη καπακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε remove του account και επαναδημιουργία (Menu, Settings, Accounts & sync, FB for HTC Sense, Remove accound και μετά add account)

Εμένα έτσι μου δούλεψε και τώρα κάνει updates σε fotos & status updates klp

 

Φαίνεται να έφτιαξε. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας...

Δοκιμασα να κανω rooting στο desire και μου "κολλησε".

Ειναι μονιμα κλειστο και οταν δοκιμαζω να κανω hard reset , δεν κανει τιποτα.

Τη μονη φορα που ανοιξε πατωντας "vbolume down" και το διακοπτη "Off" , εκκινησε αλλα η οθονη παρεμεινη σβηστη και το καταλαβαινα μονο απο τη δονηση.

Τη βοηθεια σας γιατι θα τρελαθω και το εχω μολις μια μερα:X:X

 

Διάβασε όλο το XDA developers. θα την βρεις την λύση εκει.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ως τώρα ασχοληθεί με το htc sync και είπα να το κάνω τώρα. Αλλά μόλις άνοιξα την ιστοσελίδα του desire για να προετοιμαστώ, μου ήρθε ταμπλάς:

 

Are you using Microsoft® Outlook® or Outlook® Express on your computer? You can use HTC Sync to synchronize your Outlook contacts and calendar or your Outlook Express contacts with your phone.

 

Είναι δυνατόν; Δουλεύει μόνο με microsoft outlook; Δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτό το... περίφημο πρόγραμμα εδώ και 10 χρόνια. Δεν έχω καν windows. Είναι πράγματι μόνο για αυτά;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις αυτό τότε όλα τα widgets θα εξαφανιστούν στο επόμενο reboot.

 

Εγώ το έκανα και όλα πάνε μια χαρά, ούτε widgets μου εξαφάνισε ούτε τίποτε. Εγκατέστησα και ένα κάρο εφαρμογές ακόμη και έχω και αρκετό περιθώριο ακόμα.

Με βάση αυτή την εμπειρία μου, θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα. Απλά πρόσεχε τι μεταφέρεις στην κάρτα, για να μη ¨χαθούν" widgets και να μη σταματήσουν να δουλεύουν κάποιες εφαρμογές.

Edited by kteas
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ως τώρα ασχοληθεί με το htc sync και είπα να το κάνω τώρα. Αλλά μόλις άνοιξα την ιστοσελίδα του desire για να προετοιμαστώ, μου ήρθε ταμπλάς:

 

Είναι δυνατόν; Δουλεύει μόνο με microsoft outlook; Δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτό το... περίφημο πρόγραμμα εδώ και 10 χρόνια. Δεν έχω καν windows. Είναι πράγματι μόνο για αυτά;

 

Ποια η πιθανότητα να δούλευε και για Linux...;

 

Εγώ συγχρονίζω πάντως μια χαρά επαφές και ημερολόγιο με google και kde. Αν ενδιαφέρεσαι περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ.

 

How to synchronize Google contacts and calendar with KAddressbook and KOrganizer

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε όλο το XDA developers. θα την βρεις την λύση εκει.

 

Παιδια επειδη ειμαι "ασχετος" με το αντικειμενο, καμμια ιδεα πως και τι?

Η οθονη εξακολουθει να ειναι μαυρη.

Please!:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι "ασχετος" με το αντικειμενο, καμμια ιδεα πως και τι?

Η οθονη εξακολουθει να ειναι μαυρη.

Please!:!:

 

Χωρίς να γνωρίζεις προσπάθησες να κάνεις root και τώρα ψάχνεις λύση;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=696189

 

Θα μπεις recovery και θα περάσεις την επίσημη rom.Το πώς θα το βρεις στο link που σου έδωσα.Κάτσε και διάβασε έστω τώρα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω, αφού θα μου έρθει με Froyo θα έχει HBOOT 0.92. Βρήκα ποστ να το κάνω downgrade, μετά πώς το κάνω root με ένα κλικ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω, αφού θα μου έρθει με Froyo θα έχει HBOOT 0.92. Βρήκα ποστ να το κάνω downgrade, μετά πώς το κάνω root με ένα κλικ;

 

Πήγες να κάνεις root με την 0.92?

 

Εφτιαξες goldcard? Έκανες downgrade σε 0.80? Θέλει ένα ένα τα βήματα.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Εχει δοκιμάσει κάποιος φωτογραφίζοντας ένα τυπωμένο κειμενο από κοντα αν μετά την αναβαθμιση σε Froyo εστιάζει σωστα η κάμερα?
jgkvafes
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που να ποστάρω το συγκεκριμένο οπότε το γράφω εδώ.

 

Το πρωί της Τετάρτης παραγγέλνω το Desire από το media-ram.gr. Την ώρα τής παραγγελίας στο σαιτ γράφει πως υπάρχουν 2 προϊόντα στο απόθεμα και πως η παράδοση θα πάρει 24-48 ώρες. Για του λόγου του αληθές screenshot. Την επόμενη μέρα την Πέμπτη μου απαντάνε σε email πως δεν υπάρχουν προϊόντα στο απόθεμα και πως η παραγγελία μου θα πάρει τουλάχιστο 10 μέρες. Στο μετάξι η περιγραφή στο σαιτ για το κινητό ακόμα γράφει 2 διαθέσιμα και 24-48 ώρες για παράδοση. Τους ζητάω να ακυρωθεί η παραγγελία αφόυ αν ήξερα ότι δεν υπάρχει στο απόθεμα φυσικά και δεν θα το παρήγγειλα αλλά μου απαντάνε πως κάτι τέτοιο δεν γίνεται αφού στους όρους του σαιτ γράφει πως ακυρώσεις παραγγελιών για προϊόντα κινητής τηλεφωνεία δεν γίνονται.

 

Τώρα νιώθω σαν ηλίθιος να περιμένω 10 μέρες ή και περισσότερες αφού σε μαγαζιά με 5€ περισσότερα θα μπορούσα να το έχω σε 1-2 μέρες. Τι μπορώ να κάνω;

 

Στο τελευταίο τους email μου απαντούν αυτό:

Όσο αναφορά το σχετικό προϊόν έχετε απόλυτα δίκιο διότι παραμένει το

status 24-48 ώρες ενώ θα έπρεπε να λέει 7 ημέρες παράδοση. Δεν υπάρχει

καμία απολύτως παραπλάνηση για τον πελάτη γιαυτο και θα δείτε ότι στα

περισσότερα προϊόντα κινητής ο χρόνος παράδοσης είναι πάνω από 4 ημέρες

εκτώς από τα ανταλλακτικά και κάποιες συσκευές.Η διαθεσιμότητα στο

συγκεκριμένο προϊόν πρόκειται για λάθος ενημέρωσης και όχι παραπλάνησης

καταναλωτή.Θα το θέσουμε το θέμα στον υπεύθυνο πωλήσεων και θα σας

ενημερώσουμε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...