Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είχα και 2ο κρας, αν μπορεί έτσι να χαρακτηριστεί.

Μπήκα στο youtube από τον default browser και μόλις βρήκα το video που ήθελα να αναπαράγω,

πάτησα επάνω του και μου έβγαλε 2 επιλογές:

α)HTC Flash Player

β)Υοutube player(κάτι τέτοιο τέλος πάντων)

 

Λοιπόν ενώ στο β) το έπαιζε κανονικά στο α) έβγαζε μαύρη οθόνη με το σήμα youtube κάτω δεξιά....Αφού μπήκα και βγήκα πολλές φορές προσπαθώντας να δουλέψω το HTC flash player, μετά δεν πήγαινε με τίποτα πίσω, αλλά λειτουργούσε μονάχα το home button και πάλι....Μπαίνω στον default task manager(απεγκατέστησα τους killers του market γιατί διάβασα τις απόψεις όλων σας και είδα ότι είναι αχρείαστοι) και επέλεξα το εικονίδιο που χρησιμοποιούσα παραπάνω όπως σας είπα αλλά ήταν αυτή η μαύρη οθόνη...Έτσι έκανα πάλι ένα restart γιατί μάλλον αυτό θα συνέχιζε να έτρεχε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω να ευχαριστησω παρα πολυ τον kollatos , narta & eltsele (Εστω και με τα σκληρα της λογια)

 

Συγγνωμη αλλα ειμαι την αποψεις οτι αν δεν χαλασεις δεν θα μαθεις , εν τελει το κινητο δουλευει κανονικα .

 

Σας ευχαριστω και παλι .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να ακούμε το ραδιόφωνο του κινητού από το bluetooth;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα ειμαι την αποψεις οτι αν δεν χαλασεις δεν θα μαθεις , εν τελει το κινητο δουλευει κανονικα .

 

Σας ευχαριστω και παλι .

Θάνο κοιταξε να χαρείς και να το μάθεις το τηλέφωνο για λίγες μέρες όπως είναι και μετά διαβάζοντας θα προχωρήσεις πολύ πιο συνειδητοποιημένα σε custom rom

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 3 πραγματάκια

 

1) Για να μπορώ να βάλω και paid apps στο κινητό πρέπει να το κάνω root? Δεν με ενδιαφέρουν οι custom ROM.. Μόνο τα paid apps

 

2) Ο φορτιστής αυτοκινήτου της HTC τι output δίνει; Επειδή έχω έναν motorola με 4,75-5,25Vcc και λέω να χρησιμοποιώ αυτόν

 

3) Έχει βρει κανείς μεγαλύτερης χωρετικότητας μπαταρία για το κινητό (εννοείται χωρίς να χρειάζεται άλλο καπάκι). Είδε διαφορά στην απόδοση;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα και όταν εβγαζα το τηλεφωνο από την φόρτιση, το έκλεισα και το ξαναεβαλα στην φόρτιση, το λαμπάκι ήταν πάλι πράσινο, γενικά σε όλα τα βήματα το λαμπάκι ήταν πράσινο μετά.

Οπότε δεν νομίζω να είχε κάποιο αποτέλεσμα αλλά θα το διαπιστώσω σύντομα..

 

Σε εμένα την πρώτη φορά έβγαλε πράσινο και τη δευτερη κόκκινο:D Διαφορά πάντως δεν καταλαβαίνω.Μου φάνηκε μόνο οτι άργησε περισσότερο να πέσει η μπαταρία στο 99%.Ίσως και να ήταν ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μου έμπηγες ένα μαχαίρι στην καρδιά ! :cry:

Εγώ νόμιζα ότι οι χάρτες ήταν φορτωμένοι στο τηλέφωνο όπως στα GPS πχ που είναι φορτωμένοι στην sd card... Πόπο την πάτησα. Δε γίνεται δηλαδή να έχω GPS χωρίς σύνδεση στο Ίντερνετ; Έστω αν του φορτώσω κάποιο άλλο πρόγραμμα...

 

Mην απελπίζεσαι! :)

Μπορεις να περασεις οποιοδηποτε προγραμμα πλοηγησης θελεις και απο εκει να λειτουργει το GPS σου μια χαρα με το ιντερνετ κλειστο.

Κανε ενα καλο search στο τι εχει ηδη γραφτει και θα βρεις λυσεις.

Υπαρχουν πολλα σπασμενα προγραμματα πλοηγησεις σε πολυ γνωστα ''μαγαζακια'' στο internet. Αν δεν βρεις ακρη στειλε μου pm

 

YΓ. Με μεγαλη καρτα μνημης 32GB Ή 16GB -για πολλα mp3- θα ειναι πιο αργη σε σχεση με την αρχικη???

Edited by yiannis2002s
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το καλυτερο screen protector ειναι το Martin Fields. Εχω τέτοιο στο HD2 και τα σπαει. Στο desire εχω Zagg επειδη την πηρα δωρο μαζι με την συσκευη και με εξυπηρετει για την ωρα. Αμα χαλασει - φθαρει θα παω σε MF.

 

από που μπορουμε να τις αγορασουμε??

μπορεις να δωσεις λινκ???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα καλο προγραμμα για να βλεπω ταινιες στο κινητο και ενα προγραμμα πλοηγησης για Ελλαδα :)

Επισης πως μπορω να βγαλω διπλα απο το εικονιδιο της μπαταριας ποσοστο επι της % να μου δειχνει τη σταθμη?

Link to comment
Share on other sites

Επισης πως μπορω να βγαλω διπλα απο το εικονιδιο της μπαταριας ποσοστο επι της % να μου δειχνει τη σταθμη?

 

Κατεβασε απο το shop free το BatteryLife και θα βλεπεις αναλυτικα την σταθμη & οχι μονο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισης πως μπορω να βγαλω διπλα απο το εικονιδιο της μπαταριας ποσοστο επι της % να μου δειχνει τη σταθμη?

 

Kατέβασε το BatteryTime Lite....

Το καλύτερο που βρήκα.

Και βάλε το widget, στο αριστερό πάνω μέρος της οθόνης θα σου δείχνει ποσοστό δίπλα από το σήμα και την ώρα....

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα το σε fastboot και βαλε usb. Θα σου δειξει οτι ειναι σε mode Fastboot plug usb και εκει τρέχεις το exe

 

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Αρχικά έκανα root και σήμερα δοκίμασα να περάσω το app2sd. Κι εμένα το κινητό μου κολλάει στην οθόνη με το λογότυπο της HTC. Δοκίμασα με fastboot να περάσω εργοστασιακή rom, ξεκινάει η διαδικασία αλλά μετά από λίγο κολλάει και μου βγάζει σφάλμα έκδοσης προγράμματος φόρτωσης λειτουργικού.

Αποκτηστε το σωστο βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ROM και προσπαθηστε ξανα. Τι να κάνω?

Edited by milanmaniac
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Αρχικά έκανα root και σήμερα δοκίμασα να περάσω το app2sd. Κι εμένα το κινητό μου κολλάει στην οθόνη με το λογότυπο της HTC. Δοκίμασα με fastboot να περάσω εργοστασιακή rom, ξεκινάει η διαδικασία αλλά μετά από λίγο κολλάει και μου βγάζει σφάλμα έκδοσης προγράμματος φόρτωσης λειτουργικού.

Αποκτηστε το σωστο βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ROM και προσπαθηστε ξανα. Τι να κάνω?

 

Μολις πηγες στο FastBoot συνδεσες το USB καλωδιο με το κινητο ?

Αν οχι τοτε καντο και αμεσως τρεξε την καινουργια ROM απο το pc για να γινει update.

Αλλιως δεν γνωριζω .. :wacko: Ισως φταιει οτι δεν εχεις την τελευταια Rom για update ?

Εγω παντως μετα απο αυτο το προβλημα περασα αυτη :

 

http://shipped-roms.com/shipped/Bravo/RUU_Bravo_HTC_WWE_1.21.405.2_Radio_32.36.00.28U_4.06.00.02_2_release_126984_signed.exe

 

Καλη τυχη !

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν βαζουμε μια συντομευση στην επιφανεια εργασιας πως μπορουμε να τη διαγραψουμε απο εκει η να τησ αλλαξουμε θεση? γινεται να επιλεξουμε την ακριβη θεση μονο την ωρα που τη βαζουμε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν βαζουμε μια συντομευση στην επιφανεια εργασιας πως μπορουμε να τη διαγραψουμε απο εκει η να τησ αλλαξουμε θεση? γινεται να επιλεξουμε την ακριβη θεση μονο την ωρα που τη βαζουμε?

 

Την κρατας πατημενη και την σερνεις οπου θελεις ή κατω που λεει τηλεφωνο για να την διαγραψεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το bluetooth

http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-MW600.html

είναι συμβατό με το desire;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το bluetooth

http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-MW600.html

είναι συμβατό με το desire;

 

με το legend πάντως είναι. δεν δείχνει όμως το όνομα του τραγουδιού στην οθόνη, δείχνει όμως το τηλέφωνο αυτού που σε καλει.

Link to comment
Share on other sites

με το legend πάντως είναι. δεν δείχνει όμως το όνομα του τραγουδιού στην οθόνη, δείχνει όμως το τηλέφωνο αυτού που σε καλει.

 

Ναι είναι - με το DESIRE-. Όνομα τραγουδιού δεν προσεξα εαν βλέπεις... ff & rw παίζουν. Αυτονομία, ήχος πολύ καλά (3μέρες το λιγότερο με μουσική, και αρκετά τηλέφωνα, gps etc.Τα κλείνω μόνο το βράδυ). Το συστήνω.

Edited by blekos
Link to comment
Share on other sites

ενα μπλε φωτακι που ειναι ανοιχτο πανω δεξια τι σημαινει?

 

εγώ που έχω το handcentsms εγκατεστημένο το μπλε φωτάκι υποδηλώνει νεο μήνυμα. Γενικά το φωτάκι ενεργοποιείται με διάφορα χρώματα όταν υπάρχει κάποια ειδοποίηση.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

και παμε παλι αποτην αρχη...ποια ρομ ειναι η πιο σταθερη, απο τις πιο γρηγορες που να δουλευει το κινητο με h.264 χωρισ να τρωει μπαταρια με α2sd wifi tether, me facebook sync ....και αμα ειναι και χωρις sence?ελαφρια και γρηγορη!!!

εχω μπερδευετι με τοσεσ πυ κυκλοφορουν

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα νεο απο την google για το θεμα που υπαρχει με τα apps στο desire? ξερουμε ποτε θα μπορουμε να κατεβαζουμε apps?
Link to comment
Share on other sites

και παμε παλι αποτην αρχη...ποια ρομ ειναι η πιο σταθερη, απο τις πιο γρηγορες που να δουλευει το κινητο με h.264 χωρισ να τρωει μπαταρια με α2sd wifi tether, me facebook sync ....και αμα ειναι και χωρις sence?ελαφρια και γρηγορη!!!

εχω μπερδευετι με τοσεσ πυ κυκλοφορουν

 

Δεν είναι και πολλές... defrost/opendesire οι πιο γνωστές. Δοκίμασε κάποια.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...