Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα φιλε ,πρωτα απο ολα ευχαριστω για το quote Που εξηγει τι ειναι Radio .

Σχετικα με την Rom αυτα που μου ειπες τα γνωριζω , απλα ηθελα να ξερω σε τι χρησιμευει μια αλαγμενη Rom-αν γνωριζεις καποια η οποια ειναι καλη και πως μπορω να την περασω !Παντως Ευχαριστω για την πληροφορια που μου εδωσες οτι η καθε μια περνιεται αλλιως , γιατι εψαχνα να βαλω αλλες Rom με εναν συγκεκριμενο τροπο.

Πιστεψε με δεν σταματησα να ψαχνω ακομα και οταν εγραψα για βοηθεια , ευχαριστω πολυ παντως που μου εξηγησες πανω-κατω τι ειναι Radio & Rom .

 

Συγγνωμη αλλα θα το παω και λιγο εκτος θεματος γιατι θιχτηκα.

 

Θα ηθελα να σου πω οτι το κινητο δεν το πηρα ουτε για να κανω φιγουρα ουτε για να δειχνω "μουρατος" , το εχω απλα για την δουλεια μου και ειναι παντα στην τσεπη μου και οχι πανω στο τραπεζακι σε καμια καφετερια .

Επισης δεν τα περνουμε ολοι ευκολα ,ειμαι εμπειρος πανω στους υπολογιστες και τα λογισμικα και ακομα περισσοτερο στα δικτυα και πανω στην δουλεια μου .

Δεν μπορεις να ερθεις εσυ και να περασεις μια σωληνα οσο γρηγορα την περναω εγω , ουτε εγω να ερθω στην δουλεια σου και να κανω κατι καλυτερα απο σενα , δεν θελω να πω οτι δουλεια σου ειναι να περνας Rom στα κινητα αλλα θελω να σου δειξω οτι το καθε τι χρειαζετε και την εκάστοτε εμπερια .

 

Νομιζω ημουν πολυ ευγενικος και γ'ιαυτο δεν θα επρεπε να με αρπαξεις απο τα μουτρα .

Επισης οπως ολοι γνωριζουμε η πρωτη φορα ειναι δυσκολη , δεν θελω να το παω περαιτερω το θεμα αν καποιος θελει να μου απαντηση ποιο σωστα και οχι να με κραξει θα ηταν καλυτερα .

 

Καλο σου ξημερωμα .

 

Τροποποιηση :

 

Ευχαριστω παρα πολυ για την τροποποιηση σου και για το " How to root your Desire and install a custom rom "

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θάνο δεν ήθελα να σε θίξω απλά επειδή όλοι ρωτάνε τα ίδια κ τα ίδια έχει καταντήσει κουραστικό για μας που ακολουθούμε το topic να βλέπουμε κάθε 2-3 σελίδες τις ίδιες ερωτήσεις.

Απλά το δικό σου post ήταν η αφορμή για την απάντηση, τα αιτία υπήρχαν!

 

Σχετικά τώρα με τις Rom, το παραπάνω που προσφέρουν, πέρα από την ταχύτητα λόγω κάποιων tweak που έχουν, είναι ότι σου επιτρέπουν να εγκαθιστάς εφαρμογές στην κάρτα μνήμης κι έτσι να μπορείς να έχεις όσες εφαρμογές θέλεις στο κινητό και να μην περιορίζεσαι λόγω της μικρής εσωτερικής μνήμης.

Κι αυτό μέχρι να έρθει το froyo που θα επιτρέπει την εγκατάσταση εφαρμογών στην κάρτα μνήμης.

 

Ελπίζω να σου έλυσα την απορία καλή σου μέρα και καλά flashαρισματα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τον παραπάνω διάλογο κι επειδή το έχω ζήσει στα wm στο ανάλογο κομμάτι flashαρίσματος όπου έμενε κόσμος με τις συσκευές στο χέρι γιατί πήγαινε να γράψει βιβλίο πριν μάθει την αλφαβήτα, να πω απλώς δυό πράγματα (και δεν είναι προσωπικά Thanos47 που είσαι και ευγενέστατος, είναι απλά αφορμή):

 

Σίγουρα το να θέλεις βοήθεια και να ρωτάς 5 πράγματα δεν είναι κακό. Όλοι ρωτήσαμε και ρωτάμε και γι' αυτό είναι τα forum.

 

Απλώς όταν λες έχω μια μέρα (ή 2 ή 3) τη συσκευή και την έκανα root γιατί δεν άντεξα και ακριβώς μετά από αυτό ρωτάς τι είναι η rom, τι είναι το root και που χρησιμεύει είναι λίγο πολύ σαν να "προκαλείς" μια απάντηση σαν αυτή που έδωσε ο kollatos.

 

Το έβλεπα στα wm, το βλέπω κι εδώ τώρα πως πολύς κόσμος δεν αντιλαμβάνεται πως το root/flashing etc δεν είναι μια μόδα που πρέπει να την ακολουθήσεις ντε και σώνει.

 

Πέραν του διαβάσματος που απαιτείται για να κάνεις 5 πράγματα και για να μπορείς να επααφέρεις τη συσκευή σε περίπτωση που κάτι στραβώσει το να περάσεις μια άλλη ρομ έχει το νόημα να δοκιμάσεις, να συγκρίνεις, να κάνεις κάτι που δεν μπορείς με αυτή τη ρομ.

 

Όταν, λοιπόν, είσαι σε ένα καινούριο λειτουργικό που πιθανότατα δεν γνωρίζεις βασικά πράγματα, που δεν έχεις γνωρίσει τη συσκευή σου για να ξέρεις τι κάνει και τι όχι, τι είναι αυτό που σε ενοχλέι γιατί δεν το κάνει καλά και τι εν τέλει ψάχνεις από μια άλλη ρομ το πιθανότερο είναι να κάνεις root και μετά να μην ξέρεις γιατί το έκανες και τι σου προσφέρει.

 

Καλές είναι όλες οι δοκιμές αλλά εξακολουθώ να είμαι της άποψης πως είναι καλύτερο πρώτα να πάρεις αυτά που έχει να σου δώσει officially η συσκευή, να εξοικειωθείς και μαζί της και μετά όρεξη να έχεις να κάνεις όσες δοκιμές θες!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

τις τελευταιες 3 βδομαδες το κινητο μαλλον τασ εχει παιξει γιατι κανει επανεκινιση μονο του και μετα ζηταει Pin.

ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ το προβλημα μεγαλωσε και πλεον δεν ανοιγει καν.

στις 20 προσπαθεις ανοιγει μια φορα και κλεινει μετα απο 5-10 λεπτα χρηση.

οταν ειναι να μην ανοιξει και να κολλησει το καταλαβαινω γιατι την ωρα που φενεται το logo κανει 4-5 δονησεις και μενει η οθονη με το logo desire ανοιχτο.το αφησα για να δω μην ανοιξει μετα αλλα τιποτα απλα ειχε ζεσταθει η μπαταρεια στο φουλ.επισης καποιες φορες παει να ανοιξει αλλα την ωρα που ζηταει το pin κλεινει μετα απο 3 δευτ.

εχει κανεις καμια ιδεα???????????????????????????

 

ΣΗΜ δεν εχω κανει root.ειναι μαμα

sos sos sos sos

Edited by tsopi13
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

τις τελευταιες 3 βδομαδες το κινητο μαλλον τασ εχει παιξει γιατι κανει επανεκινιση μονο του και μετα ζηταει Pin.

ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ το προβλημα μεγαλωσε και πλεον δεν ανοιγει καν.

στις 20 προσπαθεις ανοιγει μια φορα και κλεινει μετα απο 5-10 λεπτα χρηση.

οταν ειναι να μην ανοιξει και να κολλησει το καταλαβαινω γιατι την ωρα που φενεται το logo κανει 4-5 δονησεις και μενει η οθονη με το logo desire ανοιχτο.το αφησα για να δω μην ανοιξει μετα αλλα τιποτα απλα ειχε ζεσταθει η μπαταρεια στο φουλ.επισης καποιες φορες παει να ανοιξει αλλα την ωρα που ζηταει το pin κλεινει μετα απο 3 δευτ.

εχει κανεις καμια ιδεα???????????????????????????

 

ΣΗΜ δεν εχω κανει root.ειναι μαμα

sos sos sos sos

 

Δοκίμασε μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (αν δεν το έχεις κάνει ήδη). Μπορεί κάποια εφαρμογή να το "ενοχλεί"

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά.

 

Αφου δυσκολεύεται τόσο να ανοίξει μπορείς να κάνεις επαναφορά και με κλειστή τη συσκευή ως εξής:

* Με το τηλέφωνο κλειστό (αφαιρέστε την μπαταρία και βάλτε τη ξανά αν είναι ανοιχτό) κρατήστε πατημένο το Volume Down και πατήστε για λίγο το κουμπί Power.

* Αφού εμφανιστεί η τριπλή εικόνα του Android, απελευθερώστε το Volume Down.

* Πατήστε το Volume Down και επιλέξτε Clear Storage. Μετά πατήστε το κουμπί Power.

* Πατήστε Volume Up για να ξεκινήσει η διαδικασία.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

τα εκανα αυτα που μου ειπατε ΑΛΛΑ και παλι το κινητο κολλαει και κανει επανεκκινησεις μονο του μεχρι που σταματαει και δειχνει το htc logo,

to εχω παρει απο ελλαδα απο την VNP στην αγ παρασκευη με επιδοτηση συσκευης απο vodafone πριν 2 μηνες.

Καμια ιδεα?

να το παω εκει ή εχει καποιο servis η htc στην αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Επειδή παντα είχα τις συσκευές με το εργοστασιακό software και επειδή το Froyo αργεί και θέλω να παίξω λίγο, αν το κάνω root για να επιστρέψω μετά απλά κάνω Hard Reset δεν έχει σχέση το ότι είναι root;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

τα εκανα αυτα που μου ειπατε ΑΛΛΑ και παλι το κινητο κολλαει και κανει επανεκκινησεις μονο του μεχρι που σταματαει και δειχνει το htc logo,

to εχω παρει απο ελλαδα απο την VNP στην αγ παρασκευη με επιδοτηση συσκευης απο vodafone πριν 2 μηνες.

Καμια ιδεα?

να το παω εκει ή εχει καποιο servis η htc στην αθηνα

 

Αν το εχεις παρει απο vnp φιλε μου φοβαμαι οτι η htc δεν θα σε καλυψει γιατι ενα κινητο που ειχε πεσει στα χερια μου αγορασμενο απο vnp ηταν παραεισαγωγη και με το ΙΜΕΙ που εδωσα στην htc μου ειπε οτι δεν το καλυπτει. Ο φορτιστης σου ειναι μαυρος ή ασπρος με ανταπτορα ?

Αν ειναι ετσι η μονη λυση ειναι να το πας εκει που το αγορασες.

 

Αν το product number ξεκιναει απο 99ΗΚΖ μαλλον ειναι ελληνικο.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεις το root με τις custom roms. Κάνεις root το κινητό, περνάς μια rom που να έχει το froyo και αν τη βαρεθείς φλασάρεις και πάλι την αρχική rom.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Επειδή παντα είχα τις συσκευές με το εργοστασιακό software και επειδή το Froyo αργεί και θέλω να παίξω λίγο, αν το κάνω root για να επιστρέψω μετά απλά κάνω Hard Reset δεν έχει σχέση το ότι είναι root;

 

 

 

Για να επιστρέψεις φλασαρεις ενα επισημο RUU και εισαι οκ.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους.

Από την Πέμπτη είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος Desire.

Ερχόμενος από το Ν78 καθώς όλα τα χρόνια ήμουν χρήστης των Symbian S60.

Το 1ο μου smartphone επικράτησε έναντι των Xperia X10 & Iphone 4G και αυτό γιατί μόλις άκουσα την προσφορά του Γερμανού στα 399 ευρώ, δεν το σκέφτηκα και πάρα πολύ....

Το θέμα είναι ότι δεν το είχα καν δει, και ομολογώ ότι από όσες φωτογραφίες είχε πέσει το μάτι μου, φαινόταν άσχημο....Αμ δε...πόσο λάθος έκανα. Πήγα το είδα την 1η μέρα που ξεκίνησε η προσφορά και χωρίς πολλά πολλά το αγόρασα....Ότι καλύτερο έχω κρατήσει στα χέρια μου.

Άφωνος έχω μείνει με το browsing του αλλά και με τα features του κινητού....

Σήμερα έκανα και ένα τεστ με το iPhone 3GS(αναβαθμισμένο σε iOS 4 πλέον) του αδερφού μου και το Desire κερδίζει κατά κράτος σε οθόνη και χρώματα αλλά κυρίως στο browsing....παρότι δεν υποστηρίζει flash το iphone, παραμένει πολύ πιο αργό....

 

 

Να κάνω μια ερώτηση τώρα.

Παρήγγειλα και περιμένω αυτή την κάρτα μνήμης

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140427460428&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1154

Θα κάνει στο Desire? ή βιάστηκα?

 

 

Από προχθές έχω διαβάσει το τοπικό φόρουμ μέχρι και την 111 σελίδα, έχω ακόμη άλλες τόσες:lol:

Και αυτό γιατί μέχρι πριν λίγο καιρό παρακολουθούσα αυτό του XPeria X10...ευτυχώς που δεν το πήρα :X

 

Περιμένω τη βοήθεια σας μήπως χρειάζεται να ακυρώσω την αγορά, αν και ήδη έχω πληρώσει:wacko:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

η vnp συνεργαζεται με vodafone (το τσεκαρα με την vodafone) και το πηρα με επιδοτηση

ο φορτιστης μου ειναι μαυρος και το καλωδιο επισης.

το p/n ξεκιναει απο 99hkz ......αρα ειναι ελληνικο(τι σημαινει αυτο? καλο ή κακο)?

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις παρει απο vnp φιλε μου φοβαμαι οτι η htc δεν θα σε καλυψει γιατι ενα κινητο που ειχε πεσει στα χερια μου αγορασμενο απο vnp ηταν παραεισαγωγη και με το ΙΜΕΙ που εδωσα στην htc μου ειπε οτι δεν το καλυπτει. Ο φορτιστης σου ειναι μαυρος ή ασπρος με ανταπτορα ?

Αν ειναι ετσι η μονη λυση ειναι να το πας εκει που το αγορασες.

 

Αν το product number ξεκιναει απο 99ΗΚΖ μαλλον ειναι ελληνικο.

 

η vnp συνεργαζεται με vodafone (το τσεκαρα με την vodafone) και το πηρα με επιδοτηση

ο φορτιστης μου ειναι μαυρος και το καλωδιο επισης.

το p/n ξεκιναει απο 99hkz ......αρα ειναι ελληνικο(τι σημαινει αυτο? καλο ή κακο)?

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους.

Από την Πέμπτη είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος Desire.

Ερχόμενος από το Ν78 καθώς όλα τα χρόνια ήμουν χρήστης των Symbian S60.

Το 1ο μου smartphone επικράτησε έναντι των Xperia X10 & Iphone 4G και αυτό γιατί μόλις άκουσα την προσφορά του Γερμανού στα 399 ευρώ, δεν το σκέφτηκα και πάρα πολύ....

Το θέμα είναι ότι δεν το είχα καν δει, και ομολογώ ότι από όσες φωτογραφίες είχε πέσει το μάτι μου, φαινόταν άσχημο....Αμ δε...πόσο λάθος έκανα. Πήγα το είδα την 1η μέρα που ξεκίνησε η προσφορά και χωρίς πολλά πολλά το αγόρασα....Ότι καλύτερο έχω κρατήσει στα χέρια μου.

Άφωνος έχω μείνει με το browsing του αλλά και με τα features του κινητού....

Σήμερα έκανα και ένα τεστ με το iPhone 3GS(αναβαθμισμένο σε iOS 4 πλέον) του αδερφού μου και το Desire κερδίζει κατά κράτος σε οθόνη και χρώματα αλλά κυρίως στο browsing....παρότι δεν υποστηρίζει flash το iphone, παραμένει πολύ πιο αργό....

 

Να κάνω μια ερώτηση τώρα

Παρήγγειλα και περιμένω αυτή την κάρτα μνήμης

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140427460428&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1154

Θα κάνει στο Desire? ή βιάστηκα?

 

 

Από προχθές έχω διαβάσει το τοπικό φόρουμ μέχρι και την 111 σελίδα, έχω ακόμη άλλες τόσες:lol:

Και αυτό γιατί μέχρι πριν λίγο καιρό παρακολουθούσα αυτό του XPeria X10...ευτυχώς που δεν το πήρα :X

 

Περιμένω τη βοήθεια σας μήπως χρειάζεται να ακυρώσω την αγορά, αν και ήδη έχω πληρώσει:wacko:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Γιάννης

 

Αυτό είναι αλήθεια. Οι φωτογραφίες είναι πάντα παραπλανητικές και δεν δείχνουν αυτό που μπορείς να δεις με τα μάτια σου. Το ίδιο ακριβώς έζησα κι εγώ όταν το αγόρασα αφού θεωρούσα με βάση αυτα που έβλεπα ότι είναι τεράστιο και άσχημο. Όπως και το HD2 που θεωρούσα ότι θα είναι ένα τεράστιο τούβλο που δεν χωράει με τιποτα σε κανένα χέρι. Κι εκεί έξω έπεσα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

η vnp συνεργαζεται με vodafone (το τσεκαρα με την vodafone) και το πηρα με επιδοτηση

ο φορτιστης μου ειναι μαυρος και το καλωδιο επισης.

το p/n ξεκιναει απο 99hkz ......αρα ειναι ελληνικο(τι σημαινει αυτο? καλο ή κακο)?

σε ευχαριστω

 

Φυσικα και ειναι καλο !!!!!

Θα σε καλυψει με εγγυηση η επισημη htc hellas.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

η vnp συνεργαζεται με vodafone (το τσεκαρα με την vodafone) και το πηρα με επιδοτηση

ο φορτιστης μου ειναι μαυρος και το καλωδιο επισης.

το p/n ξεκιναει απο 99hkz ......αρα ειναι ελληνικο(τι σημαινει αυτο? καλο ή κακο)?

σε ευχαριστω

φιλε μου η καρτα σιμ ειναι 3g; δεν κανεις μια δοκιμη και με αλλη σιμ, ενδεχομενως και καλυτερης καταστασης αν η δικια σου ειναι παλια;

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

τις τελευταιες 3 βδομαδες το κινητο μαλλον τασ εχει παιξει γιατι κανει επανεκινιση μονο του και μετα ζηταει Pin.

ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ το προβλημα μεγαλωσε και πλεον δεν ανοιγει καν.

στις 20 προσπαθεις ανοιγει μια φορα και κλεινει μετα απο 5-10 λεπτα χρηση.

οταν ειναι να μην ανοιξει και να κολλησει το καταλαβαινω γιατι την ωρα που φενεται το logo κανει 4-5 δονησεις και μενει η οθονη με το logo desire ανοιχτο.το αφησα για να δω μην ανοιξει μετα αλλα τιποτα απλα ειχε ζεσταθει η μπαταρεια στο φουλ.επισης καποιες φορες παει να ανοιξει αλλα την ωρα που ζηταει το pin κλεινει μετα απο 3 δευτ.

εχει κανεις καμια ιδεα???????????????????????????

 

ΣΗΜ δεν εχω κανει root.ειναι μαμα

sos sos sos sos

 

Όπως λέει κι ο από πάνω δοκίμασε με άλλη κάρτα sim και επίσης δοκίμασε να το ανοίξεις

χωρίς την κάρτα μνήμης μέσα, αν κάνει τα ίδια τότε Δευτέρα πρωί στην ACE Hellas για επισευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση τώρα.

Παρήγγειλα και περιμένω αυτή την κάρτα μνήμης

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140427460428&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1154

Θα κάνει στο Desire? ή βιάστηκα?

 

 

Γιαννη οταν την παραλαβεις και την δοκιμασεις ριξε ενα ποστ, γιατι ενδιαφέρομαι :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα root στο κινητό. Προκειμένου να αποθηκεύω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης πρέπει υποχρεωτικά να βάλω custom rom?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να βαλουμε ενα διαφορετικο ηχο κλησης και για μηνυματα χωρις να ειναι ενα απο τα συγκεκριμενα που εχει το κινητο?

το ψαχνω 2 μερες και δεν μπορω να το βρω....υπαρχει επισης καμια εφαρμογη να κατεβαζουμε τραγουδια και βιντεο απο το νετ απευθειας στην μνημη?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα root στο κινητό. Προκειμένου να αποθηκεύω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης πρέπει υποχρεωτικά να βάλω custom rom?

Ρε παιδιά, εσείς που λέτε ότι κάνατε root το κινητό... Για να γίνει root δε χρειάζεται αναγκαστικά να περάσεις κάποια πειραγμένη Rom; Γίνεται να κάνεις root πάνω στην υπάρχουσα rom; Γιατί πριν λίγες σελίδες ρώτησα για το πως μπορώ να κάνω root και να κρατήσω την υπάρχουν rom και μου λέγαν όλοι ότι το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις μία παραπλήσια custom rom!

Link to comment
Share on other sites

με το root απλα ξεκλειδωνεις την συσκευη δεν ειναι αναγκη να βαλεις αλλη ρομ,σαν το hspl για wm φαντασου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...