Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol::lol:

Στην Αγγλια με νέα συνδεση το βρισκεις ακομα και ΔΩΡΕΑΝ και σε καμμια περιπτωση μολις 25-30 ευρω πιο κατω! Απο 200 και βάλε ναι! Επισης στην Αγγλια λιγοι αγοραζουν σκετες συσκευες οταν τους τις δεινουν δωρεαν τα δικτυα!

Ειπαμε να λεμε κανα αστειο αλλα να μην το παρακανουμε!:p:lol:

 

υγ λαθος χωρα επελεξες για συγκριση... βαλε καμμια Ιταλια ισως μοιαζουμε πιο πολυ!

 

και στις 2 περιπτωσεις ανφερομαι για συσκευη ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ...

στην ελλαδα εχουν αναφερει πολλοι πως θα κυμανθει η τιμη στα 500 ευρω, ενω ενδεικτικα απο handtec/expansys και άλλα γενικά ξένα ιντερνετικα μαγαζια η τιμη δεν πεφτει κατω απο 470-480..

 

χαιρω πολυ και εγω αν εχω επιδοτηση 500 ευρω απο voda πχ τσαμπα θα το παρω...

μην συγκρινεις ανομοιες καταστασεις (διαφορετικη συμπεριφορα καταστηματων αγγλιας-ελλαδας οπως ανφερεις...)

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς πρόβλημα με την Custom Rom του Modaco. Σε εμένα κολάει στο Copying Files....

Υπάρχει καμία λύση;

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Το ποσταρα και στο thread των εφαρμογων του android section, αλλα το βαζω κι εδω γιατι προκειται για μια απο τις σημαντικοτερες εφαρμογες.

Dolphin browser HD.

Δειτε στο παρακατω βιντεο τα νεα χαρακτηριστικα...

 

 

Υ.Γ. Τον δοκιμασα ηδη και μπορω να πω πως ειναι ευκολα ο καλυτερος πλοηγος που υπαρχει αυτη τη στιγμη για android...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι αναφέρεστε συχνά σε τέλεια οθόνη!

Αντιθέτως θα έλεγα ότι είναι η πιο χάλια οθόνη που έχω συνάντησή!

Όταν είναι λευκή , π.χ browser τότε όντος είναι πολύ καλή, αν όμως πάτε π.χ εκεί που βρίσκεται το “επιτραπέζιο ρολόι / χρονόμετρο” η διαβάθμιση του μαύρου απλά δεν βλέπεται !

Το HD2 με λιγότερα χρώματα λόγω λειτουργικού είναι κλάσεις ανώτερη.

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τη ποιότητα της οθόνης η το καλιμπράρισμα , αλλά σίγουρα η led δεν είναι πανάκεια.

 

Δεν μπορεσα να μην απαντησω εδω επειτα απο πολλα ποστς. Πηγαινε στα settings και βαλε τουλαχιστον στο αυτοματο την φωτεινότητα και ΟΧΙ στο ελαχιστο.

 

Στο ελαχιστο το μαυρο φαινεται ΓΡΙ σε οποιοδηποτε αλλη ρυθμιση η οθονη ειναι ΧΑΡΜΑ οφθαλμων και δεν υπαρχει κανενα κινητο να την χτυπησει αυτη την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεσα να μην απαντησω εδω επειτα απο πολλα ποστς. Πηγαινε στα settings και βαλε τουλαχιστον στο αυτοματο την φωτεινότητα και ΟΧΙ στο ελαχιστο.

 

Στο ελαχιστο το μαυρο φαινεται ΓΡΙ σε οποιοδηποτε αλλη ρυθμιση η οθονη ειναι ΧΑΡΜΑ οφθαλμων και δεν υπαρχει κανενα κινητο να την χτυπησει αυτη την στιγμη.

 

H αληθεια ειναι καπου στη μεση.

Το λευκο/μαυρο της απλα κανει το HD2 κι οποιο αλλο κινητο αυτη τη στιγμη στην αγορα να ντρεπεται. Γενικα τα χρωματα της οθονης του desire ειναι υπερκορεσμενα, οποτε εγκειται στο γουστο του καθενος να κρινει αν του αρεσουν η οχι.

 

Εμενα αυτο που με χαλαει στην οθονη του desire δεν ειναι η αποδοση των χρωματων (αντιθετα ειμαι οπαδος των εντονων χρωματων - εκτος απο τα μονιτορ, για θεαση ταινιων κλπ, οπου επιλεγω μονο plasma), αλλα το κακιστο dpi που εχει επιλεγει (σε συνδυασμο με τα απαραδεκτα ιχνη ροζ κατα το scrolling και την κακη υλοποιηση του clear type - σε αυτο εχει την κυρια ευθυνη η τεχνολογια amoled). Εκει, ωρες ωρες σου δινεται η εντυπωση πως εχεις αναλυση Qvga, κι αυτο σιγουρα δεν ειναι καλο...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως εντυπωσιακος . Τον περασα και εγω και μαλλον θα μεινει για πολυ καιρο στην συσκευη μου ^^ μεχρι να βγει ο fennec δηλαδη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι καπου στη μεση.

Το λευκο/μαυρο της απλα κανει το HD2 κι οποιο αλλο κινητο αυτη τη στιγμη στην αγορα να ντρεπεται. Γενικα τα χρωματα της οθονης του desire ειναι υπερκορεσμενα, οποτε εγκειται στο γουστο του καθενος να κρινει αν του αρεσουν η οχι.

 

Εμενα αυτο που με χαλαει στην οθονη του desire δεν ειναι η αποδοση των χρωματων (αντιθετα ειμαι οπαδος των εντονων χρωματων - εκτος απο τα μονιτορ, για θεαση ταινιων κλπ, οπου επιλεγω μονο plasma), αλλα το κακιστο dpi που εχει επιλεγει (σε συνδυασμο με τα απαραδεκτα ιχνη ροζ κατα το scrolling και την κακη υλοποιηση του clear type - σε αυτο εχει την κυρια ευθυνη η τεχνολογια amoled). Εκει, ωρες ωρες σου δινεται η εντυπωση πως εχεις αναλυση Qvga, κι αυτο σιγουρα δεν ειναι καλο...

 

Iχνη ροζ; Κακιστο dpi; Εγω κ που προσπαθησα δεν ειδα pixel παρα μονο με εναν μεγενθυτικο φακο ειδικο για επιφανειες (φωτογραφικο)

 

Τι ειναι η υλοποιηση clear type;

 

Εγω πραγματικα δεν εχω δει κανενα ψεγαδι εκτος αν με απατουν τα ματια μου.

 

 

Α και να ξεκαθαρισω κατι αλλο περι φωτεινότητας και κατω απο τον ηλιο που ακουγετε παρα πολυ στα διαφορα ποστ.

 

Προσωπικη εμπειρια κ εκτίμηση. Αν δεν καθρεπτισης τον ηλιο πανω στην οθονη βλεπεις ικανοποιητικα ακομα κ με γυαλιά ηλιου. (Φουλ brightness) σε περιπτωση που σημαδεψεις τον ηλιο τοτε εχεις ενα υπεροχο καθρεφτακι να δεις την φατσα σου.

Edited by vagosman
Link to comment
Share on other sites

Iχνη ροζ; Κακιστο dpi; Εγω κ που προσπαθησα δεν ειδα pixel παρα μονο με εναν μεγενθυτικο φακο ειδικο για επιφανειες (φωτογραφικο)

 

Τι ειναι η υλοποιηση clear type;

 

Εγω πραγματικα δεν εχω δει κανενα ψεγαδι εκτος αν με απατουν τα ματια μου.

 

 

Α και να ξεκαθαρισω κατι αλλο περι φωτεινότητας και κατω απο τον ηλιο που ακουγετε παρα πολυ στα διαφορα ποστ.

 

Προσωπικη εμπειρια κ εκτίμηση. Αν δεν καθρεπτισης τον ηλιο πανω στην οθονη βλεπεις ικανοποιητικα ακομα κ με γυαλιά ηλιου. (Φουλ brightness) σε περιπτωση που σημαδεψεις τον ηλιο τοτε εχεις ενα υπεροχο καθρεφτακι να δεις την φατσα σου.

 

Ειναι μεγαλη η κουβεντα και δυστυχως δεν εχω το χρονο να την ανοιξω για μια ακομη φορα.

Θα σε προτρεψω στα εξης:

-Διαβασε αρχικα αυτο για το pinkish tint:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=656128

-Ψαξε απο φιλο/γνωστο/demo unit κατηστηματος να δεις οθονη milestone/X10 και θα καταλαβεις τι σημαινει "κακη υλοποιηση του clear type". Επισης, φορτωσε μια σελιδα στον browser των 3 αυτων κινητων και δοκιμασε να τη διαβασεις (κειμενο) χωρις να κανεις καθολου ζουμ. Τα αποτελεσματα σου...

-Στον ηλιο ο,τι και να λενε εχει τα ιδια χαλια οπως κι οι περισσοτερες lcd/tft οθονες αλλων κινητων (με ελαχιστες εξαιρεσεις οπως π.χ. την υποδειγματικη οθονη του iphone -σε αυτο τον τομεα, γιατι κατα τα αλλα ειναι δυο ετη πισω σε αναλυση).

Ψαξτο λιγο και θα βρεις τα δυνατα και τα αδυνατα σημεια της οθονης του desire...;)

Link to comment
Share on other sites

Ας σου πω για το Desire που το εχω διπλα μου. Μπηκα για του λογου το αληθες myphone και in.gr και στις 2 σελιδες χωρις να πειραξω το ζοομ μπορουσα να διαβασω και τα πιο μικρα γραμματα.

 

Tωρα για το pinkish δεν το γνωριζα, διαβασα το link σου οπου μπορω πλεον να συμφωνησω (αλλα δεν με ενοχλει γιατι δεν το καταλαβαινεις αν δεν κανεις συγκριση)

 

Στο ηλιο παραθεσα την αποψη μου οτι εβλεπα και με γυαλλια ηλιου. (οχι κοντρα ομως, παντα υπο γωνια με τον ηλιο)

Link to comment
Share on other sites

Ας σου πω για το Desire που το εχω διπλα μου. Μπηκα για του λογου το αληθες myphone και in.gr και στις 2 σελιδες χωρις να πειραξω το ζοομ μπορουσα να διαβασω και τα πιο μικρα γραμματα.

 

 

Πειραζει που κι εγω μπορω να τα διαβασω (δοξα τω θεω), αλλα θελω να μη βγαλω τα ματια μου; Απλα τσεκαρε X10/milestone και θα καταλαβεις τη -μεγαλη- διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια απο τις cooked ρομ που να περιλαμβανει ελληνικο πληκτρολόγιο?

η evil που χρησιμοποιω εχει κανονικα.

η cyanogen δεν ειχε.

Link to comment
Share on other sites

εχω το htc hd στην πραξη τι περισσοτερο μου δινει το desire? θελω να αλλαξω συσκευη κ ψαχνω την καλυτερη. Ενταξei εχει μεγαλυτερο επεξεργαστη αλλα λιγοτερα προγραμματα κα εφαρμογες, γιατι να παρω το desire με android k οχι καποιο αλλο με windows ακομα κ τα 7?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω το htc hd στην πραξη τι περισσοτερο μου δινει το desire? θελω να αλλαξω συσκευη κ ψαχνω την καλυτερη. Ενταξei εχει μεγαλυτερο επεξεργαστη αλλα λιγοτερα προγραμματα κα εφαρμογες, γιατι να παρω το desire με android k οχι καποιο αλλο με windows ακομα κ τα 7?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφαιρέθηκε στα πλαίσια καθαρισμού του forum από off topic posts, δεν είναι προσωπικό το θέμα. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.μολις αφησα το magic μου για το desire.

ολα τελεια,το τηλεφωνο ειναο φοβερο,θελω να κανω ομως τρεις ερωτησουλες.

1 ο ηχος του ειναι αισθητα χαμηλοτερος απο το magic,υπαρχει μηπως καποια ρυθμηση η καποιο κολπο για να τον αυξησω?

2 τα χρωματα του μενου του magic μου αρεσαν περισσοτερο,σε αυτο εχω την αισθηση οτι καφετιζει περισσοτερο ,αλλαζει με καποιο τροπο?

3 για το αλμπουμ των φωτογραφιων,μπορω να βαλω το cooliris?που εχει το nexus one ?

 

το 3ο το βρηκα,για τα υπολοιπα δυο εχει καποιος απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θα ηθελα να ρωτησω....κανοντας root στο τηλ εχουμε ελληνικα? και τις οθονες και στα προγραμματα και πληκτρολογιο? επισης μπορουμε να επαναφερουμε την μαμαδισια rom?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις root δεν αλλάζει η rom που έχει το κινητό σου,οπότε έχεις κανονικά ελληνικά κτλ.Για να περασεις ξανά σε κατάσταση εγγύησης περνάς απλά την official rom που κυκλοφορεί ευρέως σε πολλά site

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το ποσταρα και στο thread των εφαρμογων του android section, αλλα το βαζω κι εδω γιατι προκειται για μια απο τις σημαντικοτερες εφαρμογες.

Dolphin browser HD.

Δειτε στο παρακατω βιντεο τα νεα χαρακτηριστικα...

 

 

Υ.Γ. Τον δοκιμασα ηδη και μπορω να πω πως ειναι ευκολα ο καλυτερος πλοηγος που υπαρχει αυτη τη στιγμη για android...

 

Είναι ταχύτερος από τον ενσωματωμένο?

Γιατί εμένα μου φαίνεται πάνω κάτω να είναι το ίδιο γρήγορος. (ενώ ο skyfire για παράδειγμα είναι αισθητά γρηγορότερος από όλους).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το εχω και γω 2 μερες δεν ειναι δικο μου ενο φιλου μου.αριστες εντυπωσεις μονο αρνητικο η μπαταρια νομιζω 2 ημερες με δυσκολια (περιεργο γιατι το hd2 κραταγε 3.5-4 ημερες)

και το ηχειο αρκετα χαμηλο νομιζω.

εχουμε καμια ιδεα για να αντιμετωπισουμε αυτα τα δυο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κ εγω σημερα.σαν κατοχος Ν900 κ μηλαρακιου εχω να πω οτι εχω στα χερια μου ενα πολυ ενδιαφερον κινητο με ενα ωραιο λογισμικο που θελει ψαξιμο...

δεν καταφερα να το συνδεσω στον υπολογιστη.το προγραμμα που εδινε καποιος φιλος σελιδες πιο πισω σε rapid δεν ειναι πλεον διαθεσιμο.λετε οτι το προγραμμα το εχει μεσα η καρτουλα.ο υπολογιστης ομως πως θα την διαβασει αφου ουτε σαν σκληρο δισκο δεν μου το αναγνωριζει..καποια βοηθεια παρακαλω..

μετα υπαρχει κατι αντιστοιχο του outlook σε google για να κανω επεξεργασια τις επαφες μου;ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω μια εντελώς ηλίθια ερώτηση γιατί μπερδεύτηκα με κάτι που διάβασα στο ιντερνετ. Τι ακριβώς πηγαίνει στη RAM και τι στη ROM του Desire (εννοώ από εφαρμογές, το λειτουργικό, κτλ);
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

@ibiza cupra: Οταν βαζεις το usb στο pc σε ρωταει πως να συνδεθει. Θα του πεις σαν δισκος. Βρες το προγραμμα sync και καντο setup. Μετα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.

 

Αν το κινητο ειναι σχετικα νεκρο μετα το usb τοτε βαλτο σε αλλες θυρες. Συνηθως οι μπροστα θα του δινουν μονο ρευμα.

 

@bouss: Μεγαλο και πονεμενο θεμα.

 

Ραμ ειναι η μνημη του κινητου για να τρεχει τα παντα απο το λογισμικο και τα αππς. Γιαυτο πολλοι βαζουν task killers ωστε να απελευθερωνουν μνημη απο τα διαφορα apps που μενουν ανοικτα στο παρασκηνιο.

 

ΡΟΜ: ειναι ουσιαστικα ο σκληρος δισκος του κινητου (ξεχνας για λιγο την SD) δυστηχως αν δεν βγει η 2.2 και αν δεν πειραξεις τo τηλεφωνο ΟΛΑ τα apps μενουν στην ΡΟΜ οποτε πιανουν και τον ελλειπεστατο χωρο.

 

Αν τωρα δεις οτι η ΡΟΜ σου ειναι πολυ μικροτερη απο την αρχικη τιμη σημαινει οτι τα υπολοιπα τα πιανει το ανδροιντ λειτουργικο. Εμενα για παραδειγμα ειναι 147Mb η ΡΟΜ που μπορω να χρησιμοποιησω.

 

512-147 = 365

 

365Μb ΡΟΜ μου πιανει το λειτουργικο. Το υπολοιπο ειναι διαθεσιμο για apps.

Link to comment
Share on other sites

@ibiza cupra: Οταν βαζεις το usb στο pc σε ρωταει πως να συνδεθει. Θα του πεις σαν δισκος. Βρες το προγραμμα sync και καντο setup. Μετα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.

 

Αν το κινητο ειναι σχετικα νεκρο μετα το usb τοτε βαλτο σε αλλες θυρες. Συνηθως οι μπροστα θα του δινουν μονο ρευμα.

 

 

ευχαριστω....ηταν τοσο απλο οσο το να αλλαξω μια θυρα usb.απιστευτο..ευχαριστω κ παλι.

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα το δικό μου απο handtec.

Στην συσκευασία είχε μόνο την αγγλική μπρίζα, να υποθέσω οτι πρέπει να παω να αγοράσω φορτιστή ε?

επίσης δεν υπήρχε πουθενά αποδειξη αγοράς, αρκεί να εκτυπώσω αυτή που μου στείλανε με e-mail?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...