Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον την περασα κ εγω παιδια ωραια ειναι κ πολυ καθαρη...αλλα τρωει κατι κολληματα γιατι?μιλαμε για oxygen rc4

 

δεν έχω περάσει ακόμα τη 2.0 αλλά διάβαζα στο forum της οτι μετά τη RC2 άρχισαν μερικά lag λόγο της προσπάθειας να λειτουργήσουν τα 3d graphics. Σε λίγες μέρες θα φτιάξουν όλα γιατί αναμένονται και οι drivers για nexus one..

 

Πάντως σχετικά με τα ρολογάκια με τον καιρό που έλεγες, 100 τέτοια έχει το market, γιατί είναι τόσο ιδιαίτερο αυτό του sense? Εμένα το μόνο που μου λείπει είναι ο καλύτερος χειρισμός των επαφών. Σε aosp rom δεν έχει ούτε link contacts ούτε ομάδες επαφών. Για το δεύτερο υπάρχουν εφαρμογές στο market αλλά με μια πρόχειρη ματία δεν βρήκα κάτι ικανοποιητικό.. Αν έχει να προτείνει κανείς κάτι (ειδικά για link contacts) :)

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω περάσει ακόμα τη 2.0 αλλά διάβαζα στο forum της οτι μετά τη RC2 άρχισαν μερικά lag λόγο της προσπάθειας να λειτουργήσουν τα 3d graphics. Σε λίγες μέρες θα φτιάξουν όλα γιατί αναμένονται και οι drivers για nexus one..

 

μηπως γιαυτο τελικα τρωω τοσο lag με τον adw ex?:(

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μόλις έγινα s-off απο cd μιας και απο usb δεν μπορούσε να μπουτάρει το pc!!! :D:D:p

 

Πριν ξεκινήσει η διαδικασία απο το pc, με ρώτησε αν θέλω να κάνω εγκατάσταση το clockworkmod-alpharev recovery και πάτησα no, απο τη στιγμή που το έχω δε νομίζω να χρειαζόταν παλι έ? :blink:

Η μέθοδος με το CD λειτουργεί και με AmonRa?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως θα εγκαταστήσω το συγκεκριμένο πακέτο εικονιδίων;

Πήγα και το εγκατέστησα μέσω recovery. Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης δεν μου έβγαλε κάνενα σφάλμα.

 

Όταν όμως τελείωσε, έκανα reboot, πέρασα τον PIN, και στη συνέχεια με το που εμφάνιζε το dekstop, άρχισε να πετάει κανά δυο παράθυρα με σφάλματα και έκανε μόνο του restart.

Επειδή αυτό επαναλαμβανόταν συνεχώς, σκέφτηκα να κάνω ένα wipe data.

Τώρα όμως, δεν εκκινεί καθόλου το κινητό. Μου βγάζει την HTC quietly brilliant οθόνη στην εκκίνηση και στη συνέχεια αυτόματα επανεκκίνηση...

 

Τί κάνω τώρα;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το εγκατέστησα μέσω recovery. Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης δεν μου έβγαλε κάνενα σφάλμα.

 

Όταν όμως τελείωσε, έκανα reboot, πέρασα τον PIN, και στη συνέχεια με το που εμφάνιζε το dekstop, άρχισε να πετάει κανά δυο παράθυρα με σφάλματα και έκανε μόνο του restart.

Επειδή αυτό επαναλαμβανόταν συνεχώς, σκέφτηκα να κάνω ένα wipe data.

Τώρα όμως, δεν εκκινεί καθόλου το κινητό. Μου βγάζει την HTC quietly brilliant οθόνη στην εκκίνηση και στη συνέχεια αυτόματα επανεκκίνηση...

 

Τί κάνω τώρα;:cry:

 

φλασαρε ξανα την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Την Official Froyo 2.2 (2.09.405.8) που υπάρχει στο αρχικό post;

 

Επειδή απ'ότι βλέπω είναι .exe και όχι .zip, θα την περάσω από το PC με το κινητό συνδεδεμένο μέσω USB;

 

Thnx για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το εγκατέστησα μέσω recovery. Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης δεν μου έβγαλε κάνενα σφάλμα.

 

Όταν όμως τελείωσε, έκανα reboot, πέρασα τον PIN, και στη συνέχεια με το που εμφάνιζε το dekstop, άρχισε να πετάει κανά δυο παράθυρα με σφάλματα και έκανε μόνο του restart.

Επειδή αυτό επαναλαμβανόταν συνεχώς, σκέφτηκα να κάνω ένα wipe data.

Τώρα όμως, δεν εκκινεί καθόλου το κινητό. Μου βγάζει την HTC quietly brilliant οθόνη στην εκκίνηση και στη συνέχεια αυτόματα επανεκκίνηση...

 

Τί κάνω τώρα;:cry:

 

Σε ποια rom το πέρασες αυτό?

 

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΕ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Την Official Froyo 2.2 (2.09.405.8) που υπάρχει στο αρχικό post;

 

Επειδή απ'ότι βλέπω είναι .exe και όχι .zip, θα την περάσω από το PC με το κινητό συνδεδεμένο μέσω USB;

 

Thnx για τη βοήθεια!

 

εισαι ροοτ?

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Στην Official 2.2 με την οποία είχε έρθει το κινητό.

 

Ναί ήμουν root.

 

περιμενε μην βαλεις την oficial.

δεν ξερω αν πρεπει ,βαλε την leedroid

Link to comment
Share on other sites

Στην Official 2.2 με την οποία είχε έρθει το κινητό.

 

Ναί ήμουν root.

Οπότε ήσουν root αλλά όχι με custom rom, σωστά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

 

Το κινητό είχε αγοραστεί πριν περίπου μία εβδομάδα, και ουσιαστικά το μόνο που είχα αλλάξει ήταν να το κάνω rooted.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

 

Το κινητό είχε αγοραστεί πριν περίπου μία εβδομάδα, και ουσιαστικά το μόνο που είχα αλλάξει ήταν να το κάνω rooted.

 

επειδη εισαι ροοτ μην βαλεις την oficial περιμενε να σου πει καποιο παιδι που ξερει καλυτερα, τι να κανεις

μην κανουμε καμια πατατα

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τις κάνεις restore όταν μπορείς απλά να τις κατεβάσεις από το μάρκετ..;

 

Αρα αυτο λυνεται ετσι... για τις εφαρμογες συστηματος μπορω να τις μην τις κανω restore,σωστα? Τα βασικα τα εχει ηδη η oxygen.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εισαι ροοτ μην βαλεις την oficial περιμενε να σου πει καποιο παιδι που ξερει καλυτερα, τι να κανεις

 

Εδώ είναι το θέμα, ότι ναι μεν είναι root αλλά με odexed rom οπότε αν περάσει κάποια custom από πάνω θα τα κάνει μπάχαλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να βαλουμε ελληνικα στο πληκτρολογιο oxygen rc4 ρε παιδια θελω να στειλω ενα μην κ μου βγαζει μονο αγγλικα?:cry:
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το θέμα, ότι ναι μεν είναι root αλλά με odexed rom οπότε αν περάσει κάποια custom από πάνω θα τα κάνει μπάχαλο.

 

αυτο φοβαμαι κι εγω .

αλλα δεν ξερω πολλα για να τον καθοδηγησω .

 

 

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ αν ειναι καποιος on line που να ξερει ας βοηθησει τον Cuore_Sportivo

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

παιδια με συγχωρειτε αλλα αν μπορειτε θα ηθελα μια γρηγορη απαντηση.

μεχρι αυριο θελω να αγορασω το desire απο easybuy world λογω συμφερουσας τιμης, αλλα θελω να μου πειτε αν η συσκευη θα καλυπτεται απο την ace hellas. οι ιδιοι σε τηλ. επικοινωνια μου ειπαν οτι ειναι στα ελληνικα, αλλα εγω πως θα ειμαι σιγουρος οτι εχει την εγγυηση? θα εχει καποιο αυτοκολλητο η συσκευασια πχ? το ψαχνω διοτι δεν ειδα το σαιτ της htc να εχει το easybuy στα σημεια πωλησης συσκευων της...

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να βαλουμε ελληνικα στο πληκτρολογιο oxygen rc4 ρε παιδια θελω να στειλω ενα μην κ μου βγαζει μονο αγγλικα?:cry:

 

κατεβασε απο μαρκετ το greek keyboard

Link to comment
Share on other sites

αυτο φοβαμαι κι εγω .

αλλα δεν ξερω πολλα για να τον καθοδηγησω .

 

 

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ αν ειναι καποιος on line που να ξερει ας βοηθησει τον Cuore_Sportivo

 

Μιλάω εγώ μαζί του στο msn. Εντάξει θα το το σώσουμε το κινητό!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω να εισαι καλα.θα το δοκιμασαω κ θα δω.;)

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το handsent sms που υποστηρίζει μια χαρά ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...