Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηθελα να πω αν η εσωτερικη μνημη γεμιζει σιγα σιγα οπως στο ap2sd περνωντας εφαρμογες η οχι, πηγαινουν δηλαδη ολα στην καρτα?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ηθελα να πω αν η εσωτερικη μνημη γεμιζει σιγα σιγα οπως στο ap2sd περνωντας εφαρμογες η οχι, πηγαινουν δηλαδη ολα στην καρτα?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αν αρχιζει να γεμιζει η εσωτερικη, ακομα και με Αpp2sd+ ,τοτε αν δεν κανω λαθος με το

data2ext μεγαλωνει κατα πολυ (η εσωτερικη μνημη), και πρακτικα δεν γεμιζει με τιποτα. Το κινητο "διαβαζει" ως εσωτερικη μνημη το επιπλεον partition που εχεις κανει στη καρτα μνημης. Και ουσιαστικα ολο το μερος της εφαρμογης παει στη καρτα μνημης. Τωρα που βγαινουν σιγα σιγα πιο ευκολοι τροποι για Data2Ext, λεω να το κανω κι εγω, αν και θα περιμενω μηπως το ενσωματωσουν σε επομενες rom.

Link to comment
Share on other sites

και δεν εχει καμια διαφορα απο το αλλο?? μπαταρια.. βγαζει μια μερα τουλαχιστον?? και κατι αλλο τα ακυστικα του ειναι με καρφι η με usb?και τι περιεχει μεσα το κουτι του..?? ευχαριστω!!!

οχι δεν υπαρχει διαφορα...ιδιο τηλεφωνο σε αλλο χρωμα ειναι :p

η μπαταρια την βγαζει την μερα αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο,αναλογα με την χρηση:p

τα ακουστικα ειναι με καρφι 3,5 mm

στο κουτι περιεχονται:

συσκευη,ακουστικα,φορτιστης, καλωδιο usb,εγχειριδειο χρησης...!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλα με τη DHD ROM που έχω βάλει, έκανα κανονικά register στο HTC HUB μέσα απ' τη ROM και μπορώ πλέον κανονικά να μπαίνω στο htcsense.com ..Η εντολή για κουδούνισμα λειτουργεί κανονικά..Μένει να κάνω να δουλέψει και η αναζήτηση συσκευής... (πραγματικά δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί κάτι τέτοιο..)

 

Και η αναζήτηση συσκευής δουλεύει, αλλά όχι πάντα. Έχει γραφτεί σε πολλά forums, ακόμα και από κατόχους του HD.

Πάντως όσες φορές δούλεψε, μου έδειξε το στίγμα μου με μία μικρή

απόκλιση κάποιων μέτρων.

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν δουλεύει η εύρεση της συσκευής στο htcsense.com για δοκιμάστε να αλλάξετε τη χώρα σε Ελλάδα ή Αγγλία.

Όσες φορές δεν έπαιζε η εύρεση κι έκανα την αλλαγή μετά με εύρισκε κανονικά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει στην pre rooted tepic 74 rom το data2sd του sibere εδώ και μια εβδομάδα, βασικά με μια κάρτα class 2 to κινητό σέρνονταν αλλά το quadrant έλεγε 1800, όταν έβαλα την καρτα class 6

το κινητό πράγματι πετάει και έχω και 1 gb χώρο αποθήκευσης... με το quadrant 1800 πάλι.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς εύκολα να περάσεις κάτι μετά με φλασαρισμα από το recovery γιατί το κινητό δεν μπουταρει. Πρέπει να περάσουν τα themes, customizations, κτλπ πριν κανείς το data2sd.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλως ηρθα στην παρεα σας!!! χεχχεχε απο σημερα ειμαι κατοχος ενος λευκου desire..ειναι η δευτερη συσκευη μου android που εχω... !! δεν το εχω ανοιξει ακομα.. περιμενω να φορτισει.. και μετα.. !!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλως ηρθα στην παρεα σας!!! χεχχεχε απο σημερα ειμαι κατοχος ενος λευκου desire..ειναι η δευτερη συσκευη μου android που εχω... !! δεν το εχω ανοιξει ακομα.. περιμενω να φορτισει.. και μετα.. !!!!

 

Κακώς! Δεν χρειάζεται, Πλέον τα κινητά μετά την αγορά τα ανοίγουμε και τα χρησιμοποιούμε κανονικά μέχρι να αδειάσει η μπαταρία

και μετά τα φορτίζουμε κανονικά μέχρι να ολοκληρωθεί η φόρτιση (όχι για 10-12 ώρες που λένε κάποιοι).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν δουλεύει η εύρεση της συσκευής στο htcsense.com για δοκιμάστε να αλλάξετε τη χώρα σε Ελλάδα ή Αγγλία.

Όσες φορές δεν έπαιζε η εύρεση κι έκανα την αλλαγή μετά με εύρισκε κανονικά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μάλλον το ματιάσαμε :p

Σήμερα δεν λέει να δείξει το σωστό στίγμα μου με τίποτα.

Με βγάζει κάπου ανοιχτά στον κόλπο της Γουινέας, στη δυτική Αφρική :cry:

Μάλλον έχω ναυαγήσει και δεν το ξέρω :lol:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω.. τι πρεπει να κοιταξω για να δω. αμα το κιν μου εχει καποιο ελαττωμα. απο την αρχη.. (καποιοι ειχαν πει για καμμενη πλακετα. κλπ κλπ...)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ματιάσαμε :p

Σήμερα δεν λέει να δείξει το σωστό στίγμα μου με τίποτα.

Με βγάζει κάπου ανοιχτά στον κόλπο της Γουινέας, στη δυτική Αφρική :cry:

Μάλλον έχω ναυαγήσει και δεν το ξέρω :lol:

 

Εμένα πάντως τώρα που το τσέκαρα, μόλις του πάτησα ανανέωση τοποθεσίας με βρήκε μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω επανω στο κιν την 2.2 αλλα απο το μαρκετ δεν μπορω να απο8ηκευσω τις εφαρμογες στην καρτα??? τι πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω επανω στο κιν την 2.2 αλλα απο το μαρκετ δεν μπορω να απο8ηκευσω τις εφαρμογες στην καρτα??? τι πρεπει να κανω??

 

Να διαβάσεις καλά το thread. Αν θες να γινουν όλα οπως τα έχεις σκεφτεί, το κινητό θέλει "πείραγμα".

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

διαβασα στην πρωτη σελιδα πως με την 2.2 θα εχει απο μονο του την δυνατοτητα να μπορεις να διαλεγεις που να αποθηκευονται οι εφαρμοργες.. πηγα στις ρυθμισεις του κινητου αλλα δεν βρηκα κατι αναλογο.. μονο την ενργοποιηση να δεχομαι εφαρμογες απο τριτους.. αμα 3ερεις.. βοηθησε...
Link to comment
Share on other sites

διαβασα στην πρωτη σελιδα πως με την 2.2 θα εχει απο μονο του την δυνατοτητα να μπορεις να διαλεγεις που να αποθηκευονται οι εφαρμοργες.. πηγα στις ρυθμισεις του κινητου αλλα δεν βρηκα κατι αναλογο.. μονο την ενργοποιηση να δεχομαι εφαρμογες απο τριτους.. αμα 3ερεις.. βοηθησε...

 

Γίνεται απο κάθε εφαρμογή χωριστα, στην λίστα τους. Αλλα και παλι. Δεν μεταφέρονται ολόκληρες.

 

Κι αν το κάνεις σε λίγες ώρες θα μπεις και θα γράψεις "γιατί ρε παιδιά γέμισε αμέσως η μνήμη του κινητού" ;;

 

Κινήσου προ root με data2EXT ή app2SD+.

 

Υπάρχουν όλες οι πληροφορίες που θα χρειαστείς, στο Thread.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Να διαβάσεις καλά το thread. Αν θες να γινουν όλα οπως τα έχεις σκεφτεί, το κινητό θέλει "πείραγμα".

 

Αν είσαι rookie όπως εγώ, μπορείς απλά να κατεβάσεις το app2sd και να δεις τι σε αφήνει να στείλεις στην κάρτα χωρίς "πείραγμα" (δηλ. root). Εγώ προς το παρόν στις δύο μέρες που έχω το τηλέφωνο αυτό έκανα, και βλέπουμε αν θα το κάνω τελικά root και αν θα βάλω custom rom ...

 

Τώρα δεν ξέρω πόσες τελικά εφαρμογές είναι SD friendly, γιατί και εμένα δεν μου έβγαλε και πολλές , αλλά δεν έχω και πολλές μέσα.

 

Οι παλαιότεροι ας βοηθήσουνε :)

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλως ηρθα στην παρεα σας!!! χεχχεχε απο σημερα ειμαι κατοχος ενος λευκου desire..ειναι η δευτερη συσκευη μου android που εχω... !! δεν το εχω ανοιξει ακομα.. περιμενω να φορτισει.. και μετα.. !!!!

καλησπερα, απο που το αγορασες σε ασπρο χρωμα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη τελευταία official ειδατε διαφορά στην μπαταρία?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αυτό ήθελα να επισημάνω και εγώ!

Είμαι no rooted με όλα τα official updates και με το τελευταίο διακρίνω καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας!

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, απο που το αγορασες σε ασπρο χρωμα ;

 

απο πλαισιο στο μαλλ.. και δωρο την ταινια avatar σε blu ray

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να ρωτήσω βλακεία, αλλά πώς καλαταβαίνουμε αν έχουμε GSM ή CDMA? :confused:

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το CDMA είναι ευρέως χρησιμοποιούμενο στην Αμερική. Στην Ευρώπη σχεδόν όλοι χρησιμοποιούν GSM δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...