Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήνες; Με το που πάρει το Nexus one την 2.3 θα την έχουμε και μεις,χωρίς sense βέβαια.

 

Δεν ξέρω ακριβώς πόσο ,γιαυτό δεν έδωσα ακριβές απάντηση ,λέγοντας μήνες εννοώ το πολύ δυο ή τρεις, διότι μέσα σε αυτόν τον μήνα βγαίνει το Google Nexus S με 2.3!

Λες την ίδια μέρα η πιο νωρίς να δώσουν το 2.3 στο Nexus One ? Εγώ πιστεύω πως όχι ...όχι γιατί η Google έχει ανάγκη από λεφτά (Ίσα ίσα της περισσεύουν γι'αυτό επενδύει και παντού) αλλά επειδή μια καινούργια συσκευή ,ειδικά της θυγατρικής θα πρέπει να έχει κάτι το μοναδικό για λίγο καιρό ώστε να κάνει όνομα η εταιρία .(Να μην αστειευόμαστε η Google δεν θέλει να πουλάει κινητά αλλα να κάνει ΑΚΌΜΑ ποιο γνωστό το Android.

Συνεχίζοντας αν διάβαζες το ποστ στο οποίο απάντησα θα έβλεπες ότι μιλάω για official update,εκτός αν αναφέρεσαι και εσύ σε official .

Που δεν πρόκειται να συμβεί ..δεν ξέρω αν οι "Nexus Ones" στολίσουν φέτος τα Χριστούγεννα "Gingerbread" στο δέντρο τους αλλά εγώ είμαι σίγουρος ότι εμείς θα την βγάλουμε με τις απλές Χριστουγεννιάτικες μπάλες! Εκτός αν μας δώσουν κανένα που γράφει πάνω "AdamG" ή τίποτα τέτοιο..Just sayin'

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο AdamG ήδη χτίζει σιγά σιγά τη rom του. Αλλά μόλις βγει για nexus one, επειδή τα κινητά μοιάζουν πολύ σε hardware, θα μπορούμε να το βάλουμε κι εμείς χωρίς προβλήματα, ανεξαρτήτως αν προλάβει ήδη ο AdamG ή κάποιος άλλος να το κάνει να τρέξει κανονικά.

Προφανώς ο Finn εννοούσε unofficial. Γιατί όντως η htc θα αργήσει λίγο παραπάνω, να βάλει και το sense, να το τεστάρει πλήρως κτλ. Αλλά θα έλεγα καλύτερα να περιμένει να μας το δώσει με το νέο sense μια και καλή.

Link to comment
Share on other sites

Changelog για το OTA 2.29.405.2

(σύμφωνα με όσα μάζεψα από εδώ κι από εκεί από το σχετικό thread στο xda)

 

*Νέο radio - 32.49.00.32U_5.11.05.27

*Νέα έκδοση του Flash - 2.10.405.2

*Νέα έκδοση του Facebook app - 1.4.1

*Νέο tab "Related" στο Market

*Προσθήκη επιλογής "Group message" στο menu του Messages για αποστολή μηνυμάτων σε πολλούς παραλήπτες

*Βελτίωση της ταχύτητας ανοίγματος στα αρχεία Office

*Διορθώθηκε το πρόβλημα με το 90% της μπαταρίας

*Αισθητική βελτίωση του Dialer

*Βελτίωση της διαχείρισης της RAM (το οποίο βελτιώνει τη γενικότερη απόκριση του κινητού)

*Νέα διαγνωστική εφαρμογή "GSD", η οποία εκτελείται πληκτρολογώντας *#*#3424#*#*

 

Επίσης από ό,τι λένε στο XDA έχουν παρατηρηθεί αλλαγές στα μεγέθη των αρχείων που αφορούν στα παρακάτω:

HTC IME

Browser

FM Radio widget

HTC Contacts

HTC Mail

MMS

 

χωρίς όμως να έχει εξακριβωθεί τι ακριβώς έχει αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς πόσο ,γιαυτό δεν έδωσα ακριβές απάντηση ,λέγοντας μήνες εννοώ το πολύ δυο ή τρεις, διότι μέσα σε αυτόν τον μήνα βγαίνει το Google Nexus S με 2.3!

Λες την ίδια μέρα η πιο νωρίς να δώσουν το 2.3 στο Nexus One ? Εγώ πιστεύω πως όχι ...όχι γιατί η Google έχει ανάγκη από λεφτά (Ίσα ίσα της περισσεύουν γι'αυτό επενδύει και παντού) αλλά επειδή μια καινούργια συσκευή ,ειδικά της θυγατρικής θα πρέπει να έχει κάτι το μοναδικό για λίγο καιρό ώστε να κάνει όνομα η εταιρία .(Να μην αστειευόμαστε η Google δεν θέλει να πουλάει κινητά αλλα να κάνει ΑΚΌΜΑ ποιο γνωστό το Android.

Συνεχίζοντας αν διάβαζες το ποστ στο οποίο απάντησα θα έβλεπες ότι μιλάω για official update,εκτός αν αναφέρεσαι και εσύ σε official .

Που δεν πρόκειται να συμβεί ..δεν ξέρω αν οι "Nexus Ones" στολίσουν φέτος τα Χριστούγεννα "Gingerbread" στο δέντρο τους αλλά εγώ είμαι σίγουρος ότι εμείς θα την βγάλουμε με τις απλές Χριστουγεννιάτικες μπάλες! Εκτός αν μας δώσουν κανένα που γράφει πάνω "AdamG" ή τίποτα τέτοιο..Just sayin'

 

Σε unofficial builds αναφέρομαι.Αφου λιγο πολύ ολοι τα πειράζουμε τα τηλέφωνα μας εδω περα!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο το data2sd που γραφουν στην νεα ρομ hd?

την περναω στο κινητο αλλα δεν κανει restar. δεν την παιρνει!! γιατι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα προβλημα εχει γεμιση η μνημη του κινητου και δεν μαφινει να μεταφερω παιχνιδια και εφαρμογες στην καρτα μνημης, γιατι το κανει αυτο?tv out υποστηριζει?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είχα λίγο χρόνο είπα να φιάξω το ext3 partition στην sd μου για να το έχω έτοιμο όταν βάλω τη ROM του Desire HD ή κάτι τέτοιο..

Τώρα που έχω rooted συσκευή αλλά με την μαμά ROM δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω καμία από τις εφαρμογές app2sd+, data2sd κλπ έτσι δεν είναι? :(

Υπάρχει τουλάχιστον κάποιος τρόπος μέσα από το κινητό μου για να δώ εαν έκανα σωστά το partitioning και να "δώ" το ext3..?

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είχα λίγο χρόνο είπα να φιάξω το ext3 partition στην sd μου για να το έχω έτοιμο όταν βάλω τη ROM του Desire HD ή κάτι τέτοιο..

Τώρα που έχω rooted συσκευή αλλά με την μαμά ROM δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω καμία από τις εφαρμογές app2sd+, data2sd κλπ έτσι δεν είναι? :(

Υπάρχει τουλάχιστον κάποιος τρόπος μέσα από το κινητό μου για να δώ εαν έκανα σωστά το partitioning και να "δώ" το ext3..?

quick system info

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα προβλημα εχει γεμιση η μνημη του κινητου και δεν μαφινει να μεταφερω παιχνιδια και εφαρμογες στην καρτα μνημης, γιατι το κανει αυτο?tv out υποστηριζει?

 

Μαμά ρομ; Αν ναι, τότε δεν έχουν όλες οι εφαρμογές την δυνατότητα να μεταφερθούν στην εξωτερική μνήμη.

Tv out πώς το εννοείς;

 

 

Υπάρχει τουλάχιστον κάποιος τρόπος μέσα από το κινητό μου για να δώ εαν έκανα σωστά το partitioning και να "δώ" το ext3..?

 

quick system info

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :)

 

Μπερδεύτικα όμως, γιατί με 16GB SD έχω:

SD card storage: total 13.66MB, Free 12.63MB

A2SD storage: total 161MB, Free 64.33MB

Internal storage: Total 148MB, Free 40.90MB

 

εγώ ext3 είχα βάλει 1GB οπότε μια τρύπα στο νερό έκανα ε..? :blink: Ή μήπως φταίει που η ROM μου δεν υποστηρίζει app2sd?

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

*Νέο tab "Related" στο Market

 

Αυτό πάντως το είχα παρατηρήσει από το σάββατο ή την κυριακή...πάντως σίγουρα πριν μου έρθει το ota update.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως το είχα παρατηρήσει από το σάββατο ή την κυριακή...πάντως σίγουρα πριν μου έρθει το ota update.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Οντως και γω που έχω την oxygen, υπάρχει στο market απο το Σ/κ

Link to comment
Share on other sites

Οντως και γω που έχω την oxygen, υπάρχει στο market απο το Σ/κ

και εγω με την 2.2 stock το ειχα απο Σ/Κ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω να δηλώσω, οτι ο dolphin hd browser εχει γίνει καλύτερος από τον μαμισιο browser.

 

Οσοι δεν τον εχετε δοκιμασει,καντε το τωρα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την official rom στο Desire αλλά το αρχείο που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του θέματος δεν τρέχει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να την περάσω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την official rom στο Desire αλλά το αρχείο που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του θέματος δεν τρέχει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να την περάσω? Ευχαριστώ.

 

Για πήγαινε στο παρακάτω link

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=695667

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε στο παρακάτω link

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=695667

 

Αυτό το αρχείο που αναφέρει αν και το κατέβασα δεν το τρέχει ο υπολογιστής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Αύριο παραλαμβάνω το desire μου και είμαι κατενθουσιασμένος. Μία βασική ερώτηση θα θελά να κάνω επειδή προέρχομαι από blackberry, όλα τα τεχνικά θα τα βρω σε πίσω σελίδες. Για push mail όλη μέρα (~20-30 mails), facebook, gtalk και τίποτα ψιλο-rss και ελάχιστο browsing θα μου έφτανε ένα πακέτο 100ΜΒ ή να έβαζα λέτε για ασφάλεια 350ΜΒ? Το ρωτάω γιατί για τα ίδια με το berry πάνω από 40MB δεν χάλασα ποτέ τα τελευταία 2 χρόνια, αλλά εκεί υπήρχε και η συμπίεση.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Αύριο παραλαμβάνω το desire μου και είμαι κατενθουσιασμένος. Μία βασική ερώτηση θα θελά να κάνω επειδή προέρχομαι από blackberry, όλα τα τεχνικά θα τα βρω σε πίσω σελίδες. Για push mail όλη μέρα (~20-30 mails), facebook, gtalk και τίποτα ψιλο-rss και ελάχιστο browsing θα μου έφτανε ένα πακέτο 100ΜΒ ή να έβαζα λέτε για ασφάλεια 350ΜΒ? Το ρωτάω γιατί για τα ίδια με το berry πάνω από 40MB δεν χάλασα ποτέ τα τελευταία 2 χρόνια, αλλά εκεί υπήρχε και η συμπίεση.

 

καλυτερα 350 να μην παθεις κανενα εμφραγμα σε κανενα λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι το σκέφτομαι, γιατί όσο να πείς το browsing θα είναι άλλη εμπειρία στην μεγάλη οθόνη και θα ξεφύγω ... :). Ευχαριστώ
One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την official rom στο Desire αλλά το αρχείο που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του θέματος δεν τρέχει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να την περάσω? Ευχαριστώ.

 

Κατέβασε αυτό->http://shipped-roms.com/download.php?category=android&model=Bravo&file=PB99IMG_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.2_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27_release_151783_signed.zip,

μετονόμασέ το σε σκέτο PB99IMG.zip, βάλτο στην κάρτα μνήμης, άναψε τη συσκευή κρατώντας πατημένο το volume down και ακολούθα τις οδηγίες στην οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αρχείο που αναφέρει αν και το κατέβασα δεν το τρέχει ο υπολογιστής.

 

Έχεις ακολουθήσει και τα βήματα που αναφέρονται παρακάτω...?

http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to-unroot-the-htc-desire/

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακολουθήσει και τα βήματα που αναφέρονται παρακάτω...?

http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to-unroot-the-htc-desire/

 

Αυτό θα έπρεπε να το κάνω όταν άνοιγε το τηλέφωνο. Τώρα δεν ανοίγει καθόλου.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακολουθήσει και τα βήματα που αναφέρονται παρακάτω...?

http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to-unroot-the-htc-desire/

 

Αυτό θα έπρεπε να το κάνω όταν άνοιγε το τηλέφωνο. Τώρα δεν ανοίγει καθόλου.

Ευχαριστώ πάντως.

 

Edit: Τα αρχεία αυτά δεν τα κατεβάζει ολοκληρωμένα και μία φορά που τα κατέβασε πάλι δεν το τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να φλασαρω το "Kernel_Froyo_bfs_V5f_havs@875mV_noaudiomod",

εκανα reboot system now, και οταν ανοιξε εβγαλε ενα μηνυμα πριν bootaρει εντελως στο μενου, για να κλεισει μια εκτελεση. Δεν θυμαμαι ακριβως τι εγραφε, μου το κανε το απογευμα.

Αναγκαστηκα να βγαλω τη μπαταρια για να λειτουργησει παλι, και στην εκδοση kernel γραφει: 2.6.32.15- froyo_bravo_V5 trip@trip-laptop#41.

Μπηκα κανονικα? Δεν θυμαμαι τι εγραφε πριν.. απεκτησε ενα σχετικο lag το κινητο, οσο για τη μπαταρια που πηγα στις ρυθμισεις, προσεξα οτι ο "χρονος απο τελευταια εκκινηση" με τον "χρονο αφυπνισης " ειναι ακριβως ο ιδιος. Αρα μαλλον θελει παλι καλιμπραρισμα η μπαταρια.

Edit: απλα να διορθωσω οτι οι χρονοι που ανεφερα ηταν ιδιοι γιατι ηταν συνδεδεμενο στο usb, τωρα αλλαξανε παλι.

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...