Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις αλλος προβλημα με το καινουργιο youtube στο market?αποτι διαβαζω σε πολλους χρηστες του desire,οπως και σε εμενα βγαζει προβλημα δικτυου

 

Είχα και εγώ μόλις το εγκατέστησα αλλά διέγραψα τον λογαριασμό που χρησιμοποιούσα για το youtube, τον ξανάδημιούργησα μέσα από την εφαρμογή και έφτιαξε. Μπορώ να πω ότι είναι πολύ πιο καλή από την προηγούμενη έκδοση..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, λέω ν' αλλάξω rom για να έχω το A2SD+.

Έτρεξα το ROM Manager και πήγα στο Patition SD card, όπου επέλεξα 512Mb στο Ext Size & 256Mb στο Swap Size (δεν έιχα άλλες επιλογές για περισσότερα Mb).

 

Αφού έγινε format στην SD, τρέχοντας το Quick System Info διαβάζω:

Sd card storage: 2.95 total 2.95 free

A2SD storage: Information not available

Internal storage: 148 total 75.40 free

 

Το Internal storage φυσικά και θ' αλλάξει μετά το πέρασμα της LeeDrOiD V2.2d rom, αλλά το A2SD storage που γράφει Information not available είναι λογικό;

Μην έχω κάνει κάποιο λάθος και πάρω και τη συσκευή στα χέρια...

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εγώ άλλο παρατηρώ... ότι στου κολλητού μου που έχει τη νέα παρτίδα με την slcd, έιναι και αψεγάδιαστό... και κάπου διάβασα ότι κάποια θέματα φινιρίσματος, τα επιδιόρθωσαν μαζί με τις καινούριες παρτίδες... Μάλλον είναι βάσιμο.

 

Ευτυχὠς που είναι υπερπλήρες από λογισμικό και χαωτικά καλύτερο από όσα smart έχω δουλέψει... Αλλιώς θα μουν πολύ μα πολύ χειρότερα... :P

Αφου θα πας πες τους τα ολα που σε προβληματιζουν.

Και για τo διπλο κουμπι που παιζει και για το πλαινο πληκτρο που ειναι ετσι.

Εγω παλι θα ελεγα οχι για το πλαινο πληκτρο αλλα για το διπλο που παιζει....

Εαν εισαι ο φιλος που πηρες προσφατα το κινητο με την amoled οθονη με καινουριο κουτι που δεν γραφη επανω οτι ειναι amoled που σου ζητησα να κανεις ενα συγκρητικο βιντεακι.....τοτε καρι παιζει με το κινητο.Δεν καταλαβαινω αφου εινφαι παλιος σειριακος αριθμος πως βρισκεται σε νεο κουτι που εχουν τα καινουρια Desire με της Slcd οθονες.....ισως παιζει επιδιορθωμενο....λεω ισως γιατι μπορει φυσικα και να μην ισχυει κατι τετοιο....αλλα πανε με το κουτι και ρωτα το κιολας και αυτο....δεν χανεις τιποτα

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Αφου θα πας πες τους τα ολα που σε προβληματιζουν.

Και για τo διπλο κουμπι που παιζει και για το πλαινο πληκτρο που ειναι ετσι.

Εγω παλι θα ελεγα οχι για το πλαινο πληκτρο αλλα για το διπλο που παιζει....

Εαν εισαι ο φιλος που πηρες προσφατα το κινητο με την amoled οθονη με καινουριο κουτι που δεν γραφη επανω οτι ειναι amoled που σου ζητησα να κανεις ενα συγκρητικο βιντεακι.....τοτε καρι παιζει με το κινητο.Δεν καταλαβαινω αφου εινφαι παλιος σειριακος αριθμος πως βρισκεται σε νεο κουτι που εχουν τα καινουρια Desire με της Slcd οθονες.....ισως παιζει επιδιορθωμενο....λεω ισως γιατι μπορει φυσικα και να μην ισχυει κατι τετοιο....αλλα πανε με το κουτι και ρωτα το κιολας και αυτο....δεν χανεις τιποτα

 

Μου άναψες φωτιές αλλά καλά έκανες γιατί από την πρώτη μέρα κάτι δε μου άρεσε σ'αυτό... (που υποτίθεται ήταν παραλαβή πριν 2 βδομάδες). Ευκαιρία να το μάθω από πρώτο χέρι (θα ρωτήσω αν είναι περασμένη βλάβη με το ΙΜΕΙ του)...

Θα το πάω πακέτο με κορδελίτσα... ;-)

Link to comment
Share on other sites

κρατα πατημενο τον αριθμο και θα σου βγαλει την επιλογη για μηνυμα

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου, με εσωσες :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,χρειαζομαι την βοηθεια σας...υπαρχει καποιος που να εχει κρατησει backup τα αρχεια της sd card,γιατι εκανα διαμορφωση για a2sd+ ξεχνοντας να τα κρατησω αρχειο και τωρα καταλαβαινετε...:cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως μεταφέρουμε τις εφαρμογές στην SD και

πώς μπορώ να βάλω γενικό ήχο κλήσης απο τα τραγούδια που έχω στη κάρτα ?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,χρειαζομαι την βοηθεια σας...υπαρχει καποιος που να εχει κρατησει backup τα αρχεια της sd card,γιατι εκανα διαμορφωση για a2sd+ ξεχνοντας να τα κρατησω αρχειο και τωρα καταλαβαινετε...:cry::cry::cry:

 

Να έχουμε κρατήσει backup των αρχείων της SD κάρτας σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Να έχουμε κρατήσει backup των αρχείων της SD κάρτας σου;;;

 

Μάλλον θα εννοεί αν έχουμε κρατήσει backup της κάρτας που είχε απο την htc με το htcsync και κάτι εικόνες αν θυμάμαι καλά, σωστά?

Πάντως δεν χρειάζεται αν εννοείς αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Ξανακαντο, με 0 MB swapfile, και βαλε app2sd Rom.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το έκανα και μπόρεσα και πέρασα με επιτυχία την LeeDrOiD V2.2d A2SD+ rom.

Πλέον οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην SD.

 

Ευχαριστώ πολύ, να 'σαι καλά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κάποια ROM με καλή αυτονομία? Η τελευταία που δοκίμασα (AuraxTSense v7.9) δεν τα πάει τόσο καλά. Επίσης δεν θέλω κάποια LeeDroid γιατί έχουν πολλά πρόσθετα που για να τα βγάλεις χρειάζεται s-off...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μή στέλνει τα μεγάλα μυνήματα ως MMS? :confused: Ρυθμίζεται κάπως?Έστειλα σήμερα ένα κείμενο (το οποίο "έπιανε" 6 μυνήματα) και μου το μετέτρεψε σε MMS..Δυστυχώς δε το είδα και δεν ελήφθη ποτέ απ' τον παραλήπτη γιατι δεν έχει MMS..Τί μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως μεταφέρουμε τις εφαρμογές στην SD και

πώς μπορώ να βάλω γενικό ήχο κλήσης απο τα τραγούδια που έχω στη κάρτα ?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

:mad: Τώρα ότι και να πω θα γίνω εγώ ο κακός.

 

Στην πρώτη σελίδα, φυσικά, δεν μπήκες στον κόπο να κοιτάξεις που έφαγα, ούτε και θυμάμαι,

πόσες ώρες για να ετοιμάσω του οδηγούς και τις απαντήσεις για τέτοιες ερωτήσεις.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια ROM με καλή αυτονομία? Η τελευταία που δοκίμασα (AuraxTSense v7.9) δεν τα πάει τόσο καλά. Επίσης δεν θέλω κάποια LeeDroid γιατί έχουν πολλά πρόσθετα που για να τα βγάλεις χρειάζεται s-off...

 

Αν το θέμα είναι απλά να αφαιρέσεις κάποια πράγματα από μια rom, τότε μπορείς πολύ εύκολα να το κάνεις πριν περάσεις τη rom.

Άνοιξε την με το winrar μπες στο φάκελο system/data και διέγραψε ότι δεν θέλεις.

 

Τέλος, για την αυτονομία δοκίμασε τον kernel του richardtrip από το xda

Εγώ αυτόν χρησιμοποιώ και τα πάει άριστα στο θέμα της μπαταρίας.

 

ΥΓ: Δοκίμασε αν θέλεις και το Cook Android όπου μπορείς να φτιάξεις

την δικιά σου rom προσθέτοντας και αφαιρώντας όποιες εφαρμογές θέλεις.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

GSAKALYPTOS με το να ρωτάς συνέχεια τα ίδια και τα ίδια , το μόνο που καταφέρνεις είναι να γίνεσαι κουραστικός για τους υπόλοιπους. Κάνε έναν κόπο και διάβασε προσεχτικά το πρώτο ποστ του τόπικ και έχε υπομονή. Στο φόρουμ απαντάει όποιος γνωρίζει και θέλει.

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα είναι απλά να αφαιρέσεις κάποια πράγματα από μια rom, τότε μπορείς πολύ εύκολα να το κάνεις πριν περάσεις τη rom.

Άνοιξε την με το winrar μπες στο φάκελο system/data και διέγραψε ότι δεν θέλεις.

Φίλε το δοκίμασα αυτό αλλά όταν έκανα πάλι .zip τον φάκελο και προσπάθησα να εγκαταστήρω τη ROM μέσω recovery μου έβγαλε σφάλμα εγκατάστασης. Τι κάνω λάθος κατά τη δημιουργία του νέου .zip?

 

Επίσης αντί να κάνω την ανωτέρω διαδικασία, μπορώ να μπω στη μνήμη του κινητού και απλά να διαγράψω όποιο .apk θέλω πχ μέσω Root Explorer? Μήπως πρέπει να διαγράψουμε και κάποιο άλλο σχετικό αρχείο?

 

Τέλος, για την αυτονομία δοκίμασε τον kernel του richardtrip από το xda

Εγώ αυτόν χρησιμοποιώ και τα πάει άριστα στο θέμα της μπαταρίας.

Ποιο radio χρησιμοποιείς?

 

Ευχαριστώ

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από την ace...

Συμπέρασμα; Είμαι υπερβολικός που θέλω να έχει άριστη εφαρμογή το καπάκι...

Το κινητό χαρακτηρίστηκε ως άψογο.

Εγώ ως τρελός που με ενοχλει να τρίζει σαν πόρτα από στοιχειωμένο κάστρο. Μου έγιναν και υποδείξεις οτι το κρατάω λάθος και ακούγεται το τρίξιμο... Για τα κουμπιά ούτε κουβέντα...

 

Ο τεχνικός ο ίδιος μου ανέφεραν ότι έχει το ίδιο και του το κάνει και σε εκείνον... ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ; Επειδή αυτός θα το χει πάρει προφανώς με μεγάλη έκπτωση και δεν τον ενδιαφέρει, καθιστά αυτόματα εμένα τρελό που έχω την ΑΠΑΙΤΗΣΗ κινητό 500 ευρώ που τα έδωσα μετρητοίς να είναι συναρμολογημένο σωστά; Και για την ιστορία να πω ότι δοκίμασαν και καινούριο καπάκι (όπως ανέφεραν πάντα) και έκανε το ίδιο, άρα είναι πρόβλημα σκελετού... Μου πρότειναν πάντως να το αφήσω 10 μέρες να το αποσυναρμολογήσουν αλλά μετά μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει και χειρότερο...

Αυτή ήταν απάντηση αντιπροσωπείας.

 

Και να πω ότι ήμουν ο πρώτος (κατά τα λεγόμενά τους) που πάει Desire για το καπάκι.

 

Πόσο δούλεμα δηλαδή την ώρα που βουίζει το ίντερνετ και μόνο σε αυτό το thread υπάρχουν πάνω από 7 αναφορές και αρκετές περιπτώσεις άμεσης αντικατάστασης με εγγύηση...

 

Για αυτή την ταλαιπωρία αναγκάστηκα να πάρω και άδεια από τη δουλειά μου να τους το πάω...

 

Μπράβο τους...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν βγάζεις άκρη. Είναι τι "γραμμή" έχουν δώσει στους τεχνικούς. Εγώ πριν πάρω ένα Desire της νέας σειράς (με οθόνη s-lcd), με διαβεβαίωναν πως ΟΛΑ τα Desire που κυκλοφορούν στην Ελλάδα, ασχέτως s/n, έχουν σίγουρα οθόνη amoled τη στιγμή που η ίδια η HTC είχε βγάλει ανακοίνωση πως σταματά την προμήθεια οθονών amoled από τη Samsung... (ευτυχώς τελικά βρήκα ένα κομμάτι παραγωγής Ιουνίου με οθόνη amoled :))
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από την ace...

Συμπέρασμα; Είμαι υπερβολικός που θέλω να έχει άριστη εφαρμογή το καπάκι...

Το κινητό χαρακτηρίστηκε ως άψογο.

Εγώ ως τρελός που με ενοχλει να τρίζει σαν πόρτα από στοιχειωμένο κάστρο. Μου έγιναν και υποδείξεις οτι το κρατάω λάθος και ακούγεται το τρίξιμο... Για τα κουμπιά ούτε κουβέντα...

 

Ο τεχνικός ο ίδιος μου ανέφεραν ότι έχει το ίδιο και του το κάνει και σε εκείνον... ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ; Επειδή αυτός θα το χει πάρει προφανώς με μεγάλη έκπτωση και δεν τον ενδιαφέρει, καθιστά αυτόματα εμένα τρελό που έχω την ΑΠΑΙΤΗΣΗ κινητό 500 ευρώ που τα έδωσα μετρητοίς να είναι συναρμολογημένο σωστά; Και για την ιστορία να πω ότι δοκίμασαν και καινούριο καπάκι (όπως ανέφεραν πάντα) και έκανε το ίδιο, άρα είναι πρόβλημα σκελετού... Μου πρότειναν πάντως να το αφήσω 10 μέρες να το αποσυναρμολογήσουν αλλά μετά μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει και χειρότερο...

Αυτή ήταν απάντηση αντιπροσωπείας.

 

Και να πω ότι ήμουν ο πρώτος (κατά τα λεγόμενά τους) που πάει Desire για το καπάκι.

 

Πόσο δούλεμα δηλαδή την ώρα που βουίζει το ίντερνετ και μόνο σε αυτό το thread υπάρχουν πάνω από 7 αναφορές και αρκετές περιπτώσεις άμεσης αντικατάστασης με εγγύηση...

 

Για αυτή την ταλαιπωρία αναγκάστηκα να πάρω και άδεια από τη δουλειά μου να τους το πάω...

 

Μπράβο τους...

Λοιπον....για μια ακομα φορα χαρακτηριζονται απαραδεκτοι....παντως ασχετος με τα κουμπια που δεν γνωρισω το κατα ποσο θα μπορουσαν να θεωρηθουν προβλημα η οχι στο θεμα με το πισω καπακι ειναι απιθανοι.Μπορει να σου δειξανε κανενα καπακι προβληματικο επιτηδες να σου πουν οτι και αυτο ετσι καθεται.Βρες καποιον που να του εφαρμοζη σωστα και δοκιμαστω....και πες τι ακριβως συμβαινει...π.χ του φιλου σου με την slcd

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω το απόγευμα να πάρω από Vodafone

Υπάρχουν HTC Desire στα καταστήματα, ? έχουν έρθει, ? γιατί θυμάμαι ότι υπήρχε μια έλλειψη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....για μια ακομα φορα χαρακτηριζονται απαραδεκτοι....παντως ασχετος με τα κουμπια που δεν γνωρισω το κατα ποσο θα μπορουσαν να θεωρηθουν προβλημα η οχι στο θεμα με το πισω καπακι ειναι απιθανοι.Μπορει να σου δειξανε κανενα καπακι προβληματικο επιτηδες να σου πουν οτι και αυτο ετσι καθεται.Βρες καποιον που να του εφαρμοζη σωστα και δοκιμαστω....και πες τι ακριβως συμβαινει...π.χ του φιλου σου με την slcd

 

Μωρέ μπροστα στο καπάκι τα κουμπιά δε με απασχολούσαν τόσο (βέβαια δεν ξέρω πως θα αντποκρίνονται μετά από λίγο καιρό).

Δε μου έδειξαν τίποτα απολύτως... πήρε το κινητό η γραμματέας (με αυτή έγινε όλη η στιχομυθία) το πήγε στον τεχνικό και μετά από 5 λεπτά επέστρεψε με το ευφυέστατο... πόρισμα...

Θα το τσεκάρω έτσι τώρα...

Μετά από όλα αυτά θα ξεδώσω με ένα καλό flashαρισμα και για ό,τι προκύψει στο μέλλον θα προτιμήσω να το πειράξω μόνος ή να το πετάξω παρά να τους το ξαναπάω.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μπροστα στο καπάκι τα κουμπιά δε με απασχολούσαν τόσο (βέβαια δεν ξέρω πως θα αντποκρίνονται μετά από λίγο καιρό).

Δε μου έδειξαν τίποτα απολύτως... πήρε το κινητό η γραμματέας (με αυτή έγινε όλη η στιχομυθία) το πήγε στον τεχνικό και μετά από 5 λεπτά επέστρεψε με το ευφυέστατο... πόρισμα...

Θα το τσεκάρω έτσι τώρα...

Μετά από όλα αυτά θα ξεδώσω με ένα καλό flashαρισμα και για ό,τι προκύψει στο μέλλον θα προτιμήσω να το πειράξω μόνος ή να το πετάξω παρά να τους το ξαναπάω.

 

Μη χαλιεσαι φιλε και μονο που εχεις amoled οθονη ειναι ατου :)

Οσο για το καπακι ζητα απο το φιλο που το αλλαξε να σου πει που το πηγε μπας και βρεις ακρη......αλλα πρωτα δοκημασε του φιλου σου που λες οτι ειναι αψογο....

Τωρα για τα πληκτρα...το πλαινο το θεωρω ασημαντο τελειως.....οσο για το διπλο που παιζει αναλογος ποσο παιζει ετσι?

Δεν υπαρχη παντως προβλημα χρονου χρησεως των κουμπιων... και ουτως ή αλλως αφου εισαι μεσα στην εγγυηση μην το φοβασαι...το πολυ πολυ να σου χαλαση τελειως και να στο φτιαξουνε με τον νομιμο ποια τροπο...αφου το κινητο παιζει στα αλλα κανονικα; δεν ειναι για στεναχωριες.

Σκεψου οτι υπαρχουν και ατομα που το πηραν καινουριο και κολλουσε και μεσα σε μικρο διαστημα το πηγαν για επισκευες και αλλαχτηκαν και μητρικες και πατρικες κτλ κτλ....οχι παλι οτι ειναι κατι το επιλιψημο αλλα για το γ..μ..το λες της καινουριας συσκευης :happy:

Γιαυτο................ΧΑΛΑΡΩΣΕ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως μεταφέρουμε τις εφαρμογές στην SD και

πώς μπορώ να βάλω γενικό ήχο κλήσης απο τα τραγούδια που έχω στη κάρτα ?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Κανείς να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς να βοηθήσει ?

 

1)Ρυθμησες-Εφαρμογες-Διαχειρηση εφαρμογων-διαλεγης την εφαρμογη που θες να παει στην καρτα SD-Eχει εκει επιλογη που λεει μετακινηση στην καρτα SD...εαν λεει μετακινηση στο τηλεφωνο συμαινει οτι ειναι ηδη στην καρτα SD

 

2)Βαλε να ακουσης το τραγουδι που θες με τον player που εχει το κινητο.....πατας το κουμπι menu-και εμφανιζεται επιλογη που λεει ορισμος κουδουνισματος....τον επιλεγης και εκει ή το βαζης για καποια συγκεκρημενη επαφη που θες ή γενικα ως κουδουνισμα τηλεφωνου

Οκ?

Κατανοητος? ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...