Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα για να καταλαβω και για να αποφασισω τελικα αν θα ακυρωσω την παραγγελια του htc desire.ας πουμε οτι ερχεται το κινητο μου με την 2.1 και με wifi αναβαθμιζω στην 2.2 απλα και ωραια ας μου απαντηση καποιος γιατι εχω ψαξει ολο το διαδυκτιο και μια ξεκαθαρη απαντηση δεν εχω βρει απο πουθενα.αναβαθμιζοντας σε 2.2 χανω τιποτα απο το εργοστασικο τηλ? π.χ κατι ακουσα για sense UI κ.α και αν τελικα στην 2.2 υπαρχει επιτελους η επιλογη να πανε οι εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ στην καρτα μνημης?? ολοκρηρες η εστω οι μισες? γιατι αν ειναι να αγορασω ενα καινουργιο τηλ. και να καθομαι να κανω root κα πολλα για να περναω εφαρμογες στην sd βρασε οριζα..παρακαλω την βοηθεια απο οποιον γνωριζει!!!...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Έχω κάνει ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Είχα το Desire με 2.1, έβαλα με OTA 2.2 και μόνο πλεονεκτήματα έχω έκτοτε. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το Sense και επίσης υποστηρίζεται κανονικότατα η μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα SD. Και όλα αυτά χωρίς root. Όλα εργοστασιακά.

Πληροφοριακά πάντως να ξέρεις ότι για να μεταφέρεις τις εφαρμογές σου στην κάρτα, εκτός από το να φοράς 2.2, θα πρέπει να υποστηρίζεται το feature από την ίδια την εφαρμογή. Με άλλα λόγια δε θα μπορείς να μεταφέρεις όλες τις εφαρμογές, αλλά γι'αυτό δεν φταίει ούτε το 2.2 ούτε η HTC. Είναι ευθύνη του εκάστοτε developer να εναρμονίσει την εφαρμογή του με τη δυνατότητα αυτή. Επίσης, όταν λέμε ότι υποστηρίζεται η μεταφορά εννοούμε ότι μεταφέρεται ένα μέρος αυτής και όχι ολόκληρη 100%. Το ποσοστό μεταφοράς στην κάρτα εξαρτάται πάλι από τον προγραμματιστή.

 

Ελπίζω αυτά να σε κάλυψαν, αν όχι πάλι εδώ είμαστε.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα για να καταλαβω και για να αποφασισω τελικα αν θα ακυρωσω την παραγγελια του htc desire.ας πουμε οτι ερχεται το κινητο μου με την 2.1 και με wifi αναβαθμιζω στην 2.2 απλα και ωραια ας μου απαντηση καποιος γιατι εχω ψαξει ολο το διαδυκτιο και μια ξεκαθαρη απαντηση δεν εχω βρει απο πουθενα.αναβαθμιζοντας σε 2.2 χανω τιποτα απο το εργοστασικο τηλ? π.χ κατι ακουσα για sense UI κ.α και αν τελικα στην 2.2 υπαρχει επιτελους η επιλογη να πανε οι εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ στην καρτα μνημης?? ολοκρηρες η εστω οι μισες? γιατι αν ειναι να αγορασω ενα καινουργιο τηλ. και να καθομαι να κανω root κα πολλα για να περναω εφαρμογες στην sd βρασε οριζα..παρακαλω την βοηθεια απο οποιον γνωριζει!!!...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Να πας και να το πάρεις. Είναι ενα από τα 2-3 καλύτερα τηλέφωνα που κυκλοφορεί κατά την άποψή μου!

Θα βαλεις μεσω wifi την Froyo 2.2 και δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα, όλοι ετσι καναμε, δε χανεις τπτ απο το εργοστασιακό τηλεφωνο όπως λες, αυτό ελειπε να χανεις, ισα ισα που το τηλεφωνο με την 2.2 γινεται καλύτερο.

Με την κυκλοφορία της εκδοσης Android Froyo 2.2 υπάρχει πλέον υποστήριξη για μεταφορά της εφαρμογής στην καρτα SD, αυτό σημαίνει ότι όσες εφαρμογές/παιχνίδια βγαίνουν από την κυκλοφορία της 2.2 και μετά μπορούν να παρεχουν δυνατότητα μεταφοράς της εφαρμογής στην sd, οσοι developers δεν το κανουν απλά είναι βλάκες..

Επίσης πολλές από τις παλιές εφαρμογές (προ 2.2) αναβαθμίζονται και εντάσουν ως νέο χαρακτηριστικό την μεταφορά στην SD, δυστυχώς υπάρχουν και καποιες από τις παλιές εφαρμογές που μπορείς να τις βαλεις μονο στο τηλέφωνο.

Εγώ εχω συνολικά 39 ληψεις (εφαρμογές+παιχνίδια) εκ των οποίων μόνο οι 14 είναι στην κάρτα και στο τηλεφωνο εχω ακόμα 21,75 ΜΒ (δηλαδή μπορώ να βάλω άνετα άλλες 15-30 εφαρμογές στο τηλεφωνο).

Επίσης 2 από τις εφαρμογές είναι προγραμματα πλοήγησης (Copilot και ΝDrive) τα οποία είναι στην μνήμη του τηλεφώνου και πιάνουν συνολικά 30,05 MB.. !

Αρα καταλαβαίνεις ότι κανονικά ούτε λόγο δεν πρέπει να κανουμε για το αν πρεπει να παρεις ενα τετοιο κινητό για το λόγο αυτόν.

Edited by Ariskos07
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

τελικα για να καταλαβω και για να αποφασισω τελικα αν θα ακυρωσω την παραγγελια του htc desire.ας πουμε οτι ερχεται το κινητο μου με την 2.1 και με wifi αναβαθμιζω στην 2.2 απλα και ωραια ας μου απαντηση καποιος γιατι εχω ψαξει ολο το διαδυκτιο και μια ξεκαθαρη απαντηση δεν εχω βρει απο πουθενα.αναβαθμιζοντας σε 2.2 χανω τιποτα απο το εργοστασικο τηλ? π.χ κατι ακουσα για sense UI κ.α και αν τελικα στην 2.2 υπαρχει επιτελους η επιλογη να πανε οι εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ στην καρτα μνημης?? ολοκρηρες η εστω οι μισες? γιατι αν ειναι να αγορασω ενα καινουργιο τηλ. και να καθομαι να κανω root κα πολλα για να περναω εφαρμογες στην sd βρασε οριζα..παρακαλω την βοηθεια απο οποιον γνωριζει!!!...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Να ακυρώσεις την παραγγελία;; Και το πρόβλημα σου είναι αν θα αναβαθμιστεί από 2.1 σε 2.2; Λες να βγάλανε αναβάθμιση για να "χάσεις" πράγματα και όχι για να προσθέσουν...;

 

Μήπως να σκεφτείς ότι σε ένα μήνα έρχεται το Desire HD; Αυτό είναι πραγματικός λόγος για να ακυρώσεις την παραγγελία σου..

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάπου έχει πάρει το μάτι μου μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να βάζεις περισσότερα εικονίδια στην home screen, από τα 4x4 που σου δίνει το μαμά sense.

 

Σας λέω κάτι; Μήπως θυμάται κανείς ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάπου έχει πάρει το μάτι μου μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να βάζεις περισσότερα εικονίδια στην home screen, από τα 4x4 που σου δίνει το μαμά sense.

 

Σας λέω κάτι; Μήπως θυμάται κανείς ποια είναι;

 

Υπηρχει και την ειχα βαλει αλλα παραγινοντουσαν μικρα τα εικονιδια για οθονη αφης....Δεν θυμαμαι το ονομα της.:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάπου έχει πάρει το μάτι μου μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να βάζεις περισσότερα εικονίδια στην home screen, από τα 4x4 που σου δίνει το μαμά sense.

 

Σας λέω κάτι; Μήπως θυμάται κανείς ποια είναι;

 

launch-x :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποια εφαρμογη που να παιζει τα βιντεο στο Dailymotion?

Βρηκα καποια εφαρμογη αλλα δεν λειτουργουσε σωστα.

Απο το κινητο ακομα και με dolfin παλι δεν παιζει βιντεο.Ενω το youtube παιζει κανονικα.ΔΕν με νοιαζει να ειναι free.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

launch-x :)

 

Άψογο και αυτό, αλλά ψάχνω ένα άλλο, το οποίο νομίζω ότι μικραίνει τα εικονίδια και έτσι χωράνε περισσότερα στην οθόνη.

 

edit: Ok, το βρήκα τελικά: Multicon Widget

Edited by YiannisF
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάπου έχει πάρει το μάτι μου μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να βάζεις περισσότερα εικονίδια στην home screen, από τα 4x4 που σου δίνει το μαμά sense.

 

Σας λέω κάτι; Μήπως θυμάται κανείς ποια είναι;

 

multicon widget Τα σπαει...

 

Οσο για αυτο που λετε πιο πανω για το χωρο και οτι δεν θα εχει προβλημα το παιδι χωρις ροοτ, νομιζω οτι το εξιδανικευετε λιγο...αν δεν κανει καποια ταρζανια ειτε αυτο ειναι ροοτ ειτε το αλλο που εχω κανει κι εγω κι εχω πει 100 φορες, τοτε θα εχει προβλημα νομιζω και μαλιστα πολυ υπολογισιμο.

 

(συνεχιζω να εχω την απορια για τις dualsim..:X)

Link to comment
Share on other sites

Οσο για αυτο που λετε πιο πανω για το χωρο και οτι δεν θα εχει προβλημα το παιδι χωρις ροοτ, νομιζω οτι το εξιδανικευετε λιγο...αν δεν κανει καποια ταρζανια ειτε αυτο ειναι ροοτ ειτε το αλλο που εχω κανει κι εγω κι εχω πει 100 φορες, τοτε θα εχει προβλημα νομιζω και μαλιστα πολυ υπολογισιμο.

(συνεχιζω να εχω την απορια για τις dualsim..:X)

 

Η ερώτηση αφορούσε στο κατά πόσο στο froyo παίζει κανονικά η μεταφορά στην SD των εφαρμογών που το υποστηρίζουν. Σε αυτό η απάντηση είναι θετική και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Από εκεί και πέρα και με βάση πρώτον ότι δεν το υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές και δεύτερον ότι ακόμα και αυτές που το υποστηρίζουν όλο και κάτι αφήνουν στην εσωτερική μνήμη, φυσικά και υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί θέμα. Αυτό όμως οφείλεται στο ότι η εσωτερική μνήμη δεν είναι άπειρη, άρα όση κι αν είναι κάποια στιγμή και πάλι θα γεμίσει. Απλά αυτό θα συμβεί πολύ αργότερα σε σύγκριση με τις εκδόσεις μέχρι και 2.1.

 

Στην περίπτωση λοιπόν που κάποιος θέλει να βάλει τόσες πολλές ή τόσο μεγάλες εφαρμογές, σαφέστατα θα πρέπει να καταφύγει σε κάποια "τανζανιά". Για να δώσω μια τάξη μεγέθους, εγώ έχω βάλει περίπου 100 εφαρμογές και πλέον έχει τιγκάρει (έχουν μείνει 15ΜΒ). Προς το παρόν αυτόν τον περιορισμό τον εκμεταλλεύομαι υπέρ μου, ώστε να σβήνω ό,τι εφαρμογή δε χρειάζομαι πραγματικά και να μην έχω ένα κάρο μόνο και μόνο για να τις έχω. Αν δω ότι κάποια στιγμή δεν πάει άλλο, θα καταφύγω σε root.

Edited by YiannisF
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το number saver στο market.

 

Σε ευχαριστώ πολύ . Ξέρεις μήπως τι παίζει και με το google earth και navi μαζί ?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζοντας σε android τα ndrive,sygic και navigon βρίσκω λίγο καλύτερα τα 2 πρώτα. όλα όμως παρουσιάζουν ελλείψεις και μάλιστα θα πω οτι κανένα δεν συγκρίνεται με το destinator 6 ή 7 σε windows mobile. θεωρώ οτι αν είχα ένα αντίστοιχο πρόγραμμα για το κινητό μου θα ηταν τέλεια. οι χάρτες όλων των παραπάνω προγραμμάτων είναι πολύ ελλιπής το navigon είναι πολύ χάλια στην πλοήγηση ενώ κανένα δεν είναι τόσο ακριβής στις οδηγίες όπως το destinator.

το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα είναι οι χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σιγα σιγα το βρισκω και ξεκιναει και μ'αρεσει το κινητο. Συγχρονισα επαφες με Gmail αλλα το προβλημα ποιο ειναι? Δεν συγχρονιζει με το HTC Sync. Κατεβασα κ εβαλα το καινουργιο HTC Sync, το εκανα εγκατασταση, συνδεσα το κιν και δεν. Τιποτα. Μπαινω στην HTC και λεει:

 

1. From the Home screen, press MENU, and then tap Settings > Accounts & sync.

2. On the Connect to PC screen on your phone, tap HTC Sync and then tap Done. Your phone attempts to find HTC Sync on your computer. Wait for a few seconds for the process to finish.

 

Ε πηγα εκει και δεν μου βγαζει τπτ με HTC Sync παρα μονο το Gmail account. Μπηκα στις εφαρμογες και υπηρχε μεσα το HTC Sync και δουλευε, αλλα δεν εβγαζε τπτ οταν το συνδεα με το καλωδιο. Κανεις μηπως?

\

 

Κανεις παιδια? Να ξερει κατι?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....

εχθες το πρωι συνδεθηκα με το δικτυο του σπιτιου μου να συχρονισω το κινητο με μαιλ και αντζεντα και ταυτοχρονα κατεβασε και το update που εμφανισε στην οθονη....

Απο εκεινη την στιγμη δεν εχω μπορεσει να συνδεθω ξανα με κανενα δικτυο οτι και αν προσπαθησα....

Ειναι καποια ρυθμιση που ξεχασα?

κατα τα αλλα το κινητο δουλευει κανονικοτατα

 

ευχαριστω

 

Γνωριζει κανεις κατι σχετικα?

Φταιει το νεο update?

Link to comment
Share on other sites

 

(χωρίς root μπορείς να κατεβάζεις μόνο free, εκτός αν έχεις κάποια αγγλική sim για παράδειγμα), διαχείρησης των cache, δυνατότητα backup και γενικώς την δυνατότητα μεγαλύτερου ελέγχου και παραμετροποίησης του κινητού. Το αν τα χρειάζεσαι αυτά βέβαια είναι άλλο θέμα :cool:

 

 

Μόνο free? αρα δηλαδη για να αγορασω πρεπει οπωσδηποτε να κανω root? δεν το ηξερα αρα ειναι απαραιτητο τοτε ε? αν καταλαβα καλα μολις ανοιξω το κινητο πρωτη φορα εστω και με την 2.1 και παω στο εικονιδιο android market στο κινητο

δεν θα μπορω να αγορασω αν δεν ειναι root σωστα? επισης η 2.2 γινετε root?? και τελος εφοσον ενα μερος των εφαρμογων παει στην μνημη και αλλο μερος στην καρτα μνημης οταν θα θελω π.χ να διαγραψω μια εφαρμογη θα διαγραφεται ταυτοχρονα και απο τις δυο μνημες η θα αφηνει υπολειπα??

Edited by generation
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Γιώργος εδώ σχετικά νέος με το τηλέφωνο. Έχω δυο ερωτήσεις.

 

Πρώτον: Πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης και να βάλω κάτι άλλο; Δοκίμασα, αλλά είχε προεπιλεγμένα μόνο. (Αν μπορεί να μου πεις κάποιος αναλυτικά πλζ, βήμα βήμα που πάω.)

 

Δεύτερον: Έχω φτιάξει δυο ήχους σε Mp3 μορφή και θέλω να βάλω έναν ως ήχο κλήσης. Δεν ξέρω πως μεταφέρω το αρχείο από το pc στο κινητό (όταν το συνδέω με το usb δεν το αναγνωρίζει ούτε καν ως μονάδα δίσκου), για να το κάνω στη συνέχεια ήχο κλήσης.

 

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

μετα απο καιρο δυο πραγματακια που εχω δεικαι σιγουρα ξερε και εσεις μαλλον ..

τα κεφαλαια οταν εισαι στα ελληνικα και γυρισεις στα συμβολα γινονται μικρα και ειναι εκενβριστικο γτ πατας αλλες δυο φορες για να παραμηνει μονιμα κεφαλαια παλι..

ενο στα αγγλικα δεν κολαει ετσι...

ο καιρος στο sence κολλαέι 90% οταν συνδεσεις το κινητο με pc για οποιαδηποτε επιλογη...

 

μια ερωτηση...το flash που είναι σαν απο τις τοπ εφαρμογες αυτη τη στιγμη λογικα δεν θα μου δώσει καποια ταχυτητα αν το βαλω στον υπαρχον browser του κινητου παρα μονο αν χρησιμοποιήσο το opera mini που πριν δεν αναγνώριζε flash..??

 

αλλη μια....υπαρχει της προκοπης εφαρμογη για διαχειρηση των αποθηκευμενών ασυρματων δυκτιων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Γιώργος εδώ σχετικά νέος με το τηλέφωνο. Έχω δυο ερωτήσεις.

 

Πρώτον: Πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης και να βάλω κάτι άλλο; Δοκίμασα, αλλά είχε προεπιλεγμένα μόνο. (Αν μπορεί να μου πεις κάποιος αναλυτικά πλζ, βήμα βήμα που πάω.)

 

Δεύτερον: Έχω φτιάξει δυο ήχους σε Mp3 μορφή και θέλω να βάλω έναν ως ήχο κλήσης. Δεν ξέρω πως μεταφέρω το αρχείο από το pc στο κινητό (όταν το συνδέω με το usb δεν το αναγνωρίζει ούτε καν ως μονάδα δίσκου), για να το κάνω στη συνέχεια ήχο κλήσης.

 

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Γιωργο αν επιλεξεις απο τις ρυθμισεις "Συνδεση με pc " και μετα "Μοναδα δισκου" θα το δει σαν εξωτερικη μοναδα το κινητο σου.

 

Τοτε χυμα στην καρτα μνημης φτιαχνεις 3 φακελους

 

Ringtones

Alarms

Notifications

 

Εκει μεσα βαζεις ηχους δικους σου αναλογα την κατηγορια και θα τους βρισκεις μετα για να τους επιλεγξεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζοντας σε android τα ndrive,sygic και navigon βρίσκω λίγο καλύτερα τα 2 πρώτα. όλα όμως παρουσιάζουν ελλείψεις και μάλιστα θα πω οτι κανένα δεν συγκρίνεται με το destinator 6 ή 7 σε windows mobile. θεωρώ οτι αν είχα ένα αντίστοιχο πρόγραμμα για το κινητό μου θα ηταν τέλεια. οι χάρτες όλων των παραπάνω προγραμμάτων είναι πολύ ελλιπής το navigon είναι πολύ χάλια στην πλοήγηση ενώ κανένα δεν είναι τόσο ακριβής στις οδηγίες όπως το destinator.

το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα είναι οι χαρτες.

 

Ετσι ακριβως,κι εγω ξεχωριζω το ndrive απο τα υπολοιπα τα οποια εχουν αρκετα κουλα,αλλα κι αυτο στην πλοηγηση ειναι για κλαματα,το εβαλα στην πειραιως να με βγαλει στην πλακα και με εστελνε μεσα απο τις ταρατσες,αν το εμπιστευτεις την πατησες.Οντως το καλυτερο ειναι το destinator αλλα δεν το εχω βρει χμμ..<<σε καλη τιμη>> ακομη για το λειτουργικο μας.

Προς το παρων το πιο αξιοπιστο παραμετροποιησιμο και χρηστικο για android εχω ξεχωρισει το motonav-igo.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Τελικά το κινητό, επειδή έχω μπερδευτεί έχει GPS ή A-GPS. Ανεξάρτητα με τους χάρτες, θέλω όταν κάνω μιά διαδρομή να μην χρεώνομαι...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γιώργος εδώ. Ευχαριρστώ πολύ, αν και πριν το έκανα αλλά δεν μου έβγαζε κάτι. Μετά που πάω για να δω τα αρχεία; Για να επιλέξω ένα ως ήχο κλήσης; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να δω τι θα κανουν όσοι δεν θέλουν να κανουν root, όταν βγουν οι πρώτες cooked ROMS βασισμένες στο software και το sense UI του Desire HD :lol:
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Τελικά το κινητό, επειδή έχω μπερδευτεί έχει GPS ή A-GPS. Ανεξάρτητα με τους χάρτες, θέλω όταν κάνω μιά διαδρομή να μην χρεώνομαι...

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

εσωτερικο δεκτη gps με υποβοηθηση(αν την θελεις,για πιο γρηγορο κλειδωμα, μεσω δυκτιου).

τρεχεις οποιο προγραμμα gps θελεις χωρισ αγχος για χρεωση και τετοια.

Ακομη και αν επιλεξεις την υποβοηθηση,τα δεδομενα που τραβαει ειναι ελαχιστα,της ταξεως των 4-18 kb,και τα χρειαζεται μονο κατα την εκκινηση του προγραματος gps που θα τρεξεις,στη συνεχεια σταματαει αυτοματα η συνδεση με το δικτυο και η ληψη δεδομενων οση ωρα και αν το τρεχεις.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...