Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(1) ?

Υπάρχει τρόπος να κλειδώνω την ένταση του ήχου κλήσης ώστε να μην μπορεί να αυξομειωθεί με το πλαϊνό +/- πλήκτρο? Πολλές φορές θελημένα ή μη (πχ στο copilot live χαμηλώνοντας την ενταση της εφαρμογής, χαμηλώνει κι η ενταση της κλήσης του κινητού) πατάω το κουμπί και χωρίς να το καταλαβαίνω χαμηλώνει κι "ενταση ειδοποίησης ήχου" όπως το λέει και το κινητό και το βρίσκω πολύ ενοχλητικό..

 

(2) ?

Εχω το εξής πρόβλημα: Στο ρολόι που εχει και τον καιρο και την πολη, δεν μου βγαζει την πολη μου (Κορυδαλλός). Παταω στο επιλογη πολης "τρεχον τοποθεσια" και με ανοιχτο το gps και το wifi, αλλα τπτ.. το θεμα ειναι οτι παλια καπως το ειχα καταφερει και μου εβγαζε Κορυδαλλος και το εγραφε κανονικοτατα... Καμια ιδεα??

 

(3) ?

Μπορούμε την εφαρμογή του καιρού να την κανουμε να αντλει δεδομενα καιρού απο καπου αλλού (διαφορετικό από το accuweather) ??

 

Ευχαριστώ.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To τρίτο ερώτημα έχει ξαναγίνει, χωρίς απάντηση νομίζω. Και θα ήταν ενδιαφέρον, δεδομένου ότι το accu δίνει ώρες ώρες ό,τι να 'ναι.

 

@icy20: Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν ήμουν ο μόνος -ούτε στην Ελλάδα, ούτε στο εξωτερικό- με πρόβλημα πυξίδας και google sky map μετά το 2.2

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση..

Γνωρίζει κάνεις αν μπορώ να μεταφέρω απλά τα δεδομένα της μιας microsd σε μία άλλη απλά μέσω υπολογιστή, η θα χρειαστεί κάποια άλλη διαδικασία;

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άλλη μία ερώτηση..

Γνωρίζει κάνεις αν μπορώ να μεταφέρω απλά τα δεδομένα της μιας microsd σε μία άλλη απλά μέσω υπολογιστή, η θα χρειαστεί κάποια άλλη διαδικασία;

 

Φυσικά και μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορεί να γίνει customized το lock screen;

 

Με 3rd party εφαρμογή, μπορείς. (Για παράδειγμα: http://www.jackdoit.com/#lockbot). Ρίξε μια ματιά στο market. Είχα πετύχει ένα καλό που δεν το θυμάμαι τώρα.

ΥΓ: Το παραπάνω λινκ είναι απλά ενδεικτικό, δεν το έχω δοκιμάσει.

 

(1) ?

Υπάρχει τρόπος να κλειδώνω την ένταση του ήχου κλήσης ώστε να μην μπορεί να αυξομειωθεί με το πλαϊνό +/- πλήκτρο? Πολλές φορές θελημένα ή μη (πχ στο copilot live χαμηλώνοντας την ενταση της εφαρμογής, χαμηλώνει κι η ενταση της κλήσης του κινητού) πατάω το κουμπί και χωρίς να το καταλαβαίνω χαμηλώνει κι "ενταση ειδοποίησης ήχου" όπως το λέει και το κινητό και το βρίσκω πολύ ενοχλητικό..

 

Άλλη μία ερώτηση..

Γνωρίζει κάνεις αν μπορώ να μεταφέρω απλά τα δεδομένα της μιας microsd σε μία άλλη απλά μέσω υπολογιστή, η θα χρειαστεί κάποια άλλη διαδικασία;

 

Βέβαια μπορείς. Απλώς θυμήσου να ρυθμίσεις στον υπολογιστή σου να φαίνονται και τα κρυφά αρχεία όταν τα κάνεις αντιγραφή από την πρώτη.

 

(1) ?

Υπάρχει τρόπος να κλειδώνω την ένταση του ήχου κλήσης ώστε να μην μπορεί να αυξομειωθεί με το πλαϊνό +/- πλήκτρο? Πολλές φορές θελημένα ή μη (πχ στο copilot live χαμηλώνοντας την ενταση της εφαρμογής, χαμηλώνει κι η ενταση της κλήσης του κινητού) πατάω το κουμπί και χωρίς να το καταλαβαίνω χαμηλώνει κι "ενταση ειδοποίησης ήχου" όπως το λέει και το κινητό και το βρίσκω πολύ ενοχλητικό..

 

(2) ?

Εχω το εξής πρόβλημα: Στο ρολόι που εχει και τον καιρο και την πολη, δεν μου βγαζει την πολη μου (Κορυδαλλός). Παταω στο επιλογη πολης "τρεχον τοποθεσια" και με ανοιχτο το gps και το wifi, αλλα τπτ.. το θεμα ειναι οτι παλια καπως το ειχα καταφερει και μου εβγαζε Κορυδαλλος και το εγραφε κανονικοτατα... Καμια ιδεα??

 

(3) ?

Μπορούμε την εφαρμογή του καιρού να την κανουμε να αντλει δεδομενα καιρού απο καπου αλλού (διαφορετικό από το accuweather) ??

 

Ευχαριστώ.

 

(1) Check this: http://android.memphiscomputers.com/ringlock.php

 

από αυτό το νήμα http://www.droidforums.net/forum/droid-general-discussions/2059-volume-lock-app-3.html#post289032 αναφέρουν ότι δουλεύει καλά. Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

(2) Τι σου βγάζει δηλαδή?? Εμένα είχε κολλήσει κι έδειχνε Ελλάς σε κάποια φάση αλλά μετά από ένα restart επανήλθε.

 

(3) Στην default εφαρμογή, όχι.

Edited by Nikos_s3

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

(2) ?

Εχω το εξής πρόβλημα: Στο ρολόι που εχει και τον καιρο και την πολη, δεν μου βγαζει την πολη μου (Κορυδαλλός). Παταω στο επιλογη πολης "τρεχον τοποθεσια" και με ανοιχτο το gps και το wifi, αλλα τπτ.. το θεμα ειναι οτι παλια καπως το ειχα καταφερει και μου εβγαζε Κορυδαλλος και το εγραφε κανονικοτατα... Καμια ιδεα??

 

Αν σου βγάζει Greece τότε θέλει να κάνεις συγχρονισμούς συνέχεια μέχρι να "ξεκολλήσει". Αν συνεχίζει κάνε κανά restart...

 

Αν σου βγάζει άλλη περιοχή τότε παίζει στο σημείο που είσαι να παίρνεις σήμα από κεραία σε άλλη περιοχή και γι αυτό να σου βγάζει άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί δηλαδή; μεσω downgrading, γιατί ακόμη δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο από όσο γνωρίζω.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί δηλαδή; μεσω downgrading, γιατί ακόμη δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο από όσο γνωρίζω.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ακριβώς για αυτό ρωτάω. Το Desire με HBOOT πάνω από 0.8 δεν μπορεί να γίνει root...

Link to comment
Share on other sites

eltsele σου υπενθυμίζω να αποφεύγεις τα συνεχόμενα ποστς και να χρησιμοποιείς την τροποποίηση μηνύματος ή την πολλαπλή παράθεση, ανάλογα την περίπτωση..

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το τηλεφωνακι μου ειχε μια απροσδοκητη συναντηση με το εδαφος στην εθνική με 150+ χιλ/ωρα και εγινε ενα ματσο χαλια ..αλλα δουλευει μπορεί καποιος να μου πεί πως μπορω να μεταφέρω τα πάντα που εχει πάνω στο καινούργιο που θα πάρω . Αν υπάρχει κανα πρόγραμμα που το κάνει αυτόματα θα με βόλευε, δεν είμαι και super user αλλα αν με βοηθήσετε ελπίζω να τα καταφέρω !

 

Πάντως είναι γερό το άτιμο !!! Ευτυχως που είναι και μεγάλο και ανιχνευεται εύκολα !!χαχα

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μόλις παρέλαβα και γω το μανάρι μου(και πολύ γρήγορα μάλιστα, χθες το μεσημέρι έκανα την παραγγελία σήμερα 9.30 το πρωί ήρθε επαρχία) και είμαι κατενθουσιασμένος. Το επεξεργάστηκα λίγο μέχρι να το βάλω για φόρτιση, με το που ανοίγω το wifi έρχεται και η ενημέρωση για το froyo :D

Αυτό που με εντυπωσίασε στο λίγο που το είδα ήταν η ταχύτητα του ιντερνετ, ουτε στο desktop ετσι :)

Ωραία κατασκευή, άριστη οθόνη τα έχετε πει και σεις αναλυτικά.Ειναι SLCD η οθόνη αλλά και πάλι ειναι κορυφαια.Η διαφορά με το xperia x1 απ' όπου προέρχομαι ειναι χαώδης :up:

Link to comment
Share on other sites

eltsele σου υπενθυμίζω να αποφεύγεις τα συνεχόμενα ποστς και να χρησιμοποιείς την τροποποίηση μηνύματος ή την πολλαπλή παράθεση, ανάλογα την περίπτωση..

thanks :)

 

Το ξέρω αλλά όταν γράφω από το Desire μέσω Tapatalk και θέλω να απαντήσω σε περισσότερα από ένα μηνύματα έχω τις εξής 2 επιλογές: ή να απαντήσω μόνο σε ένα από όλα ή να γράψω συνεχόμενα. Νομίζω πως δεν μπορώ να τα συνενώσω μετά, εκτός αν δεν το εχω προσέξει. Τώρα για το χθεσινό έγινε κατά λάθος και δεν γινόταν να το κάνω delete και το άφησα. :)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

το ζαχαρωνα καιρό το desire και μόλις το είδα χθες στο καινούριο PUBLIC στην πλατεία Αριστοτέλους 50 φθηνότερο, έκανα την κίνησή μου!! 450 € το είχε -65 € μια επιδοτησούλα...μια χαρά...

 

Εξαιρετικές οι πρώτες εντυπωσεις. Μόνο μία απορία-παράπονο έχω:

 

Δεν μου εμφανίζει ελληνικούς χαρακτήρες στην εφαρμογή για αναπαραγωγή μουσικής. Τα εμφανίζει κορακίστικα!!! Όλο το υπόλοιπο κινητό όμως τα δείχνει και τα γράφει μια χαρά τα Ελληνικά...μόνο ο music player μου τα χαλάει...

 

Καμια λύση κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Υπάρχει κανείς συνδρομητής vodafone cu; Θα παρακαλούσα αν μπορούσε κάποιος να μου δώσει τις ρυθμίσεις για mms και να μπορώ να μπαίνω στο internet μέσω 3G.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ΗTC Desire είναι πολύ δυνατό.

Πήγα χθες να πάρω το κινητό από την ΑCE για ένα πρόβλημα με κάτι γραμμούλες στην οθόνη (που είχα αναφέρει και παλιότερα στο forum), αλλά τελικά δεν βρήκαν τίποτα. Όλα είναι μια χαρά! Το χειρότερο όμως ότι ενώ μου εξηγούσε ο τεχνικός κάποια πραγματάκια, του έπεσε το κιν. από τα χέρια πάνω σε γυάλινο τραπέζι, με την οθόνη. Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα, τουλάχιστον δεν φαίνεται κάτι!

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι AMOLED οθόνες αντέχουν όταν πέφτουν από ένα λογικό ύψος και ας μην είναι gorilla glass.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.Περασα εχτες στο desire(φοραω froyo) τον adw launcher και εναν αλλο(δεν θυμαμαι ονομα)

Kαμια απο τις 2 εφαρμογες δεν μου ανοιγει:( ,γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό ρωτάω. Το Desire με HBOOT πάνω από 0.8 δεν μπορεί να γίνει root...

 

Κανειςς downgrade. Φτιάχνεις μια goldcard. Και μετά ακολουθείς τιςς οδηγίες που θα βρεις στο xda και σε αλλά sites.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Κανειςς downgrade. Φτιάχνεις μια goldcard. Και μετά ακολουθείς τιςς οδηγίες που θα βρεις στο xda και σε αλλά sites.

Κάτι σαν αυτό?. Η έκδοση RΟM 1.21 τι είναι? Πάντως εγώ είδα έκδοση ΗΒΟΟΤ 1.+...

 

δεν χρειαζεται goldcard εκτοσ και αν ειναι Branded!
Αληθεύει αυτό? Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

Οσοι εχετε κανει αναβαθμηση σε froyo 2.2 μηπως εχετε παρατηρησει κανενα bug στην καμερα οταν τραβατε video?

Πιο συγκεκριμενα, μοον την πρωτη μερα που εκανα αναβαθμηση σε 2.2 τραβηξα video σε αναλαυση 720p (mp4). Απο τοτε, αλα τα αρχεια video POυ τραβαω ( στην υψηλη αναλυση ) ειναι ολα τυπου 3gpp. Ξερει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.Περασα εχτες στο desire(φοραω froyo) τον adw launcher και εναν αλλο(δεν θυμαμαι ονομα)

Kαμια απο τις 2 εφαρμογες δεν μου ανοιγει:( ,γιατι?

Κανεις...??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...