Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, 720 (με λειτουργικό 2.2)

 

Ευχαριστω πολυ φιλε.ειμαι αναμεσα στο galaxy s κ desire.το ενα εχει φλας ενω το αλλο οχι.dlna,bluetooth 3,dvix k xvid εχει το galaxy s που το desire δεν τα εχει.δεν βρισκω αντροιντ με αυτα που θελω..ημαρτον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ φιλε.ειμαι αναμεσα στο galaxy s κ desire.το ενα εχει φλας ενω το αλλο οχι.dlna,bluetooth 3,dvix k xvid εχει το galaxy s που το desire δεν τα εχει.δεν βρισκω αντροιντ με αυτα που θελω..ημαρτον

 

Με το desire έχεις DLNA κανονικά. Το δουλεψα σήμερα. Divx, xvid, mkv, παίζει τα πάντα. Ποιος σου πε οτι δεν έχει;; Μη μου πεις οτι κοιτας τα specs των κινητών...

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθηεια...

 

Ειμαι διακοπες και συνδεομαι με τον φορητο με στικακι Voafone.

Ενεργοποιω το Wifi hot spot στο κινητο , ενεργοποιω και την ασυρματη καρτα δικτυου του φορητου αλλα δεν καταφερνω να συνδεθω με το κινητο σε internet. Οταν ενεργοποιω το wifi hot spot απενεργοποιειται το wifi.

 

Τι μπορω να κανω ? Ευχαριστω.

Εννοείται ότι έχεις ένα data plan στο κινητό.Ανοίγεις το wifi tether από το κινητό και μετά κάνεις search για ασύρματα δίκτυα από το laptop.θα το βρεις σαν HTC Network και κωδικό για να μπεις το 1234567890.Με αυτό τον τρόπο συνδέεις το laptop για να πάρει internet από το κινητό.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχεις ένα data plan στο κινητό.Ανοίγεις το wifi tether από το κινητό και μετά κάνεις search για ασύρματα δίκτυα από το laptop.θα το βρεις σαν HTC Network και κωδικό για να μπεις το 1234567890.Με αυτό τον τρόπο συνδέεις το laptop για να πάρει internet από το κινητό.

Μαλλον το αναποδο θελει ο Γιαννης, γι αυτο δε μπορει να το κανει :p

Link to comment
Share on other sites

Με το desire έχεις DLNA κανονικά. Το δουλεψα σήμερα. Divx, xvid, mkv, παίζει τα πάντα. Ποιος σου πε οτι δεν έχει;; Μη μου πεις οτι κοιτας τα specs των κινητών...

 

Βασικα ειδα συγκριτικο στο techblog.gr κ λεει οτι δεν εχει αυτα που σου ειπα.το ιδιο και στο gsmarena.αν εχει dlna,dvix,xvid οπως μου λες τοτε σιγουρα θα το επιλεξω.μπορεις να μου πεις αν μπορεις να τραβηξεις βιντεο με το φλας ανοικτο;ειδα στα πρωτα ποστ μερικους να λενε οτι δεν μπορεις.αληθευει κατι τετοιο;κ κατι ακομα γιατι δεν αναφερει το gsmarena οτι το desire εχει dlna dvix xvid?ευχαριστω φιλε γιατι με αυτα που μου ειπες τωρα εχω καταληξει στο desire

Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με bluetooth handsfree.

 

Εχω ενα sony ericsson handsfree και δεν συνδεεται με το Desire

 

Μηπως ξερει κανεις καποιο προγραμμα απο το market μπας και το δει το Desire

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την sim απο το stickaki, βάλτην στο κινητό και παίξε μπάλα.

Αυτό είναι το πιο απλό που μπορεί να κάνει ;)

 

Βασικα ειδα συγκριτικο στο techblog.gr κ λεει οτι δεν εχει αυτα που σου ειπα.το ιδιο και στο gsmarena.αν εχει dlna,dvix,xvid οπως μου λες τοτε σιγουρα θα το επιλεξω.μπορεις να μου πεις αν μπορεις να τραβηξεις βιντεο με το φκας ανοικτο;ειδα στα πρωτα ποστ μερικους να λενε οτι δεν μπορεις.αληθευει κατι τετοιο;κ κατι ακομα γιατι δεν αναφερει το gsmarena οτι το desire εχει dlna dvix xvid?ευχαριστω φιλε γιατι με αυτα που μου ειπες τωρα εχω καταληξει στο desire

Με την έκδοση 2,1 το desire δεν τράβαγε βίντεο 720p ούτε είχε φλας κατά την βιντεοσκόπηση.Με την 2,2 και τα δύο αυτά διορθώθηκαν,έχει και 720p(με 9-24 fps) και μπορείς να έχεις και φλας όσο τραβάς βίντεο

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειδα συγκριτικο στο techblog.gr κ λεει οτι δεν εχει αυτα που σου ειπα.το ιδιο και στο gsmarena.αν εχει dlna,dvix,xvid οπως μου λες τοτε σιγουρα θα το επιλεξω.μπορεις να μου πεις αν μπορεις να τραβηξεις βιντεο με το φλας ανοικτο;ειδα στα πρωτα ποστ μερικους να λενε οτι δεν μπορεις.αληθευει κατι τετοιο;κ κατι ακομα γιατι δεν αναφερει το gsmarena οτι το desire εχει dlna dvix xvid?ευχαριστω φιλε γιατι με αυτα που μου ειπες τωρα εχω καταληξει στο desire

 

Πως το εννούν στο gsmarena ότι δεν έχει δηλαδη; Ναι όταν το βγάζεις απο το κουτί δεν έχει. Ε και;; Κατεβάζεις το iMediaShare ή το Twonky Server και παιζει full.

 

Επίσης, δεν παιζει βίντεο απο το κουτί. Βάζεις τον RockPlayer, and it rocks!!!

 

Το αν η samsung έχει βάλει DLNA software και Divx codecs στην συσκευή της απο το εργοστάσιο, δεν λέει τιποτα...

 

Γενικότερα, για ότι αφορά software, δεν θα ρωτας "το κάνει αυτο το κινητο;;" αλλα "με ποια εφαρμογη το κάνει αυτο;" :)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον: Όταν υπάρχει άσπρο φόντο π.χ. στα μηνύματα και στο μάρκετ, εμφανίζονται κάποιες μαύρες γραμμούλες πολύ βαθειά, σαν να τρεμοπαίζουν, που γίνονται πιο έντονες με το πάτημα της οθόνης. Αυτό γίνεται συνήθως όταν η φωτεινότητα είναι αρκετά χαμηλή.

 

Αυτο με την οθονη θα σου πρωτεινα να το δεις στο service

Μου φαινεται προβλημα με την οθονη(hardware) και οχι κατι συνηθησμενο οπως λετε οσοι σας το εμφανιζει....περιεργο ειναι το γεγονος οτι το κανει απο οτι καταλαβα και σε αρκετους.

Το εχω εδω και 1 μηνα και δεν εχει πεση στην αντιληψη μου κατι τετοιο .....προσπαθησα ολη μερα να το κανω με χαμηλη φωτεινοτητα μηπως το εμφανιση και σε μενα αλλα ευτηχως τιποτα.

Κοιταξτε το οσοι σας το παρουσιαζη και εαν σας ειναι ευκολο ενημερωστε μας και μας.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις διαφημίσεις στα προγράμματα, υπάρχει για rooted συσκευές το Adfree το οποίο τις μπλοκάρει. :)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με bluetooth handsfree.

 

Εχω ενα sony ericsson handsfree και δεν συνδεεται με το Desire

 

Μηπως ξερει κανεις καποιο προγραμμα απο το market μπας και το δει το Desire

 

Φιλε μου δεν χρειαζεται κανενα προγραμματακι extream για να συνδεσης το bluetouth handsFree σου στο Desire.

Kατι δεν κανεις σωστα....πιθανος δεν μπορεις να βαλης το handsFree σου σε κατασταση να το βρει το Desire σου ή οποιοδιποτε αλλο τηλεφωνο.....οταν πας να το ανοιξεις κρατας συνηθως λιγο παραταιταμενα το κουμπι μεχρι να αναβοσβηνει μπλε κοκκινο το ενδεικτικο led ετσι ωστε να βρεθει το handsfree σε κατασταση αναγνωρισης....διαβασε της οδηγιες απο το HandsFree :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχεις ένα data plan στο κινητό.Ανοίγεις το wifi tether από το κινητό και μετά κάνεις search για ασύρματα δίκτυα από το laptop.θα το βρεις σαν HTC Network και κωδικό για να μπεις το 1234567890.Με αυτό τον τρόπο συνδέεις το laptop για να πάρει internet από το κινητό.

 

Μαλλον το αναποδο θελει ο Γιαννης, γι αυτο δε μπορει να το κανει :p

 

Ευχαριστω παιδια αλλα μαλλον δεν γινεται αυτο που θελω.

Στο κινητο δεν εχω data και ηθελα αν γινετει να συνδεθω στο internet χρησιμοποιωντας το internet του φορητου που συνδεομαι με στικακι vodafone.

 

Οι εφαρμογες του market δεν υπαρχουν στο internet για κατεβασμα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια αλλα μαλλον δεν γινεται αυτο που θελω.

Στο κινητο δεν εχω data και ηθελα αν γινετει να συνδεθω στο internet χρησιμοποιωντας το internet του φορητου που συνδεομαι με στικακι vodafone.

 

Έχει ασύρματη κάρτα (WiFi) το laptop σου και Windows 7;

Αν ναι, κατέβασε το πρόγραμμα Connectify, εγκατέστησέ το στο laptop και θα το μετατρέψει σε WiFi Hotspot! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασύρματη κάρτα (WiFi) το laptop σου και Windows 7;

Αν ναι, κατέβασε το πρόγραμμα Connectify, εγκατέστησέ το στο laptop και θα το μετατρέψει σε WiFi Hotspot! ;)

 

 

Ναι και στα δυο.

 

Οταν μου κανει την χαρη η gprs συνδεση θα το κατεβασω.

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κανας τρόπος rooting των Froyo Desire έχει βγει?

 

Δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω ROM, απλά να μετακινήσω τα πάντα στην SD και να ξεκλειδώσει το market...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασύρματη κάρτα (WiFi) το laptop σου και Windows 7;

Αν ναι, κατέβασε το πρόγραμμα Connectify, εγκατέστησέ το στο laptop και θα το μετατρέψει σε WiFi Hotspot! ;)

 

Το εγκατεστησα το βρηκα στα ασυρματα δικτυα σαν Connectify-me αρχιζει να κανει ληψη διευθυνσης αλλα σταματαει εκει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την οθονη θα σου πρωτεινα να το δεις στο service

Μου φαινεται προβλημα με την οθονη(hardware) και οχι κατι συνηθησμενο οπως λετε οσοι σας το εμφανιζει....περιεργο ειναι το γεγονος οτι το κανει απο οτι καταλαβα και σε αρκετους.

Το εχω εδω και 1 μηνα και δεν εχει πεση στην αντιληψη μου κατι τετοιο .....προσπαθησα ολη μερα να το κανω με χαμηλη φωτεινοτητα μηπως το εμφανιση και σε μενα αλλα ευτηχως τιποτα.

Κοιταξτε το οσοι σας το παρουσιαζη και εαν σας ειναι ευκολο ενημερωστε μας και μας.

Καλά μη νομίζεις ότι είναι κάτι τραγικό. Πρέπει να είσαι πάρα πολύ παρατηρητικός για να το δεις.

Επίσης, δεν το κάνει συνέχεια. Τώρα έχει σταματήσει.

Για καλό και για κακό όμως θα το πάω, αφού υπάρχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Κανας τρόπος rooting των Froyo Desire έχει βγει?

 

Δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω ROM, απλά να μετακινήσω τα πάντα στην SD και να ξεκλειδώσει το market...

 

Υπάρχουν roms που βασίζονται στην official froyo και έιναι μονο rooted χωρίς άλλες αλλαγές.

 

Πρέπει να κάνεις downgrade και να τις περάσεις. Όλη την διαδικασία δλδ, σαν να πέρναγες και οποιαδήποτε άλλη cooked rom.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν χρειαζεται κανενα προγραμματακι extream για να συνδεσης το bluetouth handsFree σου στο Desire.

Kατι δεν κανεις σωστα....πιθανος δεν μπορεις να βαλης το handsFree σου σε κατασταση να το βρει το Desire σου ή οποιοδιποτε αλλο τηλεφωνο.....οταν πας να το ανοιξεις κρατας συνηθως λιγο παραταιταμενα το κουμπι μεχρι να αναβοσβηνει μπλε κοκκινο το ενδεικτικο led ετσι ωστε να βρεθει το handsfree σε κατασταση αναγνωρισης....διαβασε της οδηγιες απο το HandsFree :)

 

 

Το εχω προσπαθησει πολλες φορες ισως να φταιει οτι ειναι τριετιας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και εγω εδώ και 1 βδομαδα του desire και η πρώτη απορία είναι το battery tip που δημοσιεύεται στην πρώτη σελίδα του topic.

 

Battery Tip.

1) Βάζουμε το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το led πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστή και στη συνεχεία το κλείνουμε. Αφού κλείσει τελείως το κινητό, βάζουμε το φορτιστή και πάλι και περιμένουμε να ξαναγίνει πράσινο το led.

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστής, ανοίγουμε το κινητό και αφού ανοίξει τελείως το ξανακλείνουμε και συνδέουμε και πάλι το φορτιστή μέχρι να γίνει και πάλι πράσινο το led.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση ξαναανοίγουμε το κινητό και το δουλεύουμε κανονικά.

 

Είναι απαραίτητο αυτό κάθε φορά;

Αν δε γίνεται αυτό κάθε φορά και φορτίζω το κινητό με τον κλασσικό τρόπο (φορτισε-βγήκε από πρίζα - χρησιμοποιήθηκε) τί γινεται;

και τέλος αυτό το tip απο που προέρχεται είναι επίσημο;

μου φαίνετε λίγο υπερβολικό άσε που θέλεις πόση ώρα για να το κάνεις

Ευχαριστώ...

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και εγω εδώ και 1 βδομαδα του desire και η πρώτη απορία είναι το battery tip που δημοσιεύεται στην πρώτη σελίδα του topic.

 

Battery Tip.

1) Βάζουμε το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το led πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστή και στη συνεχεία το κλείνουμε. Αφού κλείσει τελείως το κινητό, βάζουμε το φορτιστή και πάλι και περιμένουμε να ξαναγίνει πράσινο το led.

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστής, ανοίγουμε το κινητό και αφού ανοίξει τελείως το ξανακλείνουμε και συνδέουμε και πάλι το φορτιστή μέχρι να γίνει και πάλι πράσινο το led.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση ξαναανοίγουμε το κινητό και το δουλεύουμε κανονικά.

 

Είναι απαραίτητο αυτό κάθε φορά;

Αν δε γίνεται αυτό κάθε φορά και φορτίζω το κινητό με τον κλασσικό τρόπο (φορτισε-βγήκε από πρίζα - χρησιμοποιήθηκε) τί γινεται;

και τέλος αυτό το tip απο που προέρχεται είναι επίσημο;

μου φαίνετε λίγο υπερβολικό άσε που θέλεις πόση ώρα για να το κάνεις

Ευχαριστώ...

 

Δεν χρειαζεται να το κανεις καθε φορα που θες να το φορτισεις. Μια φτανει. Απο κει και περα φορτιζεις κανονικα. Δεν ξερω αν ειναι επισημο ή οχι παντως κι εγω που το εκανα ειδα βελτιωση στη διαρκεια αντοχης της μπαταριας. Οσο για την ωρα που θα σε παρει, μη νομιζεις, αντε δυο τρια λεπτα παραπανω. Τουλαχιστον εμενα τοσο μου πηρε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και εγω εδώ και 1 βδομαδα του desire και η πρώτη απορία είναι το battery tip που δημοσιεύεται στην πρώτη σελίδα του topic.

 

Battery Tip.

1) Βάζουμε το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το led πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστή και στη συνεχεία το κλείνουμε. Αφού κλείσει τελείως το κινητό, βάζουμε το φορτιστή και πάλι και περιμένουμε να ξαναγίνει πράσινο το led.

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστής, ανοίγουμε το κινητό και αφού ανοίξει τελείως το ξανακλείνουμε και συνδέουμε και πάλι το φορτιστή μέχρι να γίνει και πάλι πράσινο το led.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση ξαναανοίγουμε το κινητό και το δουλεύουμε κανονικά.

 

Είναι απαραίτητο αυτό κάθε φορά;

Αν δε γίνεται αυτό κάθε φορά και φορτίζω το κινητό με τον κλασσικό τρόπο (φορτισε-βγήκε από πρίζα - χρησιμοποιήθηκε) τί γινεται;

και τέλος αυτό το tip απο που προέρχεται είναι επίσημο;

μου φαίνετε λίγο υπερβολικό άσε που θέλεις πόση ώρα για να το κάνεις

Ευχαριστώ...

 

Πιθανον να μη διαβασες ή να σου διεφυγε να διαβασης οτι το συγκεκρημενο το κανεις μονο μια φορα...........

Ωστοσο εγω θεωρω τι διαδικασια λιγο...... πως να το πω............ακαταλαβιστικη.

Τι μπορει να συμβαινει δηλαδη στην αναμονη εαν το κανεις αυτο?

Να κραταει περισσοτερο η μπαταρια?

Δεν νομιζω.......

Ισως ειναι καποιο κολπο ετσι ωστε να κανει κατι σαν επαναφορΑ σε μερικα τηλεφωνα το μετρητη της μπαταριας που δεν δεινχουν σωστα.....οπως π.χ απο οτι διαβασα σε μερικα δεν φορτιζουν μεχρι το 100% αλλα αναβει το led της ολοκληρωσης της φορτησης πρασινο απο το 98% και μενει εκει....γιατι για να κραταει περισσοτερο σαν διαρκεια δεν το νομιζω

Το δικο μου π.χ που δεν το εχω κανει αυτο κραταει η μπαταρια του με normal χρηση ΑΝΕΤΑ της 2 μερες και ολοκληρωνει τη φορτιση(πρασινο led)μονο οταν φταση στο 100% η φορτηση

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κανείς κάποιο widget το οποίο να είναι ολόιδιο με το stock clock/weather widget του HTC Sense, αλλά με διάφανο φόντο και να παίζει στο Desire; Θέλω όμως να ολόιδιο κατά τα άλλα και να λειτουργεί και το εφέ που κάνει όταν το ξεκλειδώνεις σε ολόκληρη την οθόνη.

 

Κάτι σαν αυτό βασικά:

http://i235.photobucket.com/albums/ee97/atoz350/7bd7613f.png

 

Γενικά με ενδιαφέρει να βρω widgets με διαφανές φόντο, οπότε αν κάποιος έχει κάτι υπόψη του ας μου δώσει τα φώτα του. :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από αυτονομία τι λέει το κινητό? Σκέφτομαι να αλλάξω από Nokia X6 σε Desire αλλά με προβληματίζει η αυτονομία του...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...