Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας από την Δευτέρα που μας πέρασε είμαι και εγώ κάτοχος του desire θα ήθελα να ρωτήσω αν πάρω θήκη του HD2 θα κάνει για το desire?

Επείσεις χάρτες για την Ελλάδα που μπορώ να βρω.

ευχαριστώ.

Μέχρι στιγμής έχω της καλύτερες εντυπώσεις.

Η Μακεδονία είναι μια,

ή Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Γιάννης: Φίλε Γιάννη σε εντοπίζει μέσω των κεραιών της κινητής, με τριγωνομέτρηση. Αν έχεις το Δύκτια Κινητής στο off δεν συνδέεται στο internet μέσω της κινητής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να σου κανει εγω για παραδειγμα που δοκιμασα μια θηκη σε στυλ καλτσας που ηταν για το HD2 ηταν μια χαρα ουτε πολυ μεγαλη ουτε πολυ μικρη .

 

Μπορεις να κοιταξεις και να συγκρινεις τις διαστασεις τους και να δεις αν θα χωραει το desire στην θηκη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

HTC Delivering Froyo to the HTC Desire and Legend Within the Next Two Weeks?

 

 

http://phandroid.com/2010/06/22/htc-delivering-froyo-to-the-htc-desire-and-legend-within-the-next-two-weeks/

 

 

It seems HTC might be gearing up for their launch of Froyo across multiple devices pretty soon, as well. The news comes out of ZDNet.de where they state HTC’s informed them that the HTC Desire and HTC Legend would be getting the update “in the next two weeks” (translated).

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν πάρω θήκη του HD2 θα κάνει για το desire?

Από τις διαστάσεις, το μήκος είναι παρόμοιο (119mm το Desire, 120,5mm το HD2), άρα δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα για 1,5mm. Στο πλάτος όμως είναι αρκετή η διαφορά αφού είναι 60mm το Desire ενώ το HD2 είναι 67mm. Είναι 7mm, σχεδόν 1cm η διαφορά, και μπορεί να έχεις πρόβλημα. Αν είναι σε στυλ κάλτσας όπως λέει ο Spireto_2158 μάλλον θα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις, απλά θα είναι μεγάλη στο πλάτος και το Desire θα μετακινήται μέσα. Αν όμως είναι άλλο στυλ πιθανόν να μην κάνει. Αν το δεις θα καταλάβεις.

 

HTC Delivering Froyo to the HTC Desire and Legend Within the Next Two Weeks?

 

 

http://phandroid.com/2010/06/22/htc-delivering-froyo-to-the-htc-desire-and-legend-within-the-next-two-weeks/

 

 

It seems HTC might be gearing up for their launch of Froyo across multiple devices pretty soon, as well. The news comes out of ZDNet.de where they state HTC’s informed them that the HTC Desire and HTC Legend would be getting the update “in the next two weeks” (translated).

Για να δούμε... Και στο GSMArena που έβαλαν ένα άρθρο για το Flash 10.1 και τα Android 2.2 (Flash 10.1 final available for smartphones with Android 2.2) λέει:

 

Some of the devices that Adobe lists as bound to get Froyo include Dell Streak, Google Nexus One, HTC Evo, HTC Desire, HTC Incredible, Motorola DROID and Motorola Milestone, and Samsung Galaxy S.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Για σας από την Δευτέρα που μας πέρασε είμαι και εγώ κάτοχος του desire θα ήθελα να ρωτήσω αν πάρω θήκη του HD2 θα κάνει για το desire?

Επείσεις χάρτες για την Ελλάδα που μπορώ να βρω.

ευχαριστώ.

Μέχρι στιγμής έχω της καλύτερες εντυπώσεις.

 

Εγώ φίλε μου, θήκη από το HD2 χρησιμοποιώ και συγκεκριμένα την γνήσια

που δίνει η HTC. Μια χαρά είναι απλά θέλει προσοχή να μην γυρίσει ανάποδα

γιατί θα πέσει το κινητό, μιας και δεν σφηνώνει μέσα στη θήκη όπως το HD2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με τον browser.

Πείτε ότι έχουμε μία ιστοσελίδα που μπορούμε να κυλήσουμε προς τα κάτω, αλλά μέσα σε αυτήν την σελίδα υπάρχει επίσης ένα παραθυράκι που μπορούμε να κυλήσουμε προς τα κάτω (φανταστείτε εδώ την σελίδα του myPhone και το παραθυράκι που γράφουμε quick reply από κάτω). Προσπαθούσα χτες να κυλήσω μέσα στο παραθυράκι (όχι εδώ, σε άλλη ιστοσελίδα), αλλά δεν μπορούσα γιατί όταν έκανα το δάχτυλο προς τα πάνω κυλούσα σε όλη την ιστοσελίδα... Υπάρχει κανένας τρόπος να κατέβω πιο κάτω στο παραθυράκι ??

 

Επίσης πάλι για το browser, κάτι που το είχα ρωτήσει και πριν λίγες σελίδες αλλά δεν πήρα απάντηση. Υπάρχει τρόπος να σύρουμε κάτι από ένα μέρος σε ένα άλλο ?? Γιατί και πάλι όταν προσπαθώ να το σύρω, αντί να μετακινώ αυτό μετακινείτε όλη η σελίδα...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

τι πρεπει να εχουμε κλειστο ωστε να μην στελνονται δεδομενα στην google ή να μην συνδεεται στο νετ με το δικτυο κινητης?

επισης υπαρχει ενα μενου "λογαριασμοι & συγχρονισμος" στις "ρυθμισεις" το οποιο εχει κατι λογαριασμους. πως τους διωχνουμε αυτους? κυριως τιε μετοχες, θελω να απεγκαταστησω. ο καιρος που λεει εδω εχει καμια σχεση με τον καιρο στο ρολοι?

και τι ακριβως κανει αυτο το μενου? επισης τα "δεδομενα φοντου" αν τα εχουμε συνεχεια ενεργα μηπως θα συνδεεται συνεχεια στο νετ ή θα στελνει με καποιον τροπο δεδομενα στην google μεχω δικτυου τηλεφωνιας και θα χρεωνομαστε?

Eπισης πως μπορω να κλειδωσω τν οθονη ενω ειμαι σε κληση για να το βαλλω στην θηκη του???

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα θελω να ειμαι εξασφαλισμενος!

Edited by emm_stra
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με τον browser.

Πείτε ότι έχουμε μία ιστοσελίδα που μπορούμε να κυλήσουμε προς τα κάτω, αλλά μέσα σε αυτήν την σελίδα υπάρχει επίσης ένα παραθυράκι που μπορούμε να κυλήσουμε προς τα κάτω (φανταστείτε εδώ την σελίδα του myPhone και το παραθυράκι που γράφουμε quick reply από κάτω). Προσπαθούσα χτες να κυλήσω μέσα στο παραθυράκι (όχι εδώ, σε άλλη ιστοσελίδα), αλλά δεν μπορούσα γιατί όταν έκανα το δάχτυλο προς τα πάνω κυλούσα σε όλη την ιστοσελίδα... Υπάρχει κανένας τρόπος να κατέβω πιο κάτω στο παραθυράκι ??

 

Επίσης πάλι για το browser, κάτι που το είχα ρωτήσει και πριν λίγες σελίδες αλλά δεν πήρα απάντηση. Υπάρχει τρόπος να σύρουμε κάτι από ένα μέρος σε ένα άλλο ?? Γιατί και πάλι όταν προσπαθώ να το σύρω, αντί να μετακινώ αυτό μετακινείτε όλη η σελίδα...

μπορεις ειτε με το trackpad αφου εισαι μεσα στο πεδιο, ειτε αν κλικαρεις το scrollbar στα δεξια του πεδιου, εφοσον ειναι γεματο και βγαζει bar. (ελπιζω να καταλαβες :p)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,σιγουρα θα εχει υποθει αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα τι ειναι το sense.....

 

Ενας launch manager που κάθεται επάνω στο android 2.1.

Δηλ. το γραφικό περιβάλλον της HTC.

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ανοιχτό το gps....

 

@Γιάννης: Φίλε Γιάννη σε εντοπίζει μέσω των κεραιών της κινητής, με τριγωνομέτρηση. Αν έχεις το Δύκτια Κινητής στο off δεν συνδέεται στο internet μέσω της κινητής.

 

Σας ευχαριστω.Αυτο ομως δεν εχει χρεωση ετσι ???

 

Και κατι αλλο ασχετο....Οταν παταμε μηνυματα μας τα εμφανιζει ολα μαζι.Δεν γινεται να τα διαχωριζει σε εισερχομενα , απεσταλμενα και εξερχομενα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS το desire μου δεν ανοίγει μετά από προσπάθεια να βάλω το a2sd!!

 

είχα κάνει root με αυτόν τον οδηγό (στα αγγλικά από άλλο site νομίζω)

 

και σήμερα έκανα τη διαδικάσια για το a2sd αυτού του οδηγού (απλά χωρίς να κάνω goldcard μιας και δε χρειάζεται)

 

έχω τον bootloader 0.80

 

μετά το πάτημα του κουμπιού για να ανοίξει, κάνει τη δόνηση, μετά δείχνει το HTC και μένει εκεί, ούτε το quietly brilliant δείχνει ούτε ήχος :X

το έχω αφήσει αρκετή ώρα ανοιχτό αλλά δε φορτώνει τίποτα:cry:

 

τι να κάνω λέτε;

 

με το μενού του recovery έκανα ξανά format την κάρτα και ξανά wipe τα πάντα, αλλά δεν έγινε τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες

φτάσαμε αισίως στις 23 του μήνα ιουνίου και δεν βλέπω πουθενά τίποτα για την πολύ αναμενόμενη έκδοση του λουκουμα 2.2

είναι κακό που είμαι ανυπόμονος ;;;

 

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες

φτάσαμε αισίως στις 23 του μήνα ιουνίου και δεν βλέπω πουθενά τίποτα για την πολύ αναμενόμενη έκδοση του λουκουμα 2.2

είναι κακό που είμαι ανυπόμονος ;;;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ξεουμε τι νεο θα εχει και με ποιον τροπο θα μας δοθει ? Θα χρειαζεται νεο στησιμο το τηλεφωνο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

τι πρεπει να εχουμε κλειστο ωστε να μην στελνονται δεδομενα στην google ή να μην συνδεεται στο νετ με το δικτυο κινητης?

επισης υπαρχει ενα μενου "λογαριασμοι & συγχρονισμος" στις "ρυθμισεις" το οποιο εχει κατι λογαριασμους. πως τους διωχνουμε αυτους? κυριως τιε μετοχες, θελω να απεγκαταστησω. ο καιρος που λεει εδω εχει καμια σχεση με τον καιρο στο ρολοι?

και τι ακριβως κανει αυτο το μενου? επισης τα "δεδομενα φοντου" αν τα εχουμε συνεχεια ενεργα μηπως θα συνδεεται συνεχεια στο νετ ή θα στελνει με καποιον τροπο δεδομενα στην google μεχω δικτυου τηλεφωνιας και θα χρεωνομαστε?

Eπισης πως μπορω να κλειδωσω τν οθονη ενω ειμαι σε κληση για να το βαλλω στην θηκη του???

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα θελω να ειμαι εξασφαλισμενος!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

If you don’t want to port hacked android 2.2 ROM on your HTC Desire device, then make sure to wait until late June as HTC could be officially rolling out an Android 2.2 update by that time.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

να μην συνδεεται στο νετ με το δικτυο κινητης?

 

Ρυθμισεις /ασυρματα δικτυα/ και ξεκλικαρε το δικτυα κινητης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν με το καλό μου έρθει τη Δευτέρα εχω δει και θελω να πάρω τα εξής:

1) Πακετο με Car Holder + Car Recharger + Leather case

2) Προστασία οθόνη Ultra Clear

Όλα αυτά έρχονται γύρω στα 10 ευρώ. Πιστεύω είναι παρα πολυ καλή η τιμή! Τι λέτε εσείς? Πώς τα κρίνετε ή τι άλλο μου προτίνετε?

 

τελικα τα αγορασες?

πως ειναι?

ενδιαφερομαι και εγω!

ή αν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην ελληνικη αγορα!

ενδιαφερομαι για φορτιστη αυτοκινητου και προστασια οθονης!

 

υπαρχει καμια εφαρμογη για να μεταφερω τραγουδια Mp3 απο τον η/υ μου στο κινητο και να μπαινουν σε φακελους ανα καλλιτεχνη/δισκο κλπ???

 

Από την ομάδα διαχείρισης

--------------------------------

Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμά σου που βρίσκεται στο τέλος του thread.

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη για να μεταφερω τραγουδια Mp3 απο τον η/υ μου στο κινητο και να μπαινουν σε φακελους ανα καλλιτεχνη/δισκο κλπ???

 

ναι, το ΚΑΝ_ΤΟ_ΜΟΝΟΣ_ΣΟΥ.. :p

 

Πλακιτσα! Το ειχα ψαξει και εγω πολυ αλλα δεν ειχα βρει κατι..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

ναι, το ΚΑΝ_ΤΟ_ΜΟΝΟΣ_ΣΟΥ.. :p

 

Πλακιτσα! Το ειχα ψαξει και εγω πολυ αλλα δεν ειχα βρει κατι..

 

αυτο φοβομουν και εγω!!!

αλλα ειπα να ρωτησω!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

τι πρεπει να εχουμε κλειστο ωστε να μην στελνονται δεδομενα στην google ή να μην συνδεεται στο νετ με το δικτυο κινητης?

επισης υπαρχει ενα μενου "λογαριασμοι & συγχρονισμος" στις "ρυθμισεις" το οποιο εχει κατι λογαριασμους. πως τους διωχνουμε αυτους? κυριως τιε μετοχες, θελω να απεγκαταστησω. ο καιρος που λεει εδω εχει καμια σχεση με τον καιρο στο ρολοι?

και τι ακριβως κανει αυτο το μενου? επισης τα "δεδομενα φοντου" αν τα εχουμε συνεχεια ενεργα μηπως θα συνδεεται συνεχεια στο νετ ή θα στελνει με καποιον τροπο δεδομενα στην google μεχω δικτυου τηλεφωνιας και θα χρεωνομαστε?

Eπισης πως μπορω να κλειδωσω τν οθονη ενω ειμαι σε κληση για να το βαλλω στην θηκη του???

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα θελω να ειμαι εξασφαλισμενος!

 

Για να μην συνδέεσαι στο νετ με κινητή καλύτερα βγάλε σε μία από τις οθόνες σου το εξής: Προσθήκη σε Αρχική -> Στοιχείο ελέγχου παραθ... ->Ρυθμίσεις -> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Οπότε με ένα πάτημα το ενεργοποιείς και το απενεργοποιείς.

 

Για να κλειδώσεις την οθόνη ενώ μιλάς πατάς το πάνω κουμπί (power) του κινητού.

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS το desire μου δεν ανοίγει μετά από προσπάθεια να βάλω το a2sd!!

 

είχα κάνει root με αυτόν τον οδηγό (στα αγγλικά από άλλο site νομίζω)

 

και σήμερα έκανα τη διαδικάσια για το a2sd αυτού του οδηγού (απλά χωρίς να κάνω goldcard μιας και δε χρειάζεται)

 

έχω τον bootloader 0.80

 

μετά το πάτημα του κουμπιού για να ανοίξει, κάνει τη δόνηση, μετά δείχνει το HTC και μένει εκεί, ούτε το quietly brilliant δείχνει ούτε ήχος :X

το έχω αφήσει αρκετή ώρα ανοιχτό αλλά δε φορτώνει τίποτα:cry:

 

τι να κάνω λέτε;

 

με το μενού του recovery έκανα ξανά format την κάρτα και ξανά wipe τα πάντα, αλλά δεν έγινε τίποτα :(

 

φιλε μου και εγω το ιδιο επαθα πριν λιγο και περασα τη γνησια ρομ.Βγαλε την μπαταρια,κρατα πατημενο το back και πατα στιγμιαια τοpower,συνδεσετο με το USB και παιρνα του τη ρομ.Ελπειζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα αγορασες?

πως ειναι?

ενδιαφερομαι και εγω!

ή αν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην ελληνικη αγορα!

ενδιαφερομαι για φορτιστη αυτοκινητου και προστασια οθονης!

 

Δυστυχώς δεν μου εχει ερθει ακόμα το κινητό.. απορώ αν θα μου ερθει και ποτέ... αλλά μόλις μου έρθει σίγουρα θα τα πάρω αυτά καθώς η τιμή τους είναι παρα πολύ προσεγγίσιμη. Μόλις τα αγοράσω να είσαι σίγουρος θα γραψω και εδώ τις εντυπώσεις μου, μαζί με σχετικές φώτο..!

Το κίνητο ομως πρωτα να μου 'ρθει.. :cry: (ατιμα εταιρικά συμβόλαιαααα)

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Eπισης πως μπορω να κλειδωσω τν οθονη ενω ειμαι σε κληση για να το βαλλω στην θηκη του???

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα θελω να ειμαι εξασφαλισμενος!

 

Δεν χρειάζεται, η οθόνη είναι τέτοιου τύπου που μόνο κάτι οργανικό μπορεί να την "αγγίξει"!

 

υπαρχει καμια εφαρμογη για να μεταφερω τραγουδια Mp3 απο τον η/υ μου στο κινητο και να μπαινουν σε φακελους ανα καλλιτεχνη/δισκο κλπ???

 

Το πιο απλό, είναι να το συνδέσεις σαν δίσκο και να κάνεις συγχρονισμό με λίστα του windows media player. Βέβαια, έτσι δεν θα έχεις την λίστα στο κινητό..

Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις το doubletwist που με την ίδια διαδικασία θα έχεις και την λίστα στο κινητό. Παρόλαυτα δεν υποστηρίζει ακόμα καλά τους ελληνικούς χαρακτήρες!

 

Από την ομάδα διαχείρισης

--------------------------------

Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα και μην κάνεις νέο post.

Edited by vman

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...