Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εκανα συχρονισμο αλλα στις επαφες στο κομπιουτερ ειχα φωτογραφιες και δεν μου τις πηρε εσας?

Συγχρονισμο εκανες με outlook?

Εμενα σε συγχρονισμο με office outlook περασε κακονικα και τις φωτογραφιες των επαφων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγχρονισμο εκανες με outlook?

Εμενα σε συγχρονισμο με office outlook περασε κακονικα και τις φωτογραφιες των επαφων

 

ναι εκανα κανονικα αλλα δεν μου τις εμφανισε μηπως πρεπει να επιλεξω κατι?

 

για ηχο κλησεις περνει κανονικα ολο το τραγουδι η οχι?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα με ένα file explorer π.χ. astro πάνω σε ένα τραγούδι και στο music options επιλέγεις το set as ringtone.

Ένας άλλος τρόπος περιγράφεται εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22252 μαζί με άλλες σημαντικές πληροφορίες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

to 3g ειναι παντα ενεργοποιημενο ? αν ναι πως το κλεινουμε για να μην χαλαει πολυ μπαταρια?

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα Δίκτυα -> Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας -> Λειτουργία Δικτύου -> Μόνο GSM

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα Δίκτυα -> Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας -> Λειτουργία Δικτύου -> Μόνο GSM

 

σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου

 

παιδια οταν πατε σε ολατ α προγραμματα στην λιστα δηλαδη που ειναι τα προγραμματα υπαρχει τροπος να αλλαξω την διαταξη δηλαδη να τα βαλω σε αλλη θεση απο αυτη που ειναι?

 

Από την ομάδα διαχείρισης

------------------------------------

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις ό,τι θέλεις στο τελευταίο μήνυμά σου.

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν πατε σε ολατ α προγραμματα στην λιστα δηλαδη που ειναι τα προγραμματα υπαρχει τροπος να αλλαξω την διαταξη δηλαδη να τα βαλω σε αλλη θεση απο αυτη που ειναι?

 

Εγγενώς από το Android σου δίνεται η δυνατότητα να τα βλέπεις είτε ως εικονίδια είτε ως λίστα (πάτησε το μενού, όταν βρίσκεσαι σε αυτή την προβολή, για τη σχετική ρύθμιση). Δεν μπορείς να αλλάξεις τη σειρά τους. Νομίζω ότι αυτό μπορεί να γίνει με προγράμματα τύπου openHome, που είναι για να αλλάζεις themes, αλλά δε θυμάμαι κάποιο συγκεκριμένο:O.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το htc desire εδω και καμια εβδομαδα ολα καλα με το τηλεφωνο απλα δυο φορες μου εχει χασει την memory card λες δεν εχω βαλει με μια επανεκκινηση βεβαια επαρχεται αυτο το εχω παθει δυο φορες . Λετε να φταει η καρτα μνημης ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το htc desire εδω και καμια εβδομαδα ολα καλα με το τηλεφωνο απλα δυο φορες μου εχει χασει την memory card λες δεν εχω βαλει με μια επανεκκινηση βεβαια επαρχεται αυτο το εχω παθει δυο φορες . Λετε να φταει η καρτα μνημης ?

 

η καρτα που χρησιμοποιεις ειναι hc sd?το χω παθει και γω με αλλο κινητο και οχι με τετοια καρτα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα αυτό με την κάρτα την πρώτη ημέρα. Δεν είναι βαλμένη καλά από το εργοστάσιο, δεν έχει κάνει κλικ. Την έβγαλα και την ξαναέβαλα και από τότε δεν έχει κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομουν να παρω μια 16αρα καρτα αλλα απο οτι βλεπω οι περισσοτερες ειναι class2.Λετε να ειναι πολυ χαλια?Να παρω καλυτερα 8αρα class4?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Αρχαριος στο Android , με εχει εντυπωσιασει η ταχυτητα του Desire.

Ειδικα στο flash video , με yxflash δεν κολαει καθολου στο να παιζει flv αρχεια.

Στα μειον , η ανταποκριση του Touch (πρωην χρηστης iphone) οσο αφορα το browsing μεσω της Internet εφαρμογης.

Υπαρχει καποιος καλυτερος multitouch browser ;

 

Επισης ξερει κανεις ρυθμησεις για το yahoo.GR στο mail app ;

Smtp και pop3

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Στα μειον , η ανταποκριση του Touch (πρωην χρηστης iphone) οσο αφορα το browsing μεσω της Internet εφαρμογης.

Υπαρχει καποιος καλυτερος multitouch browser ;

 

Σε αυτό είσαι εντελώς άκυρος.Ο browser που έχει μέσα το android όχι μόνο συγκρίνεται αλλά ίσως και υπερέχει αυτού του iphone τόσο στο κομμάτι multitouch όσο και στην ταχύτητα.Εκεί που είναι λίγο πιο πίσω πιστεύω ότι είναι στα πολύ μικρά link εκεί που με το iphone ακόμη και χωρίς zoom τα πάταγες,στο android ίσως θέλει λίγο zoom

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Επισης ξερει κανεις ρυθμησεις για το yahoo.GR στο mail app ;

Smtp και pop3

 

Το yahoo το πληρώνεις ή είσαι τσάμπα; Αν είσαι τσάμπα δε σου δίνει pop3 και smtp, αν πληρώνεις τα έχεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το yahoo το πληρώνεις ή είσαι τσάμπα; Αν είσαι τσάμπα δε σου δίνει pop3 και smtp, αν πληρώνεις τα έχεις κανονικά.

 

Στο iphone πως δίνει κανονικά και εδώ δεν δίνει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτη http://www.senacases.com/htc-cases/htc-google-nexus-one-cases/ultra-slim-pouch-sleeve/# και περιμενω αυριο να μου παραδοθει σε σκουρο καφε χρωματακι να ταιριαζει με το desire:happy:
Link to comment
Share on other sites

Στο iphone πως δίνει κανονικά και εδώ δεν δίνει?

 

Ίσως το iphone τραβάει τα email κατευθείαν από το web page, δεν έχω iphone για να σου πω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο iphone πως δίνει κανονικά και εδώ δεν δίνει?

 

Για να τελειώνει αυτή η ιστορία για το yahoo.gr, γιατί είμαστε off topic, ορίστε οι ρυθμίσεις για πρόσβαση POP3:

 

Ρυθμίσεις διακομιστή

Διακομιστής Εισερχόμενου Ταχυδρομείου (ΡΟΡ3): pop.mail.yahoo.com

Χρήση SSL, πύλη: 995

 

Διακομιστής Εξερχόμενου Mail. (SMTP): smtp.mail.yahoo.com

Χρήση SSL, πύλη 465, χρήση πιστοποίησης

 

Όνομα στο λογαριασμό / Όνομα χρήστη: το email σου@yahoo.gr

Διεύθυνση email: το email σου@yahoo.gr

Κωδικός πρόσβασης: Σας Yahoo! κωδικός πρόσβασης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Μπορει καποιος που εχει βαλει το NDrive να μου πει πως κρυβουμε τις εικονες του προγραμματος οι οποιες φαινονται ολες στις φωτο?

Υπαρχει στο τηλ. δυνατοτητα δημιουργιας νεου αλμπουμ στις φωτο?Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to 3g ειναι παντα ενεργοποιημενο ? αν ναι πως το κλεινουμε για να μην χαλαει πολυ μπαταρια?

 

2-3G on off στο market για να κάνεις τη δουλεία σου γρήγορα με ένα πάτημα.

 

Καλημερα!Μπορει καποιος που εχει βαλει το NDrive να μου πει πως κρυβουμε τις εικονες του προγραμματος οι οποιες φαινονται ολες στις φωτο?

Υπαρχει στο τηλ. δυνατοτητα δημιουργιας νεου αλμπουμ στις φωτο?Ευχαριστω!

 

 

Βάλε να σου δείχνει μόνο τις φωτο της κάμερας.Αν βάλες όλες τις εικόνες τότε εμφανίζει και του ndrive.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είναι λίγο πιο πίσω πιστεύω ότι είναι στα πολύ μικρά link εκεί που με το iphone ακόμη και χωρίς zoom τα πάταγες,στο android ίσως θέλει λίγο zoom

Αφού το λες και μόνος σου...

 

Ευχαριστώ πολύ τον φίλο για τις οδηγίες. Να προσθέσω πως εάν δεν αγνοήσεις

το πρώτο error που σου βγάζει στην εισερχόμενη (pop) και να προχωρήσεις και με τα στοιχεία της εξερχόμενης (smtp) δεν σε αφήνει να συνδεθείς.Thx και πάλι...

 

Επίσης , για να αφαιρέσω εφαρμογές του στιλ Friends Stream / footprints / Peep κτλπ πρέπει να είναι Rooted ?

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό απο την Παρασκευή μετά απο 2 και κάτι μέρες έχω να πω οτι το κινητό είναι πάρα πολύ καλό. Τα καλά τα ξέρετε αυτά που με χαλάν είναι:

 

1. Το ροζ που φαίνεται όταν υπάρχουν γκρι αποχρώσεις (μερικές φορές εκνευριστικό)

 

2. Και η λίγη μνήμη για εγκαταστάσεις προγραμμάτων ενα navigon να βάλεις και 4-5 χρήσιμα προγράμματα ξέμεινες. (άντε να ρουταριστεί να ελευθερωθούμε λίγο)

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τα παντα αποθηκευονται στην μνημη του τηλεφωνου και οχι στην καρτα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...