Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λες δεν ισχύει. Ίσα ίσα. Κατά την πρώτη εκκίνηση σε προτρέπει, εφόσον υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο wifi, να συνδεθείς σε αυτό, για να γίνει ο συγχρονισμός πιο γρήγορα.

Αυτή την εντύπωση έχω. Τουλάχιστον αυτό συνέβη στο Ν1. Με το wifi δεν έκανε sync, μόνο όταν δοκίμασα με 3G.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι οντως για την αναφορα ετσι ειναι,οσο για το market και soft reset εκανα και τα παντα δε λεει να με συνδεσει παντα μου βγαζει μη αξιοπιστη συνδεση:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως για την αναφορα ετσι ειναι,οσο για το market και soft reset εκανα και τα παντα δε λεει να με συνδεσει παντα μου βγαζει μη αξιοπιστη συνδεση:confused:

 

Το gmail δουλεύει κανονικά; Σελίδες μπορείς να δεις, όταν συνδέεσαι με wifi; Αν το ασύρματο δίκτυο στο οποίο συνδέεσαι είναι ανοικτό (χωρίς κωδικό), βάλε κωδικό και προσπάθησε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Το gmail δε το δοκιμασα να πω την αληθεια,σελιδες και ανανεωση καιρου και τετοια δουλευουν κανονικα μονο εκει εχω προβλημα:blink:
Link to comment
Share on other sites

Το gmail δε το δοκιμασα να πω την αληθεια,σελιδες και ανανεωση καιρου και τετοια δουλευουν κανονικα μονο εκει εχω προβλημα:blink:

 

Δοκίμασε να συνδεθείς στο gmail, για να βεβαιωθείς ότι έχεις κάνει σωστή εισαγωγή των στοιχείων λογαριασμού google.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και με gmail δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων:happy:

 

Κατά πάσα πιθανότητα έχεις πληκτρολογήσει λάθος των κωδικό του gmail. Όταν τον πληκτρολογείς, περιέστρεψε το κινητό σε landscape, για να μπορείς να δεις τι ακριβώς έχεις γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει πανω απο 100 φορες,προσπαθησα με τον λογαριασμο που εχω ηδη αλλα και με δημιουργια νεου και παλι μου βγαζει το ιδιο...απογοητευτικο:lol:
Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να περιμενω να βγει..Αξιζει να το παρω απο Play247 οταν λεει προεγκατεστημενα Ελληνικα τι εννοει ο ποιητης???Το πηρε κανεις απο Play247?? πριν λιγο το βαλαν παλυ αμεσα διαθεσυμο..Θα εχω προβλημμα με εγγυηση??

 

Τι να κανω???:worry:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει πανω απο 100 φορες,προσπαθησα με τον λογαριασμο που εχω ηδη αλλα και με δημιουργια νεου και παλι μου βγαζει το ιδιο...απογοητευτικο:lol:

 

ειχα το ιδιο προβλημα με το νεξους πιο παλια

μου ειχε λυθει με ενα φλασαρισμα

κοιτα στο site της htc αν βρεις καμια ρομ να την περασεις απο πανω

μπας κ βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

Παρέλαβα το desire σήμερα το πρωί. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές αν και ψάχνω τον δρόμο μου μέσα στο νέο λειτουργικό.

 

Ένα πρώτο σχόλιο είναι η μεγάλη μου απογοήτευση από τα δύο λογισμικά πλοήγησης που δοκίμασα. IGo amigo και Sygic 10. Το πρώτο το δοκίμασα γιατί με αυτό ταξιδεύω στο εξωτερικό τα τελευταία δύο χρόνια και το δεύτερο γιατί διαβάζω ότι είναι η καλύτερη λύση για Android

 

Με μία λέξη - Απελπισία. το καταπληκτικό interface του iGo 8.3.... που το πήγανε? Το sygic πως είναι έτσι ?! Υπάρχει άνθρωπος να το χρησημοποιήσει σε πραγματικές συνθήκες σε ξενη χώρα?

 

Είναι δυνατόν (κατά την ταπεινή μου άποψη) να βαδίζουνε προς τα πίσω?

 

Είχα κάποιες επλίδες να αξιοποιήσω την μεγάλη οθόνη και ανάλυση του Desire αλλά το καημένο το FSC Ν560 θα με εξηπηρετεί για πολύ καιρό ακόμα μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα για ορισμένα κινητά στο site της htc, οτι υπάρχουν διαφορετικά updates κτλ αν εισαι στο αγγλικο και πολύ πιο λίγα στο ελληνικο. Βολέυει από αυτή την άποψη να πάρεις το κινητό απ'έξω,ή απλά μπορείς να τα κατεβάσεις και να τα περάσεις από το ξένο site αν έχεις ελληνικό κινητό;
Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα με το νεξους πιο παλια

μου ειχε λυθει με ενα φλασαρισμα

κοιτα στο site της htc αν βρεις καμια ρομ να την περασεις απο πανω

μπας κ βοηθησει

 

Δεν υπαρχει καποιο update για να το δοκιμασω,τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να περιμενω να βγει..Αξιζει να το παρω απο Play247 οταν λεει προεγκατεστημενα Ελληνικα τι εννοει ο ποιητης???Το πηρε κανεις απο Play247?? πριν λιγο το βαλαν παλυ αμεσα διαθεσυμο..Θα εχω προβλημμα με εγγυηση??

 

Τι να κανω???:worry:

άσε το τι λένε,από όπου κι αν το πάρεις ελληνικα θα έχεις κανονικά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο θεμα εγγυησης ομως τι παιζει???

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

Παρέλαβα το desire σήμερα το πρωί. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές αν και ψάχνω τον δρόμο μου μέσα στο νέο λειτουργικό.

 

Ένα πρώτο σχόλιο είναι η μεγάλη μου απογοήτευση από τα δύο λογισμικά πλοήγησης που δοκίμασα. IGo amigo και Sygic 10. Το πρώτο το δοκίμασα γιατί με αυτό ταξιδεύω στο εξωτερικό τα τελευταία δύο χρόνια και το δεύτερο γιατί διαβάζω ότι είναι η καλύτερη λύση για Android

 

Με μία λέξη - Απελπισία. το καταπληκτικό interface του iGo 8.3.... που το πήγανε? Το sygic πως είναι έτσι ?! Υπάρχει άνθρωπος να το χρησημοποιήσει σε πραγματικές συνθήκες σε ξενη χώρα?

 

Είναι δυνατόν (κατά την ταπεινή μου άποψη) να βαδίζουνε προς τα πίσω?

 

Είχα κάποιες επλίδες να αξιοποιήσω την μεγάλη οθόνη και ανάλυση του Desire αλλά το καημένο το FSC Ν560 θα με εξηπηρετεί για πολύ καιρό ακόμα μου φαίνεται

 

Δυστυχως αυτη ειναι η αλήθεια για τα προγράμματα πλοήγησης που εχουν φτιαχτεί για τα iPhone os & Android.

Ας ελπίσουμε οτι οι μελλοντικες εκδόσεις τους θα ειναι καλύτερες.

Οσο καιρο ειχα το iPhone αναγκαζόμουν να χρησιμοποιώ PNA για σοβαρη πλοήγηση.

Στο desire λογικα θα ειναι καλυτερα τα πράγματα λογο επεξεργαστή και του τσιπ που χρησιμοποιεί η HTC.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αυτη ειναι η αλήθεια για τα προγράμματα πλοήγησης που εχουν φτιαχτεί για τα iPhone os & Android.

Ας ελπίσουμε οτι οι μελλοντικες εκδόσεις τους θα ειναι καλύτερες.

Οσο καιρο ειχα το iPhone αναγκαζόμουν να χρησιμοποιώ PNA για σοβαρη πλοήγηση.

Στο desire λογικα θα ειναι καλυτερα τα πράγματα λογο επεξεργαστή και του τσιπ που χρησιμοποιεί η HTC.

 

το θεμα ειναι οτι οι εταιρειες δεν βγαζουν προγραμματα για το desire αλλα για τα android γενικοτερα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια χαρά είναι το μάρκετ και συνδεεται κανονικά αλλα κάποια πραγματάκια δεν τα βρίσκει. Πχ. Google earth δεν θελει να βρει, ενα ώραιο Live wallpaper, το seeds of life ούτε αυτό. Ξέρεις κανείς τπτ;

 

καμιά ιδέα;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα;

Δεν έχει ενημερώσει η Google το market για το desire ακόμα.

Εγώ έβαλα το apk του earth απευθείας και παίζει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενημερώσει η Google το market για το desire ακόμα.

Εγώ έβαλα το apk του earth απευθείας και παίζει μια χαρά!

 

αυτο φιλε το ειδες καπου η ειναι δικια σου εκτιμηση

γιατι μου φαινεται πολυ απιθανο

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να περιμενω να βγει..Αξιζει να το παρω απο Play247 οταν λεει προεγκατεστημενα Ελληνικα τι εννοει ο ποιητης???Το πηρε κανεις απο Play247?? πριν λιγο το βαλαν παλυ αμεσα διαθεσυμο..Θα εχω προβλημμα με εγγυηση??

 

Τι να κανω???:worry:

 

Μην πάρεις από play, είναι αναξιόπιστο :mad::mad::mad::mad::!:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λίγο noob στο android. γι' αυτο θα ρωτησω κάτι χαζό. το apk που λες, φανταζομαι είναι αρχείο που το περνάς στην μνήμη και το τρέχεις από το τηλέφωνο για να το εγκαταστήσεις; Και αυτό που το βρίσκω;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λίγο noob στο android. γι' αυτο θα ρωτησω κάτι χαζό. το apk που λες, φανταζομαι είναι αρχείο που το περνάς στην μνήμη και το τρέχεις από το τηλέφωνο για να το εγκαταστήσεις; Και αυτό που το βρίσκω;

 

με εναν file manager (astro πχ)

απο εκει που το εβαλες πχ στην καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

http://sites.google.com/site/droidlife10/home/google_earth.apk :)

 

να ρωτησω κι εγω, ο πιθανοτερος λογος που δεν εχει γινει root ακομα ειναι..ποιος; απο τι επηρεαζεται;

Link to comment
Share on other sites

http://sites.google.com/site/droidlife10/home/google_earth.apk :)

 

να ρωτησω κι εγω, ο πιθανοτερος λογος που δεν εχει γινει root ακομα ειναι..ποιος; απο τι επηρεαζεται;

 

στην ταση της htc τελευταια να κλειδωνει τα κινητα

το ιδιο εκανε με hero tatoo και τα τελευταια magic

αργα η γρηγορα θα ρουταριστει

το θεμα ειναι να ξεκλειδωσει ο bootloader και να παρει custom roms

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...