Jump to content

Blackberry 9520/9550 Storm II


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, έχω voda. Γι'αυτό δεν μου κάθεται δηλαδή η 1133...

 

Σωστά μάλλον κ ο φίλος ref5412 voda έχει.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 265
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, έχω voda. Γι'αυτό δεν μου κάθεται δηλαδή η 1133...

Voda συσκευή δηλαδή και όχι voda σύνδεση (το δεύτερο δεν παίζει ρόλο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να το αγορασω, αλλα η κομπλεξικη κοσμοτε δεν το φερνει.

Κριμα και το χω μερακι να το δοκιμασω το blackbbery

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να το αγορασω, αλλα η κομπλεξικη κοσμοτε δεν το φερνει.

Κριμα και το χω μερακι να το δοκιμασω το blackbbery

Πας στη wind και το αγοράζεις, σαν συσκευή απλη και όχι σύνδεση και μετά βάζεις την κάρτα της cosmote και είσαι ΟΚ. :D Αυτό έκανα και εγώ.

Στην wind κοστίζει η συσκευή σκέτη 485 Ευρώ. Η συσκευή είναι τελείως ελεύθερη και το καλό, είναι NO DRM :)

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν πολυ καλη η ιδεα σου, αν δεν ειχα τα 300€ επιδοτησης απο κοσμο. Και δεν φταινει που δεν φερνει ενα τοσο καλο κινητο οσο το Storm, δεν φερνει καν το 8900. Λογικα θα μετακομισω vodafone, αν μπορεσω. Εχω διαβασει εδω και τις 7 σελιδες και βλεπω παιζουν μικροπροβληματα. Ενα γρηγορο review θα ηταν εξυπηρετηκοτατο.

Thnks

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

https://www.blackberry.com/Downloads...7FBC3A4B01FEB0

 

.713 Vodafone Spain DRM version. Φρέσκια και πολύ καλή

Την εβαλε κανεις? εμενα μου φανηκε να ειναι καπως με το σημα...

Link to comment
Share on other sites

??? ??? ??? ?????? ??????? ?? ????? ?? ??? .607 ????? ???????.

 

edit: Έκανα ποστ απο το tapatalk και κάτι έγινε στο encoding.

Πιο πάνω έγραφα οτι δεν είδα κάτι διαφορετικό απο την .607.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το Storm το 2 από Αγγλία και μου εμφανίζει το εξής πρόβλημα.

 

Μία στις 5 όταν ανοίγω την κάμερα εμφανίζει στιγμιαία μία λευκ΄λη οθόνη με ένα μήνυμα με μικρά γράμματα που δεν προλαβαίνω να διαβάσω και κάνει hard reset.

 

(Σαν να έχω βγάλει την μπαταρία)

 

Καμία λύση?

έκανα και downgrade (μιας και επόμενη έκδοση δεν είχε) και δεν λύθηκε το θέμα.

Το σπαστικό είναι ότι κάνει και πολύ ώρα να ανοίξει μετά από hard reset.

 

A δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά εμφανίζει και ένα μήνυμα παλιό ως μη αναγνωσμένο (το ίδιο κάθε φορά) μετά από την παραπάνω διαδικασία.

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποια έκδοση έχεις δοκιμάσει στο τηλέφωνο; Αν στο κάνει με διαφορετικές εκδόσεις, τότε μάλλον είναι θέμα hardware και θα πρέπει να το πας στο service.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποια έκδοση έχεις δοκιμάσει στο τηλέφωνο; Αν στο κάνει με διαφορετικές εκδόσεις, τότε μάλλον είναι θέμα hardware και θα πρέπει να το πας στο service.

 

 

τώρα υπάρχει και μία αλλοίωση χρωμάτων στην οθόνη.

 

πάμε για service άρα.

 

φίλε που κάνουμε service τα blackberry. Το σίγουρο είναι ότι είναι στην εγγύηση (αγορασμένο από Αγγλία). Είναι το ίδιο σύστημα με την Νόκια? Εγγύηση με το barcode της συσκευής.

 

Πού το πάω για service? Θεσσαλονίκη η κοντινότερη σε μένα μεγάλη πόλη...

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά επικοινώνησε με τον πάροχό σου, είναι ο υπεύθυνος για να δώσει το blackberry για service. Δεν έχεις πρόσβαση σε service point όπως με nokia για παράδειγμα. Αν δε δεχτούν την εγγύηση (δε γνωρίζω αν έχεις διεθνή εγγύηση), τότε θα πρέπει να μιλήσεις με εξωτερικό - τρίτο - service point.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα ήδη στο 4ο blackeberry μου (8700g, 8310, Bold) ένα storm2. Το τηλέφωνο είναι μια χαρά εκτός από ένα πρόβλημα που παρουσιάζει σχετικά με την ποιότητα κλήσης. Το θέμα έχει ως εξής:

Ενώ όλα παίζουν καλά κάποια στιγμή προσπαθείς να κάνεις κλήσεις και η συνομιλία που εσύ ακούς είναι χάλια, με διακοπές και παράσιτα. Ο συνομιλητής σου σε ακούει τέλεια και το σήμα (GPRS) είναι full. Κάνεις hard reset το τηλέφωνο (pull battery) και παίζει τέλεια στο ίδιο ακριβώς σημείο με τον ίδιο συνομιλητή. Μετά από μια μέρα ίσως δύο ξανά το ίδιο πρόβλημα.

Το δίκτυο που έχω είναι cosmote και η έκδοση που είχα ήταν αυτή που έδινε στο site η blackberry για την cosmote (497 νομίζω).

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ; Από χθες το βράδυ έκανα αναβάθμιση στην 580 και περιμένω να δω αν ξαναγίνει. Ποια είναι η τελευταία έκδοση που υπάρχει για nodrm ?

Ευχαριστώ

skype : dkoud76

My BlackBerry PIN: 206BAA9B

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα ήδη στο 4ο blackeberry μου (8700g, 8310, Bold) ένα storm2. Το τηλέφωνο είναι μια χαρά εκτός από ένα πρόβλημα που παρουσιάζει σχετικά με την ποιότητα κλήσης. Το θέμα έχει ως εξής:

Ενώ όλα παίζουν καλά κάποια στιγμή προσπαθείς να κάνεις κλήσεις και η συνομιλία που εσύ ακούς είναι χάλια, με διακοπές και παράσιτα. Ο συνομιλητής σου σε ακούει τέλεια και το σήμα (GPRS) είναι full. Κάνεις hard reset το τηλέφωνο (pull battery) και παίζει τέλεια στο ίδιο ακριβώς σημείο με τον ίδιο συνομιλητή. Μετά από μια μέρα ίσως δύο ξανά το ίδιο πρόβλημα.

Το δίκτυο που έχω είναι cosmote και η έκδοση που είχα ήταν αυτή που έδινε στο site η blackberry για την cosmote (497 νομίζω).

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ; Από χθες το βράδυ έκανα αναβάθμιση στην 580 και περιμένω να δω αν ξαναγίνει. Ποια είναι η τελευταία έκδοση που υπάρχει για nodrm ?

Ευχαριστώ

Εδώ 368 post

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

Φίλος έχει πάρει το 9520 και αντιμετωπίζει πρόβλημα στα sms με την προνόηση κειμένου. Πληκτρολογεί το άρθρο 'την' και του βγάζει 'Επικεφαλή (την επικεφαλής)' ή 'το' και του εμφανίζει'Καιρό (τον καιρό)'!

Δοκίμασα να του απενεργοποιήσω το "Predictive Input" αλλά κανένα αποτέλεσμα. Πριν στείλω κάποιο mail στην RIM χρήστης του myphone μου πρότεινε να δημιουργήσω ένα θέμα μήπως κάποιος άλλος έχει βρει κάτι!

Παρακαλώ πολύ για τα 'φώτα' σας και προκαταβολικά ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το 9520 είναι Storm 2, όχι Bold. Από κει και πέρα, για το θέμα με το Autotext κάνε αυτό. Αν δε λυθεί το πρόβλημα, κάνε ένα νέο ποστ για να σου δώσω άλλο ένα βήμα που θα το λύσει σίγουρα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει ήδη αλλά τίποτα!
:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα, παρελαβα το 9520 εχθες, ειναι το πρωτο ΒΒ μετα απο 2 χρονια με htc.

Εκανα αιτηση για BIS και μεχρι να ενεργοποιηθει δοκιμασα να συνδεθω με wifi για να δουλεψω λιγο τον browser. Ενω ομως εγκαθιστω το δικτυο, συνδεεται και βαζω τον browser σε hotspot, μου βγαζει μυνημα οταν δινω link οτι δεν εχει συνδεθει στο internet. Θελει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει ήδη αλλά τίποτα!

Εδώ είναι η λύση φίλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια η .834 απο voda greece ειναι η τελευταια εκδοση που υπαρχει για storm 2 απο vodafone?επισης δυστυχως συμφωνα με οσα ανακοινωσε η blackberry το os6 δεν θα ερθει στο storm2:

Subject to carrier certifications in the months ahead, the new OS is expected to be available for the BlackBerry® Bold™ 9700, BlackBerry® Bold™ 9650 and BlackBerry® Pearl™ 3G, as well as future BlackBerry smartphones.

και η πηγη:

http://www.gadgetvenue.com/blackberry-os-6-hit-storm-storm-2-08033311/?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+GadgetVenue+%28Gadget+Venue+dot+com%29&utm_content=Google+International

.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια η .834 απο voda greece ειναι η τελευταια εκδοση που υπαρχει για storm 2 απο vodafone?επισης δυστυχως συμφωνα με οσα ανακοινωσε η blackberry το os6 δεν θα ερθει στο storm2:

Subject to carrier certifications in the months ahead, the new OS is expected to be available for the BlackBerry® Bold™ 9700, BlackBerry® Bold™ 9650 and BlackBerry® Pearl™ 3G, as well as future BlackBerry smartphones.

και η πηγη:

http://www.gadgetvenue.com/blackberry-os-6-hit-storm-storm-2-08033311/?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+GadgetVenue+%28Gadget+Venue+dot+com%29&utm_content=Google+International

.

 

Δυστυχώς τα νέα είναι άσχημα για το Storm. Εκτιμώ ότι η RIM με το νέο της μοντέλο 9800 Torch θα εγκαταλείψει την τεχνολογία SurePress.

PIN:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια η .834 απο voda greece ειναι η τελευταια εκδοση που υπαρχει για storm 2 απο vodafone?

Applications: 5.0.0.497

Software Platform: 4.2.0.220

Αν εννοείς αυτή ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα νέα είναι άσχημα για το Storm. Εκτιμώ ότι η RIM με το νέο της μοντέλο 9800 Torch θα εγκαταλείψει την τεχνολογία SurePress.

 

Κανονικα θα συνεχιστει το SurePress στο Storm3

 

Το ασχημο νεο της χθεσινης ημερας ειναι οτι δεν θα βγει εκδοση του OS6 για το Storm2

 

To ΟS6 για touchscreen devices απαιτει γυρω στα 260ΜΒ μνημη και το Storm2 εχει 256

Link to comment
Share on other sites

η αλλοίωση των χρωμάτων που είχα όπως ανέφερα σε προηγούμενο post οφείλεται σε κάποιο υγρό που φαίνεται να έπεσε στη συσκευή.

 

Το άσχημο είναι ότι έχει παγιδευτεί ανάμεσα στο digiter και την οθόνη.

 

Λίγο που το έκανα βίδες λίγο με την άνοδο θερμοκρασίας (ειδικά όταν αφέθηκε στο αυτοκίνητο - χωρίς φυσικά να το βλέπει ο ήλιος- με κλίση κάθετη) άρχισε να αραιώνει το σημάδι. Όταν το έκανα βίδες φοβήθηκα να διαχωρίσω οθόνη και digiter (αν τα λέω καλά) για να το καθαρίσω κατευθείαν..

 

Το προβληματάκι με την επανεκίνηση όταν ανοίγω μερικές φορές την κάμερα υπάρχει ακόμα βέβαια. Πότε θα βγει καινούργια έκδοση software μήπως και διορθωθεί?

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι νέος χρήστης του Blackberry Storm II και έχω την εξής - πιθανόν πολύ απλή - απορία:

Στο site της Vodafone αναφέρεται ότι η συσκευή παρέχει εφαρμογή πλοήγησης μαζί με χάρτες. Την εφαρμογή αυτή, όμως, δεν μπορώ να την βρω πουθενά. Υπάρχει ή όχι;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...