Jump to content

Blackberry 9520/9550 Storm II


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον φορτιστή πριν αγοράσεις βεβαιώσου οτι όντως κάνει για το κινητό σου,γιατί για storm 2 εχω δοκιμάσει 2 φορτιστές σπιτιού και 2 αυτοκινήτου που είχα και έβγαζαν USB υποδοχή και απλά δεν φόρτιζε.... Απο ebay έχω πάρει έναν για αυτοκίνητο με 5-6 ευρώ :P
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 265
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φορτιστής αυτοκινήτου micro usb εδώ: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006237

 

Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μου υποδείκνυε τον τρόπο να απενεργοποιήσω το αυτόματο κείμενο το οποίο μου εμφανίζεται σε όλες τις περιπτώσεις γραφής (sms, BBM, e-mail κτλ). Ευχαριστώ.

 

Δεν μπορώ να διαβάσω αρχεία pdf πού μεταφέρω μέσω Desktop Manager, αν και μπορώ να διαβάσω αυτά που μου έρχονται με e-mail. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για όλα τα pdf;

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

- Για το αυτόματο κείμενο, δοκίμασε αυτή τη λύση. Αν δεν διορθωθεί ενημέρωσε, θα χρειαστεί άλλο ένα βήμα.

 

- Pdf τσάμπα μπορείς να διαβάσεις μόνο σαν επισύναψη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Για να ανοίγεις κατά βούληση από τη μνήμη του τηλεφώνου, χρειάζεσαι το pdf to go, το οποίο δεν είναι δωρεάν, απαιτεί την ύπαρξη του Docs to go πληρωμένου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

-Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

-Μόλις το αγόρασα (υπάρχει σε προσφορά στην DATAVIZ με $17,99 από $49,99 μέχρι τις 11 Ιουλίου)

 

Καλησπέρα.

 

- Για το αυτόματο κείμενο, δοκίμασε αυτή τη λύση. Αν δεν διορθωθεί ενημέρωσε, θα χρειαστεί άλλο ένα βήμα.

 

- Pdf τσάμπα μπορείς να διαβάσεις μόνο σαν επισύναψη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Για να ανοίγεις κατά βούληση από τη μνήμη του τηλεφώνου, χρειάζεσαι το pdf to go, το οποίο δεν είναι δωρεάν, απαιτεί την ύπαρξη του Docs to go πληρωμένου.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Απαντήσεις

1) Με αρκετή χρήση, τόσο θα βγάζει. Με συνετή, θα πας στις 2,5.

2) Φορτιστή αυτοκινήτου οποιονδήποτε βρεις με microUSB βύσμα. Προσωπικά χρησιμοποιώ έναν αντάπτορα αυτοκινήτου που βγάζει υποδοχή USB τον οποίο έχω πάντα στο αυτοκίνητο (είναι του gps) και συνδέω το κινητό με ένα microUSB καλώδιο που πήρα από το e-shop στα 2,5 ευρώ περίπου.

 

Για το πρόβλημα δε γνωρίζω κάτι... Αντίστοιχη συμπεριφορά έχω δει και γω σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις (3-4 έως τώρα), που όμως αν ξανακαλούσα ήταν οκ. Κατά 80% το κινητό το έχω σε 2G, μόνο κατ'επιλογήν ενεργοποιώ 3G.

 

Για επισκευή πρέπει να το πας στον πάροχό σου ή στο κατάστημα που το αγόρασες. Δεν υπάρχει service point για blackberry που να μπορείς να το πας ο ίδιος (όχι, δε φταίει ο αντιπρόσωπος κλπ - είναι η πάγια τακτική της RIM αυτή). Θα πρότεινω πάντως να περάσεις αρχικά την τελευταία έκδοση λογισμικού (5.0.0.607), γιατί συνήθως τέτοια θέματα σχετίζονται με λογισμικό.

 

Για τις διαπιστώσεις θα συμφωνήσω. Κάρτα και 16άρα που έχω δοκιμάσει παίζει το ίδιο καλά.

αυτο το FW δεν ειναι για 9550?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link για την 5.0.0.607 για STORM2;

 

Απαντήσεις

1) Με αρκετή χρήση, τόσο θα βγάζει. Με συνετή, θα πας στις 2,5.

2) Φορτιστή αυτοκινήτου οποιονδήποτε βρεις με microUSB βύσμα. Προσωπικά χρησιμοποιώ έναν αντάπτορα αυτοκινήτου που βγάζει υποδοχή USB τον οποίο έχω πάντα στο αυτοκίνητο (είναι του gps) και συνδέω το κινητό με ένα microUSB καλώδιο που πήρα από το e-shop στα 2,5 ευρώ περίπου.

 

Για το πρόβλημα δε γνωρίζω κάτι... Αντίστοιχη συμπεριφορά έχω δει και γω σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις (3-4 έως τώρα), που όμως αν ξανακαλούσα ήταν οκ. Κατά 80% το κινητό το έχω σε 2G, μόνο κατ'επιλογήν ενεργοποιώ 3G.

 

Για επισκευή πρέπει να το πας στον πάροχό σου ή στο κατάστημα που το αγόρασες. Δεν υπάρχει service point για blackberry που να μπορείς να το πας ο ίδιος (όχι, δε φταίει ο αντιπρόσωπος κλπ - είναι η πάγια τακτική της RIM αυτή). Θα πρότεινω πάντως να περάσεις αρχικά την τελευταία έκδοση λογισμικού (5.0.0.607), γιατί συνήθως τέτοια θέματα σχετίζονται με λογισμικό.

 

Για τις διαπιστώσεις θα συμφωνήσω. Κάρτα και 16άρα που έχω δοκιμάσει παίζει το ίδιο καλά.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα το, το βρήκα στο FAQ.

 

Ευχαριστώ, αν μου έδινες και το link για το how to update θα το εκτιμούσα πολύ.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το τελευταίο OS για το 9520 (NO DRM).

Package Version: 5.0.0.1133

Consisting of:

Applications: 5.0.0.669

Software Platform: 4.2.0.304

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τη .607 έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια (μεταξύ άλλων διπλάσια διάρκεια ζωής της μπαταρίας).

Η .1133 έχει κάτι το αξιοπρόσεκτο;

Edited by ref5412
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Είναι για 9520 και θα το βρείτε εδώ.

Σωστος, αν στις 5.30 ψαχνεις για FW τελικα δεν θα το βρεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Για τη .607 έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια (μεταξύ άλλων διπλάσια διάρκεια ζωής της μπαταρίας).

Η .1133 έχει κάτι το αξιοπρόσεκτο;

Εγώ αυτή έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά στο σήμα (έχω σήμα καμπάνα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και από μπαταρία;

 

Εγώ αυτή έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά στο σήμα (έχω σήμα καμπάνα...)
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Και από μπαταρία;

Όπως όλα τα storm2, 2 ημέρες περίπου με κάμποση χρήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα μόλις αλλά κάτι δεν πήγε καλά...πάλι την 607 έχω...

 

 

Εγώ αυτή έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά στο σήμα (έχω σήμα καμπάνα...)
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα μόλις αλλά κάτι δεν πήγε καλά...πάλι την 607 έχω...

Κάνε wipe πρώτα με το BBsak και μετά πέρασε την.

Φαντάζομαι ότι έσβησες το αρχείο vendor;

Τέλος και αφού την περάσεις κάνε ένα battery pull.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απόκτησα πρόσφατα το Strom2. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: στα Ελληνικά με "auto correction" επιλεγμένο, όταν γράφω ένα κείμενο μου εμφανίζει "από το πουθενά" λέξεις σε παρενθέσεις. Νομίζω ότι έχει σχέση με το AutoText. Εχει? Και πως απενεργοποιείται?
PIN:
Link to comment
Share on other sites

Απόκτησα πρόσφατα το Strom2. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: στα Ελληνικά με "auto correction" επιλεγμένο, όταν γράφω ένα κείμενο μου εμφανίζει "από το πουθενά" λέξεις σε παρενθέσεις. Νομίζω ότι έχει σχέση με το AutoText. Εχει? Και πως απενεργοποιείται?

Εδώ είσαι φίλε μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι φίλε μου...

 

Φίλε, σ' ευχαριστώ!!! Εσωσες τα νεύρα μου... και την ακεραιότητα του Storm μου...

PIN:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς...Δείχνει προβληματική...Ξαναπέρασα την 607. Μου κάνει και εντύπωση οτι δεν την αναφέρει κανείς στο bbforums.com.

 

Κάνε wipe πρώτα με το BBsak και μετά πέρασε την.

Φαντάζομαι ότι έσβησες το αρχείο vendor;

Τέλος και αφού την περάσεις κάνε ένα battery pull.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς...Δείχνει προβληματική...Ξαναπέρασα την 607. Μου κάνει και εντύπωση οτι δεν την αναφέρει κανείς στο bbforums.com.

Σε ποιό πράγμα είναι 'προβληματική';

Εμένα μου δουλεύει μια χαρά, τι να πω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και 5.0.0.713 και 5.0.0.741 αλλά NO DRM... (δεν μας κάνουν)

1. Είναι east Asia και όχι Multilanguage δηλ. δεν έχουν Ελληνικά. :(

2. Μόνο της voda οι συσκευές είναι drm, οι συσκευές της cosmote και της wind είναι no drm και η .669 κάνει μια χαρά γιατί είναι no drm. :D

Δεν κάνει μὀνο για voda. :mad:

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...