Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι στις τέσσερεις μέρες :angry:

Άντε να δούμε πότε θα βρουν το δρόμο.

 

Τελικά τον βρήκαν το δρόμο.

Παραλαβή σήμερα :D

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά τον βρήκαν το δρόμο.

Παραλαβή σήμερα :D

απο την μερα που εκανες παραγγελια μετα απο ποσο διαστημα σου στειλαν μειλ με τις πληροφοριες συσκευασιας και αποστολης ?

γιατι εγω απο τις 30/7 εκανα παραγγελια και ακομα μου στελνουν μειλ που λενε συγνωμη για την καθυστερηση και μου αλλαζουν συνεχεια ΜΟΝΟ την μερα παραλαβης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμή μόνο βάλε το Ndrive που το έχει στο market 7 ημέρες free.

 

Μετά για χρήση μόνο το navigon.

 

Πάντως γενικά το ndrive με χάρτη teleatlas μου κάνει πολύ καλή πλοήγηση. Να δούμε και τι λέει το Destinator που δίνει δώρο ο Γερμανός.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

απο την μερα που εκανες παραγγελια μετα απο ποσο διαστημα σου στειλαν μειλ με τις πληροφοριες συσκευασιας και αποστολης ?

γιατι εγω απο τις 30/7 εκανα παραγγελια και ακομα μου στελνουν μειλ που λενε συγνωμη για την καθυστερηση και μου αλλαζουν συνεχεια ΜΟΝΟ την μερα παραλαβης

 

Έκανα την παραγγελία στις 22/7 και την επόμενη μου έστειλαν mail με την επιβεβαίωση της αποστολής.

Ημερομηνία αποστολής ανέφερε τις 23/7 και ημερομηνία παραλαβής έδινε 2/8.

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστώ και εγώ μια μικρή βοήθεια παιδιά.

Στις επαφές μου , η πλαϊνή λίστα έχει αγγλικούς χαρακτήρες

Υπάρχει τρόπος να τους κάνω Ελληνικούς ;

Η πρέπει να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα ;

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα καλως ορισα και καλως σας βρηκα:p Οντας ενας ευτυχης κατοχος ενος htc desire λεω να μεγαλωσω λιγο την android οικογενεια και με ενα galaxy s γι' αυτο θα ηθελα κανα δυο πληροφοριες απο εσας τους πιο παλιους:D

 

1) Εχοντας στο συρταρι ενα samsung hd θα ηθελα να ρωτησω τι παιζει με την ποιοτητα ηχου του βιντεο που τραβαει. Γιατι καλα τα 1024 χ 720 αλλα αν ο ηχος τους ειναι μια απο τα ιδια τοτε. . .:cry:

2) Εχει ενας φιλος το samsung wave το οποιο σου επιτρεπει να φτιαξεις φακελους στην εκθεση και να οργανωσεις φωτογραφιες βιντεο κλπ. Παιζει κατι τετοιο στο galaxy ή ειναι ολα χυμα οπως στο desire; :(

3) Απο εφαρμογες εκτος απο τις android μπορεις να κατεβασεις και της samsung οπως στο wave ή αυτες ειναι μονο για bada λειτουργικο ?

 

Αυτα για αρχη, ευχαριστω προκαταβολικα και τα υπολοιπα εν καιρω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστώ και εγώ μια μικρή βοήθεια παιδιά.

Στις επαφές μου , η πλαϊνή λίστα έχει αγγλικούς χαρακτήρες

Υπάρχει τρόπος να τους κάνω Ελληνικούς ;

Η πρέπει να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα ;

 

 

οχι δεν υπαρχει δυστηχως, τουλαχιστον εγω δεν βρηκα τιποτα.

 

Το μονο που μπορεις ειναι οταν εισαι στις επαφες να πατησεις το αριστερο πληκτρο αφης και να πατησεις αναζητηση ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρισα την Μ5 αλλα το titanium δεν βλεπει οτι ειμαι rooted.

Θελω να περασω τα backup μου αλλα χωρις titanium....

 

Ξαναεκανα την διαδικασια του rooting, επανεγκατεστησα το titanium αλλα παλι τα ιδια.

 

O astro explorer δουλευει κανονικα, που σημαινει οτι ειμαι rooted ετσι;

 

Πως αλλιως μπορω να το εξακριβωσω;

 

Και κατι αλλο, οταν εχουμε το update.zip που κανει το root, εγκατεστημενο στην εσωτερικη μνημη (sd card, οχι εξωτερικη sd card), λογικα οταν φλασαρουμε θα πρεπει αυτοματα να ξαναγινεται root στην συσκευη. Σωστα;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αυτές τις μέρες πειράζω λίγο το κινητό μου για να το κάνω πιο όμορφο. Έβαλα μέσα open home, ihome, ahome, panda αλλά με κανένα δεν είμαι ικανοποιημένος.

Γνωρίζει κανείς κανένα app για μεμονωμένες αλλαγές; πχ κάτι να αλλάζει μόνο τα icons ή μόνο την μπάρα, το μενού κλπ.

Αλλά από την άλλη δεν θα μπορώ να αλλάζω το home με cube effect.

 

Καμία πρόταση;

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Προτιμώ τη συσκευή όπως είναι μιας και τη θεωρώ αρκετά εκλεπτυσμένη για να πετάγονται κεραίες από το εσωτερικό της λες και είναι τρανζίστορ του '80.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.επειδη μολις ηρθα απο διακοπες και ξαναφευγω αυριο το πρωι και δεν προλαβαινω να διαβασω ολα τα post,θα μπορουσε καποιος να μου πει αν του γερμανου το galaxy κλειδωμενο απο την cosmote και εχει το μενου της.η ειναι ξεκληδωτο. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει την εφαρμογη msn talk για να χρησιμοποιω το msn. Ενω ολα γινονται κανονικα και ταχυτατα μεσω wifi, οταν συνδεομαι μεσω του 3G της cosmote δεν κανει login με τιποτα. Εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα παίρνω και εγώ το Δικο μου galaxy s με τους χάρτες απ τον Γερμανό.Έχει δοκιμάσει κανείς τους χάρτες που έχει μέσα η συσκευασία;;destinator 9 είναι ;

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ τη συσκευή όπως είναι μιας και τη θεωρώ αρκετά εκλεπτυσμένη για να πετάγονται κεραίες από το εσωτερικό της λες και είναι τρανζίστορ του '80.

 

Σωστοτατο. Ασε που για να χρησιμοποιησει κανεις το feature θα πρεπει να εχει αρκετες εφεδρικες μπαταριες :D

athanaso77 προβλεπεις να κανεις περασμα στo android?

Παρεμπιπτοντως ακομα να βγαλω ακρη με τα mms της voda.

Κατι αλλο που ανακαλυψα. Στο μενου με το call log, favourites κλπ, αν πατησουμε στην φωτογραφια της επαφης και οχι στο κεντρο, πεταγεται ενα pop up μενου με επιλογες για κληση, μηνυμα κ.ο.κ. Βολικο.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει την εφαρμογη msn talk για να χρησιμοποιω το msn. Ενω ολα γινονται κανονικα και ταχυτατα μεσω wifi, οταν συνδεομαι μεσω του 3G της cosmote δεν κανει login με τιποτα. Εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

 

Λειτουργει κανονικα μεσω 3G τουλαχιστον σε εμενα όπως και το MSNDroid !!

Αλλά όπως καταλαβαίνεις η μπαταρία πεθαίνει στο πί και φι:)

(να φανταστώ εχεις ενεργοποιήσει τα data μέσω 3g)

Link to comment
Share on other sites

 

Και κατι αλλο, οταν εχουμε το update.zip που κανει το root, εγκατεστημενο στην εσωτερικη μνημη (sd card, οχι εξωτερικη sd card), λογικα οταν φλασαρουμε θα πρεπει αυτοματα να ξαναγινεται root στην συσκευη. Σωστα;

 

Όχι δεν γίνεται αυτόματα θα πρέπει να ξανακανεις τη διαδικασία root

Κατεβασες το busy box από το market?

Δεν μου λες Κώστα όταν φλασαρες την Μ5, CSC έβαλες τη δικιά του ή από την Μ2; γιατί λένε ότι είναι καλύτερο να βάλουμε από το Μ2

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει κανονικα μεσω 3G τουλαχιστον σε εμενα όπως και το MSNDroid !!

Αλλά όπως καταλαβαίνεις η μπαταρία πεθαίνει στο πί και φι:)

(να φανταστώ εχεις ενεργοποιήσει τα data μέσω 3g)

 

 

Ναι ενεργοποιημενα κανονικα ολα. Το ιντερνετ λειτουργει μια χαρα και ταχιστα αλλα το msntalk δεν κανει login με τιποτα. Οχι τιποτα αλλο αλλα αναγκαζομαι να παλευω με το ebuddy lite...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενεργοποιημενα κανονικα ολα. Το ιντερνετ λειτουργει μια χαρα και ταχιστα αλλα το msntalk δεν κανει login με τιποτα. Οχι τιποτα αλλο αλλα αναγκαζομαι να παλευω με το ebuddy lite...

 

και το msndroid ειναι πολυ καλο το εχω και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται αυτόματα θα πρέπει να ξανακανεις τη διαδικασία root

Κατεβασες το busy box από το market?

Δεν μου λες Κώστα όταν φλασαρες την Μ5, CSC έβαλες τη δικιά του ή από την Μ2; γιατί λένε ότι είναι καλύτερο να βάλουμε από το Μ2

 

Τα εχω κανει σκατα.

Με την Μ5 δεν εκανε root με τιποτα ξαναγυρισα στην Μ2 ενταξυ το root.

Παω να κανω restore τα backup απο το αγορασμενο titanium και ενω παταω restore σε καθε επι μερους backup δεν τα επαναφερει ουτε μου βγαζει κανα μηνυμα

Δεν ξερω αλλα δεν ειναι τροπος αυτος για backup

Θυμασε τι ωραια που γινεται στα WM. Se 2 λεπτα ειμασταν ετοιμοι.

 

Εβαλα νεα εκδοση busybox μεσω το titanium.

 

Θα ψαξω να βρω τωρα κανα οδηγο για το titanium να δω τι κανω λαθος.

 

Αν δω οτι δεν γινεται τιποτα θα περασω ξανα την Μ5 και θα το αφησω χωρις root.

Δεν εφυγα απο τα Windows για να παιδευομαι με τα χακαρισματα και φλασαρισματα στα android.

 

 

Τα περασε με δευτερο restart

 

τωρα θα ξαναπροσπαθησω με την Μ5 με CSC απο την Μ2

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει σκατα.

Με την Μ5 δεν εκανε root με τιποτα ξαναγυρισα στην Μ2 ενταξυ το root.

Παω να κανω restore τα backup απο το αγορασμενο titanium και ενω παταω restore σε καθε επι μερους backup δεν τα επαναφερει ουτε μου βγαζει κανα μηνυμα

Δεν ξερω αλλα δεν ειναι τροπος αυτος για backup

Θυμασε τι ωραια που γινεται στα WM. Se 2 λεπτα ειμασταν ετοιμοι.

 

Εβαλα νεα εκδοση busybox μεσω το titanium.

 

Θα ψαξω να βρω τωρα κανα οδηγο για το titanium να δω τι κανω λαθος.

 

Αν δω οτι δεν γινεται τιποτα θα περασω ξανα την Μ5 και θα το αφησω χωρις root.

Δεν εφυγα απο τα Windows για να παιδευομαι με τα χακαρισματα και φλασαρισματα στα android.

 

 

Τα περασε με δευτερο restart

 

τωρα θα ξαναπροσπαθησω με την Μ5 με CSC απο την Μ2

 

Πολλές φορές δεν δουλεύει καλά το Titanium.. Άνοιξε το market και πάτα downloads, έχει όλες τις εφαρμογές (προσοχή μην το κλείσεις) και ξαναβάλτες.

 

Όσο για τα SMS και Call Logs υπάρχει ένα πολύ καλό προγραμματάκι που τα κάνει στο λεπτό.

 

Κάνε υπομονή μέχρι το FroYo που γίνονται ΟΛΑ backup on the cloud!!!!!!!! Όλα, εφαρμογές + ρυθμίσεις + μηνύματα, όλα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα και εγω πριν λιγο το τηλεφωνο,και θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις,θα σας ζητησω συγνωμη εαν εχουν απαντηθει παραπανω.

η πρωτη ειναι οταν τρεχω το destinator που το ειχε μαζι το τηλεφωνο,πρεπει απαραιτητα να μπαινει στο ιντερνετ ?

και η δευτερη ειναι πως μπορω να κλεισω το gprs και να μην ειναι συνδεδεμενο συνεχεια!

ευχαριστω πολυ

καποιος που ξερει να ΜΟΥ πει σας παρακαλω

Edited by naxos
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές δεν δουλεύει καλά το Titanium.. Άνοιξε το market και πάτα downloads, έχει όλες τις εφαρμογές (προσοχή μην το κλείσεις) και ξαναβάλτες.

 

Όσο για τα SMS και Call Logs υπάρχει ένα πολύ καλό προγραμματάκι που τα κάνει στο λεπτό.

 

Κάνε υπομονή μέχρι το FroYo που γίνονται ΟΛΑ backup on the cloud!!!!!!!! Όλα, εφαρμογές + ρυθμίσεις + μηνύματα, όλα!

 

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου. Αυτο θα κανω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...