Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια να ρωτησω επειδη ειναι να αγορασω κ εγω τη συσκεευη αυτες τις μερες ? βλεπω πολλοι αγοραζετε απο αμαζον .de ωραια ειναι πιο φθηνα , αλλα με εγγυηση κ ελληνικη γλωσσα τι γινεται?γιατι απο οτι ξερω πρεπει να στελνεις εξωτερικο τη συσκευη για σερβις

επισης απο τα ελληνικα μαγαζια που παιζουν τωρα βλεπε clever store παλι τι υποστηριξη παιζζει? ειναι σοβαρη επιχειρηση? ο γερμανος εχει μεσα και πλοηγηση κ χαρτες ελλαδας που κανονικα πρεπει να το αγορασεις η το βαλεις σπασμενο

θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας για να αγορασω κ εγω το γαλαξια

450 αμαζον?

500 κλεβερ στορ?

600 γερμανος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια να ρωτησω επειδη ειναι να αγορασω κ εγω τη συσκεευη αυτες τις μερες ? βλεπω πολλοι αγοραζετε απο αμαζον .de ωραια ειναι πιο φθηνα , αλλα με εγγυηση κ ελληνικη γλωσσα τι γινεται?γιατι απο οτι ξερω πρεπει να στελνεις εξωτερικο τη συσκευη για σερβις

επισης απο τα ελληνικα μαγαζια που παιζουν τωρα βλεπε clever store παλι τι υποστηριξη παιζζει? ειναι σοβαρη επιχειρηση? ο γερμανος εχει μεσα και πλοηγηση κ χαρτες ελλαδας που κανονικα πρεπει να το αγορασεις η το βαλεις σπασμενο

θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας για να αγορασω κ εγω το γαλαξια

450 αμαζον?

500 κλεβερ στορ?

600 γερμανος?

 

amazon.de

Εγγυήση στην Ελλάδα - ΝΑΙ

Ελληνικά - ΝΑΙ

Αξιόπιστο - ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

οκ επειδη γενικα εχω ψωνισει απο amazon.com αλλα εδω δε ξερω γερμανικα , προχωραω ακριβως με την ιδια διαδικασια που εχει κ στο αγγλικο?(επισης πρεπει να διαλεξω καποιο καταστημα ?)

ποσο περιπου κανει σε μερες να ερθει

σαν τιμη λεει 465 τοσο βγαινει?

Link to comment
Share on other sites

οκ επειδη γενικα εχω ψωνισει απο amazon.com αλλα εδω δε ξερω γερμανικα , προχωραω ακριβως με την ιδια διαδικασια που εχει κ στο αγγλικο?(επισης πρεπει να διαλεξω καποιο καταστημα ?)

ποσο περιπου κανει σε μερες να ερθει

σαν τιμη λεει 465 τοσο βγαινει?

 

Τόσο βγαίνει. 465 και κάτι ψιλά.

Για παράδοση, εμένα μου έβγαλε 29/7 έως 3/8 (χθεσινή παραγγελία).

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

ok εκανα τη παραγγελια και ο θεος βοηθος γιατι με τα γερμανικα δε βγαζω ακρη , εμενα λεει για παραδοση 30 εως 4

σορρυ που σας πριζω αλλα κανονικα που πας για σερβις χτυπα ξυλο γινει κατι? με την αποδειξη που θα μας δωσουν κατευθειαν στη σαμσουνγκ στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Το αμερικάνικο της ΑΤ&T που μπορούμε να το βρούμε; Έχει μεταλλική πλάτη και μαρέσει περισσότερο.Εαν το πάρω από Αμερική θα παίζει ή θα είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της AT&T;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο changelog ρε παιδιά;

 

ριξε μια ματια εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=732494 κατι θα βρεις. ειχα διαβασει αλλα δεν θυμαμαι που για να δωσω λινκ οτι ειναι πιο smooth

th, αλλαξανε λιγο τη notification bar προσθετοντας το GPS αλλα κατι αλλο δεν θυμάμαι. για διαχείρηση ενεργειας που με ενδιαφέρει δεν είδα πουθενα

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες διαφορές που παρατήρησα:

 

1.Απ'την μπάρα ειδοποίησης αφαίρεσαν την αθόρυβη λειτουργία και πρόσθεσαν συντόμευση για ενεργοποίηση του GPS

 

2.Προστέθηκε ουσιαστικός task manager,ο οποίος δύναται να προσπέλαστεί και από την οθόνη αναμονής,υπό τη μορφή widget,εκτός από το κύριο μενού.Απεικονίζει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές,τους πόρους της μνήμης που καταναλώνει κάθε μία,το φόρτο του επεξεργαστή από κάθε εφαρμογή & μπορείς να τερματίσεις κάθε εφαρμογή με την αντίστοιχη επιλογή.

 

3.Προστέθηκε- επιτέλους!! -η δυνατότητα κλειδώματος μόνο σε δίκτυα 3ης γενιάς!

 

4.Μερικές αλλαγές στο πληκτρολόγιο.Π.χ.: όταν πληκτρολογούμε κάποια διεύθυνση στον browser εμφανίζονται στιγμιαία τα γράμματα που πατάμε,για επιβεβαίωση.

 

Προς το παρόν αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες διαφορές που παρατήρησα:

 

1.Απ'την μπάρα ειδοποίησης αφαίρεσαν την αθόρυβη λειτουργία και πρόσθεσαν συντόμευση για ενεργοποίηση του GPS

 

2.Προστέθηκε ουσιαστικός task manager,ο οποίος δύναται να προσπέλαστεί και από την οθόνη αναμονής,υπό τη μορφή widget,εκτός από το κύριο μενού.Απεικονίζει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές,τους πόρους της μνήμης που καταναλώνει κάθε μία,το φόρτο του επεξεργαστή από κάθε εφαρμογή & μπορείς να τερματίσεις κάθε εφαρμογή με την αντίστοιχη επιλογή.

 

3.Προστέθηκε- επιτέλους!! -η δυνατότητα κλειδώματος μόνο σε δίκτυα 3ης γενιάς!

 

4.Μερικές αλλαγές στο πληκτρολόγιο.Π.χ.: όταν πληκτρολογούμε κάποια διεύθυνση στον browser εμφανίζονται στιγμιαία τα γράμματα που πατάμε,για επιβεβαίωση.

 

Προς το παρόν αυτα.

 

Με πιο πιτ φλασαρες 512 ή 513;

Link to comment
Share on other sites

Με το 512.

 

Κάποιες ακόμη διαφορές,είναι η προσθήκη κάποιων εικόνων και ενός βίντεο. Επίσης,προστέθηκαν βέλη στην οθόνη κλειδώματος που δείχουν τις κατευθύνσεις που πρέπει να σύρουμε το δάχτυλο για να ξεκλειδώσει η συσκευή. Ωστόσο,2 εφαρμογές,οι: This day in history & μία ακόμη με κάτι κρασιά,ενώ κατεβαίνουν κανονικά απ'το Samsung apps,δεν εγκαθίστανται.Μικρό το κακό βέβαια.Επίσης,λέγεται πως το GPS βελτιώθηκε σε τρομερό βαθμό,αν και δεν το δοκίμασα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

 

Ειμαι καινουργια στο forum και μολις αγορασα το samsung i9000. Πολυ cool τηλεφωνο!

Μηπως μπορει κανειw να μου πει πως ενεργοποιει το 3G/2G- γενικα το packed data access? Γιατι εγω μονο απο Wi Fi μπορω να μπω.

 

Χρυσα

Link to comment
Share on other sites

Τι κανει ρε; Στα καλα καθουμενα εκει που μιλαω μερικες φορες κλεινει η οθονη και δεν ανοιγει. Πρεπει να βγαλω την μπαταρια και να το ξανα ανοιξω.....

 

ποοοοοοοοοο τα νευρα μου

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι κανει ρε; Στα καλα καθουμενα εκει που μιλαω μερικες φορες κλεινει η οθονη και δεν ανοιγει. Πρεπει να βγαλω την μπαταρια και να το ξανα ανοιξω.....

 

ποοοοοοοοοο τα νευρα μου

 

Την G5 έχεις ;:cry:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

 

Ειμαι καινουργια στο forum και μολις αγορασα το samsung i9000. Πολυ cool τηλεφωνο!

Μηπως μπορει κανειw να μου πει πως ενεργοποιει το 3G/2G- γενικα το packed data access? Γιατι εγω μονο απο Wi Fi μπορω να μπω.

 

Χρυσα

 

Καλορίζικο :)

Διάβασε σελ.36 post 528 και κάτω..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

πως οριζω για ηχο μήνυματος καποιο mp3 απο την συλλογη μου;

 

Ρυθμίσεις - Αναπαραγωγή και εμφάνιση- Ηχος κλήσης ειδοποιήσεων-Select music-Music :)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Αναπαραγωγή και εμφάνιση- Ηχος κλήσης ειδοποιήσεων-Select music-Music :)

 

το εκανα αυτο αλλα με βγαζει σε μια λιστα με ηχους του τηλεφωνου κ οχι στη συλλογη με τα τραγουδια μου.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο αλλα με βγαζει σε μια λιστα με ηχους του τηλεφωνου κ οχι στη συλλογη με τα τραγουδια μου.

 

Απο το Astro file explorer βρίσκεις το μπ3 που θες, πατας παρατεταμένα πάνω του, επιλεγείς music options και μετα set as ringtone

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει η έκδοση JF5 από την JFB?

 

Η νεότερη "ανεπίσημη" έκδοση, είναι η I9000XWJM1 ή η Ι9000ZSJF7?

Ποια προτείνετε να χρησιμοποιήσω?

 

Την jm1. H άλλη είναι παλιότερη και κινέζικη :)

 

Το αμερικάνικο της ΑΤ&T που μπορούμε να το βρούμε; Έχει μεταλλική πλάτη και μαρέσει περισσότερο.Εαν το πάρω από Αμερική θα παίζει ή θα είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της AT&T;

 

99% θα είναι κλειδωμένο στο δίκτυό τους.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι κανει ρε; Στα καλα καθουμενα εκει που μιλαω μερικες φορες κλεινει η οθονη και δεν ανοιγει. Πρεπει να βγαλω την μπαταρια και να το ξανα ανοιξω.....

 

ποοοοοοοοοο τα νευρα μου

ωπα της λεγε μου τετοια και σημερα στελνω το μηλο ταξιδακι να το χαρουν ξενα χερια:worry:

ρε σα δεν μας τα λεει καλα ο γαλαξιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα 2-SIMS-in-1 για SGS με εργοστασιακό FW *JF3 (non-rooted) :

 

Μετά από πρόχειρη δοκιμή του http://www.2-phones-in-1.com/content/hypercard-3g-digital-dualsim-3g-use-2-simcards-any-mobile-phone-online-simswitch-and-full-gs διαπίστωσα ότι το κινητό δεν αναγνωρίζει το SIM Toolbox που περιέχεται στην 2-in-1 κάρτα συνεπώς δεν υπάρχει δυνατότητα εναλλαγής των διαφορετικών SIM/Συνδέσεων.

 

Θα συνεχίσω κάποια στιγμή τις δοκιμές και θα ενημερώσω σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...