Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+10 Και απο εμενα για το APNdroid,το χρησιμοποιω ενα χρονο και ειναι ενα απο τα βασικοτερα apks στο κινητο μου.Βαλε το και θα ησυχασεις (η τελευταια εκδοση εχει και widget για την κυρια οθονη,με ενα αγγιγματακι ανοιγοκλεινεις το νετ)

 

Η εφαρμογή APNdroid προσωπικά μου μπλοκάρει τα mms. Υπάρχει η εφαρμογή "Data on off" που μου δουλεύει πάρα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή APNdroid προσωπικά μου μπλοκάρει τα mms. Υπάρχει η εφαρμογή "Data on off" που μου δουλεύει πάρα πολύ καλά.

 

Δεν μου εχει δημιουργησει ποτε προβλημα,εχει και επιλογη στην εφαρμογη για την λειτουργια των mms κλπ.Μπορει το Data on off που αναφερεις να ειναι καλυτερο,δεν το εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, με το Hard Reset μου δωθηκε ξανα η δυνατότητα να κατεβαζω από το Μαρκετ. Τωρα το εχω αγχος να κανω Root το κινητό. Η αλήθεια είναι ότι ο μονος λογος ειναι η προσβαση στις "προς πληρωμή εφαρμογες" του μαρκετ. Αλλιως δεν το χρειάζομαι...

 

Κάτι που θελω να βρω ως λύση:

Εχω εγκαταστησει το Handcent SMS. Υπάρχει η δυνατοτητα-επιλογη οταν παταω το εικονιδιο κατω για να μπω στο εργοστασιακο ΣΜΣ-προγραμμα, να παρεμβαινει το Handcent και να ανοιγει αυτό; Το ιδιο και με το Dialer One. Να μη γεμιζουμε την οθονη με "διπλα" εικονιδια... Με το που παταω το κουμπι κατω στην Home Screen για τα εργοστασιακα προγραμματα κλησεων και ΣΜΣ να ανοιγει η εργαστασιακη εφαρμογη διαχείρισης κλησεων ή ΣΜΣ.

 

Επίσης πιο προγραμμα είναι πιο πληρες; το APNdroid ή το JuiceDefender;

Edited by gnikolai

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που θελω να βρω ως λύση:

Εχω εγκαταστησει το Handcent SMS. Υπάρχει η δυνατοτητα-επιλογη οταν παταω το εικονιδιο κατω για να μπω στο εργοστασιακο ΣΜΣ-προγραμμα, να παρεμβαινει το Handcent και να ανοιγει αυτό;

 

Oχι, αυτο το εικονιδιο ειναι του μαμισιου προγραμματος και ανοιγει μοναχα αυτο. Αυτο που θα κανεις ειναι απλα να αντικαταστησεις το εικονιδιο αυτο με εκεινο του handcent. Πατα το πληκτρο Αpplications, μετα το αριστερο κουμπι και απο το pop up, πατα edit. Πατησε για λιγα δευτερολεπτα το εικονιδιο που θελεις να αλλαξεις και μετακινησε το ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μερες λειτουργιες του Samsung Galaxy S , εχω να πω οτι το κινητο πραγματικα δεν παιζεται !!!! , οθοναρα , γρηγορο, και επιτελους εχω ενα λειτουργικο με απειρες εφαρμογες ,

Πραγματικα αξιζει 1000% !!! η αγορα του . Μονο τρεις μικρες ενστασεις έχω

1.Η καμερα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχουμε δει

2. Multitasking??? ας γελάσω!!!. Ειχα πριν το Nokia ν900 και ειναι πραγματικα το ΜΟΝΟ κινητο που εχει πραγματικο multitasking με τις εφαρμογες να τρεχουν στο background.

3.browsing experiene , αν δεν ειχα δουλεψει παλι το Ν900 , θα το θεωρουσα κορυφαιο .

οχι πως η εμπειρια πλοηγησης δεν ειναι κορυφαια , αλλα συγκρητικα με το Ν900 ειναι ενα σκαλι κατω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μερες λειτουργιες του Samsung Galaxy S , εχω να πω οτι το κινητο πραγματικα δεν παιζεται !!!! , οθοναρα , γρηγορο, και επιτελους εχω ενα λειτουργικο με απειρες εφαρμογες ,

Πραγματικα αξιζει 1000% !!! η αγορα του . Μονο τρεις μικρες ενστασεις έχω

1.Η καμερα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχουμε δει

2. Multitasking??? ας γελάσω!!!. Ειχα πριν το Nokia ν900 και ειναι πραγματικα το ΜΟΝΟ κινητο που εχει πραγματικο multitasking με τις εφαρμογες να τρεχουν στο background.

3.browsing experiene , αν δεν ειχα δουλεψει παλι το Ν900 , θα το θεωρουσα κορυφαιο .

οχι πως η εμπειρια πλοηγησης δεν ειναι κορυφαια , αλλα συγκρητικα με το Ν900 ειναι ενα σκαλι κατω.

 

Οταν λες δεν εχει multitasking τί ακριβως εννοεις; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή APNdroid προσωπικά μου μπλοκάρει τα mms. Υπάρχει η εφαρμογή "Data on off" που μου δουλεύει πάρα πολύ καλά.

δοκιμασε και την εφαρμογη APN on off κανει την ιδια δουλεια αλλα εχει επιλογη εξαιρεσης των mms

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω την εντύπωση οτι ο Fast Dialer υπερτερει έναντι του Dialer one καθως μπορεί και κανει ταυτοχρονη αναζητηση τόσο στο ελληνικό όσο και στο λατινικό αλφαβητο κάτι που ο Dialer One δεν το κανει. Κοστίζει βεβαια η αγορα του αλλα είναι ένα πλεονέκτημα ΄όπως και να το κάνεις...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες δεν εχει multitasking τί ακριβως εννοεις; :confused:

 

Οτι απλως παγωνει τις εφαρμογες στο background , δεν συνεχιζουν να τρεχουν .πχ τρεχεις ενα video στο youtube και θες μεχρι να φορτωσει να κανεις κατι αλλο , με το που κλεινεις τον explorer αυτος σταματαει να δουλευει , δεν συνεχιζειι να φορτωνει τα video, ή παιζεις ενα video στον player , με το που πας να τρεξεις αλλη εφαρμογη σου παγωνει το video δεν συνεχιζει να παιζει.

Αυτη την στιγμη ουσιαστικο multitasking εχουν μονο τα PC και το Ν900

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μερες λειτουργιες του Samsung Galaxy S , εχω να πω οτι το κινητο πραγματικα δεν παιζεται !!!! , οθοναρα , γρηγορο, και επιτελους εχω ενα λειτουργικο με απειρες εφαρμογες ,

Πραγματικα αξιζει 1000% !!! η αγορα του . Μονο τρεις μικρες ενστασεις έχω

1.Η καμερα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχουμε δει

2. Multitasking??? ας γελάσω!!!. Ειχα πριν το Nokia ν900 και ειναι πραγματικα το ΜΟΝΟ κινητο που εχει πραγματικο multitasking με τις εφαρμογες να τρεχουν στο background.

3.browsing experiene , αν δεν ειχα δουλεψει παλι το Ν900 , θα το θεωρουσα κορυφαιο .

οχι πως η εμπειρια πλοηγησης δεν ειναι κορυφαια , αλλα συγκρητικα με το Ν900 ειναι ενα σκαλι κατω.

 

Δεν νομίζω κανείς στο myphone να ασπαζεται τις απόψεις σου περί browsing και multitasking σε οποιοδήποτε ΝΟΚΙΑ.

Σιγά μην είναι εμπειρία να κάνω browsing με mini opera:)

Φίλε τα νοκια είναι πολύ καλά για φωτογραφίες και βίντεο άντε να μπαίνεις σε κανά facebook, να ακούς ράδιο. Τίποτα περισσότερο.

Όλα όσα έχω πιάσει στα χέρια μου έχουν δισταγμούς στις εναλλαγές από μενού σε μενού, είναι υπερβολικα αργά και με κακή υλοποίηση βασικών λειτουργιών οπως mail κλπ.

 

Να το συγκρινες με κανά iPhone, η κάποιο άλλο δυνατό smartphone να πω ναι.

Να πεις για την κάμερα οκ. Σεβαστον, πολλά ΝΟΚΙΑ των 250 ευρώ τραβούν πολύ καλύτερες φωτογραφίες από οποιοδήποτε smartphone. Το ίδιο και η ποιότητα ήχου.

Δεν υπάρχουν καλύτερες multimedia συσκευές από τα NOKIA.

 

Συγγνώμη δεν γίνομαι επιθετικός απλά λέω τα πράγματα με το όνομα τους. Όλοι από ΝΟΚΙΑ περάσαμε και τα γνωρίζουμε λίγο πολy.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, εαν αγοράσω το Vibrant(T-mobile) ξεκλείδωτο, θα μπορώ να του περάσω ίδιες ROM's κτλ, με αυτές που περνάτε εσείς στο Ευρωπαϊκό;

 

Χάνω κάτι εαν αγοράσω το Vibrant; (εκτός από την δεύτερη κάμερα).

Στο gsmarena λέει για το standby

 

Vibrant Galaxy S

Up to 432 h Up to 750 h

 

Δεν έχουν ίδια μπαταρία;

 

edit: το ένα έχει li-ion και το άλλο li-po απ΄ότι φαίνεται

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω κανείς στο myphone να ασπαζεται τις απόψεις σου περί browsing και multitasking σε οποιοδήποτε ΝΟΚΙΑ.

Σιγά μην είναι εμπειρία να κάνω browsing με mini opera:)

Φίλε τα νοκια είναι πολύ καλά για φωτογραφίες και βίντεο άντε να μπαίνεις σε κανά facebook, να ακούς ράδιο. Τίποτα περισσότερο.

Όλα όσα έχω πιάσει στα χέρια μου έχουν δισταγμούς στις εναλλαγές από μενού σε μενού, είναι υπερβολικα αργά και με κακή υλοποίηση βασικών λειτουργιών οπως mail κλπ.

 

Να το συγκρινες με κανά iPhone, η κάποιο άλλο δυνατό smartphone να πω ναι.

Να πεις για την κάμερα οκ. Σεβαστον, πολλά ΝΟΚΙΑ των 250 ευρώ τραβούν πολύ καλύτερες φωτογραφίες από οποιοδήποτε smartphone. Το ίδιο και η ποιότητα ήχου.

Δεν υπάρχουν καλύτερες multimedia συσκευές από τα NOKIA.

 

Συγγνώμη δεν γίνομαι επιθετικός απλά λέω τα πράγματα με το όνομα τους. Όλοι από ΝΟΚΙΑ περάσαμε και τα γνωρίζουμε λίγο πολy.

Όποιος έχει χρησιμοποιήσει Ν900, καταλαβαίνει ότι στα δύο θέματα που αναφέρει ο dimkit -browsing και multitasking- είναι έτη φωτός μπροστά από οτιδήποτε άλλο, του android συμπεριλαμβανομένου. Μην το συγχέεις με οποιοδήποτε άλλο Nokia, απλά δεν έχει καμία σχέση. Το Maemo είναι σε αυτά τα θέματα σε άλλο επίπεδο. Για το browsing δεν εννοεί opera ή κάτι τέτοιο, εννοεί τον built-in browser του Maemo που είναι με διαφορά καλύτερος και πιο πλήρης, παίζει να είναι και ο μόνος που δείχνει σωστά σελίδες με flash χωρίς προβλήματα... Όσο το είχα προσπαθούσα να βρω σελίδα που δεν δείχνει όπως ένας υπολογιστής και πραγματικά δυσκολευόμουν. Για το multitasking τι να πω, μπορεί να είχες 10-20 εφαρμογές ανοιχτές και δεν καταλάβαινε τίποτα. Προσοχή, τις έχει πραγματικά ανοιχτές και σου δείχνει thumbnail. Το multitasking του android όπως το βλέπω στο Galaxy S για μένα υπολείπεται.

 

Πραγματικά, αν δεν το έχεις χρησιμοποιήσει, μην κάνεις συγκρίσεις. Μπορεί το Ν900 να μην κάνει για κινητό και all-around χρήση, αλλά σε αυτούς τους δύο τομείς, ακόμα και τώρα είναι μπροστά. Το είχα πριν, έχω το Galaxy S τώρα και συμφωνώ με τον dimkit σε αυτά τα δύο.

 

Τέλος το offtopic όμως, ας συνεχίσουμε για το Galaxy S.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πολλα αν διαβασες καλα αναφερομαι στο ΝΟΚΙΑ Ν900 και οχι σε ολα τα Νοκια .

Εννοειτε συγκριτικα με τα symbian κινητα οτι τα android ειναι χρονια μπροστα.

Αλλα το Ν900 εχει μια τεραστια διαφορα τρεχει ΜΑΕΜΟ.

Καλο θα ηταν πριν βιαστουμε να απαντησουμε να προσεχουμε τι ακριβως γραφει ο καθε χρηστης.

Εχω δουλεψει και τα 2 κινητα και ξερω πολυ καλα τα πλεονεκτηματα και τα μειωνεκτηματα του καθενος.

Εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο και οπως ειπα και πριν αν δεν ειχα το Ν900 , θα θεωρουσα την πλοηγηση στο Galaxy S κορυφαια.

 

MCDE οσο εγραφα το μηνυμα , προλαβες και απαντησες για μενα . Συγνωμη για το offtopic, απλως μια παρατηρηση εκανα και δεν περιμενα καμμια τετοια αντιδραση

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το κινητό πάει όπως ονειρευόμουν.κάνω τα πάντα πλέον απροβλημάτιστα και ταχύτατα.σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!

 

Α, και κάτι που δεν ακόμα κανει... Ποιες είναι οι ρυθμίσεις για Wind MMS και Wind Internet (oxi to Non Stop Plus) έχω το Wind 250.

 

Επίσης για συνταξη MMS πιο προγραμμα χρησιμοποιουμε;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by gnikolai
Προσθηκη

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

σημερα ανακαληψα ενα προβλημα

εχω και φλασηαρισμα σε JM8 εδω και αρκετες μερες

σημερα πηγα να γραπσω sms με swype και μου ειπε οτι το μνμ μπορει να ειναι κατεστραμενο κι ο παραληπτης δεν θα το παραλαβει σωστα και οντως ο παραλαπτης το πηρε με "???????????????"(ερωτηματικα)επισης μου εγραφε να το ρυθμησω σε αυτοματη γλωσσα αλλα δεν εχει τετοια επιλογη.

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Οτι απλως παγωνει τις εφαρμογες στο background , δεν συνεχιζουν να τρεχουν .πχ τρεχεις ενα video στο youtube και θες μεχρι να φορτωσει να κανεις κατι αλλο , με το που κλεινεις τον explorer αυτος σταματαει να δουλευει , δεν συνεχιζειι να φορτωνει τα video, ή παιζεις ενα video στον player , με το που πας να τρεξεις αλλη εφαρμογη σου παγωνει το video δεν συνεχιζει να παιζει.

Αυτη την στιγμη ουσιαστικο multitasking εχουν μονο τα PC και το Ν900

E εντάξει μην τα παραλέμε, όλα τα symbian και τα win mobile είτε PPC είτε smartphones (χωρίς αφή) έχουν! Edited by athadef21
ελληνικά
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το κινητό πάει όπως ονειρευόμουν.κάνω τα πάντα πλέον απροβλημάτιστα και ταχύτατα.σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!

 

Α, και κάτι που δεν ακόμα κανει... Ποιες είναι οι ρυθμίσεις για Wind MMS και Wind Internet (oxi to Non Stop Plus) έχω το Wind 250.

 

Επίσης για συνταξη MMS πιο προγραμμα χρησιμοποιουμε;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

http://magic-tips.blogspot.com/search/label/Wind

 

για τα mms και sms μπορεις να χρησιμοποιησεις το handcent

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν αναφερθεί πάρα πολλές λύσεις για καλό task management...ποιά είναι η καλύτερη λύση για κλείσιμο εφαρμογών είτε χειροκίνητο αλλά πιο πολύ αυτόματο; Το advanced task manager; Μήπως αρκεί το μαμίσιο task manager και όλες οι εφαρμογές ανοιχτές; Έχετε δει πραγματική διαφορά στην αυτονομία;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μερες λειτουργιες του Samsung Galaxy S , εχω να πω οτι το κινητο πραγματικα δεν παιζεται !!!! , οθοναρα , γρηγορο, και επιτελους εχω ενα λειτουργικο με απειρες εφαρμογες ,

Πραγματικα αξιζει 1000% !!! η αγορα του . Μονο τρεις μικρες ενστασεις έχω

1.Η καμερα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχουμε δει

2. Multitasking??? ας γελάσω!!!. Ειχα πριν το Nokia ν900 και ειναι πραγματικα το ΜΟΝΟ κινητο που εχει πραγματικο multitasking με τις εφαρμογες να τρεχουν στο background.

3.browsing experiene , αν δεν ειχα δουλεψει παλι το Ν900 , θα το θεωρουσα κορυφαιο .

οχι πως η εμπειρια πλοηγησης δεν ειναι κορυφαια , αλλα συγκρητικα με το Ν900 ειναι ενα σκαλι κατω.

 

Συμφωνω σε ολα και δεν πρεπει να συγχεουμε το symbian και το android με το maemo που ειναι πραγματικο linux απλα νομιζω οτι το multitasking εχει υλοποιηθει ετσι στο android και γενικα σχεδον σε ολα τα λειτουργικα τηλεφωνων με γνωμονα την εξοικονομηση ενεργειας.

 

Sent from my GT-I9000

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπηκα εδω και 3 μερες στο forum ελεω εξεταστικης και εκανα ενα μινι catch up.

 

Αποτι βλεπω ο φρογιος θα αργησει να ερθει οποτε σκεφτομαι να προχωρησω σε φλασαρισμα μιας πιο καινουργιας εκδοσης απο την αρχαια που εχω (οχι ομως 2.2 λεω να περιμενω ακομα λιγο). Προτεινετε την τελευταια JM8 η μηπως μια πιο παλια? Νομιζω καποιος ειχε αναφερει bugs σε αυτην...

 

Επισης δεν θα μπορουσα να μην πω ενα μεγαλο μπραβο σε τυχερακια και le_bron για τους χρησιμοτατους οδηγους. Με τετοιες κινησεις και κυριως τετοια μελη το forum ανεβαινει πολλα επιπεδα. Και παλι μπραβο και ευχαριστουμε παιδια.

 

Εdit - Επειδη το ξεχασα και θα τον αδικησω μπραβο και στον Αντωνη για το blog. Ισχυει οτι ειπα και για τα παιδια πιο πανω.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γραφεις στο 4 δεν το καταλαβαινω.(ειμαι και λιγο ασχετος)Δηλαδη ανοιγω στον pc τον υπολογιστη μου και μετα?Δεν βρισκω αυτο το map network drive.

 

Κάνε κλικ με το δεξί πλήκτρο του ποντικιύ στο εικονίδιο computer στην επιφάνεια εργασίας και θα σου το βγάλει σαν επιλογή. Αν έχεις windows 7 και ανοίξεις το εικονίδιο computer, σου το βγάζει στα μενού (Αν έχεις ελληνικά windows λέγεται "Αντιστοίχηση δίσκου δικτύου").

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

σημερα ανακαληψα ενα προβλημα

εχω και φλασηαρισμα σε JM8 εδω και αρκετες μερες

σημερα πηγα να γραπσω sms με swype και μου ειπε οτι το μνμ μπορει να ειναι κατεστραμενο κι ο παραληπτης δεν θα το παραλαβει σωστα και οντως ο παραλαπτης το πηρε με "???????????????"(ερωτηματικα)επισης μου εγραφε να το ρυθμησω σε αυτοματη γλωσσα αλλα δεν εχει τετοια επιλογη.

τι μπορω να κανω?

 

δες τις ρυθμισεις και βαλτο auto εαν θυμαμαι καλα..!!!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει χρησιμοποιήσει Ν900, καταλαβαίνει ότι στα δύο θέματα που αναφέρει ο dimkit -browsing και multitasking- είναι έτη φωτός μπροστά από οτιδήποτε άλλο, του android συμπεριλαμβανομένου. Μην το συγχέεις με οποιοδήποτε άλλο Nokia, απλά δεν έχει καμία σχέση. Το Maemo είναι σε αυτά τα θέματα σε άλλο επίπεδο. Για το browsing δεν εννοεί opera ή κάτι τέτοιο, εννοεί τον built-in browser του Maemo που είναι με διαφορά καλύτερος και πιο πλήρης, παίζει να είναι και ο μόνος που δείχνει σωστά σελίδες με flash χωρίς προβλήματα... Όσο το είχα προσπαθούσα να βρω σελίδα που δεν δείχνει όπως ένας υπολογιστής και πραγματικά δυσκολευόμουν. Για το multitasking τι να πω, μπορεί να είχες 10-20 εφαρμογές ανοιχτές και δεν καταλάβαινε τίποτα. Προσοχή, τις έχει πραγματικά ανοιχτές και σου δείχνει thumbnail. Το multitasking του android όπως το βλέπω στο Galaxy S για μένα υπολείπεται.

 

Πραγματικά, αν δεν το έχεις χρησιμοποιήσει, μην κάνεις συγκρίσεις. Μπορεί το Ν900 να μην κάνει για κινητό και all-around χρήση, αλλά σε αυτούς τους δύο τομείς, ακόμα και τώρα είναι μπροστά. Το είχα πριν, έχω το Galaxy S τώρα και συμφωνώ με τον dimkit σε αυτά τα δύο.

 

Τέλος το offtopic όμως, ας συνεχίσουμε για το Galaxy S.

 

Όντως δεν έχω ασχοληθεί με ΝΟΚΙΑ τελευταία ούτε παρακολουθώ τις εξελίξεις στο MAEMO.

Απλά με εξαίρεση ισως αυτό το thread, που υπάρχουν αρκετά παιδιά νέα στα smartphones, οι παλιότεροι έχουμε επιλέξει αυτήν την κατηγορία για συγκεκριμένους λόγους που δεν καλύπτονται από NOKIA.

Σε καθε συσκευή βέβαια παίζουν ρόλο πολλά πράγματα που δεν έχει νόημα να συζητήσουμε τώρα.

Και στα WM μπορούσαμε να έχουμε 20 εφαρμογές πραγματικα ανοικτές χωρίς να καταλαβαίνει τίποτα η συσκευή με 576 MB αληθινή ram και 1000 αρη επεξεργαστη. Δεν είναι όμως αυτό το ζητούμενο.

Κανένα λειτουργικό δεν είναι τέλειο. Αν ήταν θα πηγαίναμε όλοι σ αυτό.

 

Αν όντως έχει τόσο καλό browser το N900 και παράλληλα ιδανικό touch screen ώστε να μπορείς να τον εκμεταλευτεις για σοβαρό browsing, μπράβο τους.

Αλλά προφανώς για να το αφήσετε θα υπήρχαν πολλά αλλά πράγματα που δεν τα έκανε καλά.:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πόλυ χρήσιμες οι πληροφορίες σας, ομως θα ηθελα να ρωτήσω εαν κανεις το ίδιο πρόβλημα με μένα. Οταν προσπαθώ να προσθέσω νέο λογαριασμό e-mail (που εχω στο yahoo) δεν ολοκλήρωνει την δημιουργία και μου βγάζει οτι ειναι λάθος το όνομα του λογαριασμού ή ο κωδικός χρήστη. Κατι πάει λάθος. Με τον ιδιο τρόπο πρόσθεσα και τον gmail που έχω χωρις προβλήματα και μου συγχρόνισε και τις επαφές αμέσως. μηπως φταίει οτι είναι yahoo και οχι gmail? Bέβαια στο εγχειρίδιο χρήσεως αναφέρει και το yahoo.

αν μπορεί καποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ.

 

ΥΣ πολλά ευχαριστω στο χρηστη τυχεράκια με το post FAQ. Με βοήθησε παρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...