Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου δες στο youtube unboxing λογικα θα ειναι ιδια τα κουτια

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά η καινούργια/σφραγισμένη/μη ανοιγμένη συσκευασία του κινητού πως ειναι?Μαύρη με άσπρη ταινία?Ρωτάω γιατι μάλλον το παίρνω σήμερα, μην μου κάνουν καμια στραβή γιατι έχω κάτι υποψίες...

 

απο που και ποσο αν επιτρεπετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαζω ξυπνητηρι αλλα οταν απενεργοποιω το τηλεφωνο δεν χτυπαει παρα μονο εαν ειναι αναμενη η συσκευη.Το εχει παθει κανεις αυτο?Ειναι καποιο bug?
Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα anroid ετσι ειναι

αν θες οικονομια στην μπαταρια βαζε το σε airplane mode

 

Se airplane δηλαδη χτυπαει?Και κλειστο δεν χτυπαει?

Link to comment
Share on other sites

Παιζει αυτο να διορθωθεί στο Froyo?

 

Κι εγω βασικα το θεωρω τελειως κουλο αυτο...

 

Βασικά είναι τόσο κουλό όσο και το να βάλεις τον υπολογιστή σου να κάνει κάποια εργασία (παράδειγμα να κατεβάσεις ένα αρχείο από το ίντερνετ), να τον κλείσεις και το πρωί να περιμένεις το αρχείο να έχει κατέβει!

Όταν κλείσεις ένα κινητό με λειτουργικό πχ android ή windows mobile, το κινητό θα κλείσει πραγματικά και δεν θα μπει σε standby mode , όπως γίνεται στα περισσότερα "απλά" κινητά τα οποία στην πραγματικότητα δεν κλείνουν παρά μόνο αν τους βγάλεις την μπαταρία!!!

Edited by katagias
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι τόσο κουλό όσο και το να βάλεις τον υπολογιστή σου να κάνει κάποια εργασία (παράδειγμα να κατεβάσεις ένα αρχείο από το ίντερνετ), να τον κλείσεις και το πρωί να περιμένεις το αρχείο να έχει κατέβει!

Όταν κλείσεις ένα κινητό με λειτουργικό πχ android ή windows mobile, το κινητό θα κλείσει πραγματικά και δεν θα μπει σε standby mode , όπως γίνεται στα περισσότερα "απλά" κινητά τα οποία στην πραγματικότητα δεν κλείνουν παρά μόνο αν τους βγάλεις την μπαταρία!!!

 

Καταλαβαινω τι λες, θεωρω ομως οτι ενα κινητο των 500 ή και των 30 ευρώ πρέπει να προσαρμοζεται και στις ανάγκες του χρήστη. Για πολλούς, οπως και για μένα, το κινητό ειναι ενα πολυεργαλείο το οποιο εχουμε παντα μαζι μας και το ξυπνητηρι για μενα ειναι πολυ βασικο, θεωρω για πολυ κοσμο. Ειδικα με δεδομενο οτι δεν τα εξοπλιζουν και με μπαταριες που τους παρεχουν αρκετη αυτονομια, αν ηθελαν μπορουσαν να το κανουν να χτυπαει οντας κλειστο. Στους υπολογιστες γινεται μαλιστα, αν επεμβεις στο ΒΙΟS, να τον ανοιξεις, και μαλιστα απομακρυσμενα. Και εδω θεμα BIOS ειναι λογικα...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω τι λες, θεωρω ομως οτι ενα κινητο των 500 ή και των 30 ευρώ πρέπει να προσαρμοζεται και στις ανάγκες του χρήστη. Για πολλούς, οπως και για μένα, το κινητό ειναι ενα πολυεργαλείο το οποιο εχουμε παντα μαζι μας και το ξυπνητηρι για μενα ειναι πολυ βασικο, θεωρω για πολυ κοσμο. Ειδικα με δεδομενο οτι δεν τα εξοπλιζουν και με μπαταριες που τους παρεχουν αρκετη αυτονομια, αν ηθελαν μπορουσαν να το κανουν να χτυπαει οντας κλειστο. Στους υπολογιστες γινεται μαλιστα, αν επεμβεις στο ΒΙΟS, να τον ανοιξεις, και μαλιστα απομακρυσμενα. Και εδω θεμα BIOS ειναι λογικα...

 

Συνήθεια είναι φίλε μου, εγώ εδώ και 5 χρόνια έχω συμβιβαστεί και με τα ξυπνητηρια και με τις μπαταρίες που φοράνε (μια με δυο φορές φόρτιση την ημέρα)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ρωτησα σ ενα καταστημα Vodafone στο Κερατσινι και μου ειπαν οτι θα το φερουν 15/08 στα 550 € :) για να δουμε ........το περιμενω πως και πως....:worry:
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

15/08 ;;;;;

 

αρκετα αργα οντως..... μηπως επειδη η κοσμοτε θα το εχει αποκλειστικα αυτη για λιγο καιρο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Test των καλύτερων CPU πανω σε Android:

OMAP (Motorola) vs Snapdragon (HTC) vs Hummingbird (Samsung)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/previously-we-wrote-about-technological.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι τόσο κουλό όσο και το να βάλεις τον υπολογιστή σου να κάνει κάποια εργασία (παράδειγμα να κατεβάσεις ένα αρχείο από το ίντερνετ), να τον κλείσεις και το πρωί να περιμένεις το αρχείο να έχει κατέβει!

Όταν κλείσεις ένα κινητό με λειτουργικό πχ android ή windows mobile, το κινητό θα κλείσει πραγματικά και δεν θα μπει σε standby mode , όπως γίνεται στα περισσότερα "απλά" κινητά τα οποία στην πραγματικότητα δεν κλείνουν παρά μόνο αν τους βγάλεις την μπαταρία!!!

 

δεν είναι έτσι τα πράγματα, το κινητό πρέπει να μπορεί να ανοίγει με ξυπνητήρι γιατί δεν είναι μόνιμα στην πρίζα και το βράδυ που κατά κανόνα δεν χρησιμοποιείται είναι εντελώς χαμένη ενέργεια. Επίσης αυτό που λες για τα WinMob δεν ισχύει, τουλάχιστον στη Samsung, γιατί το Omnia II μου (καλή του ώρα εκεί που είναι) άνοιγε κανονικότατα μόνο του, με μια επιλογή που υπήρχε.

Link to comment
Share on other sites

15/08 ;;;;;

 

αρκετα αργα οντως..... μηπως επειδη η κοσμοτε θα το εχει αποκλειστικα αυτη για λιγο καιρο;

 

Και πάλι, ούτε η Κοσμοτέ το έχει διαθέσει μέχρι στιγμής.. Αλλά και η Κοσμοτέ αργεί να το φέρει! Άντε να το φέρει 2 βδομάδες πιο πριν απ'την Βόνταφον! Εδώ όμως μιλάμε για συνολική καθυστέρηση 2 μηνών!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το έψαξα λίγο το θέμα και ειδα το Captivate εχει Google Earth !! Το galaxy S δεν εχει την εφαρμογή αυτη?ή δεν ειναι διαθέσιμη για Ευρώπη ή τι γίνεται?:O
Link to comment
Share on other sites

Με το GPS εχει αντιμετωπισει κανενας προβλημα τελευταια?Διαβασα διαφορες περιπτωσεις οπου βρισκει και χανει σημα...Κλειδωνει για 10" και μετα το χανει...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το έψαξα λίγο το θέμα και ειδα το Captivate εχει Google Earth !! Το galaxy S δεν εχει την εφαρμογή αυτη?ή δεν ειναι διαθέσιμη για Ευρώπη ή τι γίνεται?:O

 

Προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμη για το Galaxy S, αλλά μόνο για τα Droid, Nexus One και i-phone

 

Με το GPS εχει αντιμετωπισει κανενας προβλημα τελευταια?Διαβασα διαφορες περιπτωσεις οπου βρισκει και χανει σημα...Κλειδωνει για 10" και μετα το χανει...

 

Σε μένα με την πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού δουλεύει άψογα.

 

Samsung i9200 Galaxy S2 is Probably a Fake (http://briefmobile.com/samsung-i9200-galaxy-s2-is-probably-a-fake)

 

Ούτως ή άλλως ήταν ψεύτικο το συγκεκριμένο, δε χρειαζόταν και 2η επιβεβαίωση από μια ιστοσελίδα;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το βιντεο http://techtacy.blogspot.com/2010/07/previously-we-wrote-about-technological.html

 

στο 6 λεπτο και το DROID X και το Captivate υποστηρίζονται κανονικα.....

Edited by Utrion
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμη για το Galaxy S, αλλά μόνο για τα Droid, Nexus One και i-phone

 

 

 

Σε μένα με την πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού δουλεύει άψογα.

 

 

 

Ούτως ή άλλως ήταν ψεύτικο το συγκεκριμένο, δε χρειαζόταν και 2η επιβεβαίωση από μια ιστοσελίδα;)

 

Φιλε μου εγω το ειχα βαλει στο desire moy και αν θυμαμαι καλα το ειχα βρει απο εξωτερικη πηγη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

 

Το έκανα αλλά δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά προς το παρόν...το ενθαρρυντικό πάντως είναι που λέει ότι η samsung μάλλον θα στείλει κάνα OTA fix...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...