Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάλε μπαταρία. Ξαναβάλε μπαταρία. Κράτα πατημένο το down το Home και το power. Ξανακάνε τη διαδικασία με το Odin, αλλά να είσαι σίγουρος για το pit αρχείο και το firmware. προτείνω να βάλεις το jg3...

Ολοκλήρωσε τη διαδικασία και καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι έχετε παραγγείλει (ή ακόμα καλύτερα παραλάβει) από amazon.de, η αποστολή γίνεται με ταχυδρομείο ή με courier;

 

Το δικό μου στάλθηκε με Deutsche Post DHL, ήρθε σε επτά ημερολογιακές μέρες στην Αθήνα και παραδόθηκε σαν απλό δέμα από τα ΕΛΤΑ (όχι συστημένο και όχι με ταχυμεταφορές).

 

Εγω παντως απο το amazon.de εχω αισχρη εξυπηρετηση. Για καποιο λογο δεν δεχτηκαν την καρτα μου, τους εστειλα οτι εγγραφο ειχα και δεν ειχα που να πιστοποιει οτι ειμαι ο ιδιοκτητης της καρτας, και τους εχω στειλει περι τα 20 μηνυματα να μου ακυρωσουν την παραγγελια (μιας και με ολα αυτα θα μου την παραδωσουν οταν θα εχω ηδη φυγει για διακοπες) και με εχουν γραψει στα καμπανελια τους κανονικοτατα...

 

Έλεγξε με την Τράπεζα σου άν συμβαίνει κάτι παράξενο με την πιστωτική σου κάρτα - ψωνίζω από τα amazon.com/de/co.uk εδώ και χρόνια και δεν είχα ποτέ κανένα απολύτως πρόβλημα (και το ίδιο ισχύει με πολλούς φίλους και γνωστούς).

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

 

Έλεγξε με την Τράπεζα σου άν συμβαίνει κάτι παράξενο με την πιστωτική σου κάρτα - ψωνίζω από τα amazon.com/de/co.uk εδώ και χρόνια και δεν είχα ποτέ κανένα απολύτως πρόβλημα (και το ίδιο ισχύει με πολλούς φίλους και γνωστούς).

 

Μα τους ρωταω ποιο ειναι το προβλημα και μου λενε "στειλε αυτο κι εκεινο και το αλλο με φαξ". Τα στελνω ολα μεσα σε μια ωρα απο την στιγμη που μου το ειπαν, και τους ξαναρωταω "Ολα ΟΚ?"

και εδω και 2 μερες με εχουν γραψει κανονικα, ουτε φωνη ουτε ακροαση. Τους εχω γραψει και στα 7 mails οτι το θελω το αργοτερο μεχρι το Σαββατο να φτασει, οποτε βιαστειτε το, αν υπαρχει θεμα να σας δωσω αλλη καρτα κτλ κτλ κτλ...τιποτα, με γρφουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Μα τους ρωταω ποιο ειναι το προβλημα και μου λενε "στειλε αυτο κι εκεινο και το αλλο με φαξ". Τα στελνω ολα μεσα σε μια ωρα απο την στιγμη που μου το ειπαν, και τους ξαναρωταω "Ολα ΟΚ?"

και εδω και 2 μερες με εχουν γραψει κανονικα, ουτε φωνη ουτε ακροαση. Τους εχω γραψει και στα 7 mails οτι το θελω το αργοτερο μεχρι το Σαββατο να φτασει, οποτε βιαστειτε το, αν υπαρχει θεμα να σας δωσω αλλη καρτα κτλ κτλ κτλ...τιποτα, με γρφουν κανονικα.

 

Μήπως να πάρεις κανένα τηλέφωνο απ' ευθείας?

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια βοηθεια pleaaaase,μετα απο την συνδεση με το odin την μπλε μπαρα κανιε restart και μου βγαζει το ακολουθο μυνημα

 

Android systeme recovery (2e)

Samsung recovery Utils

-forBML-

reboot system now

apply sdcard:updatezip

wip data/factoryreset\wipe cache partition

 

update media .plesae wait

E:cant mount/dev/block/st10

(invalid argument)

E:copy_dbdata_media:Cant mountDBDATA:

copy default media content faild.

 

κανοντας reboot now κλεινει και ανοιγει μεχρι εκει που γραφει GALAXY S και μενει

εκει,εκανα την διαδικασια του update ακομε 3-4 φορες ενω πανε ολα καλα σε αυτο το σημειο βγενει το παραπανο μυνημα,

Παρακλω οποιος μπορει να βοηθησει ,γιατι ειμαι στα προθυρα αυτοκτονιας

:cry::cry::cry:

 

Πρεπει να επιλεξεις σαν .pit file το αρχειο που τελειωνει σε 512.Pit και οχι το 513.pit. Χαλαρωσε δεν επαθε τιποτα.

 

Δες λιγες σελιδες πισω κ εγω ειχα το ιδιο προβλημα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια βοηθεια pleaaaase,μετα απο την συνδεση με το odin την μπλε μπαρα κανιε restart και μου βγαζει το ακολουθο μυνημα

 

Android systeme recovery (2e)

Samsung recovery Utils

-forBML-

reboot system now

apply sdcard:updatezip

wip data/factoryreset\wipe cache partition

 

update media .plesae wait

E:cant mount/dev/block/st10

(invalid argument)

E:copy_dbdata_media:Cant mountDBDATA:

copy default media content faild.

 

κανοντας reboot now κλεινει και ανοιγει μεχρι εκει που γραφει GALAXY S και μενει

εκει,εκανα την διαδικασια του update ακομε 3-4 φορες ενω πανε ολα καλα σε αυτο το σημειο βγενει το παραπανο μυνημα,

Παρακλω οποιος μπορει να βοηθησει ,γιατι ειμαι στα προθυρα αυτοκτονιας

:cry::cry::cry:

τελικα μετα την συμβουλη και του ivan που τον ευχαριστω παρα πολυ εβαλα την JG3 ενω προσπαθουσα να βαλω με πολλα προβληματα και κολιματα την ποιο προσφατη JG5:)

 

Πρεπει να επιλεξεις σαν .pit file το αρχειο που τελειωνει σε 512.Pit και οχι το 513.pit. Χαλαρωσε δεν επαθε τιποτα.

 

Δες λιγες σελιδες πισω κ εγω ειχα το ιδιο προβλημα.

Στo http://www.samsung-firmware εχει μονο το 513pt που αλου

μπορω να το βρω?

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Στo http://www.samsung-firmware εχει μονο το 513pt που αλου

μπορω να το βρω?

 

 

http://rapidshare.com/files/407824009/s1_odin_20100512.zip

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με το Kies, γίνεται συγχρονισμός επαφών και ημερολογίου απο το Outlook στον υπολογιστή;

Θα με εξυπηρετήσει μια άμεση απάντηση!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με το Kies, γίνεται συγχρονισμός επαφών και ημερολογίου απο το Outlook στον υπολογιστή;

Θα με εξυπηρετήσει μια άμεση απάντηση!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Ναι - O συγχρονισμός Outlook Calendar & Contacts (με πλήρη υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων στο calendar καθώς και reminders) δουλεύει χωρίς πρόβλημα στο δικό μου.

 

Μα τους ρωταω ποιο ειναι το προβλημα και μου λενε "στειλε αυτο κι εκεινο και το αλλο με φαξ". Τα στελνω ολα μεσα σε μια ωρα απο την στιγμη που μου το ειπαν, και τους ξαναρωταω "Ολα ΟΚ?"

και εδω και 2 μερες με εχουν γραψει κανονικα, ουτε φωνη ουτε ακροαση. Τους εχω γραψει και στα 7 mails οτι το θελω το αργοτερο μεχρι το Σαββατο να φτασει, οποτε βιαστειτε το, αν υπαρχει θεμα να σας δωσω αλλη καρτα κτλ κτλ κτλ...τιποτα, με γρφουν κανονικα.

 

Δεν σε έχουν γράψει ... απλά ακολουθούν την διαδικασία και περιμένουν από κάπου επιβεβαίωση (την VISA, την Τράπεζα σου, ποιός ξέρει) ... σε μαγαζιά του μεγέθους του amazon, του pixmania κτλ δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθούν προσωπικά μαζί σου για οποιοδήποτε ειδικό αίτημα (πχ χρόνου παράδοσης) ότι και άν κάνεις.

 

Υπομονή ... γι αυτούς δεν ειμάστε παρά ένα order number ανάμεσα σε χιλιάδες που διεκπεραιώνουν καθημερινά.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπορει να με βρισετε τωρα αλλα δεν εχω καταλαβει τιποτα με το θεμα του firmware ,σε 2 μερεσ μου ερχετε απο γερμανια μπορει καποιος να μου πει πιο ειναι το τελευταιο firmware που πρεπει να βαλω κ που θα το βρω?Θα ηθελα να παρακαλεσω να μην βρισετε κ να φερθειτε κοσμια αν γινετε σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Συγκριση του Galaxy S με το iPhone 4

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/iphone-4-vs-samsung-captivate-galaxy-s.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

 

ναι....που είναι η σύγκριση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις έφτασε στα χέρια μου. Θα επανέλθω αργότερα με τις πρώτες μου εντυπώσεις!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα η αρχική ρομ που είχε το τηλεφωνο ειναι xxf3;αν ειναι αυτή την εχουν ανεβασει στο http://samsung-firmware.webs.com/,νομίζω μας λυνει τα χερια απο θεμα εγγύησης και θέμα συμβατότητας σε μελλοντική αναβάθμιση από την samsung..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα η αρχική ρομ που είχε το τηλεφωνο ειναι xxf3;αν ειναι αυτή την εχουν ανεβασει στο http://samsung-firmware.webs.com/,νομίζω μας λυνει τα χερια απο θεμα εγγύησης και θέμα συμβατότητας σε μελλοντική αναβάθμιση από την samsung..

 

Ναι πλέον υπάρχει online η έκδοση με την οποία το στέλνει η Samsung και η οποία είναι I9000XXJF3

Link to comment
Share on other sites

ναι....που είναι η σύγκριση;

 

Εδώ φίλε μου,(το βιντεο)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δεν σε έχουν γράψει ... απλά ακολουθούν την διαδικασία και περιμένουν από κάπου επιβεβαίωση (την VISA, την Τράπεζα σου, ποιός ξέρει) ... σε μαγαζιά του μεγέθους του amazon, του pixmania κτλ δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθούν προσωπικά μαζί σου για οποιοδήποτε ειδικό αίτημα (πχ χρόνου παράδοσης) ότι και άν κάνεις.

 

Υπομονή ... γι αυτούς δεν ειμάστε παρά ένα order number ανάμεσα σε χιλιάδες που διεκπεραιώνουν καθημερινά.

 

Ξαναεκανα την παραγγελια, αφου μου ακυρωσαν την 1η και εδωσα αλλη καρτα που ειχα. Την 1η φορα εδωσα ΑΜΕΧ, την 2η Visa. Παλι τα ιδια, μου ξαναστελνουν μηνυμα οτι θελουμε το ενα και το αλλο κτλ...Παιρνω κι εγω την τραπεζα μου και μου λενε οτι δεν εχει γινει καμια προσπαθεια χρεωσης καμιας καρτας. Ουσιαστικα δηλαδη μου ζητανε να πιστοποιησω την ταυτοτητα μου και το οτι ειμαι ο κατοχος της καρτας, παρολο που τους απεστειλα με φαξ φωτοτυπια της καρτας, της ταυτοτητας μου και του διπλωματος οδηγησης (ολα εχουν και λατινικους χαρακτηρες). Κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω να κανω, το μονο που μενει ειναι να παω Γερμανια με την καρτα και την ταυτοτητα στο χερι. Θα προτιμησω τελικα να παω μεχρι το Αιγαλεω στο cleverstore να το παρω στο χερι και να φυγω και να κανω και 2500 χιλιομετρα λιγοτερα και να μην περιμενω και 10 μερες.Ας δωσω και 30 ευρά παραπανω. Ποσο χαλια να ειναι πια το κινητο απο το cleverstore?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεκανα την παραγγελια, αφου μου ακυρωσαν την 1η και εδωσα αλλη καρτα που ειχα. Την 1η φορα εδωσα ΑΜΕΧ, την 2η Visa. Παλι τα ιδια, μου ξαναστελνουν μηνυμα οτι θελουμε το ενα και το αλλο κτλ...Παιρνω κι εγω την τραπεζα μου και μου λενε οτι δεν εχει γινει καμια προσπαθεια χρεωσης καμιας καρτας. Ουσιαστικα δηλαδη μου ζητανε να πιστοποιησω την ταυτοτητα μου και το οτι ειμαι ο κατοχος της καρτας, παρολο που τους απεστειλα με φαξ φωτοτυπια της καρτας, της ταυτοτητας μου και του διπλωματος οδηγησης (ολα εχουν και λατινικους χαρακτηρες). Κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω να κανω, το μονο που μενει ειναι να παω Γερμανια με την καρτα και την ταυτοτητα στο χερι. Θα προτιμησω τελικα να παω μεχρι το Αιγαλεω στο cleverstore να το παρω στο χερι και να φυγω και να κανω και 2500 χιλιομετρα λιγοτερα και να μην περιμενω και 10 μερες.Ας δωσω και 30 ευρά παραπανω. Ποσο χαλια να ειναι πια το κινητο απο το cleverstore?

 

τι να πω φιλε μου εγω δε συναντησα τετοιο προβλημα,απορω δεν ξερω τι εγινε με την περιπτωση σου.μπορεις να το αγορασεις και απο handtec απο αγγλια το οποιο ειναι επισης αξιολογο καταστημα και με αμμεση αποστολη.σε 4-5 μερες θα το εχεις στα χερια σου.απ οτι βλεπω το εχουν τελικη 503 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη μενω αιγαλεω

και σχετικα κοντα στο μαγαζι

ΜΑΚΡΥΑ

αν και μονο απο την βιτρινα θα το καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πόσο δύσκολο είναι να περάσεις ένα "δανεικό" πρόγραμμα στο SGS; Μόλις διάβασα σε άλλο φόρουν ότι πχ για δανεικό πρόγραμμα πλοήγησης (και άλλα) χρειάζεται πειραγμένη ρομ!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το σκέφτομαι εδώ και μέρες το Galaxy αντί του iPhone.

2 βασικά πράγματα με φρενάρουν

- Το ότι δεν έχει Skype

-Το ότι δεν έχει τα παιχνίδια με τα τέλεια γραφικά του iphone

 

και τα 2 θέματα αυτά είναι βασικά για μένα... είμαι σε δίλημμα !!!

 

 

Το Froyo για το Galaxy λέτε να αργήσει;

και όταν έρθει , τι καινούριο θα δώσει στο κινητό;

 

Απο σπασμένα προγράμματα τι παίζει; Είναι σαν το iPhone με το jailBreak; ή σαν το ΝΟΚΙΑ με τα Symbian

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παρε το iphone φιλε αφου σου ειναι τοσο απαραιτητα

και δεν σε χαλανε τα κομμενα bt και καθε τρεις και λιγο να χαχνεις για jb...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...