Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοτε θα σου εχει γυαλισει κατι αλλο με Gingerbread κτλ. Το Galaxy S θα σου φαινεται παρωχημενο αλλα το καινουριο θα εχει παλι 600 ευρω. Γενικα καλο ειναι να ακολουθεις τη γραμμη που λεει μην αγοραζεις πρωτος αλλα μην εισαι και ο τελευταιος (κοιτα ποιος μιλαει!:lol:)
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν πάει σε κανά 6μηνο στα 500 και έχει και froyo τότε θα το πάρω εγώ.

Όσοι πιστοί που τους γαργαλάει το χεράκι να σκάσουν 600+ευρώ προσέλθετε....

Παιρνεις τωρα ενα Desire στα 420 ευρω που ειναι bargain,το πουλας προς πασχα στα 200 ευρω και δινεις τα 600 για τα smartphone που θα εχουν βγει τοτε με τους 1.5ghz και πληρως hd δυνατοτητες :p
Link to comment
Share on other sites

ή παίρνεις τώρα ένα samsung wave (στοίχισε 288 ευρώ με μεταφορικά από expansys) που είναι ΟΤΙ καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Όμως το θέμα είναι πως ο κάθενας έχει διαφορετικά γούστα και το galaxy s για πολλούς είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε κάθε κατηγορία ενώ για κάποιους άλλους όχι. τα 600 ευρώ θα τα δώσουν πολλοί (εδώ δώσαν τόσα +100 για το hd2 πού είναι χειρότερο)
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

 

Μεχρι στιγμης εδω ειναι το πιο φθηνο..με το που κυκλοφορησει ειμαι σιγουρος οτι σε καμια week θα σταθεροποιηθει στα 590...το desire παντως σε μιαμιση εβδομαδα εχει πεσει απο τα 499 στα 420 και συνεχιζει να πεφτει.

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=199682

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εδω ειναι το πιο φθηνο..με το που κυκλοφορησει ειμαι σιγουρος οτι σε καμια week θα σταθεροποιηθει στα 590...το desire παντως σε μιαμιση εβδομαδα εχει πεσει απο τα 499 στα 420 και συνεχιζει να πεφτει.

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=199682

 

Τι διαφορές έχει σε σχέση με το desire?:confused: Εκτός από την οθόνη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχει σε σχέση με το desire?:confused: Εκτός από την οθόνη.

 

Βασικα εχει μονο μια ομοιοτητα με το Desire-το Android.

EDIT: καποιοι κατοχοι απο Σουηδια υποστηριζουν οτι επικοινωνησαν με τη Σουηδικη αντιπροσωπεια η οποια τους ειπε οτι μεσα στις επομενες εβδομαδες το κινητο που θα εισαγουν θα δεχεται κανονικα εισαγωγη κειμενου μεσω swype σε ολες τις σκανδιναβικες γλωσσες. Πιθανοτατα αν αυτο ισχυει να δουμε και Ελληνικο swype?

Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εδω ειναι το πιο φθηνο..με το που κυκλοφορησει ειμαι σιγουρος οτι σε καμια week θα σταθεροποιηθει στα 590...το desire παντως σε μιαμιση εβδομαδα εχει πεσει απο τα 499 στα 420 και συνεχιζει να πεφτει.

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=199682

 

Το πιο φθηνο που εχω εντοπισει εγω ειναι εδω:

 

http://www.amazon.de/gp/product/B003NCX6ZS/ref=s9_simh_gw_p23_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=1AM71EV43RJK1CF22N4N&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375193&pf_rd_i=301128

 

Ειμαι ενα κλικ μακρια απο την αγορα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα παλια, αλλα δεν στελνει Ελλαδα. Τουλαχιστον αυτο το κινητο.

 

Εαν τα καταφερεις ενημερωσε μας.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν προσπαθησα κιολας δεδομενου οτι δεν γνωριζω λεξη στα γερμανικα, απλα σκεφτομουν να ζητησω τη βοηθεια ατομου που ξερει τη γλωσσα. Ωστε δεν στελνει Ελλαδα? Κακο αυτο...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καθήστε να αρχίζουν να το παραλαβαίνουν τα καταστήματα και να δείτε για πόσο θα πέσει η τιμή. (Λόγο ανταγωνισμού που το Ίντερνετ τον κάνει εντονότερο).
Link to comment
Share on other sites

μια ζωη κοροιδα ειμαστε,τρεχουμε πρωτοι να αγορασουμε οτι βγαινει,το χρυσοπληρωνουμε,σε ενα 3μηνο το βαριωμαστε γιατι μας εχει κολησει κατι πιο νεο και ομορφο και παλι απο την αρχη.

μεγαλη αρρωστια να εισαι γκατζετακιας!

Link to comment
Share on other sites

Καθε χομπι εχει τα δικα του. Δηλαδη φιλος μου που εδωσε για τηλεκατευθυνομενο ελικοπτερακι 600$ ειναι κοροιδο? Στα δικα του ματια ηταν ευκαιρια..Καθε καταναλωτικο παθος ειναι λογικο εξοδο για αυτον που το εχει και παραλογο στα ματια των αλλων ειτε λεγεται γυναικεια τσαντα που κανει 1000 ευρω ειτε EVO4G..:)

Sorry για το off-topic.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Τριτη πρωι θα το υποδεχτει η λοιπη οικογενεια..εγω δουλευω μεχρι αργα :(
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, εμενα ακομα να το στειλουν ...

 

(expansys βλεπεις!) :P

 

Ελπιζω οταν το παρεις να μας πεις εντυπωσεις ... :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται θα γραψω-και οχι αυτα που διαβαζουμε καποιες φορες απο μερικους που δε θελουν να κακολογησουν το νεο τους αποκτημα ("ουαου, ειναι σουουουπερ, μαμαει κτλ). Ποτε δε μου αρεσε η Samsung και ποτε δεν ειχα κινητο της. Ελπιζω αυτο να αλλαξει, αλλιως καρφι για iPhone 4 (που η γυναικα μου παρακαλουσε να το παρω μετα τη συμβιωση μου με το 3GS)
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν μεταξύ του Galaxy S και του Desire (μιας και είχα συνηθίσει το sense, και ειδικά το πληκτρολόγιο από το Hero), αλλά τελικά δεν άντεξα και το πείρα και εγώ από handtec.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω :p

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα ξενα forum παντως ατομα που ειχαν το Desire και πηραν το Galaxy S εχουν μονο καλα λογια να πουν.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο απλα τα σπαει το δουλεψα για μιση ωρα και μονο θετικα εχω να πω...απιστευτα γρηγορο , φοβερα χρωματα , τελεια η super amoled οθονη ,καμερα αψογη...και πολυ πολυ ελαφρυ .Ισως ενα αρνητικο τα δακτυλικα αποτυπωματα.

Ειναι κινηταρα...

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εψαξα αρκετα πριν το παραγγειλω και οι περισσοτεροι λενε πολυ καλα λογια...

 

Δεν νομιζω να το μετανιωσω... θα το μαθω αυτη την εβδομαδα...

 

Αλλιως περιμενει η επιδοτηση για iPhone 4 ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είχα ποτέ πριν samsung και σκέφτηκα από το hero να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Ελπίζω να μην διαψεύσει τις προσδοκίες η samsung, γιατί απο όσο έχω διαβάσει έχει ένα μικρό προβληματάκι με το support :confused:

Μακάρι εκεί στους xda να ασχοληθόυν με το κινητό και να μην την έχουμε ανάγκη :p

Βέβαια είναι νωρίς ακόμα, οπότε βλέπουμε :)

 

Και εγω το εψαξα αρκετα πριν το παραγγειλω και οι περισσοτεροι λενε πολυ καλα λογια...

 

Δεν νομιζω να το μετανιωσω... θα το μαθω αυτη την εβδομαδα...

 

Αλλιως περιμενει η επιδοτηση για iPhone 4 ...

 

Και εμένα με περιμένει τον Αύγουστο. Οπότε αν βγει μάπα το καρπούζι το πουλάμε και πάμε για το iPhone :p. Αλλιώς θα το γυρίσω σε μείωση παγίου :)

Edited by georgios29

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δυο τα μη αναμενομενα αρνητικα του τηλεφωνου: οι δαχτυλιες και το οτι με την S-AMOLED ολοι γυρω σου σε ακτινα 10 μετρων βλεπουν ο,τι βλεπεις στην οθονη :lol:
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Για τις δαχτυλιές μια invisible shield μπορεί να κάνει κάτι, τώρα για την οθόνη, μακάρι να την βλέπουν και να ζηλεύουν :lol:

Τα πλαστικά μόνο μην τρίζουν. Για αυτό λένε αρκετοί σαν αρνητικό

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται και η invisible shield αυριο πρωι, αν και η full body που παρηγγειλα ειναι ασχημη. Για θηκη ομως ακομα τιποτα στο Δυτικο κοσμο.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...