Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απολύτως.

Κι εγώ δεν θέλω τίποτα να τρέχει από πίσω. Τις περισσότερες φορές χάνεις αυτό που κερδίζεις αλλά όχι μόνο σε ram. Συνήθως τέτοιου είδους εφαρμογές έχουν συνεχώς την CPU "στο πόδι".

 

Ακριβώς. Αλλά το θέμα είναι ότι μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και γενικότερα αστάθεια σε ένα σύστημα προκαλεί μία εφαρμογή που κρατάει τον επεξεργαστή στο 40%, πάρα μία εφαρμογή που τρώει πολύ ραμ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ακόμα ένα θέμα... Στο Gmail μας εχουμε διάφορα Folders (Labels) και φίλτρα ουτως ώστε με το που έρχεται ένα mail από τον "ταδε" να πηγαίνει αυτοματα στο αντίστοιχο Label. Για τα mails αυτα, που πηγαίνουν κατευθείαν λοιπόν στο Label γιατί ΔΕΝ εμφανίζεται ειδοποιήση στο Status Bar; Γενικότερα ΔΕΝ ειδοποιεί το κινητό ουτε με ήχο ουτε με τιποτα οταν το mail ερχεται σε οποιονδήποτε Label πέραν του Inbox. Μόνο όταν ενα mail έρχεται στο Inbox ακούγεται-ερχεται και κάποια ειδοποιήση.

Επίσης, ας πούμε ότι έχει έρθει ένα mail σε κάποιο Label πως μπορούμε να το μεταφέρουμε σε άλλο Label. Δεν μου εμφανίζει ΠΟΥΘΕΝΑ την επιλογή Move ωστε να επιλεξω αν θελω καποιο mail να το στείλω σε κάποιο φάκελο/label. ΠΡΟΣΟΧΗ, το archive ΔΕΝ κάνει αυτήν τη δουλειά.

 

Σας ευχαριστώ!

 

Υ.Γ: Από που μπορώ να βρω την έκδοση του NDrive που να υποστηρίζει τα ελληνικά στην αναζήτηση των χαρτών, πόλεων, διευθύνσεων;

 

Εγώ έχω αυτήν του Market και είναι στα ελληνικά...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου βγαζει

 

PDA:I9000XWJM2

PHONE:I9000XXJM1

CSC:I9000XXJM1

 

Βασικα το asphalt το κατεβασα απο το Samsung Apps και το δευτερο απο το Android market.

 

Δεν ξέρω γιατί έχεις αυτό το πρόβλημα, ίσως φταίει κάτι στο JM2 firmware (έχω το JM1), ή κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες. Καλά θα ήτανε αν μπορούσε να κάνει το test κάποιος με το Jm2 ...

Έχω JM2 και μου παίζουν κανονικά (και λίγα λέω) όλα τα προαναφερθέντα παιχνίδια. Το μόνο μου πρόβλημα είναι στο HAWX το οποίο δε γίνεται να το παίξω με accelometer

 

Mετα απο κατοχη του κινητου δυο βδομαδων και χωρις να το εχω σκαλισει με εφαρμογες που δεν χρειαζομαι,το κινητο εχει αρχισει το φαινομενο του lag πολυ εντονα και ειδικα στην yahoo mail εφαρμογη.Μιλαμε για σκαλωματα της ταξης των 10 δευτερολεπτων.:mad:

 

Το κινητο το κλεινω το βραδυ οποτε δεν ειναι θεμα οτι το εχω συνεχεια ανοιχτο.Τοσο πολυ κανει και σε οσους εχουν/ειχαν το lag?Η θα πρεπει να απεγκαταστησω την εφαρμογη και να την ξαναβαλω?Δεν ειχε θεμα παρεπιπτοντως,τωρα απεκτησε αυτην την καθυστερηση.

 

(εκτος και αν μαμιεται το wifi στο γραφειο.:O)

 

ps:Απο εφαρμογες εχω μονο facebook,hotmail,yahoo,msn,go chat (facebook chat),ringdroid,advanced task killer και launcher pro.Τι στο καλο τοσα πολλα του εχω βαλει και κολλαει?:blink:

 

H εφαρμογη yahoo-mail ποτε δεν μου δουλεψε σωστα για αυτο πηρε ποδι!!! Τον yahoo λογαριασμο μου τον διαχειριζομαι στον dolphin browser ΗD στον οποιοο to λινκ που εχει για το yahoo-mail σε παει σε ενα interface του yahoo προφανως για κινητα που κανεις ανετοτατα την διαχειριση του mail σου!!

Κι εμένα ποτέ δε μου δούλεψε η εφαρμογή yahoo. Εγώ χρησιμοποιώ τη default mail συσκευή του κινητού και για gmail και για yahoo (για το δεύτερο έβαλα αυτές τις ρυθμίσεις: http://phandroid.com/2009/11/09/motorola-droid-yahoo-email/ )

 

Μου φαίνεται ότι έχω κάποιο πρόβλημα με το ξυπνητήρι του Galaxy.

Επί 2 συνεχόμενα πρωινά δεν έχει χτυπήσει την καθορισμένη ώρα.

Για να σιγουρευτώ το ξαναέβαλα να χτυπήσει μετά από κάποιες ώρες το μεσημέρι.

Πάλι τίποτα...

Το βάζω να χτυπήσει σε λίγα λεπτά, χτυπά κανονικά....!

Τι μπορεί να συμβαίνει;;!

 

Έχω το τελευταίο lagfix, το minfree, και το autorun killer.

 

Και κάτι άλλο: για να λειτουργεί το minfree και το autorun killer θα πρέπει να έχω οπωσδήποτε on τα δικαιώματα super user?

 

Μια τελείως χαζή ερώτηση just in case: To αφήνεις ανοιχτό το τηλέφωνο έτσι?

 

Tώρα κατάλαβα τί εννοείς προγραμματισμένο backup. Γιατί το κάνεις αυτό; Πόσες εφαρμογές αλλάξανε από την προηγούμενη φορά; Αnyway, o λόγος που δε στο κάνει είναι προφανώς ο ίδιος με το ξυπνητήρι του Nίκου, το minfree που έχεις στο agressive σκότωσε το process του titanium που ήταν ανενεργό μέχρι την ώρα που του είχες πει να κάνει backup. Νομίζω πάντως ότι το scheduled backup είναι άχρηστο, έχει ένα batch μάλιστα που σου λέει ποιές εφαρμογές άλλαξαν από την τελευταία φορά και μπορείς να κάνεις update backup μόνο αυτές...

Εγώ χρησιμοποιώ το schedule του Titanium και με minfree σε aggressive και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, κάθε Τρίτη πρωί ξυπνάω με το σηματάκι του Backup στα notifications ;) .

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ακόμα ένα θέμα... Στο Gmail μας εχουμε διάφορα Folders (Labels) και φίλτρα ουτως ώστε με το που έρχεται ένα mail από τον "ταδε" να πηγαίνει αυτοματα στο αντίστοιχο Label. Για τα mails αυτα, που πηγαίνουν κατευθείαν λοιπόν στο Label γιατί ΔΕΝ εμφανίζεται ειδοποιήση στο Status Bar; Γενικότερα ΔΕΝ ειδοποιεί το κινητό ουτε με ήχο ουτε με τιποτα οταν το mail ερχεται σε οποιονδήποτε Label πέραν του Inbox. Μόνο όταν ενα mail έρχεται στο Inbox ακούγεται-ερχεται και κάποια ειδοποιήση.

Επίσης, ας πούμε ότι έχει έρθει ένα mail σε κάποιο Label πως μπορούμε να το μεταφέρουμε σε άλλο Label. Δεν μου εμφανίζει ΠΟΥΘΕΝΑ την επιλογή Move ωστε να επιλεξω αν θελω καποιο mail να το στείλω σε κάποιο φάκελο/label. ΠΡΟΣΟΧΗ, το archive ΔΕΝ κάνει αυτήν τη δουλειά.

 

Σας ευχαριστώ!

 

Υ.Γ: Από που μπορώ να βρω την έκδοση του NDrive που να υποστηρίζει τα ελληνικά στην αναζήτηση των χαρτών, πόλεων, διευθύνσεων;

Αυτό που λες για τις ετικέτες να σε ειδοποιεί σε οποία καρτέλα και αν πάει κάποιο μήνυμα, θα δουλεύει στο froyo 2.2. Είναι μία από τις πολλές αλλαγές / βελτιώσεις που θα υπάρχουν στη νέα έκδοση.

 

Για να μετακινήσεις ένα μήνυμα απλά άνοιξε το και πάτησε το αριστερό πλήκτρο, επιλέξτε αλλαγή ετικετών, και τσέκαρε /ξετσέκαρε όπου θέλεις να το έχεις.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για τις ετικέτες να σε ειδοποιεί σε οποία καρτέλα και αν πάει κάποιο μήνυμα, θα δουλεύει στο froyo 2.2. Είναι μία από τις πολλές αλλαγές / βελτιώσεις που θα υπάρχουν στη νέα έκδοση.

 

Για να μετακινήσεις ένα μήνυμα απλά άνοιξε το και πάτησε το αριστερό πλήκτρο, επιλέξτε αλλαγή ετικετών, και τσέκαρε /ξετσέκαρε όπου θέλεις να το έχεις.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

 

Αυτό που λες δεν κάνει αυτό. Αυτό ουσιαστικά επιλέγει αν θα συγχρονίσει ή όχι και ποιες ετικέτες. Δεν είναι είναι για μεταφορά!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Έχω JM2 και μου παίζουν κανονικά (και λίγα λέω) όλα τα προαναφερθέντα παιχνίδια. Το μόνο μου πρόβλημα είναι στο HAWX το οποίο δε γίνεται να το παίξω με accelometer

 

Ωραία thanks που τσέκαρες, άρα έχει πρόβλημα το τηλέφωνό του. Το HAWX δεν το έχω δοκιμάσει

 

Κι εμένα ποτέ δε μου δούλεψε η εφαρμογή yahoo. Εγώ χρησιμοποιώ τη default mail συσκευή του κινητού και για gmail και για yahoo (για το δεύτερο έβαλα αυτές τις ρυθμίσεις: http://phandroid.com/2009/11/09/motorola-droid-yahoo-email/ )

Eμένα μου δούλευε, αλλά ειναι τραγικά κακογραμμένη. Μάλιστα αυτοενεργοποιείται στο υπόβαθρο κάθε φορά που εγκαθιστάς μια εφαρμογή ή παίρνεις ένα sms. Επειδή μάλιστα ήθελα να τσεκάρω και άλλους λογαριασμούς που έχω μέσω του yahoo, την έβγαλα κι εγώ και ησύχασα.

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ το schedule του Titanium και με minfree σε aggressive και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, κάθε Τρίτη πρωί ξυπνάω με το σηματάκι του Backup στα notifications ;) .

Χμμ. Μπορεί, αλλά εξαρτάται από το σύστημα του καθενός... το titanium ενεργοποιείται με πολλούς τρόπους, αν δεις στο autostarts. Μπορεί το σύστημα του Αντώνη να είναι αλλιώς σεταρισμένο, δεν αποκλείεται να φταίει αυτό. Απ'την άλλη, από τη στιγμή που σου κάνει νερά Αντώνη και είναι αυθεντικό σε αντίθεση με κάποιων άλλων :ninja:, γιατί δε γράφεις στον Joel Bourquard να σου πει τί μπορεί να φταίει;

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απ'την άλλη, από τη στιγμή που σου κάνει νερά Αντώνη και είναι αυθεντικό σε αντίθεση με κάποιων άλλων :ninja:, γιατί δε γράφεις στον Joel Bouquart να σου πει τί μπορεί να φταίει;

Α μια και τό πες, κι εγώ απ' τους άλλους..... :ninja:

Ρε Αντώνη δεν έρχεσαι από μας μπας και βρεις την υγειά σου? :lol::lol:

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία thanks που τσέκαρες, άρα έχει πρόβλημα το τηλέφωνό του. Το HAWX δεν το έχω δοκιμάσει

 

 

Eμένα μου δούλευε, αλλά ειναι τραγικά κακογραμμένη. Μάλιστα αυτοενεργοποιείται στο υπόβαθρο κάθε φορά που εγκαθιστάς μια εφαρμογή ή παίρνεις ένα sms. Επειδή μάλιστα ήθελα να τσεκάρω και άλλους λογαριασμούς που έχω μέσω του yahoo, την έβγαλα κι εγώ και ησύχασα.

 

 

 

Χμμ. Μπορεί, αλλά εξαρτάται από το σύστημα του καθενός... το titanium ενεργοποιείται με πολλούς τρόπους, αν δεις στο autostarts. Μπορεί το σύστημα του Αντώνη να είναι αλλιώς σεταρισμένο, δεν αποκλείεται να φταίει αυτό. Απ'την άλλη, από τη στιγμή που σου κάνει νερά Αντώνη και είναι αυθεντικό σε αντίθεση με κάποιων άλλων :ninja:, γιατί δε γράφεις στον Joel Bouquart να σου πει τί μπορεί να φταίει;

 

Καλά λες θα του στείλω...αυτό που λες για το batch που φαίνονται ποιες εφαρμογές έγιναν update που το βλέπεις ;

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλά λες θα του στείλω...αυτό που λες για το batch που φαίνονται ποιες εφαρμογές έγιναν update που το βλέπεις ;

 

E.. πατάς το menu αριστερά, και μετά batch.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Α μια και τό πες, κι εγώ απ' τους άλλους..... :ninja:

Ρε Αντώνη δεν έρχεσαι από μας μπας και βρεις την υγειά σου? :lol::lol:

 

Είμαι από εσάς :ninja:αλλά σε άλλα :lol:

 

Αλεξ αυτό κάνω αλλά επειδή είναι στα ελληνικά μου τα βγάζει μισά..υποψιάζομαι το δεύτερο εκεί γράφει "Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας όλω...γών του χρήστη" εννοεί μάλλον "όλων των αλλαγών" ναι;

Edit

Ακυρο το βρήκα είναι κατω κατω η τελευταία "Δημιουργία"

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να μπω στην παρεα της samsung.. αλλα θα προτιμουσα να μπω τουλαχιστων με κατι εντυπωσιακο!! γι αυτο να ρωτησω ξερουμε αν και ποτε θα ερθει ελλαδα το galaxy beam????
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να μπω στην παρεα της samsung.. αλλα θα προτιμουσα να μπω τουλαχιστων με κατι εντυπωσιακο!! γι αυτο να ρωτησω ξερουμε αν και ποτε θα ερθει ελλαδα το galaxy beam????

 

Η samsung δεν θα το κυκλοφορήσει παντού αυτό το κινητό και δεν θα πάρει ποτέ αναβάθμιση για froyo γιατί δεν πούλησε αρκετά.

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , ειμαι στον internet browser του Γαλαξια και παταω να κανω αντιγραφη σε ενα link του rapidshare για να το κολησω σε νεα καρτελα για να το κατεβασω, και μου βγαζει αντιγραφη στο προχειρο. Που ειναι αυτο το προχειρο που μου λεει; Eυχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

XMMΜΜ οταν είχα αναφερει εγω το προβλημα που ειχα στη καμερα και αναγκάστηκα και το γυρισα πισω και ειπα εδώ οτι η sams ειναι για τα μπαζα, καποιοι με πηραν απο τα μουτρα και ειπαν οτι απαξιώνω την smg. Ντροπή αυτο ειναι ρατσιστική συμπεριφορα:lol::lol::lol:

 

Πλάκα κανω έτσι? και γενικώς ευχαριστώ πολυ για τη βοηθεια. να ρωτησω κατι alex.

Πριν χαλάσει η καμερα είχα βαλει το Ndrive σπασμένο (δεν ειχα κανει rοοt) . Λές ν έφταιξε αυτό?. αν ειναι μην το ξαναβάλω τωρα που μου έδωσαν το καινουργιο

Tελικα στο αλλαξαν με καινουριο?ποσες ημερες το ειχες?σου εκαναν τιποτα μανουρες?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπλέκεστε έτσι :blink: Εγώ από την πρώτη μέρα που το πήρα έβαλα το last eclair (JM8) του πάτησα και ένα ροοτ+λαγκφιξ (2 λεπτά υπόθεση) και από τότε το μόνο που κάνω είναι να αφαιρώ/προσθέτω εφαρμογές (καμία 70αριά ΑΤΜ). Ούτε κοιτάω πόση ραμ έχω, ούτε να παίζω με το στρικτ/αγκρεσιβ συνέχεια (δεν χρειάζεται!) και το κινητό πετάει απλά! Τώρα ποτε θα βγει το φρόντο (όπως έχει πει κάποιος φίλος ποιο πάνω :lol:) σκοτίστηκα! Ακόμα και το GPS φιξ για το placebo effect το πέρασα, και πριν μια χαρά έπαιζε..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω ενα προβλημα.προσπαθω να συνδεθω στο wifi μου,και δν μπορω..υποθετω επειδη εχω διαγραψει το access point τησ vodafone.οταν το ενεργοποιω συνδεεται κανονικα.πωσ μπορω ομωσ να μπαινω στο internet,mail,updates μονο μεσω wifi???χωρισ να χρειαζεται να εχω τα access points ths vofafone.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί προτρέχετε να αγοράσετε κάτι και δεν το αφήνετε 2-3 μήνες να "τρέξει" στην αγορά; Σας παρακολουθώ καιρό τώρα εδώ μέσα και παιδευόσαστε με ένα κάρο πατέντες,μαγειρεμένες ROM κλπ,κλπ και τελειωμό δεν έχει η υπόθεση!

(Εξαιρούνται όσοι τους αρέσει για την εμπειρία να παιδεύονται και όταν βρίσκουν λύση να αναπτερώνεται το ηθικό τους...)

Εγώ από τη μέρα που βγήκε το Galaxy S ξετρελάθηκα αλλά δεν έτρεξα να το αγοράσω και απότι βλέπω δικαιώνομαι.Γιατί ναι μεν έχω τις γνώσεις να το πειράξω στο έπακρο αλλά εαν είναι να μου βγάλει την πίστη για 5 βασικά πραγματάκια που το θέλω ε τότε να το χέσω.

Να έκανε αυτά τα 5 βασικά πραγματάκια χωρίς πολλά πολλά και εαν ήθελες να το πειράξεις για να σου κάνει πολλά περσσότερα να το καταλάβω.Αλλά έτσι όπως τα λέτε εδώ μέσα,ούτε αυτά τα βασικά δεν μπορεί να κάνει.

Ευελπιστώ όταν βγει επίσημα και το froyo να έχουν διορθωθεί αυτά τα προβλήματα αλλιώς θα κοιτάξω για κάτι άλλο από HTC μεριά

Ποια είναι τα βασικά που δεν κάνει; Μάλλον δεν έχεις καταλάβει καλά.Κάνει τα πάντα πολύ καλά και με ένα, δύο προγράμματα από το μάρκετ τα κάνει καλύτερα και πιο γρήγορα.Νομίζω ότι η πλειοψηφία εδω δεν μετάνιωσε καθόλου την αγορά του galaxy.Όσο για το htc έχει και αυτό τα θέματα του.Αλλού είναι καλύτερο αλλού υστερει.

 

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω ενα προβλημα.προσπαθω να συνδεθω στο wifi μου,και δν μπορω..υποθετω επειδη εχω διαγραψει το access point τησ vodafone.οταν το ενεργοποιω συνδεεται κανονικα.πωσ μπορω ομωσ να μπαινω στο internet,mail,updates μονο μεσω wifi???χωρισ να χρειαζεται να εχω τα access points ths vofafone.

 

Τα μπέρδεψες μάλλον, το ΑΠΝ τις βονταφον θα τα έχεις πάντα περασμένο σε περίπτωση που θελήσεις να μπείς. Βάζεις και ένα widget για on/off και είσαι οκ

 

http://www.appbrain.com/app/apn-on-off-widget/net.maicas.android.apnoo

 

Από εκεί και πέρα, για το wifi είναι πολύ απλό.. αλλά δεν μας δίνεις πληροφορίες, ανοίγεις το wifi, το εντοπίζει? Ζητάει κωδικό τον βάζεις και μετά? Βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους? όχι?

 

Άντε να καταλάβουμε μετά εμείς τι εννοεί ο ποιητής!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν υπάρχει κάτι καινούργιο όσον αφορά την συσκευή μας.

Κάποιοι στο xda ισχυρίζονται ότι έχουν βρει με κάποιον τροπο την τελική έκδοση του froyo, κάποιοι άλλοι παίζουν με μια νέα κινέζικη έκδοση froyo κλπ.

 

Νομίζω ότι έχουμε βρει αυτά που μας χρειάζονται για να δουλεύει καλά η συσκευή μας.

 

Προσωπικά αυτό που θα ήθελα ήταν να αυξηθεί η ram τουλάχιστον στα επίπεδα του galaxy tab που αν δεν κάνω λάθος θα έχει 400 ΜΒ διαθέσιμα.

 

Κατα τα αλλά περιμένω καλύτερες εφαρμογές γιατί υπάρχει μεγάλη σαβουρα στο market. Ειδικά κάποιες εφαρμογές έχουν γραφικά χειρότερα απ αυτά που είχαν οι εφαρμογές των WM το 2005.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότερες που αξίζουν υπήρχαν πριν στο app store.

 

Λείπουν για παράδειγμα εφαρμογές που σου επιτρέπουν μ ένα κλικ να δεις οποιοδήποτε αρχείο έχεις στο κομπιούτερ σου, να πεξεις την μουσική και τα βίντεο η τις ταινίες που έχεις στο pc σου.

 

Στο iPad έχω μια τέτοια εφαρμογή και είναι υπεροχή.

Χωρίς δημιουργία κανενός λογαριασμού για σύνδεση με το pc, μπορείς να έχεις αμεση πρόσβαση.

Απλά κατεβασα την αντίστοιχη εφαρμογή στο MacBook μου και μόλις ενεργοποιησω την εφαρμογή από το iPad, μπαίνω αυτοματα μέσω του σερβερ τους σε οποίο φάκελο του MacBook θέλω.

Πολύ απλά και γρήγορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν του Market και είναι στα ελληνικά...

Με τους χάρτες τι εκανες; τους αγόρασες; Αγόρασες-εγκατέστησες ΜΟΝΟ της Ελλαδας ή αυτόν της ανατολικής ευρώπης; ή;... ΡΜ λίγο να σε ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί ότι κι αν κανω δεν βλέπω ελληνικα...

Edited by gnikolai

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν υπάρχει κάτι καινούργιο όσον αφορά την συσκευή μας.

Κάποιοι στο xda ισχυρίζονται ότι έχουν βρει με κάποιον τροπο την τελική έκδοση του froyo, κάποιοι άλλοι παίζουν με μια νέα κινέζικη έκδοση froyo κλπ.

 

Νομίζω ότι έχουμε βρει αυτά που μας χρειάζονται για να δουλεύει καλά η συσκευή μας.

 

Προσωπικά αυτό που θα ήθελα ήταν να αυξηθεί η ram τουλάχιστον στα επίπεδα του galaxy tab που αν δεν κάνω λάθος θα έχει 400 ΜΒ διαθέσιμα.

 

Κατα τα αλλά περιμένω καλύτερες εφαρμογές γιατί υπάρχει μεγάλη σαβουρα στο market. Ειδικά κάποιες εφαρμογές έχουν γραφικά χειρότερα απ αυτά που είχαν οι εφαρμογές των WM το 2005.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότερες που αξίζουν υπήρχαν πριν στο app store.

 

Λείπουν για παράδειγμα εφαρμογές που σου επιτρέπουν μ ένα κλικ να δεις οποιοδήποτε αρχείο έχεις στο κομπιούτερ σου, να πεξεις την μουσική και τα βίντεο η τις ταινίες που έχεις στο pc σου.

 

Στο iPad έχω μια τέτοια εφαρμογή και είναι υπεροχή.

Χωρίς δημιουργία κανενός λογαριασμού για σύνδεση με το pc, μπορείς να έχεις αμεση πρόσβαση.

Απλά κατεβασα την αντίστοιχη εφαρμογή στο MacBook μου και μόλις ενεργοποιησω την εφαρμογή από το iPad, μπαίνω αυτοματα μέσω του σερβερ τους σε οποίο φάκελο του MacBook θέλω.

Πολύ απλά και γρήγορα.

 

+1. Οι εφαρμογές είναι το θέμα, τα αλλά είναι λεπτομέρειες. Ειδικά στις ελληνικές υπάρχει μεγάλη έλλειψη.

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , ειμαι στον internet browser του Γαλαξια και παταω να κανω αντιγραφη σε ενα link του rapidshare για να το κολησω σε νεα καρτελα για να το κατεβασω, και μου βγαζει αντιγραφη στο προχειρο. Που ειναι αυτο το προχειρο που μου λεει; Eυχαριστω!

 

 

Είναι στην μνήμη του κινητού εννοεί, απλά πας εκεί που θες να βάλεις αυτό που σου λέει ότι έχει στα πρόχειρα, πατάς επίμονα σου βγάζει κάποιες επιλογές και διαλέγεις επικόλληση ή paste ανάλογα σε τι γλώσσα βλέπεις το κινητό

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

Πλάκα κανω έτσι? και γενικώς ευχαριστώ πολυ για τη βοηθεια. να ρωτησω κατι alex.

Πριν χαλάσει η καμερα είχα βαλει το Ndrive σπασμένο (δεν ειχα κανει rοοt) . Λές ν έφταιξε αυτό?. αν ειναι μην το ξαναβάλω τωρα που μου έδωσαν το καινουργιο

 

To Ndrive δεν έχει σχέση με την κάμερα, ούτε με το root. Το έχω κι εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Για ελληνικά που ρωτάει ο gnikolai, πρέπει να τα εγκαταστήσεις. Υπάρχει η Ματίνα και ο Γιώργος :p

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ειχα πριν το n900 οποτε ξερω μερικα πραγματα.απλα διεγραψα τα ap και μετα ενω συνδεοταν στο wifi, δν ειχε ιντερνετ,ελεγε network error.δν θελω να εχω καθολου τα ap τησ vodafone γιατι την πατησα ηδη μια φορα με τουσ λογαριασμουσ..γι αυτο θελω να τα διαγραπσω απο το κινητο μου,οπωσ και εκανα,αλλα μετα δν εμπαινε με wifi στο ιντερνετ

 

Δες αν παίρνει IP το τηλέφωνο γιατί εάν συνδέεσαι στο ρουτερ και έχεις network error 2 πράματα συμβαίνουν. 1 δεν παίρνεις IP (άνοιξε το dhcp) 2. Έχει πέσει η dsl.

 

Άμα τα δεις σκούρα με αυτά που σου είπα κάνε το ευκολότερο, πέτα ένα restart :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί προτρέχετε να αγοράσετε κάτι και δεν το αφήνετε 2-3 μήνες να "τρέξει" στην αγορά; Σας παρακολουθώ καιρό τώρα εδώ μέσα και παιδευόσαστε με ένα κάρο πατέντες,μαγειρεμένες ROM κλπ,κλπ και τελειωμό δεν έχει η υπόθεση!

(Εξαιρούνται όσοι τους αρέσει για την εμπειρία να παιδεύονται και όταν βρίσκουν λύση να αναπτερώνεται το ηθικό τους...)

Εγώ από τη μέρα που βγήκε το Galaxy S ξετρελάθηκα αλλά δεν έτρεξα να το αγοράσω και απότι βλέπω δικαιώνομαι.Γιατί ναι μεν έχω τις γνώσεις να το πειράξω στο έπακρο αλλά εαν είναι να μου βγάλει την πίστη για 5 βασικά πραγματάκια που το θέλω ε τότε να το χέσω.

Να έκανε αυτά τα 5 βασικά πραγματάκια χωρίς πολλά πολλά και εαν ήθελες να το πειράξεις για να σου κάνει πολλά περσσότερα να το καταλάβω.Αλλά έτσι όπως τα λέτε εδώ μέσα,ούτε αυτά τα βασικά δεν μπορεί να κάνει.

Ευελπιστώ όταν βγει επίσημα και το froyo να έχουν διορθωθεί αυτά τα προβλήματα αλλιώς θα κοιτάξω για κάτι άλλο από HTC μεριά

Πιαστο πρωτα στα χερια σου,ασχολησου για ενα μονο λεπτο μαζι του(αν ασχοληθεις περισοτερο δεν θα στο ξεκολαει απο τα χερια σου ο ιδιοκτητης του) και αν δεν τσακιστεις να το παρεις να με φτυσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...