Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου εύχομαι να μη χρειαστεί άλλη αλλαγή...

Το android 2.3 ξέρουμε πότε θα είναι έτοιμο;; ήδη στο site του android το "δαιφημίζουν"..... Ξέρουμε τπτ;; γιατί το 2.2 δεν τη παλεύει ντιπ!!

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου εύχομαι να μη χρειαστεί άλλη αλλαγή...

Το android 2.3 ξέρουμε πότε θα είναι έτοιμο;; ήδη στο site του android το "δαιφημίζουν"..... Ξέρουμε τπτ;; γιατί το 2.2 δεν τη παλεύει ντιπ!!

 

Ούτως ή άλλως δεν θα μου έκαναν/κάνουν άλλη αλλαγή. Ήταν ξεκάθαροι σχετικά με αυτό το θέμα. Δεν μπορείς και να τους κατηγορήσεις βέβαια.

Πάντως και αυτή η συσκευή καφετίζει τα γκρι μου.

Μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε αν μετακινήσετε την οθόνη ενώ την κοιτάτε αν αλλάζουν οι αποχρώσεις; Το προηγούμενο νομίζω δεν το έκανε αυτό.

 

Τι θέμα έχεις με την 2.2;Εμένα τρέχει άπταιστα στο καφέ Legend μου.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως δεν θα μου έκαναν/κάνουν άλλη αλλαγή. Ήταν ξεκάθαροι σχετικά με αυτό το θέμα. Δεν μπορείς και να τους κατηγορήσεις βέβαια.

Πάντως και αυτή η συσκευή καφετίζει τα γκρι μου.

Μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε αν μετακινήσετε την οθόνη ενώ την κοιτάτε αν αλλάζουν οι αποχρώσεις; Το προηγούμενο νομίζω δεν το έκανε αυτό.

 

Τι θέμα έχεις με την 2.2;Εμένα τρέχει άπταιστα στο καφέ Legend μου.:lol:

 

Ρε μπας και σου επεσε καφες? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως δεν θα μου έκαναν/κάνουν άλλη αλλαγή. Ήταν ξεκάθαροι σχετικά με αυτό το θέμα. Δεν μπορείς και να τους κατηγορήσεις βέβαια.

Πάντως και αυτή η συσκευή καφετίζει τα γκρι μου.

Μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε αν μετακινήσετε την οθόνη ενώ την κοιτάτε αν αλλάζουν οι αποχρώσεις; Το προηγούμενο νομίζω δεν το έκανε αυτό.

 

Τι θέμα έχεις με την 2.2;Εμένα τρέχει άπταιστα στο καφέ Legend μου.:lol:

Σ'εμένα δεν αλλάζουν οι αποχρώσεις.. Ίσα ίσα που τα χρώματα διατηρούνται πάρα πολύ καλά!

 

Κι ενένα στην αρχή, άπταιστα έτρεχε.... Μετά άρχισε να κολλάει και το κορυφαίο που μου κάνει τελευταία, χάνει τα δεδομένα καιρού.... υποθέτω ότι είναι θέμα android, διότι άλλα προγράμματα τρέχουν μια χαρα....

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και σου επεσε καφες? :p

:lol:

 

Δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθεί αλλά αυτός είναι ένας τέλειος τρόπος να μεταφέρετε αρχεία μέσω wifi στο Legend σας(και οποιοδήποτε android κινητό κατ'επέκταση). Εμένα με έχει βολέψει πάρα πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια πάλι ρε παιδιά.... :)

 

Έχω κάνει δύο φακέλους , στον πρώτο έχω βάλει τις συντομεύσεις από τα

καλύτερα παιχνίδια που έχω μαζέψει και στον δεύτερο φάκελο έχω βάλει τις συντομεύσεις από τις καλύτερες εφαρμογές .

 

Και τώρα η ερώτηση..... , πώ μπορώ να ονομάσω τον κάθε φάκελο με το όνομα

που θέλω , πχ "Games" τον έναν και "Programs" τον άλλον ;

 

Help please... :worry:

 

ΥΓ.

Μια εβδομάδα τώρα με την 2.2 και το κινητό πετάει !!!!!!!! :happy:

Βρήκα και έβαλα και το Navigon 2.6.1 και το τηλέφωνο έχει γίνει και το

πρώτο GPS !!!!! :D

 

Α Κ Υ Ρ Ο .... παιδιά , ΤΟ ΒΡΗΚΑ !!!! :D

Edited by Didimos
I FOUND IT.........!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να απενεργοποιηθεί το HTC Sense?

Προσπάθησα από τη διαχείριση εφαρμογών να το κάνω, αλλά τίποτα.

Στο wildfire που έχω εγώ, γινότανε με αναγκαστική διακοπή του htc sense από τη διαχείριση εφαρμογών. Επίσης μπορείς απλά να εγκαταστήσεις κάποιον άλλον launcher! Βέβαια σε περίπτωση που είσαι rooted και τέτοια, μπορείς να το κάνεις delete, εφόσον έχει εγκαταστήσει κάποιον άλλο file manager!

Σου εύχομαι να μη χρειαστεί άλλη αλλαγή...

Το android 2.3 ξέρουμε πότε θα είναι έτοιμο;; ήδη στο site του android το "δαιφημίζουν"..... Ξέρουμε τπτ;; γιατί το 2.2 δεν τη παλεύει ντιπ!!

Εδώ έχουν αρχίσει να βγαίνουν οι φήμες για το 2.4... Δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση από την htc για το αν θα διαθέσει το 2.3 για το legend ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τι λύσεις για backup χρησιμοποιείτε; Για τις εφαρμογές μου χρησιμοποιώ τον Astro. Τώρα με ενδιαφέρει να Κάνω backup τις ρυθμίσεις των οθονών μου(φακέλους,widgets και οτι άλλο έχω βάλει). Δεν είμαι rooted οπότε χρειάζομαι το sprite backup ή το mybackup pro. Τα έχετε χρησιμοποιήσει; Εφαρμογές επι πληρωμή μπορούμε να αγοράσουμε κανονικά αν συνδεθούμε απο το pc,σωστά;

EDIT: Μία ακόμα απορία που έχω είναι τι είναι η επιλογή ρυθμίσεις>Ασύρματα δίκτυα>δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>Ενεργοποίηση συνεχούς ροής δεδομένων;

Edited by PetitPr1nce
Link to comment
Share on other sites

Τι λύσεις για backup χρησιμοποιείτε; Για τις εφαρμογές μου χρησιμοποιώ τον Astro. Τώρα με ενδιαφέρει να Κάνω backup τις ρυθμίσεις των οθονών μου(φακέλους,widgets και οτι άλλο έχω βάλει). Δεν είμαι rooted οπότε χρειάζομαι το sprite backup ή το mybackup pro. Τα έχετε χρησιμοποιήσει; Εφαρμογές επι πληρωμή μπορούμε να αγοράσουμε κανονικά αν συνδεθούμε απο το pc,σωστά;

EDIT: Μία ακόμα απορία που έχω είναι τι είναι η επιλογή ρυθμίσεις>Ασύρματα δίκτυα>δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>Ενεργοποίηση συνεχούς ροής δεδομένων;

 

Αδερφέ, νομίζω ότι έχει να κάνει με τα μηνύματα κυψέλης που σου στέλνει το δίκτυο... Συνήθως, τα μηνύματα αυτά έρχονται στο κινητό σου, όταν είσαι με περιαγωγή...

Πιθανόν, να κάνω και λάθος..

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Μια νέα απορία που είχει δημιουργηθεί, είναι το γιατί δεν μπορώ σ' ένα ad hoc δίκτυο.. Απ' ότι διάβασα σε ένα άλλο φόρουμ, το ad hoc είναι κλειδωμένο και πρέπει να γίνει η εξής διαδικασία που περιγράφεται από τον RobinD

http://www.androidtablets.net/forum/gome-flytouch/3354-wifi-ad-hoc-network-not-found.html

 

Προσπάθησα να τα κάνω, όμως δεν βρήκα αυτά τα αρχεία κι υποπτεύομαι ότι πρέπει να είμαι ROOT για να κάνω αυτές τις αλλαγές...

Επομένως.. έχει κανείς κάποια άλλη ιδέα για το Ad hoc??

Επίσης, το έχει κάνει κάποιος ROOT?? υπήρξαν προβλήματα, ή όλα είναι κομπλέ και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα;;;

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

άλλος ένας νέος κάτοχός του legend...ευτυχώς το πρόλαβα γιατί ήταν το τελευταίο στα multirama της κομοτηνής! Το αποφάσισα μετά απο πολλές μέρες διαβασματος αυτού του thread. Αν και το εχω μόλις μερικές ώρες στα χέρια μου,με έχει εντυπωσιάσει η ποιότητα κατασκευής του! Είναι αρκετά γρήγορο αν και δεν αρχισα ακόμα να το φορτωνω καλούδια... ούτε update του έκανα ακόμα. Περιμένω να εξαντλξθει η μπαταρία για την πρώτη φόρτιση... αυτα προς το παρον,θα τα λέμε από εδώ πλέον...
Link to comment
Share on other sites

άλλος ένας νέος κάτοχός του legend...ευτυχώς το πρόλαβα γιατί ήταν το τελευταίο στα multirama της κομοτηνής! Το αποφάσισα μετά απο πολλές μέρες διαβασματος αυτού του thread. Αν και το εχω μόλις μερικές ώρες στα χέρια μου,με έχει εντυπωσιάσει η ποιότητα κατασκευής του! Είναι αρκετά γρήγορο αν και δεν αρχισα ακόμα να το φορτωνω καλούδια... ούτε update του έκανα ακόμα. Περιμένω να εξαντλξθει η μπαταρία για την πρώτη φόρτιση... αυτα προς το παρον,θα τα λέμε από εδώ πλέον...

Καλώς σε βρήκαμε!Άντε να μαζευόμαστε περισσότεροι!:P

Φόρτωσε το και μην ανησυχείς! Αντέχει το άτιμο ! Περιμένουμε παραπάνω εντυπώσεις μόλις παίξεις μαζί του λίγο παραπάνω! :)

 

Magistros την ξετίκαρα την επιλογή για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο! Εχω κάνει τα πάντα για να συνδέεται μόνο με WiFi γιατί δεν εχω data plan. Η cosmote έχει απαίσιες επιλογές για internet.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
άλλος ένας νέος κάτοχός του legend...ευτυχώς το πρόλαβα γιατί ήταν το τελευταίο στα multirama της κομοτηνής! Το αποφάσισα μετά απο πολλές μέρες διαβασματος αυτού του thread. Αν και το εχω μόλις μερικές ώρες στα χέρια μου,με έχει εντυπωσιάσει η ποιότητα κατασκευής του! Είναι αρκετά γρήγορο αν και δεν αρχισα ακόμα να το φορτωνω καλούδια... ούτε update του έκανα ακόμα. Περιμένω να εξαντλξθει η μπαταρία για την πρώτη φόρτιση... αυτα προς το παρον,θα τα λέμε από εδώ πλέον...

 

Έχε υπόψιν ότι σε αυτές τις συσκευές δεν υπάρχει η λογική της πλήρης φόρτισης/αποφόρτισης και καλό είναι να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψιν ότι σε αυτές τις συσκευές δεν υπάρχει η λογική της πλήρης φόρτισης/αποφόρτισης και καλό είναι να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

 

Αυτό δεν το ήξερα...Είναι το πρώτο μου smartphone...Θα το έχω υπόψιν... ;)

Πάντως από σήμερα το πρωί που το σκαλίζω συνέχεια,το κινητό με εντυπωσιάζει!!!Είχα χειριστεί και ένα Galaxy S και ένα Desire και δεν βλέπω να υστερεί σημαντικά...για ταχύτητα μιλάω...Σε ποιότητα κατασκευής πιστεύω ότι το Legend-άκι απλά τα σπάει!!!!Απίστευτη αίσθηση στο χέρι!!!Και στην περιήγηση στο ίντερνετ,και σε απλές λειτουργίες ως τηλέφωνο...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!Πάρα πολύ καλή ποιότητα ήχου στις κλήσεις!!!Και στο κουδούνισμα(γιατί είχα δει κάπου ότι μερικοί κάτοχοι είχαν πρόβλημα)...

Θα γράψω κι άλλες εντυπώσεις μόλις το "πειράξω" μερικές μέρες!!!Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι ΑΡΙΣΤΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος του Legend δηλωνει παρον. Πρωτη εμπειρια με smartphone οποτε εχω πολυ ψαξιμο. Παντως οι πρωτες εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από πολλές μέρες απουσία ...

Έχε υπόψιν ότι σε αυτές τις συσκευές δεν υπάρχει η λογική της πλήρης φόρτισης/αποφόρτισης και καλό είναι να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

 

Γιατί το λές αυτό; Διαφέρουν σε κάτι αυτές οι μπαταρίες από τις άλλες λιθίου;

 

Και για να μην ξαναποστάρω , μετά την αναβάθμιση σε 2.2 που έκανα εδώ και μέρες παρατηρώ οτι το wi fi πιάνει πολύ καλύτερα , αλλά η μπαταρία μου κρατάει με το ζόρι 2 μέρες ενώ πριν μου κράταγε πάνω απο 2,5 μέρες...Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Το γέλιο όμως είναι το εξής : Μπερδεύομαι καμμιά φορά και εκεί που σταματάω το ξυπνητήρι το πρωί πατιούνται κατα λάθος διάφορα (δεν ξέρω πώς) και καλώ διάφορους φίλους στις 06:30 και τους ξυπνάω...Έχετε να μου προτείνετε καμμιά λύση;

Ευχαριστώ

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί το λές αυτό; Διαφέρουν σε κάτι αυτές οι μπαταρίες από τις άλλες λιθίου;

 

Έχει να κάνει με το πως οι συσκευές αυτές διαχειρίζονται τις μπαταρίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξαναποστάρω , μετά την αναβάθμιση σε 2.2 που έκανα εδώ και μέρες παρατηρώ οτι το wi fi πιάνει πολύ καλύτερα , αλλά η μπαταρία μου κρατάει με το ζόρι 2 μέρες ενώ πριν μου κράταγε πάνω απο 2,5 μέρες...Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Το γέλιο όμως είναι το εξής : Μπερδεύομαι καμμιά φορά και εκεί που σταματάω το ξυπνητήρι το πρωί πατιούνται κατα λάθος διάφορα (δεν ξέρω πώς) και καλώ διάφορους φίλους στις 06:30 και τους ξυπνάω...Έχετε να μου προτείνετε καμμιά λύση;

Ευχαριστώ

Αυτό με το wifi, μπορεί να οφείλεται στο ότι αύξησαν την ισχύ του wifi του κινητού με αποτέλεσμα βελτίωση σήματος και αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας.

Όσο για το άλλο με το ξυπνητήρι...

Πρόσεχε τί πατάς ή απλά βάζε το κινητό σε λειτουργία πτήσης, ώστε να μην μπορεί να καλέσει ακόμα και αν πατηθεί κάτι ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε πάρει το Legend μας από τα Multirama, θέλω να ρωτήσω κάτι.. Αν κάνουμε Root τη συσκευή, χάνουμε την εγγύηση;

Επίσης, έχει κάνει κάποιος Root τη συσκευή;

Σκέφτομαι να τη κάνω root αλλά να κρατήσω την ίδια ρομ.. Δεν θα ήθελα να χάσω το HTC Sence..

Όποιος την έχει κάνει Root, είε σημαντικές διαφορές;

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης...μπορεί να μου πει κάποιος αν οι microsdhc είναι συμβατές??

 

Ναι είναι.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή για παράδειγμα:

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm

992
Link to comment
Share on other sites

 

Thankss! Αν και εγώ σκεφτόμουνα αυτή: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844 η δικιά σου μου φαίνεται καλύτερη ;)

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το άλλο με το ξυπνητήρι...

Πρόσεχε τί πατάς ή απλά βάζε το κινητό σε λειτουργία πτήσης, ώστε να μην μπορεί να καλέσει ακόμα και αν πατηθεί κάτι ;)

 

Όταν μπεί σε λειτουργία πτήσης θα μπορεί να δέχεται κλήσεις;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης της λειτουργίας πτήσης. Η χρήση στο αεροπλάνο που συνεπάγεται κομμένες τις ραδιοεπικοινωνίες! Μπορείς αν θες να δέχεσαι κλήσεις να προσέχεις απλά ποια κουμπιά πατάς... Υπάρχουν και διάφορες εφαρμογές για ξυπνητήρι στο market, οι οποίες λειτουργούν με διάφορους τρόπου (πχ με το να κουνήσεις το κινητό)!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεί να μου πει κάποιος αν οι microsdhc είναι συμβατές??

 

Όλες είναι συμβατές ανεξαρτήτως μεγέθους. Προτίμησε με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο class.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...