Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους έχουμε νέα από την εταιρία και μάλιστα θετικά. Ανησύχησα μήπως αργήσει πολύ περισσότερο, αλλά οκ. Σε λίγες εβδομάδες περιμένουμε και εμείς την froyo έκδοση :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο το βδομαδεΣ με ανυσηχει. θαναι μια, δυο η θα φτασουμε δεκεμβρη??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επιτέλους έχουμε νέα από την εταιρία και μάλιστα θετικά. Ανησύχησα μήπως αργήσει πολύ περισσότερο, αλλά οκ. Σε λίγες εβδομάδες περιμένουμε και εμείς την froyo έκδοση :)

 

Ας έρθει, έστω και καθυστερημένα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιά θήκη χρησιμοποιείται για την συσκευή παιδιά; Θέλω κάποια που να μην φθείρει την συσκευή όταν την βγάζεις και την βάζεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα το παρουμε το froyo αλλα με το παλιο sense!

 

Παραθετω δύο ερωτήσεις που έγιναν απο το Techbog.gr:

 

Αναθάθμιση σε Android 2.2

E: HTC Legend και Wildfire, θα πάρουν αναθάθμιση σε Android 2.2;

- A: Δεν γνωρίζουμε ακόμα. (σσ. η δική μου αίσθηση είναι ναι και τα δύο μέχρι το τέλος του έτους. Πρώτα το Legend).

 

Για το HTC Sense.com

Ε: Θα έχουν προσβαση προηγούμενα μοντέλα πριν από τα Desire HD και Desire Z;

- A: Όχι, μόνο όσα μοντέλα κυκλοφορήσουν από εδώ και πέρα.

E: Θα το δούμε και στα ελληνικά;

- Α: Ναι, μέχρι τέλος Νοεμβρίου θα είναι έτοιμη η ελληνική μετάφραση.

 

Για το HTC Sense UI (User Interface)

E: Νέο HTC Sense UI, θα δωθεί αναβάθμιση σε προηγούμενα μοντέλα όπως το Desire και το Legend;

- A: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πρόβλεψη για ενσωμάτωση του νέου HTC Sense σε προηγούμενα μοντέλα.

 

και εδώ η πηγή:

http://techblog.gr/mobile/htc-sense-desire-htc-sense-desire-hd-wildfire-legend-updates-4998/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα κάποιοι ήδη χαίρονται το froyo επίσημα και τα σχόλια είναι θετικά. Με το καλό να έρθει και προς τα εδώ δεν μπορώ άλλο το μήνυμα πως απομένει λίγος ελεύθερος χώρος!
y4
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο της htc να δωσει το update πρωτα σε branded συσκευες της vodafone, ενω αλλα ειχε πει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαπιστώσει κανείς άλλος προβλήματα με τις κλήσεις;

(μεγάλη καθυστέρηση να ξεκινήσει να καλεί, διακοπές κλήσης χωρίς λόγο και με καλό σήμα κα)

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαπιστώσει κανείς άλλος προβλήματα με τις κλήσεις;

(μεγάλη καθυστέρηση να ξεκινήσει να καλεί, διακοπές κλήσης χωρίς λόγο και με καλό σήμα κα)

 

με dialer one το έχω παρατηρήσει κ εγώ. αλλά νομίζω φταίει όταν είναι στα όρια για 3g και αναγκάζεται να αλλάξει μπάντα ->gsm

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου το κανει κι εμενα να καθυστερει να καλεσει.. ενω πριν δεν το εκανε.. δεν αλλαξα τιποτα. Επισης δε νομιζω να φταιει οτι ειναι στα ορια του 3G, διοτι στις ιδιες περιοχες κινουμαι καθε μερα και δεν το εχει ξανακανει εδω και 6 μηνες..
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όταν δεν υπάρχει σταθερό και ισχυρό σήμα ίσως να γίνεται μια μικρο-καθυστέρηση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

με dialer one το έχω παρατηρήσει κ εγώ. αλλά νομίζω φταίει όταν είναι στα όρια για 3g και αναγκάζεται να αλλάξει μπάντα ->gsm

 

όχι δεν είναι αυτό, υπάρχει καθυστέρηση ακόμα και με καλό σήμα, συν το ότι μερικές φορές εκεί που περιμένω να καλέσει τερματίζει την κλήση μόνο του. Τελευταία είναι πιο συχνό το φαινόμενο αυτό, εκτός κι αν φταίει το δίκτυο της Wind

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι αυτό, υπάρχει καθυστέρηση ακόμα και με καλό σήμα, συν το ότι μερικές φορές εκεί που περιμένω να καλέσει τερματίζει την κλήση μόνο του. Τελευταία είναι πιο συχνό το φαινόμενο αυτό, εκτός κι αν φταίει το δίκτυο της Wind

Και εδώ τα ίδια. Wind κι εγώ, αλλα δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον το κινητάκι μας περιμένει την froyo για να είναι οκ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες, λιγοστές είναι η αλήθεια, φορές το έχω παρατηρήσει κι εγώ...επίσης με Wind! :mad:

 

Επίσης, μου έχει τύχει κάποιες φορές η μπαταρία να τελειώνει μέσα σε 4-5 ώρες από τη στιγμή που θα το βγάλω από το φορτιστή...με το που κάνω ένα restart με αφαίρεση της μπαταρίας για λίγα δευτερόλεπτα δεν το ξανακάνει...κάποια εφαρμογή ή διεργασία κολλάει και του φορτώνει το cpu με 100% πιθανολογώ, οπότε από αυτή τη χρήση τελειώνει και η μπαταρία...

Έχει κανείς ιδέα ποιά εφαρμογή μπορεί να το προκαλεί;

Επειδή το έχω αρκετά φορτωμένο με εφαρμογές, μην τις βγάλω όλες και αρχίσω πάλι εγκατάσταση...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον το κινητάκι μας περιμένει την froyo για να είναι οκ.

 

Μακάρι να είναι μόνο αυτό. Και πότε με το καλό;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.Μια ερώτηση να κάνω.Ποια εφαρμογή πρέπει να κατεβασω από το market για να εχω το flash στο legend; Όλες οι εφαρμογές που εχω δει αφορούν την ενεργοποίηση λευκής οθόνης στο κινητό.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά χαρά.Μια ερώτηση να κάνω.Ποια εφαρμογή πρέπει να κατεβασω από το market για να εχω το flash στο legend; Όλες οι εφαρμογές που εχω δει αφορούν την ενεργοποίηση λευκής οθόνης στο κινητό.Ευχαριστώ.

 

Για εφαρμογές απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.Μια ερώτηση να κάνω.Ποια εφαρμογή πρέπει να κατεβασω από το market για να εχω το flash στο legend; Όλες οι εφαρμογές που εχω δει αφορούν την ενεργοποίηση λευκής οθόνης στο κινητό.Ευχαριστώ.

 

 

οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα γιατο legend. περιμενε το froyo!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σημερα ηρθε στα χερια μου το LEGEND. (νωρις...:D) . το προηγουμενο κινητο μου ηταν ενα SE C902. ξερεις κανεις καποιον τροπο ωστε να μεταφερω τα μηνυματα απο το ενα κινητο στο αλλο?(με καποιο παρομοιο τροπο που γινεται με το myphone explorer...) Ευχαριστω προκαταβολικα...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σημερα ηρθε στα χερια μου το LEGEND. (νωρις...:D) . το προηγουμενο κινητο μου ηταν ενα SE C902. ξερεις κανεις καποιον τροπο ωστε να μεταφερω τα μηνυματα απο το ενα κινητο στο αλλο?(με καποιο παρομοιο τροπο που γινεται με το myphone explorer...) Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος 100% σου λέω ότι δεν νομίζω να γίνεται φίλε μου

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα laptop και ειμαι συνδεδεμενος στο internet με το στικακι που δινει η vodafone.Μπορω να συνδεθω με το legend με καποιο τροπο (ειτε bluetooth ειτε ασυρματο δικτυο) ωστε να χρησιμοποιησω το ιντερνετ;

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις που τυχον δωσετε.

bodo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...