Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

Λογω απροοπτου σκισιματος πιαστικα στον υπνο και χρειαστικα λαστιχακια.Κοιταξα για michelin κτλ αλλα ανεβαινανε αρκετα στη διασταση που τα ηθελα.(215.45/17)και μου ηρθε καπως ξαφνικα η ζημια οποτε κοιταξα για κατι πιο οικονομικο.Διαβαζοντας πολυ θετικα σχολια για τα Maragoni Mythos(ελαχιστη διασταση σε 17")απο ιδιοκτητες πολυ δυνατοτερων αυτοκινητων και απο μελη σε clubs ανα τον κοσμο,ειπα να τα δοκιμασω και αποζημιωθηκα και με το παραπανω.Πολυ καλο λαστιχο σε πολυ λογικη τιμη.500 ευρακια.Τα προτεινω ανεπιφυλακτα.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file mou douleva xronia se voulkanizater. ego ksero oti etairies elastikon einai bridgestone,goodyear,michelin,dunlop, continental kai pireli kai apo ekei kai pera ola ta alla erxontai pio deftera. ego aftin ti stigmi forao continental sport contact 3 to opoio einai ena fovero elastiko antistoixo re050 kai einai apo ta 3-4 kalitera tis katigorias tou. tora otan akouo oti meta tis 30000 ta elastika den kratane gelao. safos kai ta elastika den kratane giati meta tis 25000 kai analogos epoxi xreiazontai antikatastasi. afto eksartate kai apo to oxima kai apo to odigo kai asfalos kai apo tin asfalto pou dianiei to sigkekrimeno. ego diladi pou forao 225/40/18 kai pefto px se lakouves sinexeia i se samarakia kai kataponeite to elastiko tha ftaiei to elastiko, i an kano epitaxinseis apotomes kai xeirofrena i an thelo eftigrammisi tha fteei to elastiko??? opoios thelei na rotisei kati mi distasei. kati ksero kai ego. gia to maragoni pou les file mou rallista exo akousta alla prepei na dokimastei kairo gia na parei kali fimi.
Link to comment
Share on other sites

yokohama a-drive

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

yokohama a-drive

 

Yokohama Sport Drive

Ό,τι πρέπει για γρήγορη οδήγηση για μικρομεσαία αμάξια

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στη "μπέμπα" μου (318 2.0L 143 hp) φοράω τα Continental Sport Contact 2 (205/60 R16) από τα οποία είμαι πολύ ικανοποιημένος και μάλλον τα ίδια θα βάλω και πάλι αλλά μάλλον τα Sport Contact 3 αυτή τη φορά.

Στο Focus (sedan 1,6L 120 hp) φοράω τα Silverstone με πέλμα "ψαροκόκκαλο". Μου τα είχε προτείνει κάποιος για πολύ καλά αλλά να σας πω την αλήθεια επειδή είναι με δείκτη ταχύτητας V μέσα στην πόλη γλιστρούσα πάρα πολύ εκτός από τη βροχή όπου ήταν απίστευτα τα λάστιχα. Τώρα σε ταξίδι, έκαναν λίγο θόρυβο αλλά όταν ζεσταινόντουσαν είχαν πολύ καλά κρατήματα για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Yokohama Sport Drive

Ό,τι πρέπει για γρήγορη οδήγηση για μικρομεσαία αμάξια

 

ενα Micra έχω

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χαίρομαι ιδιαίτερα που βρήκα ένα τόσο χρήσιμο topic σε ελληνικό forum. Έχω ένα Α4 1.6 ,αμέσως προηγούμενο μοντέλο, και πρόκειται να του φορέσω νέα λάστιχα.. Ρόδες εργοστασιακές 16'', τίποτα περίεργο ως προς την οδήγηση και τη χρήση γενικότερα. Όλοι μου λένε να βάλλω τα κλασικά michelin (μου διαφεύγει το όνομα) που έχουν όλοι. Έχει κάποιος κάποια συγκεκριμένη πρόταση / αντίστοιχη εμπειρία?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χαίρομαι ιδιαίτερα που βρήκα ένα τόσο χρήσιμο topic σε ελληνικό forum. Έχω ένα Α4 1.6 ,αμέσως προηγούμενο μοντέλο, και πρόκειται να του φορέσω νέα λάστιχα.. Ρόδες εργοστασιακές 16'', τίποτα περίεργο ως προς την οδήγηση και τη χρήση γενικότερα. Όλοι μου λένε να βάλλω τα κλασικά michelin (μου διαφεύγει το όνομα) που έχουν όλοι. Έχει κάποιος κάποια συγκεκριμένη πρόταση / αντίστοιχη εμπειρία?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Πολύ καλά λάστιχα είναι τα Bridgestone ER030 αν δεν κάνω λάθος αλλά είναι λίγο τσιμπημένα στην τιμή. Εγώ στη μπέμπα φοράω Continental και τα οποία θα σου πρότεινα αφού το πας νορμάλ το Α4. Θα σου είναι γάντι και είναι και πολύ καλά κα ιστη βροχή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά λάστιχα είναι τα Bridgestone ER030 αν δεν κάνω λάθος αλλά είναι λίγο τσιμπημένα στην τιμή. Εγώ στη μπέμπα φοράω Continental και τα οποία θα σου πρότεινα αφού το πας νορμάλ το Α4. Θα σου είναι γάντι και είναι και πολύ καλά κα ιστη βροχή.

Θυμήθηκα. Τα Bridgestone είναι τα Turanza ER030

Link to comment
Share on other sites

Τη γνώμη σας παιδιά!

Έχω ένα Golf V Gtsport 140 και πολύ σύντομα θα αλλάξω λάστιχα,λόγω της καταστροφής ενός από τα ήδη υπάρχοντα της "μάνας" του.

Έχω 27000χλμ και θα τα αλλάξω όλα,έτσι κι αλλιώς.Η διάστασή τους 205/55/R16.

Σκέφτομαι να βάλω Continental Sport Contact 2 ή Premium Contact 2.

Οι τιμές τους είναι ίδιες,γύρω στα 430€.

Ποιο προτιμάτε και ποιες οι διαφορές τους(που ήδη υποπτεύομαι αλλά θέλω να επιβεβαιώσω)?

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Οδηγείς γρήγορα;

 

δεν θα το ελεγα

ειδικα μεσα στην πόλη...

 

στην εθνικη ισως και να παω με 150 αλλα οχι παντα

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Το επομενο θα ειναι το SportContact3! To οποιο το βλεπω μετα το καλοκαιρι...
Θα τα βαλω καποια στιγμη στην Gt (215.45/17)...τα βρηκα μολις 600e (+εργατικα)....μου φαινεται οτι ειναι πολυ φθηνα γιατι ακουγα για τιμες ανω των 700e :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα τα βαλω καποια στιγμη στην Gt (215.45/17)...τα βρηκα μολις 600e (+εργατικα)....μου φαινεται οτι ειναι πολυ φθηνα γιατι ακουγα για τιμες ανω των 700e :wacko:

Μόλις...

Άρε που πάνε για τα 17άρια..

300€ πάνε περίπου έχουν για 14αρες..Έτσι είναι όμως.Αφού θες τις ζαντάρες, σκας τα διπλά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τωρα τα PremiumContact2 ειναι αλλη κατασταση! Εχουν ηδη 25.000χλμ και ειναι ακομα σε εξαιρετικη κατασταση! Καθολου γλιστριματα ενω στο βρεγμενο ειναι φανταστικα!

 

Το επομενο θα ειναι το SportContact3! To οποιο το βλεπω μετα το καλοκαιρι...

Τα sc2 τα φοραω στο 307 σε R16....επειδη ειναι μαλακο ελαστικο το τιμονι εχει χασει λιγο σε αποκριση και αισθηση...παιζει να συμβει κατι τετοιο με τα sc3 που σκεφτομαι να βαλω στην Gt?...μιας κ εχεις alfa ξερεις απο πρωτο χερι ποσο σημαντικο ειναι για εμας το συστημα διευθυνσης....δεν θελω να χασω το παραμικρο σε σχεση με τα F1 που φοραω τωρα...αλλιως αν ειναι να παω για κατι σκληρο....p zero nero,RE050A...etc
Link to comment
Share on other sites

Για 205/55/16 μου είπαν 450 για Michelin Pilot Exalto 2 και 390 για BfGoodrich G Profiler.

Πως είναι σαν τιμές;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Toyo Proxes 4 195/50/15 se daihatsu yrv turbo

Michelin Pilot primacy 225/55/16 audi a6 4f

Sta konta perimenw zantes 18x8,5 kai skeftomai na valw pali toyo proxes 4 se diastaseis 245/40/18 opws exw sto yrv;)

 

Protaseis kai gnwmes euprosdektes

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

lol

Αν βάλεις 18άρες στο yrv αμφιβάλλω αν θα ξεκινάει...

 

Εχεις απόλυτο δίκιο !!! το αυτοκίνητο δεν θα εχει την δυναμη να κινήσει ένα τόσο μεγάλο τροχό !!!!

Αλλο Audi αλλο yrv !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

lol

Αν βάλεις 18άρες στο yrv αμφιβάλλω αν θα ξεκινάει...

 

Εχεις απόλυτο δίκιο !!! το αυτοκίνητο δεν θα εχει την δυναμη να κινήσει ένα τόσο μεγάλο τροχό !!!!

Αλλο Audi αλλο yrv !!! ;)

 

 

Paidia dn eimai xazos....

18 pareigila gia to a6;)

Apla skeftomai na valw toyo proxes kai sto a6 me tis kainouries zantes:p:):D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Τι λάστιχα έχετε παιδιά?παρακαλώ να αναφέρετε μάρκα και μοντέλο ελαστικού καθώς και το αυτοκίνητο :)

 

MICHELIN pilot sporty sto papi mou!!!;););)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...