Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρισκεις το τραγουδι απ'τον default music player,το κρατας πατημενο και βγαζει επιλογη "Αποστολη".
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.cyanogenmod.com/blog/sony...xperia-support

 

Sony Ericsson Xperia Support

September 28th, 2011

 

 

The CyanogenMod and FreeXperia team is happy to announce CyanogenMod support for multiple Xperia™ devices.

 

Users of Sony Ericsson devices have been left out of the CyanogenMod experience for a while now. We are happy to announce that users will be able to enjoy a full-fledged CyanogenMod with nearly full hardware support (we are still working on FM radio) starting in our next release. You can also expect nightly builds and more instructions soon.

 

The following devices will be supported:

 

2011 lineup:

 

Xperia™ arc

Xperia™ neo

Xperia™ mini

Xperia™ mini pro

Xperia™ PLAY

Xperia™ ray

Xperia™ active (when available)

Xperia™ pro (when available)

 

Older lineup:

 

Xperia™ X10

Xperia™ X8

Xperia™ X10 mini

Xperia™ X10 mini pro

 

Andreas Makris (Bin4ry), Diogo Ferreira (defer) and Alin Jerpelea (jerpelea) will be maintaining these devices from now on.

 

We would like to stress that work on the 2011 lineup would not have been possible without the strong involvement of Sony Ericsson with the developer community. In addition to providing unlockable bootloaders to all new devices, they provided us both with devices and technical expertise that proved invaluable in making all this happen.

Link to comment
Share on other sites

Θα κερδισουμε κατι απο αυτη την ανακοινωση? αφου οι χακερς οτι ηταν να κανουν το εκαναν...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1.Αν εκανες αυτα τα βηματα,απλα κανε untick το Enable και βαλε αυτο το fix.Αυτο εχω βαλει και δουλευει σχεδον αψογα(σχεδον γιατι το φως δεν αποκρινεται αμεσα,παιρνει 1-2 δευτερολεπτα) και εκτος αυτου το φως που βγαζει ειναι πολυ φωτεινο και τα γραμματα πλεον δεν κιτρινιζουν απο το λιγοστο φως,ειναι ασπρα :) και ο light sensor λειτουργει βεβαιως.Τα βηματα ειναι απλα,δεν νομιζω να χρειαζεται καποια επεξηγηση παραπανω :p

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

θελω μια μικρη βοηθεια. εκανα update και δεν λειτουργει ο φωτισμος του πληκρολογιου. προσπαθησα να κανω το παραπανω αλλα δε τα καταφερα. Thanks!

Edited by cristina58
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα zip με το fix του keyboard backlight. Είναι εναλλακτική λύση του k_fix. Το φλασάρετε μέσω του cwm. Δοκιμάστε και πείτε μου.

http://dl.dropbox.com/u/6228981/x10minipro/signed_k_backlight.zip

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα zip με το fix του keyboard backlight. Είναι εναλλακτική λύση του k_fix. Το φλασάρετε μέσω του cwm. Δοκιμάστε και πείτε μου.

http://dl.dropbox.com/u/6228981/x10minipro/signed_k_backlight.zip

 

θελω να ευχαριστησω και δημοσια τον kissmyarchγια τον κοπο του!!! εγω που το εβαλα στο κινητο πιστευω οτι δουλευει καλυτερα απο την εφαρμογη!!!

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη μπορεί να θέλει recalibration η μπαταρία.

Μπορείς να το κάνεις και χειροκίνητα.

 

 

Λοιπόοον...δε θα σχολιάσω το γεγονός ότι κατά τα φαινόμενα το χειροκίνητο calibration δεν μου πέτυχε...(περίεργο δεδομένου ότι οι οδηγίες ήταν και για περιορισμένης αντίληψης...). Οπότε αυτό με φέρνει στην άλλη απορία μου:

Μετά από πολύ κόπο και χάρη σε έναν καλό σαμαρείτη (aby :P) εγκατέστησα το z4root. Ωστόσο, δεν κάνει τπτ...το πατάω, ξεκινάει μια διαδικασία, κλείνει από μόνο του χωρίς καμιά προειδοποίηση. Αυτό όποιο είδος rooting κι αν του ζητήσω να κάνει....

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον...δε θα σχολιάσω το γεγονός ότι κατά τα φαινόμενα το χειροκίνητο calibration δεν μου πέτυχε...(περίεργο δεδομένου ότι οι οδηγίες ήταν και για περιορισμένης αντίληψης...). Οπότε αυτό με φέρνει στην άλλη απορία μου:

Μετά από πολύ κόπο και χάρη σε έναν καλό σαμαρείτη (aby :P) εγκατέστησα το z4root. Ωστόσο, δεν κάνει τπτ...το πατάω, ξεκινάει μια διαδικασία, κλείνει από μόνο του χωρίς καμιά προειδοποίηση. Αυτό όποιο είδος rooting κι αν του ζητήσω να κάνει....

 

Αμα εχεις το τελευταιο firmware(αυτο που ληγει σε 0.6) δεν κανει το z4root.Πρεπει να rootαρεις με το superoneclick.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις το τελευταιο firmware(αυτο που ληγει σε 0.6) δεν κανει το z4root.Πρεπει να rootαρεις με το superoneclick.

Που το βρισκω αυτο? Το μαρκετ δε μου το βγαζει...

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκω αυτο? Το μαρκετ δε μου το βγαζει...

 

Υπάρχει εδώ στους οδηγούς κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκω αυτο? Το μαρκετ δε μου το βγαζει...

 

Μπες σε αυτο το thread

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε ολες τις καστομ δεν λειτουγει το παπακι οταν εχεις αγγλικα στο φυσικο πληκτρολογιο? Μπορεις να το βαλεις απο τα συμβολα, αλλα ειναι εκνευριστικο...

 

Οι 3 τελευταιες που δοκιμασα ηταν αρκετα καλες, αλλα δεν μπορω σε καμμια να βαλω το ηχο κλησης που θελω εγω απο τα τραγουδια που εχω, εχει καποιο φακελο που παιρνει μονο?

 

Υπαρχει καποια εκδοση που βιντεοσκοπει σε .mp4? Θυμαμαι παλια ειχα βρει αλλα ειχε πολλα μπαγκς.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε ολες τις καστομ δεν λειτουγει το παπακι οταν εχεις αγγλικα στο φυσικο πληκτρολογιο? Μπορεις να το βαλεις απο τα συμβολα, αλλα ειναι εκνευριστικο...

Να κοιτάτε και τους οδηγούς ;)

[Οδηγός] Ελληνικό πληκτρολόγιο σε x10 mini pro

 

Οι 3 τελευταιες που δοκιμασα ηταν αρκετα καλες, αλλα δεν μπορω σε καμμια να βαλω το ηχο κλησης που θελω εγω απο τα τραγουδια που εχω, εχει καποιο φακελο που παιρνει μονο?

 

Δοκίμασε να φτιάξεις ένα φάκελο Ringtones και βάλε εκεί όποιο τραγούδι θες. Αντίστοιχα υπάρχει και ο φάκελος Notifications.

 

Υπαρχει καποια εκδοση που βιντεοσκοπει σε .mp4? Θυμαμαι παλια ειχα βρει αλλα ειχε πολλα μπαγκς.

Δε γνωρίζω. Θυμάμαι σε κάποια έκδοση είχα βρει ότι μπορούσες να διαλέξεις τον codec σε βίντεο/ήχο αλλά δε θυμάμαι πια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατήρησα εδω και παρα πολυ καιρό (3 μήνες σχεδον) πως οταν εχω το κινητό σε GSM/WCDMA δείχνει στου άλλους οτι δεν εχω σήμα και φυσικά και εγώ δεν μπορώ να κάνω κλήσεις. Οταν το αλλάζω μόνο σε gsm δουλευει κανονικα. Και έρχονται αμέσως βροχή χαμένες κλήσεις, sms κτλ. Το κινητό έχει το original λειτουργικό δεν το εχω πειράξει. Συμβάινει και σε άλλους αυτό; Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατήρησα εδω και παρα πολυ καιρό (3 μήνες σχεδον) πως οταν εχω το κινητό σε GSM/WCDMA δείχνει στου άλλους οτι δεν εχω σήμα και φυσικά και εγώ δεν μπορώ να κάνω κλήσεις. Οταν το αλλάζω μόνο σε gsm δουλευει κανονικα. Και έρχονται αμέσως βροχή χαμένες κλήσεις, sms κτλ. Το κινητό έχει το original λειτουργικό δεν το εχω πειράξει. Συμβάινει και σε άλλους αυτό;

 

μήπως έχεις παλιά κάρτα sim? δοκίμασέ τη και σε κανένα άλλο smartphone αν μπορέσεις, για να δεις αν το πρόβλημα είνια στη σιμ ή στη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις παλιά κάρτα sim? δοκίμασέ τη και σε κανένα άλλο smartphone αν μπορέσεις, για να δεις αν το πρόβλημα είνια στη σιμ ή στη συσκευή...

 

Οχι η κάρτα είναι 1μιση χρονων. Παλιοτερα δεν το εκανε αυτό που το κινητό έχει σαν default την διπλή λειτουργία δικτύου

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Προσπαθησα να βαλω την ρομ minicm7 και αφου εκανα την εγκατασταση μεσς του clockworld recavery μου εμφανησε ενα μηνυμα σφαλματος... Απο τοτε δεν ανοιγει και μενει κολλημενο στην οθονη που γραφει sonny ericcson...Δεν μπορω να περασω αλλη ρομ γιατι δεν μπαινει στο recovery mode... Καποια βοηθεια????

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Προσπαθησα να βαλω την ρομ minicm7 και αφου εκανα την εγκατασταση μεσς του clockworld recavery μου εμφανησε ενα μηνυμα σφαλματος... Απο τοτε δεν ανοιγει και μενει κολλημενο στην οθονη που γραφει sonny ericcson...Δεν μπορω να περασω αλλη ρομ γιατι δεν μπαινει στο recovery mode... Καποια βοηθεια????

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Τραβα το μια αναβαθμιση με το SEUS(φλασαρε το τελευταιο firmware) και ξαναδοκιμασε να περασεις την ρομ.Εχε υπ'οψη παντως οτι αμα κανεις αναβαθμιση χανεται το root και το cwm recovery και πρεπει να τα ξαναπερασεις απ'την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Προσπαθησα να βαλω την ρομ minicm7 και αφου εκανα την εγκατασταση μεσς του clockworld recavery μου εμφανησε ενα μηνυμα σφαλματος... Απο τοτε δεν ανοιγει και μενει κολλημενο στην οθονη που γραφει sonny ericcson...Δεν μπορω να περασω αλλη ρομ γιατι δεν μπαινει στο recovery mode... Καποια βοηθεια????

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Κατέβασε το seus ακολούθησε τις οδηγίες για να βάλεις πάλι την stock rom. Αν δε δουλέψει δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εκανε ενα drain η μπαταρια.Εφτασε στο σημειο να σβησει.Το εβαλα να φορτισει,μπηκα στις ρυθμισεις στην χρηση μπαταριας και εγραφε συστημα android 58%.Ολα τα υπολοιπα ηταν κατω απο 20%.Μαλλον προκειται για αυτα τα ανεξιγητα drains που συμβαινουν καμια φορα στο Gingerbread.Ειναι φυσιολογικο?Συμβαινει συχνα?Μηπως εφταιγε που ειχα αφησει ενεργοποιημενο το wi-fi?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Μετά από απόκτηση root (!) ήρθα να κάνω τη γνωστή ερώτηση γιατί μετά από μια μικρή έρευνα έχω κάποια "τυφλά σημεία" όπου οι γνώμες διίστανται.

Μπορώ να απεγκαταστήσω με ασφάλεια τις παρακάτω εφαρμογές:

gmail, music player, πλοήγηση, ξυπνητήρι, χάρτες, email, μέρη;

Αν απεγκαταστήσω music player και ραδιόφωνο θα βρω κάτι καλύτερο αντίστοιχο στο market?

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Μετά από απόκτηση root (!) ήρθα να κάνω τη γνωστή ερώτηση γιατί μετά από μια μικρή έρευνα έχω κάποια "τυφλά σημεία" όπου οι γνώμες διίστανται.

Μπορώ να απεγκαταστήσω με ασφάλεια τις παρακάτω εφαρμογές:

gmail, music player, πλοήγηση, ξυπνητήρι, χάρτες, email, μέρη;

Αν απεγκαταστήσω music player και ραδιόφωνο θα βρω κάτι καλύτερο αντίστοιχο στο market?

 

ραδιοφωνο οχι δεν μπορεις να βρεις οποτε αστο

gmail, music player, πλοήγηση, ξυπνητήρι, χάρτες, email, μέρη αυτες μπορεις να τις σβησεις ανετα

εγω τις εχω σβησει εκτος απο το ξυπνητηρι και τους χαρτες και χρησιμοποιω Κ9mail, ndrive, poweramp

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα φακελο στην αρχικη οθονη...πως μπορω να βαλω τις συντομευσεις των παιχνιδιων μεσα σ'αυτον?γινεται?

 

εχεις καποιον launcher?πατας παρατεταμενα πανω στο παιχνιδι που θες (απο το μενου) και θα σου βγαλει να το μετακινησεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...