Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι θέμα έκδοσης του Android για να το πούμε πιο σωστά.

 

δηλαδη σε 2.3 χτυπαει κλειστο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η υποστηριξη flash player ειναι θεμα εκδοσης android,οχι το ξυπνητηρι.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι περίεργο αυτές τις μέρες... όταν πάω να τραβήξω φωτό δεν ακούγεται πια ήχος εστίασης η λήψης! Δεν με χαλάει βέβαια, αλλά αναρωτιέμαι τι μπορεί να συμβαίνει. Αυτό γίνεται με την προεγκατεστημένη λειτουργία λήψης του κινητού. Έχω εγκαταστήσει από το market το little photo, αν αυτό έχει σημασία. Ο λόγος είναι ότι με το συγκεκριμένο προγραμματάκι τραβάω φωτό πατώντας πάνω στην οθόνη (εστιάζει αυτόματα) που βοηθάει για γρήγορες λήψεις και επίσης έχει αρκετά εφεδάκια... είναι το καλύτερο που έχω βρει για φωτογραφίες!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι θεμα android ή της συγκεκριμενης συσκευης οτι δεν υποστηριζει flash player; Ρωταω γιατι ειδα σε ενα σαιτ που παρουσιαζει το samsung galaxy πως εχει τετοια δυνατοτητα

 

Working Adobe Flash player 10.1 for X10-mini ......

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1156622

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι περίεργο αυτές τις μέρες... όταν πάω να τραβήξω φωτό δεν ακούγεται πια ήχος εστίασης η λήψης! Δεν με χαλάει βέβαια, αλλά αναρωτιέμαι τι μπορεί να συμβαίνει. Αυτό γίνεται με την προεγκατεστημένη λειτουργία λήψης του κινητού. Έχω εγκαταστήσει από το market το little photo, αν αυτό έχει σημασία. Ο λόγος είναι ότι με το συγκεκριμένο προγραμματάκι τραβάω φωτό πατώντας πάνω στην οθόνη (εστιάζει αυτόματα) που βοηθάει για γρήγορες λήψεις και επίσης έχει αρκετά εφεδάκια... είναι το καλύτερο που έχω βρει για φωτογραφίες!

 

lgCamera, Vignette.... πολυ καλες εφαρμογες...(google it)

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια σας παρακαλω!

 

χρησιμοποιουσα το skype για πολλες καθημερινες συνομιλιες αλλα μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν με ακουνε ενω ακουω κανονικα.

Περιμενα να φτιαξει με καποιο update απο την εταιρια αλλα ειναι φαινεται πολυ απασχολημενοι με την ενσωματωση video-κλησης.

Εντωμεταξυ το προβλημα υπαρχει και σε χρηστες Χ8 απο οτι διαβασα..

 

1) εχετε βρει κανενα τροπο να δουλεψει ξανα κανονικα η ομιλια στο skype?

2) μηπως εχετε και μπορειτε να μου στειλετε με ενα Link την προγουμενη εκδοση που δουλευε ( 1.0.0.983)

την βρηκα και εγω για download αλλα στην προσπαθεια εγκαταστασης μου βγαζει "Σφαλμα Αναλυσης", οποτε μηπως εχετε καποια που να εγκαθισταται στο χ10 mini pro???

 

Ευχαριστω!!!!

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1151499

 

συγνωμη γιατι λες δουλευουν ολα? αφου...."Bugs: Camera shot only VGA-mode"

 

δεν ισχυει αυτο?

 

Ναι ισχύει αλλά είχε αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ ότι αυτό είναι bug που υπάρχει σε όλες τις 2.3 roms, οπότε εννοούσα ότι δεν έχει κάποιο άλλο πέραν αυτού...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αλλά είχε αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ ότι αυτό είναι bug που υπάρχει σε όλες τις 2.3 roms, οπότε εννοούσα ότι δεν έχει κάποιο άλλο πέραν αυτού...

 

 

Μακαρι να βγει καποιο update απο xda για πληρως λειτουργικη 2.3..

Υποτειθεται οτι εχει και ενσωματωμενο dual touch ε;

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βγει καποιο update απο xda για πληρως λειτουργικη 2.3..

Υποτειθεται οτι εχει και ενσωματωμενο dual touch ε;

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

 

Αν εξαιρέσεις την κάμερα είναι το ίδιο λειτουργική με την 2.2 ειδικά η sonybread είναι η μόνη που με έπεισε να μείνω στην 2.3 και για κάποιον που δεν χρειάζεται την κάμερα δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μένει στην 2.2....

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αλλά είχε αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ ότι αυτό είναι bug που υπάρχει σε όλες τις 2.3 roms, οπότε εννοούσα ότι δεν έχει κάποιο άλλο πέραν αυτού...

 

μακαρι να διορθωθει...

τελικα παιδες ποια ειναι η καλυτερη custom rom για το x10 mini?

εγω εχω καταληξει στην MiniCM6-1.0.2 :confused:

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξεις παραδοξο:Ενεργοποιω το κινητο,βαζω το pin ,ξεκλειδωνει η sim,φορτωνουν τα widgets αλλα μετα απο λιγο μολις ενεργοποιηθει το 3g watchdog(ενεργοποιειται με την εκκινηση) ξανακλειδωνει η sim και μου ζηταει και παλι pin για να ξεκλειδωσει.Δηλαδη μου ζηταει pin 2 φορες μια στην εκκινηση και μια μολις τρεξει το 3g watchdog.Εχω το 3g watchdog αρκετο καιρο αλλα τωρα τελευταια αρχισε να μου το κανει αυτο.Εχει συμβει σε κανεναν απο εσας?Που οφειλεται?
Link to comment
Share on other sites

Η υποστηριξη flash player ειναι θεμα εκδοσης android,οχι το ξυπνητηρι.

Αυτό ακριβώς εννοούσα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μου πει καποιοσ η να μου υποδειξει που μπορω να διαβασω για ποιον λογο χρειαζεται να κανω root το κινητο μου τι ειναι η roms και τι κανουν τι διαφορες εχουν ; εχω διαβασει μεχρι στιγμη τις πρωτες 75 σελιδες αυτου του θεματος μεχρι τις 792 εχω ακομα ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι ευκολο να μου πει καποιοσ η να μου υποδειξει που μπορω να διαβασω για ποιον λογο χρειαζεται να κανω root το κινητο μου τι ειναι η roms και τι κανουν τι διαφορες εχουν ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την κάμερα είναι το ίδιο λειτουργική με την 2.2 ειδικά η sonybread είναι η μόνη που με έπεισε να μείνω στην 2.3 και για κάποιον που δεν χρειάζεται την κάμερα δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μένει στην 2.2....

 

 

Δυστυχως την χρειαζομαι την καμερα..φανταζομαι θα διορθωθει και αυτο..ετσι ειχε γινει και με την 2.2 αν δεν κανω λαθος..

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως την χρειαζομαι την καμερα..φανταζομαι θα διορθωθει και αυτο..ετσι ειχε γινει και με την 2.2 αν δεν κανω λαθος..

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

 

Όχι, στην 2.2 λειτουργούν κανονικά οι drivers της se από την 2.1, αλλά δεν είναι συμβατοί με την 2.3 οπότε πρέπει να ξαναγραφτούν πράγμα που είναι αρκετά δύσκολο....

Αρα είναι πιθανόν να μην δουλέψει πότε κανονικά... :(

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση... (πλακα κανω θα σας ενοχλω για αρκετο καιρο ακομα).

τι θα κανατε στο x10 mini pro αν το αγοραζατε τωρα?

αλλαγες προσθηκες οτιδηποτε..

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση... (πλακα κανω θα σας ενοχλω για αρκετο καιρο ακομα).

τι θα κανατε στο x10 mini pro αν το αγοραζατε τωρα?

αλλαγες προσθηκες οτιδηποτε..

 

Root,app2sd

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω wifi εδω κοντα μου και δεν θελω να χρεωσω το κινητο με συνδεση στο ιντερνετ. η συνδεση που εχω ειναι απο στικακι της vodafon, μπορω να βαλω την καρτα sim απο το στικακι στο κινητο και να μπαινω απο αυτο; ειχα δει καποιον και το εκανε με μια καρτα απο στικακι cosmote on the go. θελω να μπω στο ιντερνετ για να κανω συνδεση το τηλεφωνο μου στο my market...

 

και κατι αλλο που ξεχασα.. οι custom roms που λετε εχουν αγγλικο μενου η ελληνικο;

 

την πρωτη απορια μου την βρηκα (τελικα μαλλον τα εχει ολα το forum αλλα θελει πολυ πολυ ψαξιμο) και εκανα κανονικα συνδεση στο ιντερνετ αλλα δεν μπορεσα να μπω στο my market

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο μου (χ-10 μινι)εντελως ξαφνικα δεν μπορει να στειλει μυνημα...τι μπορει να φταιει;:cry:
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βλέπω κάτω από ποιον πάροχο βρίσκομαι? Δηλαδή να εμφανίζεται στην οθόνη μου π.χ Cosmote, Vodafone κτλ? Τι πρέπει να ενεργοποιήσω?

 

Μπορεί κάποιος/α να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος/α να βοηθήσει?

 

Κατέβασε κάτω την μπάρα ειδοποιήσεων και θα το δεις...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συν-φορουμίτες. Ένας φίλος έχει το Χ10 mini. Από τη μέρα που το πήρε αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα. Με οποιονδήποτε gmail account και να προσπαθήσει να συνδεθεί για να χρησιμοποιήσει το market του γράφει ότι το τηλέφωνο δεν μπορεί να δημιουργήσει ασφαλή σύνδεση με τους σερβερς της google και δεν το συνδέει. Έχουμε δοκιμάσει με δέκα διαφορετικά acc και συνεχώς βγάζει το ίδιο πρόβλημα είτε μέσω wi-fi είτε μέσω δικτύου κινητής. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνουμε?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...