Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια... πηρα το xperia 10 mini. πολυ δυσκολο μενου ουφφφφφφ ξερετε αν απο καπου ανεβαινει ο ηχος των μηνυματων που λαμπανω????? δεν τον ακουω ποτέ... και κατι ακόμα.. έχει αυτο το τηλέφωνο προφίλ???? δηλαδη να επιλέγω προφίλ ανάλογα σε μέρη που θα βρίσκομαι. π.χ. στο γραφείο το θέλω με χαμηλομένη την ένταση, οταν βρίσκομαι έξω δυνατα.... ουφφφφφφφ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ ευχαριστω γ αυτα, καμια εφαρμογη για να βλεπω τισ φωτο ρε παιδια γιατι η μαμισια δεν εχει και τοσεσ πολλεσ δυνατοτητεσ..???καθωσ και καμια για μουσικη με equalizer?????????

 

για μουσική με equalizer κατέβασε το MixZing Basic είναι το μόνο app που βρήκα free με equalizer. μετά υπάρχει και το PowerAMP οπου είναι trial όμως..

για φωτό δεν το έχω ψάξει.. :)

 

καλημερα παιδια... πηρα το xperia 10 mini. πολυ δυσκολο μενου ουφφφφφφ ξερετε αν απο καπου ανεβαινει ο ηχος των μηνυματων που λαμπανω????? δεν τον ακουω ποτέ... και κατι ακόμα.. έχει αυτο το τηλέφωνο προφίλ???? δηλαδη να επιλέγω προφίλ ανάλογα σε μέρη που θα βρίσκομαι. π.χ. στο γραφείο το θέλω με χαμηλομένη την ένταση, οταν βρίσκομαι έξω δυνατα.... ουφφφφφφφ

 

καλός ήρθες στον κόσμο του android.. :) και στο forum.

για τον ήχο των μηνυμάτων θα πάς ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑ/ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ απο εκεί επιλέγεις τον ήχο των μυνημάτων.

τώρα για την ένταση που θέλεις να ανεβάζεις και να κατεβάζεις, δεν έχει προφιλ όπως τα κλασικά παλια κινητά εκτός και αν υπάρχει καμια εφαρμογή δεν το ξέρω.

μπορείς όμως να ανεβωκατεβάζεις τον ήχο απο το πλάι με τα κουμπι αυξομείωσεις.. ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

εχω επιλεξει τον ήχο των μημυματων απλα είναι πολυ χαμηλος δεν το ακούω οταν χτυπαει το μηνυμα. πως ανεβαινει η ένταση του ηχου των μηνυματων
Link to comment
Share on other sites

εχω επιλεξει τον ήχο των μημυματων απλα είναι πολυ χαμηλος δεν το ακούω οταν χτυπαει το μηνυμα. πως ανεβαινει η ένταση του ηχου των μηνυματων

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑ/ΕΝΤΑΣΗ ΗΧΟΥ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΦΦΦΦΦΦΦ

 

 

ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΗΣΕ ΙΣΩΣ . ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ:)

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΗΣΕ ΙΣΩΣ . ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ:)

 

έχουν γραφτεί πάρα πολλά για να αξιοποιήσεις καλύτερα και να χαρείς το τηλέφωνό σου, διάβασε εδώ για τις εφαρμογές

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279549

 

και εδώ τα faq

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα. Δεν μπορω να δω τα μηνυματα.Μονο το πρωτο μηνυμα στην συνομιλια. Ξερετε τι εχει συμβει???:(
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορώ να επιλέγω αν τα video ή οι φωτογραφίες θα αποθηκεύονται στη μνημη του τηλ η στην microSD ??? H default επιλογή ποια είναι ???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορώ να επιλέγω αν τα video ή οι φωτογραφίες θα αποθηκεύονται στη μνημη του τηλ η στην microSD ??? H default επιλογή ποια είναι ???

 

DEFAULT ειναι στην καρτα μνημης. δεν νομίζω να μπορείς να το αλλαξεις

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς λύση στο πρόβλημα του spb 3d shell; εγώ κάτι βρήκα..μπλοκάροντας το μάρκετ..αλλά για να αναβαθμίσω τις υπόλοιπες εφαρμογές πρέπει να μπαίνω με τον αρχικό...
Link to comment
Share on other sites

για μουσική με equalizer κατέβασε το MixZing Basic είναι το μόνο app που βρήκα free με equalizer. μετά υπάρχει και το PowerAMP οπου είναι trial όμως..

για φωτό δεν το έχω ψάξει.. :)

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου ,..ειναι πολυ καλοσ..τελειοσ..κατι τετοιο ηθελα..¨-)

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση ίσως λίγο...χαζή.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να βελτιώνει την φωτεινότητα του κινητού;Αυτό έχει αισθητήρα έτσι,ξέρει κανείς αν απενεργοποιείται;Κάτι ακόμα εφαρμογές που κατεβάζεις εκτός market πως τις περνάς στο κινητό;Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να κάνουμε το κινητό να τραβάει πιο καλές φώτος;; Είναι μούφα πολύ τα 5mp ....και με το led flash στραβώνονται όλοι και όλα βγαίνουν θαμπά .

 

Υπάρχει κάποιο app για την κάμερα;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μια απορια εχω εδω κ καιρο: στην τελευταια καρτελα του μενου εχω ολα τα παιχνιδια αλλα αφου κλεισω το κινητο, οταν το ανοιξω, τα παιχνιδια ανακατευονται (βασικα τα Angry Birds), μπαινουν σε αλλη σειρα ενω σε καμια άλλη καρτέλα δεν γίνεται αυτό. Τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το χ10 μίνι του έβαλα κάρτα 8gb και του πέρασα εφαρμογές και παιχνίδια μου έβγαλε ότι έχει απομείνει λίγος ελεύθερος χώρος αποθήκευσης , όταν όμως πάω στις ρυθμίσεις κάρτας μνήμης γράφει ότι έχει συνολικό χώρο 7,39gb και διαθέσιμο 4,68gb.

Γιατί αφού έχει χώρο εμφανίζει την ειδοποίηση ;

Πως μπορώ να την σβήσω ;

Όταν κάνω απεγκατάσταση μια εφαρμογή από τη διαχείριση εφαρμογών η το Αστρο την σβήνει τελείως από την κάρτα ;

Ένας φίλος θέλει να πάρει το μίνι από βονταφον του είπα για το λειτουργικό ότι θα είναι τροποποιημένο βονταφον , άλλα ακόμα και έτσι θα μπορέσει να περάσει χάρτες όπως έχω εγώ στο δικό μου η όχι ;

Link to comment
Share on other sites

Σου λεει ότι έχει απομείνει λίγος ελεύθερος χώρος γιατί η εγκατάσταση των εφαρμογών γίνεται στην εσωτρική μνήμη του κινητού κι όχι στην κάρτα που έχεις αγοράσει. Θα πρέπει να δεις αυτόν τον αδηγό ώστε να εγκαταστήσεις το app2sd και να εγκαθιστάς τις εφαρμογές στην κάρτα.

 

Ναι θα μπορέσει ο φίλος να περάσει χάρτες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω το εξής πρόβλημα αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Εκανα την ποιο πρόσφατη αναβάθμιση (την official). Από τότε, ενώ δεν είχα ποτε αυτό το πρόβλημα, δεν μπορώ να συνδεθώ στο wifi του σπιτιού μου ενώ που και που έχω πρόβλημα με το internet ths cosmote (κίνηση δεδομένων)

 

Έχει πειραχτεί κάτι στις ρυθμίσεις? κάτι που να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Έχω ένα πρόβλημα με το x10 mini μου.Στην 2.1 το έκανα root με Superoneclick και όλα καλά!Κάποια στιγμή έκανα ο ανόητος επαναφορά εργοστασιακών χωρίς να κρατήσω backup!Δηλαδή έκανα backup την κάρτα μνήμης αλλά όχι τα αρχεία του κινητού!Έτσι έχω μείνει με ένα xperia 2.1 που φαίνεται σαν να είναι rooted(το superuser υπάρχει ακόμα στο μενου και είναι η μόνη εφαρμογή που δεν διαγράφηκε).Επίσης δεν μπορώ να κατεβάσω από market(όλα κολλάνε στο "Εκκίνηση Λήψης"),ούτε με wifi ούτε με 3G.Σήμερα πήγα να κάνω την τελευταία αναβάθμιση από το PC Companion κι ενώ όλα πήγαιναν καλά κράσαρε το πρόγραμμα!Το αποτέλεσμα είναι να "βλέπει" το PC Companion ότι η ενημέρωση στο κινητό έχει γίνει,να βγάζει σφάλμα στην επιδιόρθωση λόγω αρχείων εγκατάστασης απ ότι λέει,και το firmware τελικά να είναι στην έκδοση 2.1-update 1 όπως δείχνει το κινητό...Φυσικά τα προγράμματα για root μου βγάζουν σφάλμα ή λένε πως είμαι ηδη rooted είτε κάνω root είτε unroot..Έχω δοκιμάσει με τα SuperOneClick και με Androot και έχω απελπιστεί!!!Θέλω αν γίνεται να πάω το xperia στην τελευταία έκδοση του firmware,να το κάνω root και να μπορώ έτσι να το αξιοποιήσω πλήρως!! Ας δώσει κάποιος τα φώτα του!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Έχω ένα πρόβλημα με το x10 mini μου.Στην 2.1 το έκανα root με Superoneclick και όλα καλά!Κάποια στιγμή έκανα ο ανόητος επαναφορά εργοστασιακών χωρίς να κρατήσω backup!Δηλαδή έκανα backup την κάρτα μνήμης αλλά όχι τα αρχεία του κινητού!Έτσι έχω μείνει με ένα xperia 2.1 που φαίνεται σαν να είναι rooted(το superuser υπάρχει ακόμα στο μενου και είναι η μόνη εφαρμογή που δεν διαγράφηκε).Επίσης δεν μπορώ να κατεβάσω από market(όλα κολλάνε στο "Εκκίνηση Λήψης"),ούτε με wifi ούτε με 3G.Σήμερα πήγα να κάνω την τελευταία αναβάθμιση από το PC Companion κι ενώ όλα πήγαιναν καλά κράσαρε το πρόγραμμα!Το αποτέλεσμα είναι να "βλέπει" το PC Companion ότι η ενημέρωση στο κινητό έχει γίνει,να βγάζει σφάλμα στην επιδιόρθωση λόγω αρχείων εγκατάστασης απ ότι λέει,και το firmware τελικά να είναι στην έκδοση 2.1-update 1 όπως δείχνει το κινητό...Φυσικά τα προγράμματα για root μου βγάζουν σφάλμα ή λένε πως είμαι ηδη rooted είτε κάνω root είτε unroot..Έχω δοκιμάσει με τα SuperOneClick και με Androot και έχω απελπιστεί!!!Θέλω αν γίνεται να πάω το xperia στην τελευταία έκδοση του firmware,να το κάνω root και να μπορώ έτσι να το αξιοποιήσω πλήρως!! Ας δώσει κάποιος τα φώτα του!!

 

flashαρε το μεσω SEUS (Sony Ericsson Update Service) θα το βρεις εδω ----> http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/satio?lc=el&cc=gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...