Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω μια απορια με το x10 mini μου, εσας οταν εχετε συνδεθει με το δικτυο σας τη σηματακι σας βγαζει πανω στην μπαρα αν εχετε πιασει 3g; Γιατι εμενα μου βγαζει μονο το G το Ε και το Η φυσιολογικο ειναι αυτο; Και ποιο απ αυτα σημαινει 3g; Το Η; Edited by G10rgos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To H είναι 3G. Και μάλιστα λίγο γρηγορότερο. (H=HSDPA). Οπότε μια χαρά είσαι. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Να ρωτήσω κάτι (που πιθανότατα να έχει ξαναφερθεί): έχει κάποιος το X10 mini με κάρτα 2in1 COSMOTE; Κι αν ναι του παρουσιάζει προβλήματα όπως πχ να κολλάει η κάρτα και ενώ πραγματοποιεί κλήσεις δεν μπορεί να δεχθεί. Εχω αλλάξει με DOA δυο συσκευές ως τώρα, η πρώτη έκλεινε μόλις συνδεόταν με usb στο pc κι άλλη από την 4-5η μέρα έπινε την μπαταρία σαν το νερό χωρίς τίποτα ανοιχτό, 2g λειτουργία κτλπ Σε flight mode σε 3 ώρες μέσα έτρωγε 10%(!)
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

To H είναι 3G. Και μάλιστα λίγο γρηγορότερο. (H=HSDPA). Οπότε μια χαρά είσαι. :)

 

Ευχαριστω αδερφε για την απαντηση, και εγω αυτο πιστευα στην αρχη αλλα μετα ειχα δει σε ενα βιντεο για το μινι στην μπαρα ειδοποιησεων να γραφει 3g και ειχα αυτη την απορια. Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

γιατι το xperia x10 mini δεν υποστιριζει videoκληση αφου υποστιριζει 3G????

 

Πέρα από οτιδήποτε άλλο, δεν έχει μπροστινή κάμερα. Οπότε...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,ειμαι νεο μελος..Αγορασα πριν 5 μερες το xperia x10 mini και ειμαι αρκετα εως πολυ ικανοποιημενος..Την μπαταρια την βλεπω μια χαρα, και ειμαι μονιμα συνδεμενος στο ιντερνετ,δεν κλεινω ποτε το wi-fi και με ομιλια στο κινητο 1 ωρα την ημερα τουλαχιστον,ισως αυτα που ανεφερα να μην εχουν μεγαλη καταναλωση δεν ξερω,το εχω φορτισει 2 φορες μεχρι τωρα και αυτη τη στιγμη βρισκεται στη μεση... Τωρα εχω και εγω καποιες αποριες, στο καταστημα μου ειπαν πως η συσκευη ειναι με εκδοση 1.6 ομως στο εκδοση firmware που ειδα λεει "2.1-update 1", κοιταζω σωστα,και αν ναι αυτη ειναι η τελευταια εκδοση?

Να ρωτησω επισης αν υπαρχει τροπος να περαστει ο flash player και αν το copilot 8 λειτουργει κανονικα στο συγκεκριμενο κινητο..Αν υπαρχει προγραμμα που να παιζει τα avi και τα mkv προκειμενου να μη χρειαζεται να τα μετατρεπω σε mp4..

Δεν ειμαι ιδιαιτερα εξοικειωμένος με τετοιας γεννιας κινητα..Το πιο προηγμενο κινητο μου πριν απο αυτο ηταν το nοkia 6110 navigator.

Εκ των προτερων ευχαριστω για την οποια βοηθεια και σε οποια απο τις αποριες μου.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δε σου χρειαζεται το 3g ρυθμισε το σε GSM only.

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

 

δυστυχως δε γινεται, εχω κινηση δεδομενων ανοιχτη και παιρνω mail στο κινητο λογω δουλειας. αλλα και παλι δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μου τρωει τοση μπαταρια η ¨ετοιμοτητα κυψελης". ακομα και σημερα που μιλησα λιγα λεπτα μονο και γενικως δε το χρησιμοποιησα καθολου, μεσα σε 5 ωρες μου ειναι στο 85% η μπαταρια με 32% χρηση απο την "ετοιμοτητα κυψελης" και 52% απο "το τηλεφωνο ειναι αδρανες" (που επισης μου τρωει συνηθως πολυ). γι'αυτο ηθελα να μετρησω την κεραια μου. υπαρχει κατι αλλο να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Μια ερώτηση. Έβαλα εχθές handsfree με καλώδιο και οταν έχω εισερχόμενη κλήση ή sms ο ήχος ακούγεται μόνο απο τα ακουστικά και όχι απο το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις. Εχει κάποια ρύθμιση που να αλλάζει αυτό;
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δε γινεται, εχω κινηση δεδομενων ανοιχτη και παιρνω mail στο κινητο λογω δουλειας. αλλα και παλι δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μου τρωει τοση μπαταρια η ¨ετοιμοτητα κυψελης". ακομα και σημερα που μιλησα λιγα λεπτα μονο και γενικως δε το χρησιμοποιησα καθολου, μεσα σε 5 ωρες μου ειναι στο 85% η μπαταρια με 32% χρηση απο την "ετοιμοτητα κυψελης" και 52% απο "το τηλεφωνο ειναι αδρανες" (που επισης μου τρωει συνηθως πολυ). γι'αυτο ηθελα να μετρησω την κεραια μου. υπαρχει κατι αλλο να κανω?

 

Εγω παντως απο οταν εβαλα την 2.2 froyo beta2 βλεπω καλυτερη διαχειριση της μπαταριας και γενικα κυψελης και ολα.Μονο στην προβολη βλεπω ψηλα π ειναι λογικο μιας και παταω συνεχεια γαι να βλεπω κ μετα ξανακλειδωνει.Δοκιμασε την αναβαθμιση αυτη.

Σημαντικο. Εχει παρατηρησει κανεις οταν η μπαταρια του ειναι κατω απο το 20% να μην βρισκει ασυρματο δικτυο?Χτες ημουν σε μια καφετερια και δν μπορουσα να βρω,ενω ο φιλος μου με Nokia επιανε κανονικα και συνδεθηκε κ με κοροιδευε!Υπαρχει τετοια πιθανοτητα?Αλλιως θα ξαναπαω για καφε με την μπαταρια full να δοκιμασω!

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ ποσ να περασω βιντεο απο το yotube στο x10 mini γιατι βαζω μερικα και δεν μου τα εμφανιζει καθολου....τι να κανω... plz ας μου απαντησει καποιος
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το wifi και ειμαι περιπου 8 μετρα μακρια απο το router, μου εμφανιζει το δικτυο λεγοντας μου οτι το σημα ειναι μετριο ή κακο, αλλα δεν συνδεεται. πρεπει να ειναι αριστο για να συνδεθει... δεν ξερω τι παιζει... οποιος γνωριζει... Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ ποσ να περασω βιντεο απο το yotube στο x10 mini γιατι βαζω μερικα και δεν μου τα εμφανιζει καθολου....τι να κανω... plz ας μου απαντησει καποιος

 

κατέβασε την εφαρμογή Freedi youtube. Τα κατεβάζεις μέσω κινητού αμέσως

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ποιος νομιζετε οτι ειναι ο καλυτερος launcher??

 

 

Laucher pro

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω το λαό του myphone! έχω μια ερώτηση: το πρωί έβαλα xrecovery και link2sd (με το ap2sd είχα το θέμα ότι στο δεύτερο reboot εξαφανιζόταν όλα) και όλα μια χαρά...το έκλεισα τώρα και το έβαλα για φόρτιση και ενώ φόρτιζε κλειστό μέχρι τώρα, τώρα μου ανοίγει για να το φορτίσω!!!να ανησυχήσω για κάτι η δεν υπάρχει πρόβλημα; ευχαριστω!!!:p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω το λαό του myphone! έχω μια ερώτηση: το πρωί έβαλα xrecovery και link2sd (με το ap2sd είχα το θέμα ότι στο δεύτερο reboot εξαφανιζόταν όλα) και όλα μια χαρά...το έκλεισα τώρα και το έβαλα για φόρτιση και ενώ φόρτιζε κλειστό μέχρι τώρα, τώρα μου ανοίγει για να το φορτίσω!!!να ανησυχήσω για κάτι η δεν υπάρχει πρόβλημα; ευχαριστω!!!:p

 

(που σαι ρε G10rgos να δεις οτι δεν ειμαι τρελος!!!)

το ιδιο ακριβως συμβαινει και σε μενα φιλε μου!αυτο το ποστ ειναι σαν να γραφτηκε απο μενα...

ο mobile_hacker μου ειπε οτι ισως φταιει το xrecovery και οτι απο βδομαδα θα επεξεργαστει μια εκδοση ωστε να το φτιαξει..οποτε αναμενουμε!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

(που σαι ρε G10rgos να δεις οτι δεν ειμαι τρελος!!!)

το ιδιο ακριβως συμβαινει και σε μενα φιλε μου!αυτο το ποστ ειναι σαν να γραφτηκε απο μενα...

ο mobile_hacker μου ειπε οτι ισως φταιει το xrecovery και οτι απο βδομαδα θα επεξεργαστει μια εκδοση ωστε να το φτιαξει..οποτε αναμενουμε!:)

 

ναι το είδα αλλά δεν παρατήρησα απάντηση για αυτό το ξαναείπα... οπότε περιμένουμε!!!:D

Link to comment
Share on other sites

ναι το είδα αλλά δεν παρατήρησα απάντηση για αυτό το ξαναείπα... οπότε περιμένουμε!!!:D

 

αν εχω κανα νεο θα σου πω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με τα διπλα τηλεφωνα που εχουν περαστει στις επαφες...-πως τα αφαιρω ρε παλικαρια..???

 

τελικα να τολμησω την 2.2....η να κατσω στα αυγα μου....(2.1.....) ακουω γνωμες.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω το λαό του myphone! έχω μια ερώτηση: το πρωί έβαλα xrecovery και link2sd (με το ap2sd είχα το θέμα ότι στο δεύτερο reboot εξαφανιζόταν όλα) και όλα μια χαρά...το έκλεισα τώρα και το έβαλα για φόρτιση και ενώ φόρτιζε κλειστό μέχρι τώρα, τώρα μου ανοίγει για να το φορτίσω!!!να ανησυχήσω για κάτι η δεν υπάρχει πρόβλημα; ευχαριστω!!!:p

 

και εμένα μου το κάνει.. δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.. και στην παλία έκδοση έτσι ήταν..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...!!

εχω την εκδοση 504...!! Εχω κανει root,xrecovery,app2sd !!! Δεν ξερω τι γινεται ή τι φταιει με τους οδηγους εγαταστασης των παραπανω.... αλλα εχω φαει απιστευτες ωρες, ξενυχτια, και χρημα (αλλαξα καρτα sd) , γιατι το κινητο δεν δουλευει σωστα...!!!

Εχω κανει flash to κινητο πανω απο 15 φορες...και επανεγκατασταση των εφαρμογων (εχω εγκαταστησει καμια 200αρια)...και των επαφων , μυνηματων κλπ!!

το κινητο μετα απο επανεκινησεις εχανε τις εφαρμογες (μαλλον δεν εβλεπε το app2sd), (εβγαζε μειωμενο χωρο στο linux κομματι της sd),δεν επανερχονταν στην προτερα κατασταση παρολο που ετρεχα το xrecovery, και γενικα μου εκανε τρελα πραγματα...!!! Παιδια έχω τρελλαθει και δεν ξερω τι φταιει...!! ενω το εφερνα σε mia normal κατασταση, me tiς εφαρμογουλες του και τα τηλεφωνακια του, ετσι κ το επανεκκινουσα (ισως κ μετα απο xrecovery backup) ΤΑ ΕΧΑΝΕ ΟΛΑ TA ΠΡΟΓΡΑMMATA..!!

Στην αρχη ελεγα φταιει η sd kai πηγα κ πηρα καινουργια...!! Στην συνεχεια ελεγα φταει το το ext2 kai το αλλαξα σε ext3...!! ελεγα οτι ισως φταιει καμια κολοεφαρμογη που εχω εγκαταστησει 'εκτος' market (οχι πολλες 3-4), και το τρελενει...!!! ελεγα οτι δεν αντεχει να εγκατασταθει μεγαλος αριθμος εφαρμογων και το μπουκωνει...!!

Κ σημερα μαθαινω οτι ισως φταιει το xrecovery...!!! φταιει το app2sd? τι στο καλο

συμβαινει? Ρε παιδια ας μας δωσει καποιος μια απαντηση...!να μην ταλαιπωρουμαστε αδικα...αυτοι που θελουν να κανουν απλα πραγματα..!! δεν θελω το κινητο να κανει 'τρελα' πραγματα, να εχει froyo, να εχει ωραια γραφικα..!! Να παιρνει τηλεφωνο, να βλεπω τις επαφες μου, και να βαλω 10 εφαρμογες στο κινητο γιατι ετσι οπως το σχεδιασαν στις 5 μπουκωνει...!!

Συγνωμη για τα παραπονα... αλλα εχω παθει αμοκ με το κινητο...και εχω φαει πολλες ωρες για να το φερω σε μια νορμαλ κατασταση για να το χαρω , γιατι ειναι ομορφο και εχει πολλες δυνατοτητες...!!!

Σας ευχαριστω και παλι...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σε προσπάθειά μου να καθαρίσω το Mini Pro μου, φαίνεται ότι πέρασε καθαριστικό υγρό στο εσωτερικό της συσκευής.

Στην αρχή, ήταν ετοιμοθάνατο, έκανε ότι να 'ναι.

Όμως, για κάποιον ανεξήγητο λόγο δείχνει να συνέρχεται.

Εκτός από να το βαφτίσω Λάζαρο, υπάρχει κάπου, που μπορώ να το πάω, γιατί του έχουν μείνει κάτι κουσουράκια ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...!!

εχω την εκδοση 504...!! Εχω κανει root,xrecovery,app2sd !!! Δεν ξερω τι γινεται ή τι φταιει με τους οδηγους εγαταστασης των παραπανω.... αλλα εχω φαει απιστευτες ωρες, ξενυχτια, και χρημα (αλλαξα καρτα sd) , γιατι το κινητο δεν δουλευει σωστα...!!!

Εχω κανει flash to κινητο πανω απο 15 φορες...και επανεγκατασταση των εφαρμογων (εχω εγκαταστησει καμια 200αρια)...και των επαφων , μυνηματων κλπ!!

το κινητο μετα απο επανεκινησεις εχανε τις εφαρμογες (μαλλον δεν εβλεπε το app2sd), (εβγαζε μειωμενο χωρο στο linux κομματι της sd),δεν επανερχονταν στην προτερα κατασταση παρολο που ετρεχα το xrecovery, και γενικα μου εκανε τρελα πραγματα...!!! Παιδια έχω τρελλαθει και δεν ξερω τι φταιει...!! ενω το εφερνα σε mia normal κατασταση, me tiς εφαρμογουλες του και τα τηλεφωνακια του, ετσι κ το επανεκκινουσα (ισως κ μετα απο xrecovery backup) ΤΑ ΕΧΑΝΕ ΟΛΑ TA ΠΡΟΓΡΑMMATA..!!

Στην αρχη ελεγα φταιει η sd kai πηγα κ πηρα καινουργια...!! Στην συνεχεια ελεγα φταει το το ext2 kai το αλλαξα σε ext3...!! ελεγα οτι ισως φταιει καμια κολοεφαρμογη που εχω εγκαταστησει 'εκτος' market (οχι πολλες 3-4), και το τρελενει...!!! ελεγα οτι δεν αντεχει να εγκατασταθει μεγαλος αριθμος εφαρμογων και το μπουκωνει...!!

Κ σημερα μαθαινω οτι ισως φταιει το xrecovery...!!! φταιει το app2sd? τι στο καλο

συμβαινει? Ρε παιδια ας μας δωσει καποιος μια απαντηση...!να μην ταλαιπωρουμαστε αδικα...αυτοι που θελουν να κανουν απλα πραγματα..!! δεν θελω το κινητο να κανει 'τρελα' πραγματα, να εχει froyo, να εχει ωραια γραφικα..!! Να παιρνει τηλεφωνο, να βλεπω τις επαφες μου, και να βαλω 10 εφαρμογες στο κινητο γιατι ετσι οπως το σχεδιασαν στις 5 μπουκωνει...!!

Συγνωμη για τα παραπονα... αλλα εχω παθει αμοκ με το κινητο...και εχω φαει πολλες ωρες για να το φερω σε μια νορμαλ κατασταση για να το χαρω , γιατι ειναι ομορφο και εχει πολλες δυνατοτητες...!!!

Σας ευχαριστω και παλι...!!

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι που έβαλα το link2sd, μεταφερεις εσυ όποιες εφαρμογες θέλεις και δέν μπορεις να μεταφέρεις αρχεία συστήματος.. μόνο τις εφαρμογές.. Εγώ χώρισα το 2 partition σε 400 mb. δεν νομίζω οτι χρειάζεται παραπάνω..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...