Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το X10 Mini Pro με Android 2.1 (το επίσημο) και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

- Πώς βάζουμε τόνους στους Ελληνικούς χαρακτήρες;

 

- Λόγω μικρής οθόνης και πολλών applications, προφανώς θα βόλευε να ταξινομήσω τις εφαρμογές σε folders (πχ. Internet, Office, Games κτλ.). Μη μου πείτε μου ότι το 2011 στη 2η version του Android ότι κάτι τόσο αυτονόητο δεν γίνεται... (δεν θέλω να μου πείτε applications που το κάνουν)

 

- Ποιά είναι η πιο αξιοπρεπή εφαρμογή και straight forward για MSN Client? Από αυτά που έχω δοκιμάσει ίσως πιο κοντά είναι η Hi MSN άντε και η MSN droid, αλλά πάλι δε μου πολυαρέσουν. Σε κάποιο άλλο android κινητό είδα MSN Live Messenger application. Είναι της ίδιας της Microsoft γιατί δεν τη βρίσκω..

 

- Οταν κολλήσει, υπάρχει συνδυσμός πλήκτρων για hard reset, ώστε να μην βγάζω μπαταρία;

 

- Τό ότι κάποιες ελάχιστες ευτυχώς φορές έρχεται κληση και η οθόνη μένει unresponsive (πώς λέγεται αυτό στα Ελληνικά; :P ) σας έχει τύχει;

Edited by privenet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο σε εμένα βγήκε αυτή η ειδοποίηση? :confused:

 

σε ολους μας εχει βγει φιλε, μετα την 2.1 εχει βγει και μια επιπλεον αναβαθμιση και απο μερα σε μερα περιμενουμε και την δευτερη, μην περιμενεις τρελες διαφορες, διαφορες που ισως να μην τις καταλαβουμε

Link to comment
Share on other sites

σωστα, αυτο ειναι το σηματακι που μου εχει βγαλει. ειναι το Roaming λοιπον, γιατι ανησύχησα.

 

το να μην πηγαινει για να κατεβασει οτιδηποτε εκτος wifi που θα το βρω για να το απενεργοποιησω!

3g κλπ δηλαδη....!

 

Ρυθμίσεις- Ασύρματο και δίκτυα-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- ξετικάρεις το κίνηση δεδομένων.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιος μπορεί μια απάντηση.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ να κάνω login στο market.

Στην έκδοση 1.6 έμπαινα κανονικά, αλλά μετά την αναβάθμιση...

Έχω whatsup.

Τι μπορεί να φταίει?

Έχω περάσει πάλι την 2.1 αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιος μπορεί μια απάντηση.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ να κάνω login στο market.

Στην έκδοση 1.6 έμπαινα κανονικά, αλλά μετά την αναβάθμιση...

Έχω whatsup.

Τι μπορεί να φταίει?

Έχω περάσει πάλι την 2.1 αλλά τίποτα...

 

μηπως λεω μηπως ξεχασες να δωσεις τα στοιχεια σου στο gmail? για τσεκαρετο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. πηγα πριν λιγω να αλλαξω θεμα στο κινητο μου εκανα μια βλακεια και τωρα μενει κολλημενο στην οθονη sony ericsson στην αρχη και δεν ανοιγει ουτε κλεινει. πηγα να το συνδεσω με SEUS και pc companion αλλα δεν το βλεπει και δεν μπορω να το φτιαξω

Παρακαλω βοηθηστε δεν ξερω τι να κανω...:!:

Link to comment
Share on other sites

Όχι τα βάζω κανονικά αλλα δεν...

 

Με το ειπε και μια φιλη μου αυτο. Την εβαλα να φτιαξει καινουργιο λογαριασμο gmail και δουλεψε...Αφου "ξεκολησε" δεν ξαναδοκιμασε να ξανααλλαξει στα παλια στοιχεια γιατι δεν την ενδιεφερε, αλλα μπορεις να το κανεις εσυ!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. πηγα πριν λιγω να αλλαξω θεμα στο κινητο μου εκανα μια βλακεια και τωρα μενει κολλημενο στην οθονη sony ericsson στην αρχη και δεν ανοιγει ουτε κλεινει. πηγα να το συνδεσω με SEUS και pc companion αλλα δεν το βλεπει και δεν μπορω να το φτιαξω

Παρακαλω βοηθηστε δεν ξερω τι να κανω...:!:

 

Δώσε προσοχή στην παρακάτω διαδικασία (εφόσον έχεις mini και ΟΧΙ mini pro:

 

Κατεβάζεις τα εξής:

 

Flashtool

 

E10i_firmware

 

Κάνεις unzip τα δύο αρχεία. Λογικά μετά το unzip έχεις τους εξής φακέλους:

 

X10Flash-2.1 και μέσα σε αυτόν ο φάκελος FlashToolRelease και άλλος ένας ο E10i_UK (ο οποίος περιέχει 10 αρχεία).

 

Βάζεις τον φάκελο E10i_UK μέσα στον FlashToolRelease.

 

Μέσα στον φάκελο FlashToolRelease υπάρχει ένα αρχείο "x10flasher.jar". Κάνεις διπλό κλικ επάνω του και περιμένεις να ανοίξει το παράθυρο διαλόγου.

 

Πατάς το tab "Flash" και από το παράθυρο που ανοίγει επιλέγεις το "E10i_UK".

 

Στο παράθυρο διαλόγου βλέπεις την φράση "Searching for Xperia..."

 

Συνδέεις την συσκευή σου στο usb και πατάς ταυτόχρονα τα πλήκτρα home+on/off+back.

 

με το που κάνει reboot αφήνεις το home+on/off και απλά κρατάς πατημένο το back ως που να ανάψει το πράσινο λαμπάκι και να αρχίσει το flash

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. πηγα πριν λιγω να αλλαξω θεμα στο κινητο μου εκανα μια βλακεια και τωρα μενει κολλημενο στην οθονη sony ericsson στην αρχη και δεν ανοιγει ουτε κλεινει. πηγα να το συνδεσω με SEUS και pc companion αλλα δεν το βλεπει και δεν μπορω να το φτιαξω

Παρακαλω βοηθηστε δεν ξερω τι να κανω...:!:

 

Α)Ανοίγεις το SEUS

Β)Μόλις σου πεί να απενεργοποιήσεις το κινητό,πατάς ταυτόχρονα το μεσαιο και το δεξί πλήκτρο και το power buton.Κλείνει το κινητό και κρατάς πατημένα τα 2 πλήκτρα αφήνοντας το Power buton.Όλα αυτά για 30" οπως ζητάει το SEUS

Γ)Κρατώντας τα 2 πλήκτα ακόμη πατημένα,συνδέεις το usb και κρατάς πατημένο μόνο το δεξί πλήκτρο έτσι ώστε το SEUS να διαβάσει το τηλέφωνο. Λογικά θα σου δουλέψει....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

σε ολους μας εχει βγει φιλε, μετα την 2.1 εχει βγει και μια επιπλεον αναβαθμιση και απο μερα σε μερα περιμενουμε και την δευτερη, μην περιμενεις τρελες διαφορες, διαφορες που ισως να μην τις καταλαβουμε

 

Δηλαδή αναβάθμιση του 2.1 της Sony Ericsson? Εγώ νόμιζα οτι η αναβάθμιση θα είναι η 2.2 :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αναβάθμιση του 2.1 της Sony Ericsson? Εγώ νόμιζα οτι η αναβάθμιση θα είναι η 2.2 :confused:

 

ναι συνεχεις αναβαθμισεις στην 2.1, για την 2.2 δεν βλεπω να την περναμε :(

Link to comment
Share on other sites

Κανα νεο για καστομ ρομ απο τα φιλαρακια τους xda ή εστω απο τον DaRk_dOg;χεχε!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 ερωτησεις..

1) Τωρα που εχω ροοτ το κινητο μου , η εφαρμογη titanium τι μου προσφερει ?

 

2) Με ποιον τροπο θα αλλαξω το θεμα του κινητου μου? Ο Dark dog μου ειπε να ψαξω στους XDA αλλα δεν εβγαλα ακρη..Αν μπορει καποιος ας μου στειλει λινκ με την διαδικασια .

 

Ευχαριστω

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ναι συνεχεις αναβαθμισεις στην 2.1, για την 2.2 δεν βλεπω να την περναμε :(

 

Τουλάχιστον μπορούμε να βρούμε τι αλλαγές έχουν αυτές οι αναβαθμίσεις και την ονομασία τους? Εμένα τώρα γράφει : Εκδοση firmware 2.1-update 1 , Εκδοση βασικου φάσματος M76XX-TSNCJOLYM-53404006 , Εκδοση Kernel 2.6.29 SEMCUser@SEMChost#1 και Αριθμός έκδοσης 2.0.2.Α.0.24 ξέρουμε τι σημαίνουν όλα αυτά? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το link περιγραφουν αυτο που ζητας...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=872020

δεν το εχω κανει-ουτε root δεν εχω κανει ακομη-αλλα ψηνομαι και

εγω ισχυρα να αλλαξω θεμα..

 

2) Με ποιον τροπο θα αλλαξω το θεμα του κινητου μου? Ο Dark dog μου ειπε να ψαξω στους XDA αλλα δεν εβγαλα ακρη..Αν μπορει καποιος ας μου στειλει λινκ με την διαδικασια .

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κανέις καμία ιδέα γιατί δε συγχρονίζεται το gmail μου..Πατάω το εικονίδιο , είμαι με wifi , μου λέει ααναμονή για συγχρονισμό και ότι τα μηνύματα θα εμφανιστούν σύντομα, αλλά δεν γίνεται ποτέ αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Κανέις καμία ιδέα γιατί δε συγχρονίζεται το gmail μου..Πατάω το εικονίδιο , είμαι με wifi , μου λέει ααναμονή για συγχρονισμό και ότι τα μηνύματα θα εμφανιστούν σύντομα, αλλά δεν γίνεται ποτέ αυτό...

 

Δοκίμασες να κάνεις ανανέωση όταν στο λέει αυτό?

Μενου (αριστερό κουμπί)->Ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μια ερωτηση αν κανω root ποια προγράμματα που δεν χρειαζονται πρπει να σβήσω?Συγνωμη για την ερώτηση αλλα δεν θελω να κανω καμια βλακεια και μετα δεν δουλευει,ηδη το ειχα στειλει στην αντιπροσωπεια εδω και ενα μηνα για βλαβη που παρουσιασε.Το τηλεφωνο ειναι Vodafone.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μπορούμε να βρούμε τι αλλαγές έχουν αυτές οι αναβαθμίσεις και την ονομασία τους? Εμένα τώρα γράφει : Εκδοση firmware 2.1-update 1 , Εκδοση βασικου φάσματος M76XX-TSNCJOLYM-53404006 , Εκδοση Kernel 2.6.29 SEMCUser@SEMChost#1 και Αριθμός έκδοσης 2.0.2.Α.0.24 ξέρουμε τι σημαίνουν όλα αυτά? :wacko:

 

μπααααααααααααα σαν κινεζικα μου φαινονται :lol:, αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι εισαι στην τελευταια αναβαθμιση που σχεδον ειμαστε ολοι, απο μερα σε μερα περιμενουμε ακομη μια αλλα δεν ξερω το τι διαφορες θα εχουν η μια με την αλλη, αυτος που ειμαι σιγουρος οτι θα ξερει ειναι ο φιλος μας dark_dog ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...